Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

evo skinuo sam katalizatore ,hm očekivao sam možda nešto bolji zvuk, ali što se tiče snage, ne mogu da kažem da je to nešto strašno bolje ali se ipak oseti ,tamo gde sam morao trećom sada ide četvrta što nije loše za tako mali zahvat (1h) ali sam uspeo da dobijem prijatniji zvuk kada sam skinuo one niklovane cevčice koje idu na EGR (eko) ventil i zamenio im mesta i spustio ih da idu dole ispod mašine odličan zvuk na leru malo jadniji u vožnji ali to je ja mislim to od ovog motora ipak on ima samo 125 ccm samo dok prebacim sa mobilnog snimak pa ga kačim da vidite i čujete .pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

evo skinuo sam katalizatore ,hm očekivao sam možda nešto bolji zvuk, ali što se tiče snage, ne mogu da kažem da je to nešto strašno bolje ali se ipak oseti ,tamo gde sam morao trećom sada ide četvrta što nije loše za tako mali zahvat (1h) ali sam uspeo da dobijem prijatniji zvuk kada sam skinuo one niklovane cevčice koje idu na EGR (eko) ventil i zamenio im mesta i spustio ih da idu dole ispod mašine odličan zvuk na leru malo jadniji u vožnji ali to je ja mislim to od ovog motora ipak on ima samo 125 ccm samo dok prebacim sa mobilnog snimak pa ga kačim da vidite i čujete .pozz

Ja sam već kačio taj video kod mene na postu, ali ajd i ovde ne može da škodi ;)

Isto sam skinuo katalizatore i pumpu, i razbušio izduve...

http://www.youtube.com/watch?v=3uPJ5sG5g0A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo i ja da se pohvalim. Od juce sam postao vlasnik jednog Raptor Spydera 125. Uzeo ga polovnog. Na satu pise 2500 ( pisalo juce, sad premasio 3000  8) ). Mislim da je to tacna kilometraza mada cu kad me ne mrzi skinuti sat i proveriti. Vidi se da nije potpuno nov. Ima po negde neku tackicu, malo negde zardjao, malo negde izguljen mada to moze da se primeti samo ako ga pola dana peres, rasturas i stelujes. Za cenu od 770e vise nego korektno. Kad sam ga uzeo u glavi motora se nesto uzasno culo. Mislio sam da su ventili ili spaner. U povratku sam svratio u NS ( uzeo ga u Backoj Palanci) svratio u servis da pitam nesto oko rezervnih delova i serviser koga sam upoznao na sajmu je pogledao motor i konstantovao da je motor u dobrom stanju i rekao da zategnem spaner posto nije automatski.

Jutros sam proverio ventile ( dva bila pretegnuta ali nista preterano, fabricko stelovanje) i zategao spaner, sad radi kao sat. Povlaci bolje od Princa u svim obrtajima, ima blokadu br obrtaja na CDI, nece preko 90 ali brzinu od 80 odrzava na bas malom gasu bez nekih velikih vibracija. Izmedju 60 i 70 su vibracije najjace na 65 ne bukvalno ne moze da se drzi korman, mislim da se konstantno tako vozi dugo, na izvlacenje se i ne oseti. nezgodan za sporu voznju ali za otvoreno odlican. U povratku iz BP sam presao 410 km, sa ne bas velikim pauzama. Vodeno hladjenje se fino ponasa, rekao bih daleko bolje os vazdusnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala.

Imam vise pitanja ali ajde za pocetak samo jedno.

Gume izmedju karba  i motora, difuzori ili kako se vec zovu su ispucale mada ne propustaju. Da li mogu nekako da se srede, ojacaju? Cini mi se da je Zoltan to sredio na Princu zivom gumom.

 

ird3i_img7631l.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

A da, da li u njega ide obican antifriz ili onaj za aluminijumske hladnjake? Planiram pre zime da zamenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

A ti si derane kupio Raptora iz Mladenova? Cestitam ti i da te dobro sluzi?Motor je od mog drugara Pede i sve sto je dirano na motoru (odvrtano-zavrtano) sam radio ja.Sat ne diraj jer nije pipnut i km su originalni.Gume-difuzore sam planirao zalepiti sa lepilom za sofer sajbe,prajmer pa lepak,nema nista bolje od toga i sto te bude zanimalo pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hehe, hvala. Pohvalio te je Pedja, kaze da si odlican majstor  ;).

I ja sam mislio da je kilometraza prava, lanac jos nije ni dotezan, ili bar malo tako da se na viljusci ne poznaju znakovi klizanja osovine, gume kao iz fabrike, sat nisam primetio da je skidan, diskovi bez ikakvih tragova. To sto ja prelazim 12000 - 13000 u sezoni ne mora da znaci da svi rade  ;D.

Inace padano je sa njim jednom ali verovatno brzinom 5 na sat, samo malo izgreban auspuh, nogostup radjen (odlicno odradjen  ;) )i vidi se malo ostecenja na rucici kvacila, mada to se i ne primeti. Sasvim korektan primerak za svoju cenu. Jedino si trebao da zategnes spaner lanca bregaste. Radio ko traktor na nizim obrtajima a to je 10 minuta posla. Zanima me jos i da li je kod tebe radjen servis i menjano ulje? Isto me i zanima sta je bilo sa prednjim kocionim cilindrom? Ima mali luft pre nego sto pocinje da koci. Ne treba li da se ozraci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

On je pao bukvalno sa 5 na sat,vozio izduvane gume.pogonski lanac nije dotezan,nogostup sam napravio od aluminijuma tako da se nece ljustriti,a lanac bregaste i ventile bi sad uradio na zameni ulja koju je planirao ali je iznenada odlucio da ga proda i za tu cenu  ;) ne treba da ti je tesko da to sam obavis :).Jednom je ulje menjano tamo gde je kupljen tako da to jos danas uradi.Staklo na kocionom cilindru (prozorcic za nivo ulja) je puklo i tu je verovatno ulje iscurilo pa bi prvo trebao to popraviti,nasuti DOT i ozraciti.Inace motor je kao nov i nemoj traziti nista sakriveno jer nema.Kod nas sto kupis tako je kako ti kazemo! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Plamenovi mi se bas svidjaju  8), mozda sam staromodan ali meni su ok. Moracu podhitno da sredim difuzore, da dotegnem amortizere jer kad sednem sabiju se 2/3 i da sredim prednju kocnicu. Gde ima da se kupi taj prajmer lepak za soferke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Jedno pitanje za one koji su bušili (imali radove na auspusima):

Danas ga upalim, stajao mi je par dana u garazi, nije paljen i stavim ga da se malo zagreva dok se ja obučem itd, a kad sam se vratio garaža je bila kao da je neko bacio (malo ređu, ali ipak) dimnu bombu... nakupilo se belog dima... hm...

Isterao sam ga da se zagreva u dvoristu, a on je purnjao beli dim... posle je u vožnji bio ok, ali mi se ova pojava u ovoj meri prvi put desila... ima li neko ideju šta je ili šta reba (ili ne treba) raditi...? :)

Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Najbolje ti je da preko zime skines difuzore i odes u neki od glas servisa da nanesu lepak.ako kupujes tuba je velika kao silikon a treba ti i prajmer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Najbolje ti je da preko zime skines difuzore i odes u neki od glas servisa da nanesu lepak.ako kupujes tuba je velika kao silikon a treba ti i prajmer.

jel se ovo na mene odnosilo? :)

ako jeste - aham, ok, to ne znam, pa me bes zanimalo... ;) a inace koliko je lose sto se to desilo..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Najbolje ti je da preko zime skines difuzore i odes u neki od glas servisa da nanesu lepak.ako kupujes tuba je velika kao silikon a treba ti i prajmer.

jel se ovo na mene odnosilo? :)

ako jeste - aham, ok, to ne znam, pa me bes zanimalo... ;) a inace koliko je lose sto se to desilo..?

 

Ne, na mene.

Verovatno si ga drzao na sauhu. To je normlno, prebogata smesa i ne sagoreva svo gorivo, zato dimi. To se desava i na Princu i na Raptoru, isti karbovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

Bogda neka je sa srećeom i da te služi kako treba ,neko je ovde čini mi se pomenuo da bi mogli da napravimo neko okupljanje "raptorovaca" i ja se slažem sa tim predlogom  bilo bi super napraviti neki skup mislim da nas sada već ima desetak u Srb. sa ovim motorom i ujedno vidimo kakve su sve prepravke ljudi radili uvek je dobro došla neka nova ideja pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja