Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Film ARMAGEDON objasnjava poreklo  :);):D ;D ;D ;D ;D

Lev Andropov: It's stuck, yes?

Watts: Back off! You don't know the components!

Lev Andropov:  Components. American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN!

 

:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Film ARMAGEDON objasnjava poreklo  :);):D ;D ;D ;D ;D

Lev Andropov: It's stuck, yes?

Watts: Back off! You don't know the components!

Lev Andropov:  Components. American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN!

 

:P

 

Covjek je u pravu :). Ako krenemo od samog pocetka, u nekoj od tema na alternativecruisers forumu sam procitao da Harley Davidson polaze prava na ram Raptora(Spydera), posto je Johnny Pag pod njihovim finansiranjem zavrsio ram, koji je kasnije ulozio u zajednicki projekat sa kineskom Lifeng grupacijom. Tacan je podatak da su dijelovi dizajnirani u Americi, ali svi dijelovi za sve podizvodjace, kao sto Blackbite rece se proizvode u fabrikama Lifeng korporacije u Kini, a lokalni predstavnici (AJS, Regal, Johhny Pag, Sprint, ...) samo rade brendiranje. Tako da je to stvarno globalni proizvod :).

 

Ono sto je sigurno je da modeli svih podizvodjaca pate od istih djecijih bolesti, kao sto su pretjerane vibracije na odredjenim obrtajima, razna zujanja i generalno los kvalitet plastike. Ovaj motor je dusu dao za customizaciju, samo da neko napravi jaci agregat koji se moze spakovati u taj ram :). Nazalost, Sprint nije ispunio svoja obecanja oko uvoza 350cc agregata za prodaju.

 

Web je pun raznih custom rjesenja, ali ono koje se meni najvise svidja je ubacivanje 250cc V agregata iz Viraga. Posto je agregat iz Keeway Cruisera kopija ovog agregata, samo jos da mi je naci nekog keeway-a za male pare i igra moze da pocne :).

 

Malo materijala za razmisljanje... Da li su mjesta za nosace na ramu Sprint Prince-a i Sprint Challenger-a identicna ? Dobijam utisak da se agregati iz Prince-a mogu prebaciti u Raptorov ram. Pitam se da li V agregat iz Challenger-a moze "sjesti" u Raptorov ram, uz manje modifikacije ? :) :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Veciti problem jaci motor :))

I ja sam u istom problemu sta staviti kad istekne garancija??? Od dejtone pase ali da li se isplati?

mislim da bi ovo bilo priblizno resenje:

122_0810_08_z+2008_honda_rebel_250+engine.jpg honda rebel 250

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Malo materijala za razmisljanje... Da li su mjesta za nosace na ramu Sprint Prince-a i Sprint Challenger-a identicna ? Dobijam utisak da se agregati iz Prince-a mogu prebaciti u Raptorov ram. Pitam se da li V agregat iz Challenger-a moze "sjesti" u Raptorov ram, uz manje modifikacije ? :) :)

 

Sve zavisi koliko si uporan. ;)

 

Mislim da se V agregat dosta razlikuje u nosacima (i sam ram je drugaciji), pa bi tu bilo i najvise posla, a Parallel Twin bi trebalo lakse da legne, mada je opet sve nagadjanje dok neko zaista i ne krene u taj posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

A sta bi bilo sa VT500? Ja se razmisljam da u buducnosti ubacim ovaj agregat, sa sve prenosom i strujom. Kolike bi modifikacije trebale tad da se vrse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Sve zavisi koliko si uporan. ;)

 

Mislim da se V agregat dosta razlikuje u nosacima (i sam ram je drugaciji), pa bi tu bilo i najvise posla, a Parallel Twin bi trebalo lakse da legne, mada je opet sve nagadjanje dok neko zaista i ne krene u taj posao.

 

Ma kad bi uspio da nadjem bilo kakav V2 od 250ccm sa lancanim prenosom za neku normalnu sumu novca, krenuo bi u preradu. Moze i Virago i Keeway cruiser i Lifan LF250V i Challenger.... Ova zadnja 3 nose istu oznaku modela (2V49FMM, ili u slucaju Challengera JL2V49FMM).

 

 

A sta bi bilo sa VT500? Ja se razmisljam da u buducnosti ubacim ovaj agregat, sa sve prenosom i strujom. Kolike bi modifikacije trebale tad da se vrse?

 

VT500 ima kardanski prenos, ako se ja dobro sjecam. Samim tim, moras mijenjati i zadnji tocak, a pitanje je da li ima prostora da se proturi karadan pored ogibljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

E upravo je to najveci problem koji sam pretpostavio da moze da bude, inace ima sasvim dovoljno mesta za agregat. Za sad samo teoretisem, kad se ozbiljno prihvatim posla tad cu i znati... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Gledam sad nesto po YT na jednoj preradi je upotrebljen agregat od jamahe XS 650. Sam po sebi agregat ima odredjenu vrednost, jer je prestao da se proizvodi jos 1983. Uostalom http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_XS_650

 

Za one kojima nije do originalnosti istorije i sentimentalnosti, sa tehnickog aspekta agregat je veoma dobro legao. Bez vecih problema uklopeljen u ram koliko vidim, vide se dobro nosaci i nacin kako je to uradjeno. Sa druge strane 2 cilindra, sa jednom bregastom i 2 ventila po cilindru, parallel twin. Odgovarajuci zvuk uz manju masu u odnosu na V - agregat, kao i veca pristupacnost pri odrzavanju, uz ne preteranu turazu i dobar obrtni momenat,  i po meni bitno - vazdusno hladjenje.

 

V agregat bi bio prijatniji oku, zvuk naravno na mestu, ali i vece ogranicenje po pitanju vecih kubikaza vezano za ram ( npr neki 700-800 koji bi lepo legao, sigurno tezi mnogo vise). Agregati koji bi bili zanimljivi u V-rasporedu su ili sa vodenim hladjenjem, ili sa kardanom, ili su preteski za ram, automatski i suspenziju, a i ugradnja bi verovatno bila komplikovanija.

 

Ako pricamo o manjim kubikazama, poput viraga i slicnih, mozda je bolje opredeliti se za Regal Raptor (da ne kazem original) agregat od 350ccm, osim ako je V jeftiniji.

 

Inace, moje misljenje je da bi optimalan (ako govorimo o ceni odrzavanja, jednostavnosti ugradnje, i opterecenja na ram i ostale komponente) bio agregat od CB 400 ili nesto slicno tome.

 

Umalo da zaboravim, XS 650...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

@ Blackbite

Ovo ima prelep zvuk :)

 

Interesuje me da li je neko od vlasnika doticnog motora "otvarao" auspuhe? Ako jeste na koju foru i kako zvuci nakon toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ovo je agregat od viraga 250, zvuci zverski! On je i na lanac pa je i taj problem resen. :)

 

Na to i ja racunam, samo da mi je doci do njega ili nekog od njegovih klonova (Keeway, Lifan,...).

 

Ja ne bi stavljao veci agregat od 400 ccm u ovaj ram, ne djeluje mi dovoljno jak za tako nesto. Kad uporedim ram spydera sa ramom Honde Shadow 600, spyder izgleda kao bicikla :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

@ Blackbite

Ovo ima prelep zvuk :)

 

Interesuje me da li je neko od vlasnika doticnog motora "otvarao" auspuhe? Ako jeste na koju foru i kako zvuci nakon toga?

Imao sam priliku na jednom sajmu da ga cujem sa otvorenim auspusima i mogu ti reci da motor grmi kako radi...Podseca na zvuk od Harley-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Znaci alat u ruke i ... uh jos je pod garancijom :(

ali ce ga sredim ako nepadne nesto drugo :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Znaci alat u ruke i ... uh jos je pod garancijom :(

ali ce ga sredim ako nepadne nesto drugo :)))

E ne bih ti preporucio ako je jos pod garancijom....Ti posto vozis raptora jel imao blokadu i koliko je mogao da ide sa njom ako je uopste imao??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Za bloakdau ne znam da li ima ili ne. Ortak mi je rekao da ima blokadu. Neznam ne mogu da tvdrim. Za max brzinu neznam. Vozio sam ga 80 km/h sa sve devojkom. Pretpostavljam da moze brze ali nisam mogao da izdrzim od stiska ruku i kolena :) Komsija koji ga vozi takodje kaze da ide max 110 km/h a decko ima ga dobrih 100+ kg :) a i serviser kaze da mu je to max brzina.

Po meni suvise je ovo lak motor za neke vece brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Pošto sam na tom motoru poboljšao sve što se moglo, a da ne menjam agregat, hajde da vam pomognem, jedno po jedno

1.Najednostavnije i prvo, zatvorite RG venti, to je ventil (zvani EKO) koji služi da deo izduvnih gasova ponovo vrati na usis motora, da bi se iskoristio nesagoreni kiseonik i čuvala životna sredina...bezveze...i beskorisno...i guši ga pet do deset posto...i gubi na startnosti...a tek zvuk...

  Da bi to sredili potrebno je minut do dva minuta vremena i malo dobre volje, nalazi se ispod rezerevara, jako je pristupačan, vidi se kad se sagnete, na njega ide par gumenih creva i jedan ovor za crevo na kom nema creva, samo je potrebno da taj otvor zapušite, bilo čime, za za probu možete i prstom, da vidite razliku u zvuku i radu motora( naravno ne u pokretu).

2. Jako me je nerviralo sto se motor gasi čim se spusti ćopava, ustvari sto ne mogu da ga upalim dok je spustena čopava i ostavim ga na par minuta da se zagreje, već moram da sedim na njemu i držim ga - rešenje - skinite sedište, jedan vijak na zadnjem blatobranu i dva sa strana, skinite zatim dva krstasta vijka koji drže bočnu plastiku iznad akumulatora, zatim isto dva krstasta na crnom razvodnom kućištu osigurača i unutra ćete videti, pored par osigurača i jedan kablovski beli plastičan nastavak - džek  kroz koji prolaze dve zelene žice, samo ga razdvojte i to je to....naravno pazite kada nakon toga startujete da je menjač uvek u neutralu da vam ne bi povukao i oborio motor....

 

....ovih dana ću dalje...pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Lonely Rider, moram da te malo ispravim. preko ovog "eko ventila" se ubacuje svez vazduh u auspuhe a ne sagoreo vazduh u masinu tj filter, provereno  ;). Sad ne znam koliko utice na performanse, ja nisam dirao ta creva ali su ona na Princu bas loseg kvaliteta tako da kada sitrule skinucu ih. Pitao sam par vozaca Princa i kazu da nisu uocili bitnu razliku. Odlican tutorial, cekamo nastavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Da, upravu si...to jeste slučaj kod raptora i još nekih kineza, jer sistem nije u potpunosti spojen,  da bi dobili zahtevanu vrednost izduvnih gasova i ispunili standarde povlače svež vazduh...prevara - manje više...inače bi trebao da funkcioniše kao što je opisano, da  na malom gasu i u leru povlači deo izduvnih gasova u usis na ponovno sagorevanje, a kada se doda gas povlači samo svež vazduh da bii obezbedio dovoljnu snagu...ipak zatvaranjem dobijaš, jer kod njega nije zakačen na auspuh ili na izduvnu granu, već, preko creva, direktno na motor...tako da pojačava žarenje na izduvnom ventilu(pretpostavljam), a sigurno utiče na veče zagrevanje katalizatora i njihovu deformaciju i širenje što uzrokuje smanjenje protoka u auspuhu i samim tim na snagu pogotovo nakon nekog vremena...a da ne pominjem da cev izduvne grane odn auspuha nije tog prečnika koji vidite, več se unutra nalazi tri puta manja kroz koju prolaze gasovi...ali o tome ću kad budem pričao o sređivnju auspuha i katalizatora...uglavnom da ne trućam i ne teoretišem bezveze...zatvorite ventil i biće bolje i zvučaće bolje, provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Pošto sam na tom motoru poboljšao sve što se moglo, a da ne menjam agregat, hajde da vam pomognem, jedno po jedno

1.Najednostavnije i prvo, zatvorite RG venti, to je ventil (zvani EKO) koji služi da deo izduvnih gasova ponovo vrati na usis motora, da bi se iskoristio nesagoreni kiseonik i čuvala životna sredina...bezveze...i beskorisno...i guši ga pet do deset posto...i gubi na startnosti...a tek zvuk...

   Da bi to sredili potrebno je minut do dva minuta vremena i malo dobre volje, nalazi se ispod rezerevara, jako je pristupačan, vidi se kad se sagnete, na njega ide par gumenih creva i jedan ovor za crevo na kom nema creva, samo je potrebno da taj otvor zapušite, bilo čime, za za probu možete i prstom, da vidite razliku u zvuku i radu motora( naravno ne u pokretu).

 

Upravo isprobano. Po  mom misljenju jedino sto se dobija malo tisi zvuk motora pri leru sad mozda je to samo moje subjektivno misljenje...

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Pošto sam na tom motoru poboljšao sve što se moglo, a da ne menjam agregat, hajde da vam pomognem, jedno po jedno

1.Najednostavnije i prvo, zatvorite RG venti, to je ventil (zvani EKO) koji služi da deo izduvnih gasova ponovo vrati na usis motora, da bi se iskoristio nesagoreni kiseonik i čuvala životna sredina...bezveze...i beskorisno...i guši ga pet do deset posto...i gubi na startnosti...a tek zvuk...

   Da bi to sredili potrebno je minut do dva minuta vremena i malo dobre volje, nalazi se ispod rezerevara, jako je pristupačan, vidi se kad se sagnete, na njega ide par gumenih creva i jedan ovor za crevo na kom nema creva, samo je potrebno da taj otvor zapušite, bilo čime, za za probu možete i prstom, da vidite razliku u zvuku i radu motora( naravno ne u pokretu).

 

Upravo isprobano. Po  mom misljenju jedino sto se dobija malo tisi zvuk motora pri leru sad mozda je to samo moje subjektivno misljenje...

???

 

 

Ja sam to radio nakon sređivanja auspuha, možda je zato kod mene razlika bila drastičnija...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Pisi o skidanju katalizatora i otvaranju auspuha... :) :) :)

;D

To se ceka  ;D

[move]BRUSILICA je spremna ;D[/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja