Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600R POMAGAJTE!!!

Recommended Posts

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Juce kod drugara u garazi kad sam pokusao da upalim motor, kurbla odjednom zablokirala. Kad smo poceli da trazimo problem sve vise se naslucivalo da cemo morati da vadimo agregat. Danas smo to i uradili i imali smo sta da vidimo, klizac spanera lanca pukao, ne onaj na spaneru nego sa druge strane lanca, tako da lanac nije bio naspanovan. Usled mog kurblanja lanac je prezupcio i klip i dva ventila se spojili taman tolko da se ventili iskrive, klip preziveo, lanac obrijan. Znaci trebao bi promeniti klizace spanera, ventile , lanac i naravno dihtunge. E sad problem je kako naci delove, motor je 1985 god XL600R PD03.

Svaki savet vise nego dobrodosao!

POMAGAJTE DRUGOVI HOCU DA SE UBIJEM!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za delove probaj kod saleta iz trstenika. Ajde slikaj taj polomljeni klizac lanca, da vidimo u kom je stanju, nisam znao da je moguce da se polomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Temerin - Segedin

http://moto-berza.com/ponuda.php?id=27459&trazi=1&ur=1&model=94&tip=xl&m=--Oprema-i-delovi-NSR,-XL,-Dominator,-Transalp,-Varadero,-MTX,-CR,-CRM,-itd.

 

Narucivao sam neki magnet za drugara preko tog coveka, sasvim korektan, i jeftin, stigne za par dana deo, nov ili polovan, zavisi sta oces.

 

A od novih delova sta ti bude trebalo, najjeftiniji ti je BERA sa foruma, nemoj Saleta iz Trstenika. Bera za te nove delove sto budes morao, tipa, dihtunzi, semerinzi i ostalo.

 

Evo broj od Bere.

 

063/11-24-279

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ех хеб'га... Ето добро ће ти доћи они мануал... Још један глас за Салета из Трстеника, што се делова тиче... Немо се убијеш - нисам ни ја, а магаре ће бити никад јаче  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Ako su ventili isti kao kod honde xl 500s onda imam ja,ako ti nesto znaci...polovni su...

U pa neznam provericu pa ti javljam sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sam vozio takav isti model godinama i znam svaki sraf na ljemu, treba da imas klip od 100 mm......ja sam juce sastavio Hondu XR 600 koju sam rastavio zato sto je zakucavala svecu cim upali, kada sam skinuo glavu na klipu je bio metalni komad prilicno velik kao neki polu mesec..da vam skratim parce od leptira na saugu je otpalo i klip ga je usisao a pri tome nista tu nije zapelo vec je lepo proslo nije zapeo na sicu ventila......neverovatno bas nista........promenio sam joj teflone i uslajfovao i ocistio ventile...tako reci sklopio sam je bez vecih troskova a kada sam je upalio radi kao sat...sapuce a prepuna je snage. Interesantan podatak je da ovaj XR600 ima klip od 97mm samo sto njegov jedan karburator daje vise snge nego XL600R a i mnogo je sve lakse skinuti i vratiti..skinuo sam joj masinu sam za sat vremena kako sve lepo ide..odlican je to motocikl. Zaboravio sam reci da je jedna klackalica bila oderana i to je uradzeno a isto se resavalo i na mom XL tako da im je to boljka pogotovo klackalica na izduvnom ventilu kod de kompresora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Kobra, samo hrabro...

 

Znam kako ti je ali samo polako... delova ima, probaj kod Saleta iz Trstenika. jeste da se ugradjuje 20% u pravu cenu ali to ti je najbrzi nacin da dodjes do delova koje ne mozes da nadjes kod nas. Ako imas dobrog majstora i kad sakupis sve delove, trebace ti maximalno jedan dan da to sve sklopis i onda Honda ponovo da grmi ...

 

Sto se tice dihtunga, OBAVEZNO uzimaj ceo set jer se nikako ne isplati da uzimas na komad!

Primera radi, jedna gumica ventila za moj motor (najkvalitetnija) kosta 9e komad, imam 16 ventila sto znaci da bi me samo te gumice izasle 144e, a komplet dihtunga (made in Japan, po licenci) me je izasao 109e... a u njemu sam dobio bukvalno SVE osim dihtunga za karburatore ;)

 

Mene su oba lanca (radilica-bregasta i bregasta-bregasta) izasli okruglo 100e, novi naravno. Sto znaci da ce tebe taj jedan lanac izaci oko 60-70...

 

Ventile mozes i polovne da stavis ako su u dobrom stanju mada, uvek je najbolje staviti novo...

 

Sto se spanera tice, ne znam tacno na koji mislis ... mene je mali spaner izasao 103e sto je BOLESNO skupo ali jbg. hteo sam nov i hteo sam original hondin tako da su me osisali...

 

Ne sekiraj se, cim prikupis sve delove, masina se sklopi za cas i eto tebe ponovo na drumu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Hvala sergio, na korisnim informacijama, polako skupljam cene pa onda pazarim. Jos par dana i onda cemo zasukati rukave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Temerin - Segedin

Ma kakav Sale iz Trstenika, covek je bezobrazan i drzak. A jos i pritom dere. Takav je bio sa mnom preko telefona. Bera je najbolji sto se toga tice. A za delove. Aco, reci mi jesi okreno ove brojeve sto sam ti dao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Ma kakav Sale iz Trstenika, covek je bezobrazan i drzak. A jos i pritom dere. Takav je bio sa mnom preko telefona. Bera je najbolji sto se toga tice. A za delove. Aco, reci mi jesi okreno ove brojeve sto sam ti dao?

 

 

Ja Saleta nisam licno upoznao.

Cuo sam se njim telefonom .

Sve sto smo se dogovorili je ispostovao u minut.

Prema meni je bio krajnje ljubazan bezobzira sto sam imao milion pitanja i potpitanja i bio dosadan kao buva.

Pomogao mi je i oko odredjivanja kataloskog broja dela.

Deo mi je stigao tacna kada mi je rekao cak se i potrudio da mi ustedi neku kintu.

Svi uzimaju oko 20 % i u tome ne vidim nikakvu prevaru jer ako mi je puno trazicu drugog.

Ja licno nemam nikakav interes da nekog hvalim ili kudim ali mi je malo upalo u oci ovakav komentar.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Ma kakav Sale iz Trstenika, covek je bezobrazan i drzak. A jos i pritom dere. Takav je bio sa mnom preko telefona. Bera je najbolji sto se toga tice. A za delove. Aco, reci mi jesi okreno ove brojeve sto sam ti dao?

Jesam hvala ti puno, javio sam im sta mi treba sad cekam odgovor to jest cene, pa cemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jao jao XRecino neobuzdana...sklopio sam danas XR Hondasina i divljo sam divljao nisam mogao da verujem kako kida neobuzdano cudovista.....vozio sam se tri sata kroz vodu na rabiracu iznad kolena ma svuda....ruke su me bolele od njenog kidanja..terao sam je na zadnjaka gde god sam stigao i kada sam bio na petlji terao sam je u trecoj i prebacila me...bacio sam je ali sam zavrsio u urgentno sa odvaljenim kolenom....moram sad odmoriti a valjda cu moci da hodam pa do skoknem na EXIT...jbg. poneo sam se kao klinac....ko me jebe kad sam lud....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Au druze kako se samo brines. :) :)

Narucio sam delove kod Bere, bio najpovoljniji, pa sad cekam da stignu, sve sam nokte izgrizao od nervoze, ali bice dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Temerin - Segedin

Majke mi ti kazem. Znas kakav mi je skenj bio kad sam procito. Strasno. Ko da se meni motor pokvario, ne daj Boze, puj puj puj, daleko bilo. Sta tacno treba da zamenis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Lanac bregaste, klizace lanca, usisne ventile, dihtunge i da uradim glavu.

Planirao sam da glavu nosim kod prijateljla od mog druga, kaze da ce covek samo time bavi i da je najbolji, a imam kombinaciju i ovde u Bg , neznam videcu. U svakom slucaju uz Boziju pomoc i pomoc drugara za nekih desetak dana cu ponovo da jezdim i grmim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja