Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Slazem se za okupljanje mada mislim da je vec kasno ove sezone. Sad je oktobarski ispitni rok, pa oktobar 2 a posle je vec hladno  >:(. Ma mozda smo mi na forumu 10ak, u srbiji ija dosta vise mada u odnosu na Princeva daleko manje. Na skupovima svaki cetvrti motor Princ, nije zanimljivo.

Imam dobru i losu vest za ljubitelje Spt-a. Dobra je sto su se svi do jednog rasprodali sto znaci da za godinu - dve mozemo da ocekujemo i neke polovnjake, a sta ga znas, mozda ima i spuste cenu. Losa vest je sto je se EFI ubrizgavanje nije pokazalo pouzdano. Serviser u NS ima Dejtonu, kaze vibrira mnogo vise od 125-ica ali zato ide opasno, 140 bez problema cepa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Spyder mi je nekako najlepsi, mada deytona mislim da je mnogo laksa za voznju zbog krace viljuske. Mada SPT bi mojim potrebama najvise odgovarao  :). Ma bitno je da se vozimo. Sto neko rece, vetar je isti za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Zdravo vozim Raptora od aprila ove godine i imao sam uvek nekih problemcica sa njim.Konkretno creva koja spajaju karb sa filterom vazduha su bila busna to je skrpljeno i tada je na otvorenom"trosio" je  4.5/100km.Odvezao ga kod majstora bobana na vidikovcu na stelovanje ventila i karbova.Raptor i dalje trosi 4+/100km.Iz auspuha izvadjeni prednji katalizatori u loncu nedirani, crna povrsina na kraju auspuha odsecena i prva pregrada izbusena.Da li bi mogao neko da mi pomogne oko potrosnje, agregat je ok valjda, presao 6000km nije mucen i takodje i kada je zagrejan kad mu dam naglo gas i pustim on se ugasi ler je ok, levi izduv se jace cuje tako je uvek bilo.Neki matori ima raptora i zali se kako mu trosi u gradu 3l/100km a mog ne mogu da napojim molim da mi pomognete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

karburatori su ok kao i filter koji je samo neki crni sundjer sa metalnom mrezom.sve je nastelovano, ventili i ikarburatori, sve dihtuje ali i dalje trosi ko lud.I da se zna da ga ne bacam u visoke obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo, vec presao 800 km za 6 dana. Ja imam nekih sitnih problemcica, najveci su bile ove usisne lulice koje sam nekako zalepio, nadam se da ce drzati do proleca. Imam problem. Kada vozim malim gasom radi super. Znaci sa petinom gasa ide 75-80, bukvalno ne oseca. Problem se ponekad javi kad dodam jaci ili pun gas, pocne da se gusi. Po nekad primi lepo gas. Nekad primi, i posle par sekundi pocne da stuca, nekad odma pocne da stuca a nekad ide ok. Trosi tu negde oko 2.8L. Skidao svecice danas i leva izgleda ok, desna sa crnom onom kapicom ali elektroda povlaci malo na sivo, znaci nije skroz garava. U principu za sad mi ne predstavlja nikakav problem u voznji mada ume da iritira. Probacu da skinem filter vazduha da probam kako se tada ponasa, da nije prejaka smesa. Neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozda ti je slavinica za gorivo zapusena.

Molim da mi neko pomogne oko mog problema.Ustelovani ventili i karbovi ali i dalje trosi ko lud.Mozda nije uzupcen fabricki i kako da ga uzupcim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislim da ne bi mogao bas tako da prezubci. Doduse oni nemaju automatski spaner lanca bregaste ali. po meni skoro nemoguce. Varovatno bi radio vrlo lose. Pogledaj kakva je smesa tj skini svecice i pogledaj boju istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Obe svecice su boje kafe tj. ok su.Desna malo tamnija ali su ok.Nema potrosnje ulja sto znaci da nisu karike otisle.Levi auspuh se malo jace cuje od desnog.Mozda su cackali agregat u sprintu pa nisu vratili kako treba.Da li neko zna kako da ga uzupcim posteno.Lanac bregaste je zatezan jer je motor lupao ko traktor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Izgleda da je taj spaner standradna boljka. Zasto mislis da nije lepo uzupcen. Postavi temu u garazi sa uzubcivanjem. Tamo ce ti lakse odgovoriti, ne prate svi kineski podforum  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

karburatori su ok kao i filter koji je samo neki crni sundjer sa metalnom mrezom.sve je nastelovano, ventili i ikarburatori, sve dihtuje ali i dalje trosi ko lud.I da se zna da ga ne bacam u visoke obrtaje.

Citaj - moze to i bolje, ili je onom koji je to radio, delovalo ok, pa i nije bas idealno stanje.  ;)

 

U svakom slucaju treba pretresti dobro motor. Uzubcen lose nije sigurno (pitanje je da li bi i radio uopste i na sta bi to licilo), a takav je dosao i iz fabrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

meni oduvek troši oko 3,7 l od samog početka,svećice su mi boje bele kafe (znači dobra smeša) imam malo otvorenog puta malo grad,malo brdo malo ravno neznam koliko je ovo normalno ali kažem od prvog dana je tako ,ja sam izvadio katalizatore malo jeste bolje (lakše diše ) inače nije neka ogromna razlika u snazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

a koliko vam je trosio u pocetku, dok je bio nov? jer moj je jos uvek mlad :) i trosi oko 2,8 - 3 litre...

(mada ne znam sada kakvo je stanje, nisam merio posle raz*ebavanja auspuha i skidanja pumpe...ali vi pricate za netaknute, ako sam razumeo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nije vam potreban cep za zakljucavanje. Ko hoce moze uvek da istoci gorivo na crevce tj slavinicu. Jeste da ne ide brzo ali mu nece biti potrebno dzepno crevce i srki sistem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

To stoji, ali nekako.... jesi li (naravno da jesi ;) ) video Daytonin rezervoar i čep? Mnogo mi se sviđa... eh, svašta bih ja poskidao sa Daytone i zamenio sa Raptorovim delovima :) (320ccm neću ni da pominjem :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nije vam potreban cep za zakljucavanje. Ko hoce moze uvek da istoci gorivo na crevce tj slavinicu. Jeste da ne ide brzo ali mu nece biti potrebno dzepno crevce i srki sistem  ;D

Sve to tacno Bogdo ali kroz crevce ne moze ti ubaci svasta u rezervoar (neka kojoj si se zamerio, npr.) , kao kroz otvor za sipanje goriva  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde ljudi recite de ima cep sa kljucem za raptora,meni kradu gorivo svaki dan i jos malo cu poceti da im nosim gorivo u stan da ih sve zagrejem malo.Sprecite to i recite gde postoji cep sa kljucem za raptora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja