Jump to content

Moto Zajednica

RAUS MOTOSERVIS Kraljevo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
On 11/22/2020 at 2:08 PM, Pavke_88 said:

poslao me je u Balosavu kod Gagija a kada sam ga upitao da ako je do samog CDI-a da li ce on pokriti troskove, on je samo spustio slusalicu i vise se nije javljao. Popravka me je kostala 200e, 150e je bio CDI a 50e ruke. Motor sam lepo vozio nakon toga bez ikakvih problema, prodao ga posle i verujem da je i dalje na nasim drumovima, ali saradnja sa tim nazovi serviserom mi je ostala u losem secanju i eto imao sam potrebu to i na ovaj nacin da kazem.

Iz ovog dela bi rekao da imas pozitivna iskustva dakle sa 3T Racing Balosave..Tj sa Gagijem, ja sam tu blizu njih a imam slican motor Transalpu ( TTR 600 ) ,pa sta mislis, jel pametno njima oterati ovakav motor ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Pa iskreno, ja sa 3T racing imam pozitivno iskustvo, meni su resili problem, a deluju mi profesionalno i sto se mene tice, topla preporuka. O Rausu sam napisao gore moja iskustva i to stoji za vek i vekova. Pozz  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Da, za ruke i sto su utvdrili da je samo CDI u pitanju, pročesljali ostatak instalacije i sve ostalo je bilo u redu. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Druze moj, bez ljutnje al ne servisiras najnovijeg r1250gs pa da pazis ko ce ti raditi servis ili sta god. Cak i tog znaju popraviti kamoli tvog. Dok se ti smislis kome ces odneti eto toplog vremena, dok dodjes tamo na red eto jos toplijeg a ti bez motora jer si trazio dlaku u jajetu kod majstora, ni jedan majstor nije savrsen, zapamti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
On 2/22/2021 at 12:29 AM, drmilan_ said:

Druze moj, bez ljutnje al ne servisiras najnovijeg r1250gs pa da pazis ko ce ti raditi servis ili sta god. Cak i tog znaju popraviti kamoli tvog. Dok se ti smislis kome ces odneti eto toplog vremena, dok dodjes tamo na red eto jos toplijeg a ti bez motora jer si trazio dlaku u jajetu kod majstora, ni jedan majstor nije savrsen, zapamti.

U neku ruku si u pravu, al nisi upoznat sa mojim dosadasnjim iskustvima sa raznim "majstorima" :D To me tera da budem oprezan i da dobro biram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 43 minuta, matador97 je napisao:

U neku ruku si u pravu, al nisi upoznat sa mojim dosadasnjim iskustvima sa raznim "majstorima" :D To me tera da budem oprezan i da dobro biram...

  Razni " majstori " su " razni ", a Rauš je majstor koji se motorima bavi ceo život i ima i znanja i iskustva. To je razlika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Slucajno sam naleteo na temu i procitao komentare. 

Za moto servis Raus ne znam sta bih rekao osim reci hvale. 

Ja sam perfekcionista i volim da mi motor bude u besprekornom stanju... Od kada sam seo na BMW, lutao sam, tražio majstore, gubio i zivce i pare. Pojedinci prave nuklearnu fiziku od odrzavanja motora isto tako i naplate, a nagore od svega je kada se za isti problem i vratis majstoru.

Posto sam u BMW svetu motora bio nov, jedan iskusniji bajker iz Arandjelovca me je uputio na Rausev servis u Kraljevu... Kada sam prvi put odvezao motor tu sam se odusevio. Radionica odise znanjem... Sve pedantno, uredno, dizalice, motori na sve strane, tone alata, komunikacija prijateljska.... Svaki problem se resi i ne vracam se vise za istu stvar. 

Bozu u pola dana ili noci pozovem, sve se dogovorimo.

Zbog toga krajem zime motor odvezem u servis, odradim celokupan servis, upise se u njihovu servisnu knjigu i narednih 10.000km samo vatra. :BMW2:

To je moje iskustvo i vecine ljudi koji tamo odrzavaju motore, ali normalno je i da jedan covek ne moze svima da valja. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam kao klinac starijem Rausu vozio MZ250 na stelovanje a sada Boza, pa i preko telefona izdvoji brdo vremena, objasni mi na sta da obratim paznju kod BMW-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Vidim da ima komentara raznih...

Obzirom da i poznajem porodicu i da sam bio njihova mušterija, osećam potrebu i želju da kažem - to su istinski zaljubljenici u 2 točka koji su svoju ljubav pretvorili u način života...

Zbog ljudi koji imaju neke sumnje ili ih optereċuju predrasude, moram da istaknem - ništa u životu nije samo crno niti samo belo...
Svi mogu nekada da pogreše, pitanje je koliko je čovek spreman da svoju grešku prihvati i ispravi...

Lično nemam negativnih iskustava sa Raušem, Boža tek da ne pominjem. Kad sam od njih kupio prvi motor Rauš mi nije dozvolio da ga odvezem bez rukavica i full face kacige (beše početak marta 2009). Dao mi je svoje pa sam mu kasnije vratio.

A ko je bezgrešan neka prvi baci kamen...

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Adhok plan za vikend vožnju i krajnje vreme da se montiraju nove gume koje stoje veċ neko vreme i čekaju na motažu.

Zovem drugara sinoċ da mi da preporuku u blizini ko mi to može uraditi do petka, pominje mi u Kraljevu za servis Rauš i da kod njih održava neke motore svoje kao i par njegovih drugara.

Znao i čuo ranije kroz priče raznorazne, pa je dogovor pao odmah, pozivam gai objašnjavam situaciju, odmah mi pozitivno odgovara da mogu odmah sutra doċi da je u petak veċ zauzet pa tako i bude. Pošto drugar danas taman ide po motor sa servisa on mi gume taman prevezao a Ja se uputih dobro poznatom trasom starim putem Čačak - Kraljevo, nije nimalo teško bilo naċi ga i na google maps ima pinovano lokacija gde se nalazi. Dolazim upoznajemo se, uzima odmah da radi, nisam od onih koji jure i trčkaraju za majstorom, zapitkuju kako ovo, kako ono, šta radi ovo i tako. Bole vrstan majstor, smeran, pedantan, pažljiv, ne priča dok radi puno i nemam nameru da ga davim, radionica pedantna, sve na svom mestu. Njegov otac stari motoraš, pun priča, bilo je zadovoljstvo slušati kako je to nekada davno izgledalo biti bajker, vodi me do njihovog drugog objekta i pokazuje prave raritete od Motora ,Honde, Be/eM/We/je i ostale.

Gume montirane

IMG_20240411_124249.thumb.jpg.1672bbb3ce4163351f84fde4030522d6.jpg

a meni se ne ide, jako prijatno sam se oseċao, kao domaċini su za poželeti, bio sam ugošċen svetski, verujem da je tako i sa svim ostalim, uključuje se i Bole u par priča i tako provedosno još neko vreme neobavezno ali naravno o dvotočkašima.

Od srca sve preporuke i pohvale za motoservis Rauš u Kraljevu


Послато са 2201116SG помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja