Jump to content

Moto Zajednica

Koju jaknu kupiti ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova

ja imam ixs riuga zadovoljan sam dobra je ima termo postavu a naknadno sam kupio na sajmu isto u ixs-u ledjni protektor tako da sam zadovoljan ...pa pogledaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Pozdrav svima..da ne otvaram novu temu..treba mi pomoc oko izbora jakne za naked,interesuje me jakna tekstilna ..najvise mi se svidjaju tekstilne sport varijanta..predpostavljam da takva jakna i ide za ovaj motor(ako gresim ispravite me)..budzet 200e..e sad ono sto mene buni je mesh goretex cordura..svaki savet dobro dosao..voznja bi bila uglavnom leti na velikim temperaturama..jos da napomenem ako ima i neka skuplja od pomenute cene do 50e preko a dobra nije problem.. moze i neki link sa odredjenim modelima..hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ukoliko ti treba pretezno letnja varijanta, biraj jaknu od mesh-a.Ona propusta veliku kolicinu vazduha i odlicna je za letnje vrucine.Isto tako, neupotrebljiva je za hladnije vreme.Ukoliko uzmes jaknu sa membranom ( bilo gore tex ili neka druga ), dobices odlicnu zastitu od vetra i kise ali bice ti toplo na +30.Neki kompromis su jakne sa skidajucom membranom i lufterima.Ja sam nosio ovu jaknu.Kada su otvoreni svi lufteri, dobra je za letnje vrucine, ako zahladni ili krene kisa, samo ubacis hydratex membranu a ima i termo postavu za temperature ispod 15 stepeni.Bas ova jakna je kraci model, za sportske ili naked motore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

ima li neko iskustva sa revit excaluburom? vidim da ima termo postavu i zastot od vode i vetra..a i ima i mesha u njoj...jos neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja nosim A-PRO jaknu, italijanski je brend. Ne znam tacno koji je model ali je vrlo slican modelu MARTE, skoro identicna ali nije Marte. To mi je prva jakna koju sam kupio, u MaxMomentu sam je kupio po savetu momaka i zaista nisam pogresio, zadovoljan sam. Najgore je sto ne znam cenu ali bila je izmedju 100-150e. Svrstao bih je u jesenju/zimsku, deblja je i ima dodatnu postavu u vidu prsluka koja se skida na rajsferslus. Ipak, jakna moze da se vozi i po toplijem vremenu, napisao sam dole. Meni je maaalo kraca, tako da kada vozim F motor ispod nje nosim obican pojas da dodatno zastitim bubrege, skroz uspravno kad se sedi i ne mora.  2 manja dzepa sa spoljne strane, 1 unutra, 2 luftera na grudima, kvalitetan dvostruki glavni rajsferslus (moze i samo spoljni da se zatvori pa bude malo komotnija) i ispod brade 2 velkro kaisa, na struku kaisevi  za dotezanje, rajsferslusi na rukavima i preko velkro trake, mogu duze rukavice lepo da se podvuku.  Ima protektore od debele gume na laktovima i ramenima, duz ledja jedan manji od 10mm pene, njega bi trebalo zameniti za nesto jace.

Za postavom nema potrebe za temperature 10+ (ispod toga i ne vozim), tako da nisam nikada vozio sa postavom.

 

Januar 2018. temperatura napolju 13-15 stepeni, suncano, skinuta postava, obicna majica i Adidas klima cool sportski duks, gradska voznja-  otvoreni lufteri  i malo ipak bude toplije u njoj ako se nije stalno u pokretu.

 

Ista kombinacija, isto vreme ali otvoren put sa brzinama 60-140- zatvoreni lufteri i taman je, onako bas prijatno.

 

Za prolece verovatno isto moze, ono 22-25 stepeni, majica dugih rukava ispod ili neki aktiv, otvoreni lufteri...ne secam se sad ali znam da je moglo da se ukombinuje da bude taman.

 

Za leto nije, ono kad je bas beogradski pakao. Probao sam i to sa samo spoljnim glavnim rajsferslusom, samo majica ispod i vrucina je, znojio sam se ko stoka. Za to ipak neki mesh ili tako, mada je tada i u sopstvenoj kozi prevruce...

 

http://www.maxmoment.rs/odeca/tekstilne-jakne-road/marte-jakna-black.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja