Jump to content

Moto Zajednica

RAUS MOTOSERVIS Kraljevo

Recommended Posts

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

...he, he tamo sam kupio prvi auspuh kad sam imao 14 godina.... ;D ;D

 

  Nikad nisam popravljao motor kod njega, u tranzitu sam kupovao ulja, mazalice koje kakve, ok su cene....e sad, sto se tice servisiranja, cuo sam od drugih da je pomalo skup i da su mu dugacki rokovi popravki...to su iskustva drugih, napominjem!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

ja sam pre desetak godina svratio do tog servisa kao klinac,trebao mi neki deo za automatika (sta ces bile ratne godine,i to je bilo ko kuca kad nema para za vise :) i ja sam cuo da je skup,al mene sta vise castio i deo i ugradnju,znas sta je bilo tad ustedeti 15-20dema,ma bruka. od tad mi je u najlepsem secanju :) a i moj davnasnji instruktor voznje,stari bajker ga je hvalio na sva usta. ovo bas i nije najsvezija info,al jbg,postujem coveka od tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

U martu sam kupio njegov lični 28 godina star BMW i uz dve godine garancije, što je duplo više od fabričke,  sam dobio i besplatan servis godinu dana. Na sreću mi nije zatreblo ni jedno ni drugo ali ako je neko spreman da to ponudi, sigurno odlično zna šta radi. Bio sam dva puta kod njega i video i servis i "čekaonicu" i magacine delova. Sve je puno kao oko i čeka se na red da primi motor na servis. Servis je inače kao apoteka a vidim i da ima strugove, glodalice i druge CNC mašine tako da sve deluje više nego ozbiljno. Kraljevo je dovoljno malo, bez uvrede, da se svi znaju i da prva veća brljotina bude dovoljna da se pročuje po čaršiji i puk'o is posao. Rauš nije lak za saradnju i dogovor ali kad jednom utanačiš nešto sa njim, to je tako i bog. Verovatno je skup ali sam siguran da vredi te pare. Tokom razgovora je i meni i miši-pei rekao "kad vam nešto uradim, neću više da mi dolazite zbog reklamacija. Oću da mi dođete kao drugovi na kafu a ne da se žalite na posao". Mislim da se to danas retko sreće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Dok sam imao MZ-a, u Čačku je bilo nekih majstorčića koji su čačkali i prčkali,

pa kaže: može da bude ovo, ako nije to onda ono, a nemaju ni alat ni delova.

 

Kad oteram kod Rauša, znam da ću rešiti problem.

Ili nov deo ,ili polovan, a tu je i strug ako treba da se nešto napravi.

Prema meni je uvek bio fer i korektnan, i sada svratim kada tuda prolazim,

 

Zvao sam posle zemljotresa da vidim kako su, jer je zakačilo i taj kraj,

a obećao mi je i doći u goste, ali još nije ispunio obećanje,

pa da ga podsetim ovim putem.

 

Legenda za koga se pričalo da je DR za mz (jawa,tomos) i da ih ima u malom prstu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

E da, kad je zemljotres drmnuo Kraljevo, čim su javili gde je bio, zvao sam Rauša u po mrkle noći i pitao kako su. Da je rekao bilo šta drugo osim "dobro smo, hvala bogu" istog trenutka bih seo u kola i otišao da mu se nađem u pomoći zašta god treba. Prosto, Zdravkovići su takvi ljudi da je to jedina ispravna reakcija u takvom trenutku. Topla preporuka svima koji žele najbolje za svoje motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: tomos 15slc i yamaha tdr 125

dobri su nema sta.....ljudi sa znanjem.....par puta sam vozio tomos kod njega jeste da se ceka po par dana ali posle toga znas sta vozis a yamahu jos nisam imao potrebe da popravljam.....a sto se cena tice sve zavisi kako za koga.....ne kazem ni da je preskup ali nije ni jeftin....ali za ono sto uradi vredi toliko platiti.....vec radionica i garaza su ok nema sta....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Nekada u bivsoj Yugi su mu iz Zagreba slali MZ i Jave postom masine na generalku i to tamo neke 78 il 79 godine ako se secam dobro ...... :Mina: toliko o njemu kao majstoru.....covek nije skup vec jednostavno VREDNUJE svoj rad i dugogodisnje iskustvo (koje kosta) samim time i realno naplacuje rad. Nekome se to u danasnje vreme nece svideti pored gomile novootvorenih servisica koji uz to nisu ni registrovani pa posle muka da realizujes bilo kakvu reklamaciju(osim uz pomoc snage i budaka) :zvizduk: .Cela ekipa u radnji je odlicna i svesna da je musterija ZAKON ! te se tako odnose prema musteriji i motoru ! Iskrena preporuka za majstor Rausa ! delovi uglavnom svi na lageru ali ako i nema nesto u veoma kraatkom roku ih nabavlja koliko je to moguce......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada ides ibarskom magistralom, u Jarčujku skrenes na stari put za Čačak i posle 20m od raskrsnice, prvi sokak desno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Mogu vam reći da je Rauš jedan od starijih majstora, dobro ga poznajem! Ali problem je u tome što više i ne radi on, nego drugi mladji majstori! On im didje kao kontrolor! Ali da vredi to stoji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Vidim da je star post, ali eto, ako neko cita, moje iskustvo sa tim covekom, ako ga mogu tako nazvati, je krajnje negativno. Davno sam kod njega kupio Transalp-a, i gorko zazalio. Ukratko, tri stvari me je prevario, prvo za godiste, gde ga je oglasio kao 1992 a bio je 1989, utvrdjeno po broju sasije, fazonu boje koja se radila do 91, a i na samim papirima je pisalo da je 89, no on kao to je zbog carine tako. To sam oprostio jer je stanje motora bilo zadovoljavajuce, zatim me je prevario za kilometrazu, pisalo je oko 22 000 a nalepnica na bocnoj plastiti na kojoj je pisalo kilometraza i datum uradjenog servisa (nisu videli kada su ga uvezli iz Italije) je pisalo drugacije, i trece, najvece moje razocarenje je to da kada sam kupio motor a bila je zima i nisam imao kako motor da doslepam kuci,a ni da ga probam, je ostao neko vreme kod njega a i motor nisam probao (vise kupio na poverenje (znam da je moja greska)jer, jelte, kupujem od majstora). Kada sam ga doterao kuci i provozao, shvatio da motor gubi jedan cilindar, kontaktirajuci pomenutog u naslovu majstora Rausa, on mi je rekao da je to do kontakta na dzeku jednog od dva CDI jedinice i da tu gubi struju pa da to namestim i da ce to raditi kako treba, od cega proizilazi da je majstor znao o cemu se radi, a svako ko ima Trans-a tih godina zna da je problem u samom CDi-u i da isti treba zameniti kada dodje to toga jer od vibracija dobije hladan lem unutar jedinice, fabricka mana.( u momentu kupovine nisam znao za to) Dakle, motor sam, svojom greskom i nasedanjem na tu pricu majstora kupio, shvatio na kraju o cemu se radi, prvim sedanjem na motor i kada sam predocio majstoru da problem nikako ne mogu da resim, poslao me je u Balosavu kod Gagija a kada sam ga upitao da ako je do samog CDI-a da li ce on pokriti troskove, on je samo spustio slusalicu i vise se nije javljao. Popravka me je kostala 200e, 150e je bio CDI a 50e ruke. Motor sam lepo vozio nakon toga bez ikakvih problema, prodao ga posle i verujem da je i dalje na nasim drumovima, ali saradnja sa tim nazovi serviserom mi je ostala u losem secanju i eto imao sam potrebu to i na ovaj nacin da kazem.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Majstor Raus radi sa sinom Bozom:)

njihvi telefoni su

Boza 065-8446777

Raus 063-603938

Inace aj da ispricam jednu istinitu anegdotu,,,,Odnesem jedan agregat sa Jawe u metalnoj korpi pozadi na Tomos Automatiku  da se sklopi ujutro,,,,,sklopi on meni al me posluzi i ruckom jer se oduzio posao al ne lezi vraze ! Do kasnih vecernjih sati  smo sklapali jer  se nesto iskomplikvalo sto sam ja budzio pa u kasno vece da krenem ali u majici kratkih rukava .Naime tako sam ujutro dosao nadajuci se da cemo zavrsiti do popodne i krenem na motorce a on ce na to :KUDA SI POSAO TAKO ! Ja  u cudu pitam a sto? Pa covece hladno je a ti u majici samo .Evo ti jakna i pantalone  (u to vreme  kozne ):) Ja naravno posle dodjem i vratim aliii  jako lep gest a uz to obicna sam mu musterija mozda bio svega 2 puta pre toga ..i vratim se za Kragujevac ususkan i zadovoljan :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja