Jump to content

Moto Zajednica

Koso univerzalni satovi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Kum na Fazer 1000 2004god ima Koso RX2N i ne uspevamo da ga podesimo kako valja. Obrtaje i nekako ali brzinu nikako. Uneli smo obim točka, ali ne znam čemu služi ona dodatna stavka.

 

Takođe razmišljam da kupim sebi za Fazer 600 2000god Koso RX1N sat ali me plaši ovaj problem koji kum ima sa svojim satom ili motorom.

 

Može li bilo ko pomoći ili uputiti na nekoga ko bi to znao da namesti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Najčudniju stvar sam izostavio. Pošto namestim brzinu da pokazuje poprilično precizno problem nastaje kada se pređe određena kilometraža na sat, recimo 100km/h onda počne ili da vraća na nulu polako spuštajući brzinu i ako se ubrzava, ili odma' napiše nulu i stoji tako dok brzina ne padne ispod 100km/h!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

MOj ortak je kupio RX1 tablu i stavio na Z750 i radi bez problema.ako oces mogu da ti posaljem njegov broj pa ti kaze on sta je uradio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

@Funduk - joj, daj, šalji što pre :)

 

@misa-pei - našao sam sve to i ništa nije pomoglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Da li ima još neko Koso sat kome radi ili ne radi pa bi hteo da se svi skupimo i pokušamo da rešimo problem ili čak odemo do NSa do generalnog zastupnika i popričamo sa njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ja sam imao do sada dva koso sata koja sam postavio,ne secam se oznake modela jedan je bio okrugli za copera a jedan crno cetvrtasti...jedini problme je bio sto mi na ovom cetvrtastom nije radio pokazivac za nivo goriva,sve ostalo je bilo super (naravno kilometrazu nisam bas useo da podesim skroz,bilo je neslaganja pri 200km/h 10km je pokazivao vise mada na 100 je bilo super)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Znači iz kutije je radio bez problema? Danas sam bio kod nekog majstora i on kaže da može biti problem do motora jer taj davač impulsa kako ga je on nazvao u točku motora može da pobrljavi kada se poveća opterećenje pa zbog toga može da postoji dotični problem. Ne znam ni sam gde više da idem. Čuo sam za nekog na novom BGu, pa ako to ne upali onda da koljem proizvođače. A ovima iz severne Amerike već sam pisao i još uvek nisu odgovorili na mail. Šta dalje probati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Neka kum kupi originale? ;)

 

Mislim kakav je ovo odgovor?

 

Ko uvozi i koliko su kod nas satovi?

 

I dobijaju se svi senzori/davacii u kompletu?

 

Da ne bi ispalo da reklamiram likove sa kojima imam konflikt oko toga otkucaj na google-u. Satovi su od 11000 pa do 25000.

Čuo sam priče i da se dobijaju i da se ne dobijaju. Ja sam na njihovom sajtu napisao komentar o tome i oni ga ladno nisu odobrili jer su to navodno samo priče koje nisu osnovane tako da ću da idem sa par drugara kojima ti satovi ne rade pa da vidimo šta će gospoda da kažu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Eee kada bi to kod nas u zemlji tako funkcionisalo... Oni izgleda prodaju pod parolom ako radi blago tebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Tvrde da je do motora jer kako kažu da nije ispravan onda uopšte ne bi pokazivao brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Najčudniju stvar sam izostavio. Pošto namestim brzinu da pokazuje poprilično precizno problem nastaje kada se pređe određena kilometraža na sat, recimo 100km/h onda počne ili da vraća na nulu polako spuštajući brzinu i ako se ubrzava, ili odma' napiše nulu i stoji tako dok brzina ne padne ispod 100km/h!

 

ovo liči da ti oblik signala sa brzinomera nije dobar. tačnije dobar jeste za originalni brzinomer ali ne i Koso.

sprava traži lep signal na ulazu i čisto napajanje.

naravno da je koso-problem jer bi nešto što se zove univerzalni sat trebalo da prihvata i takve impulse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

predpostavke šta-bi-bilo-kad-bi-bilo:

recimo da koso ima na ulazu neku zaštitu a da signal sa tvog brzinomera malo ali ipak raste kako se diže frekvencija.

(nešto slično naponu na namotajima alternatora- jeftino poređenje za primer)

i sad kada dostigneš neku granicu, ta zaštita ubrlja davač brzine koji više ne daje dobar signal. kada uporiš, nivo signala opada, dođe ispod nivoa te zaštite ili da kažem naponskog ograničenja i sve dobro ko pre.

trebalo bi to izmeriti.

znači paljba ili prepucavanje da koso ili motor (ovo im je dobro) ne valjaju ne stoji , jednostavno liči da je malko nekompatibilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Neispravan primerak, vrati ...

 

Evenutalno probaj na nekom drugom motoru pa vidi šta se dešava, ali 99.99999% neispravan primerak.

 

Kao da je nemoguće da je primerak loš???

 

mrzim prepotentne neobaveštene prodavce tipa "prodaj i ako ne radi, kupac je kriv"

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Sve bi mi bilo jasno da ne radi jer sve ostalo se kači na senzore motora, jedino za brzinu on ima svoj način merenja koji je isti kao kod brzinomera za bicikl. Znači magneti na felni ili gde već, senzor njihov koji se kači na njihov sat. Šta tu ima da bude do motora???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Samo kada bi uspeo da skupim par ljudi koji imaju iste probleme pa da odemo do njih i im damo satove na gomili da vidim šta će reći jer ovako me samo otkače jer misle da lupam gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja