Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

za Regal-Raptora ne treba kit, vec drugi agregat, malo jaci, daytona agregat je oko 400 evra. ili neki drugi od renomiranih marki polovan da se ubaci. na youtubu su ameri ubacili i od 500-600 ccm. moj raptor od 300 ccm sam vozio 155 km/h, ali ne u klasicnom polozaju, vec, noge na zadnjim nogarama a glava skroz u upravljac. jedino tako se moze voziti brzo. sam polozaj vozaca ne dozvoljava komfornu voznju pri vecoj brzini od 120 km/h, mozda do 110 km/h. i sam motor za vecu brzinu je lak, polece kao da vozim 200 i vise km/h.znaci veci i jaci i tezi agregat i resenje je tu, ali opet ne za brzinu vec samo za startnost je dobar. da moze zadnja guma da gori malo. motor je kvalitetan, samo posle kise treba ga odmah brisati ili susuti, pojavljuje sehrdja koja se isto odmah moze obrisati. ja sam prodao yamahu virago 535 da bih kupio ovaj. volim ja i harley i occ, ali je dzep plitak. kao zamena je ovo fenomenalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

za Regal-Raptora ne treba kit, vec drugi agregat, malo jaci, daytona agregat je oko 400 evra. ili neki drugi od renomiranih marki polovan da se ubaci. na youtubu su ameri ubacili i od 500-600 ccm. moj raptor od 300 ccm sam vozio 155 km/h

 

Da li si kupio Raptora sa 300ccm agregatom ili ubacivao novi agregat u njega ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS
za Regal-Raptora ne treba kit, vec drugi agregat, malo jaci, daytona agregat je oko 400 evra. ili neki drugi od renomiranih marki polovan da se ubaci. na youtubu su ameri ubacili i od 500-600 ccm. moj raptor od 300 ccm sam vozio 155 km/h, ali ne u klasicnom polozaju, vec, noge na zadnjim nogarama a glava skroz u upravljac. jedino tako se moze voziti brzo. sam polozaj vozaca ne dozvoljava komfornu voznju pri vecoj brzini od 120 km/h, mozda do 110 km/h. i sam motor za vecu brzinu je lak, polece kao da vozim 200 i vise km/h.znaci veci i jaci i tezi agregat i resenje je tu, ali opet ne za brzinu vec samo za startnost je dobar. da moze zadnja guma da gori malo. motor je kvalitetan, samo posle kise treba ga odmah brisati ili susuti, pojavljuje sehrdja koja se isto odmah moze obrisati. ja sam prodao yamahu virago 535 da bih kupio ovaj. volim ja i harley i occ, ali je dzep plitak. kao zamena je ovo fenomenalno.

 

Cek jel ovo sigurno da je od daytone agregat 400 evra?A koliko onda kosta agregat od 250 ccm prince?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav ljudi... Evo ;epih dana pa sam se malo provozao sa makinom, i svratio do kolege mehanicara da se dogovorim oko servisa. Trebalo bi promenuti zadnje plocice, i malo prestelovati ventile, to nije problem, ali imam problem oko ulja. Postu sam motor uzeo polovan, prosle godine sa 1000predjenih  km, taman je bio na prvom servisu, sad je na 3600 i hteo sam i ulje da promenim, ali nemam upustva i tu njegovu papirologiju pa ne znam kolje ulje ide. Pretpostavljam da je obicno mineralno, posto sam negde citao da su ljudi sipali sintetiku i otisle lamele i jos po nesto, kod princa. Pa ako neko zna, ko ga ima, koje tacno ulje ide i koliko kila... Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Masina je dosta slicna kao i kod Princa samo sa vodenim hladjenjem. Ja sipam motul 5100 15w50 , polusintetika. Za sada sam izuzetno zadovoljan sa svim njegovim karakteristikama osim sa cenom. Nisam imao nikakvih problema ni sa kvacilom, ni potrosnjom ulja ni pregrevanjem. Za sada sam presao nesto preko 7000 i sve je odlicno. Jeste da je malo skuplji ali svakako vredi, samo da je original. Sintetiku i mineralno ti ne preporucujem. Sintetiku ove masine ne podnose a sa mineralnim ce se brze trositi masina a i nesto je kraci interval zamene tako da ti izadje na slicno. Ja sam se razmisljao i da stavim neko auto ulje, bas gledam ova lukoil. Dobra a jeftina ali ipak ne bih nesto da rizikujem. Videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Slicna po kubikazi i brojem cilindara, ne znas sta je unutra. Elem, za princa i slicno, i auto - mineralna odlicno rade posao, cak mi deluje da i malko lepse rade nego sa ovim moto uljima.

 

Uglavnom, za Raptor-a, najverovatnije polusintetika, sa sintetikom ne bih rizikovao, ali svakako najbolje da proveris negde. Ako ne nadjes informacije, pozoves servis, dobar dan, koje ulje vi sipate u Raptora i resena stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Meni je majstor preporucio 10w40 obicno (ne sintetika) sto je i sipano u njega. Sad tacno koji je proizvodjac neznam nebi da lupim ali mislim da je motul u pitanju.U uputstvu koje dobijes kod nas pise samo da ulje treba mknjati na 1000-2000 km u ovlascenom servisu ali nepise koje ulje preporucuju ni koju vrstu ulja. Sto se tice uputstva koje kod nas nije dostupno pogledaj ovaj link :http://www.scribd.com/doc/16611092/Regal-Raptor-Johnny-Pag-Spyder-Motorcycle-Owners-Manual

Objasnjeno je ekstra.

 

Pozdrav ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Hvala svima za informacije. Progugla cu jos po netu, a ako ne nadjem nista zovem servis pa ce mo da vidimo sta oni kazu.

 

@BO, hvala za upustvo. Pozdrav...

 

P.S. Malo sam preterao sa kilometrazom, 2600 a nisam menjao ulje. A ti rece na 1000-2000 da se menja. Nije starsno.

Hvala jos jednom.

 

Pozdrav...

 

Evo sad vidim u ovom u pustvu pise da ide SAE 10W/40 API SG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

pozdrav svima i dobro nam došlo lepo vreme ,interesuje me ima li zaista negde taj agregat od 300ccm za 400 eur to je po meni prihvatljiva  cena i ja bih dao toliko za drugi agregat jer to je mislim prava stvar za ovaj naš bike jer stvarno je 125 premalo pogotovu kada je dvoje na motoru i još neko brdo užas tako da ako bilo ko ima ideju gde naći takav agregat neka javi

pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

pozdrav svima i dobro nam došlo lepo vreme ,interesuje me ima li zaista negde taj agregat od 300ccm za 400 eur to je po meni prihvatljiva  cena i ja bih dao toliko za drugi agregat jer to je mislim prava stvar za ovaj naš bike jer stvarno je 125 premalo pogotovu kada je dvoje na motoru i još neko brdo užas tako da ako bilo ko ima ideju gde naći takav agregat neka javi

pozdrav 

 

Evo imas na ovom linku br telefona a i katalog rezervnih delova pa pozovi, pitaj. To je agregat od dejtone i SPT-a sa 320 kubika sa EFI tehnologijom.

http://www.sprintscooters.com/delovi.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Britanski, Americki, Ceski... Kako na kom trzistu i pod kojim brendom. Zajednicko je da su "made in china".

 

Ako se vodimo idejom, covek koji je odgovoran za ovaj motor je Johny Pag, pa je ustvari najvise Americki, jer je covek odatle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ispred Regal and Raptor pise AJS...To je skracenica od imena trojice brace koji su Englezi i koji ustvari osnivaci ovog motora...[odnosno ove marke motora]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

I normalno je da ce pisati Made in China kad su fabriku tamo premestili...Jbg jeftina radna snaga...A druga stvar ja sam kupio Yamaha gitaru koju sam platio boga oca na njoj pise made in china al zato yamaha stoji iza toga!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ispred Regal and Raptor pise AJS...To je skracenica od imena trojice brace koji su Englezi i koji ustvari osnivaci ovog motora...[odnosno ove marke motora]

 

Poznata mi je prica sa AJS-om, nisam siguran da su Englezi vlasnici ovog motora. Qingqi recimo u Nemackoj postoji pod imenom Kreidler, bez obzira sto on nema apsolutno nikakve veze sa Kreidler motorima, a sam motor je Suzukijevo intelektualno vlasnistvo.

 

Globalizacija, brending i re-brending je u svakom slucaju nesto oko cega se ne vredi zamlacivati ovde. Puno proizvoda je "multietnicko" jer komponente za njih dolaze sirom sveta, ali "made in" je dodeljeno onom koji sve te komponente pakuje u gotov proizvod.

 

Eto na Raptoru je agregat zasnovan na Honda agregatu, ali uz znacajne izmene. Amer je autor custom motora koji je uzor za Raptora, a Engleze nisam pronasao u toj prici u bitnijoj meri (osim da se prodaje i pod njihovim imenom), a fabrika je od starta u kini.

Cesto je rebrending resenje koje firme izvlaci iz krize i omogucavaju da njegovo ime i dalje zivi, i u nekim slucajevima otkupljivanje brend-a.

Cini mi se da je prica sa AJS-om poput ove sa Kreidler-om.

 

Spomenuo si Yamahu, eto gitare se prave u kini, zice za njih u U.S.A, motori u Japanu (nisam doduse siguran u kojoj meri), sigurno ima jos proizvoda koji se prave kojekuda. Yamaha nije nista drugo nego brend koji donosi pare i ima prodju. Kupuje male firme pise njihovo ime, jer se ono prodaje. Kakve veze ima Yamaha iz U.S.A i ona iz Japana. Mozda istog gazdu i to je to.

 

Isto se jedan model Regal Raptora prodaje kao Jawa. Jes' Jawa, ali za romanticare i nostalgicare, i za fabriku kojoj obezbedjuje jedan vid izvora prihoda. Razlika izmedju nje, Raptora, ne secam se kako bese u Rusiji, ili gde ih vec imaa, je realno samo u gravuri na deklu i nalepnicama.

 

Zakomplikovasmo pricu, kod nas se Raptor distribuira kao kineski proizvod, pa neka bude tako, cija god je intelektualna svojina, ko god da ga pravi i koji god je "gazda" u pitanju (mozda mu je baba iz Italije, a deda Portorikanac, pa ni tu nisu cista posla  :D ) pa da batalimo svetsku ekonomiju i menadzment, nego da se vrcemo na motore. :)

 

 

O, ti li ga pazario Dzambo, nisam to ocekivao. Cestitam. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Vidim pratio si oglas... ;)

Jbg, jace od mene bilo, jos kad bih prodao kinroada....

Moram priznati da izgleda ubedljivo bolje od bilo kog kineza, kvalitet izrade, uklapanje, detalji...Bas bas dobro..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ispred Regal and Raptor pise AJS...To je skracenica od imena trojice brace koji su Englezi i koji ustvari osnivaci ovog motora...[odnosno ove marke motora]

 

Poznata mi je prica sa AJS-om, nisam siguran da su Englezi vlasnici ovog motora. Qingqi recimo u Nemackoj postoji pod imenom Kreidler, bez obzira sto on nema apsolutno nikakve veze sa Kreidler motorima, a sam motor je Suzukijevo intelektualno vlasnistvo.

 

Globalizacija, brending i re-brending je u svakom slucaju nesto oko cega se ne vredi zamlacivati ovde. Puno proizvoda je "multietnicko" jer komponente za njih dolaze sirom sveta, ali "made in" je dodeljeno onom koji sve te komponente pakuje u gotov proizvod.

 

Eto na Raptoru je agregat zasnovan na Honda agregatu, ali uz znacajne izmene. Amer je autor custom motora koji je uzor za Raptora, a Engleze nisam pronasao u toj prici u bitnijoj meri (osim da se prodaje i pod njihovim imenom), a fabrika je od starta u kini.

Cesto je rebrending resenje koje firme izvlaci iz krize i omogucavaju da njegovo ime i dalje zivi, i u nekim slucajevima otkupljivanje brend-a.

Cini mi se da je prica sa AJS-om poput ove sa Kreidler-om.

 

Spomenuo si Yamahu, eto gitare se prave u kini, zice za njih u U.S.A, motori u Japanu (nisam doduse siguran u kojoj meri), sigurno ima jos proizvoda koji se prave kojekuda. Yamaha nije nista drugo nego brend koji donosi pare i ima prodju. Kupuje male firme pise njihovo ime, jer se ono prodaje. Kakve veze ima Yamaha iz U.S.A i ona iz Japana. Mozda istog gazdu i to je to.

 

Isto se jedan model Regal Raptora prodaje kao Jawa. Jes' Jawa, ali za romanticare i nostalgicare, i za fabriku kojoj obezbedjuje jedan vid izvora prihoda. Razlika izmedju nje, Raptora, ne secam se kako bese u Rusiji, ili gde ih vec imaa, je realno samo u gravuri na deklu i nalepnicama.

 

Zakomplikovasmo pricu, kod nas se Raptor distribuira kao kineski proizvod, pa neka bude tako, cija god je intelektualna svojina, ko god da ga pravi i koji god je "gazda" u pitanju (mozda mu je baba iz Italije, a deda Portorikanac, pa ni tu nisu cista posla  :D ) pa da batalimo svetsku ekonomiju i menadzment, nego da se vrcemo na motore. :)

 

 

O, ti li ga pazario Dzambo, nisam to ocekivao. Cestitam. :)

 

 

http://www.ajsmotorcycles.co.uk/ ovde ti je odgovor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ma, uredu je oggovor za sam AJS, ali da je to AJS u originalu, zar mislis da bi kao kontakt i uopste narudzbine motora mogli da idu bez njih kao posrednika?

http://www.regal-raptor.com/eng/contact.asp

 

Ako su to AJS proizvodi, zasto ne postoji njihova gama proizvoda u prodaji, nego samo nekoliko modela?

 

Npr.filteri za ulja fabrike Hiflo, se prave na Tajlandu, a firma je Britanska. Nemoguce je poruciti filtere direktno iz Tajlanda jer oni rade za njih, pa tek preko Hiflo-a ide roba. Da je tako i sa AJS-om, ne bi moglo da prodje bez njih kao posrednika.

 

Inace, vezano za Regal i njegove Americke verzije, najavljuju V-twin sa vodenim hladjenjem i 80 konja.

 

http://www.johnnypag.com/ad-Jan2010.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ma, uredu je oggovor za sam AJS, ali da je to AJS u originalu, zar mislis da bi kao kontakt i uopste narudzbine motora mogli da idu bez njih kao posrednika?

http://www.regal-raptor.com/eng/contact.asp

 

Ako su to AJS proizvodi, zasto ne postoji njihova gama proizvoda u prodaji, nego samo nekoliko modela?

 

Npr.filteri za ulja fabrike Hiflo, se prave na Tajlandu, a firma je Britanska. Nemoguce je poruciti filtere direktno iz Tajlanda jer oni rade za njih, pa tek preko Hiflo-a ide roba. Da je tako i sa AJS-om, ne bi moglo da prodje bez njih kao posrednika.

 

Inace, vezano za Regal i njegove Americke verzije, najavljuju V-twin sa vodenim hladjenjem i 80 konja.

 

http://www.johnnypag.com/ad-Jan2010.php

Znas mozda si i upravu ali opet kad otvorim ovu stranicu pise LIFENG GROUP tako da je to isto kao i sa AJS-om drugi ga prave...Vidis kod ovih je ovaj choper krsten kao spyder a kod ajs-a kao eos...lepo si rekao da ko zna sta se vise mulja ovde...xD E to je lepa najava msm za V-Twin ja mislim da i ovaj raptor od 125 ima vodeno hladjenje...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

da da, i ovaj od 125 ima vodeno hlađenje ali bi bilo bolje da ima još 200cm gore pa neka se hladi kako hoće  , juče sam vozio ćerku koja ima 38 kg i mojih 95 jedva ide  magistralom (uz brdo kod Rušnja) nikako ne uspevam da pronađem neko prihvatljivo rešenje za ovaj problem u Srbiji kao da niko ne rastavlja polovne motorcikle kad je automobil u pitanju možeš da neđeš šta poželiš ali za dvotočkaše slabo ili ja ne umem da tražim  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bas tako.  Na manjim kubikazama vodeno hladjenje nije neophodno, pa ne mora ni da bude prednost.

 

Inace, ne znam koji agregat planiraju da ubacuju u Raptora, ali ne bi me iznenadilo da to bude Hyosung-ov 650ccm agregat baziran na Suzuki SV agregatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ma ne bre, varijacija na Hondin agregat je u postojecim modelima, a za ovaj model u najavi, nagadjam onako.

 

Doduse nije iskljuceno da ce biti rezervisan samo za Ameriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja