Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

ja ga kupio evo juce napravih i prvi servis na 100 km za sada (kao pocetnik ) sam prezadovoljan i izgledom i ponasenjem na putu/u krivinama (mada ga nisam  do sada vozio preko 80 km/h razrada motora) cini mi se da i nije za neke puno vece brzine cak i sa jacim motorom svi oni koji se premisljaju u vezi ovog motora dajem toplu preporuku ,  jos nekoliko sitnica da se odradi i to ce biti super tormo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

postoji u UK (http://www.ajsmotorcycles.co.uk/new_AJS/docs/main.htm) kit za raptora od 300 ccm ali je po meni preskup oko 975 kraljicinih  funti  ali verujem da je puno bolje od sadasnjih 125 koliko moj ima, ali za sada neka ide ovako a kasnije videcemo mozda se i kod nasih uvoznika nesto slicno pojavi a u medjuvremenu i nasi ukinu br.motora za vozila i motocikle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

postoji u UK (http://www.ajsmotorcycles.co.uk/new_AJS/docs/main.htm) kit za raptora od 300 ccm ali je po meni preskup oko 975 kraljicinih  funti  ali verujem da je puno bolje od sadasnjih 125 koliko moj ima, ali za sada neka ide ovako a kasnije videcemo mozda se i kod nasih uvoznika nesto slicno pojavi a u medjuvremenu i nasi ukinu br.motora za vozila i motocikle

Hehe kit. Pre bih rekao kompletan agregat sa auspusima, lancem, lancanicima i jos ponekom sitnicom. Jeste malo skuplje, ali britansko trziste generalno ima visoke cene, pa je njima verovatno OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se sa tobom oko konstatacije za UK trziste ali  ako ceo tormo  kupis za 1570 eur  onda ovaj kit ne bi trebao kod nas da bude vise od 450 eur slazete li se mislim da su svi ostali delovi vise fore radi npr. izduvi karboni to bi sve islo i sa ovoga od 125  ccm mozda neka dizna za lanac i lancanik se slazem (ako su nesto ojacani)

i stvarno  mu nedostaje jos malo konja i kobila, danas sam ga terao po nekim brdima i mogu vam reci da vidi brdo pre nego ja ali st ada se radi 125 je 125 i ni cent  vise (za sada)

lep ostatak vikenda vam zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Ja sam se odusevio sa izgledom raptora al me ubi ta nosivost, vecina kineza ima nosivost oko 150kg jedino apolo ima nosivost 280kg.

 

pa mi onda nije jasno ni trpanje veceg motora na raptora i ona prica o boljoj zavrsnoj obradi, odnosno koliko je pametno da 2 osobe sednu na takav motocikl?

 

Ovo pitam zato sto mi se raptor mnogo svidja (da ne bude zabune  :) )

 

Nece se nista desiti ni ako malo prekoracis tu nosivost, osim nesto losijih voznih karakteristika te se ne bih se zabrinjavao puno oko toga,, uglavnom je standardno deklarisana na oko 150. Za apolo sigurno nije 280kg, nego su dali ukupnu tezinu od koje kad oduzmes tezinu motora dobijes - oko 150kg.

 

Apollo 200Kg tereta nosi bez problema,veruj mi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Jagodina

Internet je cudo, ali informisanost je rec oko koje se dobija rat pa i mnoge druge stvari, elem, pre oko dvanaest dana pre no sto cu da odem na more citaj(Montenegro) ja i drugar odemo do dilera da vidimo Daytonu koju je lik izbacio na plac dan ranije! Iskreno, odusevljen na prvu loptu, ali polako sam uvideo neke sitnice koje mi grebu oko, no u svakom slucaju pipa 5-icu. Moj drug upaljen za Daytonku, ali meni se krv lozi na raptora i sta god da pitam dilera ispada da znam vise od njega, sta cak vise ni ne zna da postoji verzija od 350cc samo sto se ne uvozi, na pitanje sta nas ceka sledece sezone klima glavom, a na pitanje druga ako uzmemo dva motora imamo li neki popust on kaze samo kacige tj. obicne neke serpe, kao da motor se kupuje svakog dana. Trans! Izuzimajuci mentola jos malo parimo oci Daytonkom i brojimo im dane kad smo im sve blizi!

 

Masta nam radi mnogo brze od zvuka!!!

 

I dok smo putovali crnogorskim planinama, sedimo ja i drug u busu, naravno devojka i mnogo njih, kad cujemo rezak zvuk najezi mi se svaka dlaka, nas drug Misa mehanicar ustaje sa sedista i ocima vozi do nedogleda za nekakvim dvotockaskim cudom,a da ironija zivota bude jos veca ispred nas Gips na nozi drugara koji je pred polazak na more imao pad sa motora Sreca pa sa manjim posledicama.Voznja u koloni nagoni nas na razmisljane da jedino dva tocka mogu da prodju izmedju bele linije i neke druge motorne azdaje, a ja mislim kao da sam na njemu, Raptor, I pitanje u meni

 

Da li moze 125cc da izdrze onakve nagibe po CG? I da li je to dovoljno snazno za takav put?        Odgovor je na vama i forumu

 

A ja i drugari cekamo sledecu sezonu da stignemo na plazu pre ovih nasih u busu, a dileru da sebi priusti letovanje od para za koje bi nam poklonio kacige! Ali u lavoru! ??? :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

125-ice mogu svuda da odu samo sto putna brzina nije bas velika tako da ce da se vozac vise zamori od samog motora. Kod raptora je vodeno hladjenje tako da je to jos jedan + jer ce se teze pregrejati na uzbrdicama. Ja bih mog princa na pola brda ipak odmorio ako je vrucina i ako osetim da se pregreva. Ujedno malo i da odmorim guzu. Ja sam do sada pravio turu 450 km u dva dana. Kad krenem sledece godine na more samo ta dva dana spojim u jedan, krenem ranije i eto me u popodnevnim casovima do obale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Paja_ribarac

 

Moze i ne, a moze i da zavisi sa koje strane gledas. Motoru nece nista biti od toga, ali tebi da.

Ako ti ne smeta da se mucis na uzbrdicama, da se vuces po krivinama iza kamiona jer nemas dovoljno prostora, i da ti ***majku vozaci iza tebe i izguruju sa puta i ulecu ispred tebe,  umor zbog visoke koncentracije zbog pravilnog izbora stepena prenosa i procene situacije i gutanje knedli dok obilazis - onda je 125ccm sasvim dovoljno za tebe.

Sa 250ccm ovoga nema, ali cesto na usponu pod opterecenjem (prtljag+suvozac) i on trazi da se zavrti i spusti u stepen nize, pa bih 250ccm okarakterisao kao minimum za normalnu voznju, na primer kada obilazis sleper u tim uslovima, ali za razliku od 125ccm obidjes ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Pajo za sve je upravu Blackbite ali u svakoj prici postoji jedno ali, tako da postoji resenje. Ako hoces sve ovo da izbegnes o cemu je on pisao ides lepo preko Bosne kuda je isao Blajbinger ili Dzoks i ekipa i nema slepera a na usponima je hladno.  put je inace isti i preko CG ( ulje, rizla) da po krivinama i nije preporucljivo voziti brze nego sto moze i skuter od50cc. Svaki motor moze na svaki put, sto mozes videti u mnogim postovima ovde na forumu, samo je pitanje da li i kako zelis da stignes tamo gde si naumio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Jagodina

Pa problematika je na tom nedostatku snage,  malte ne, oko 8 kw, taman za suvozaca, i za neku pristojnu voznju uz brdo da se ne zulja guza i da ne cvari Sunce glavu. A pazi senzacije stigli smo u Bioce pred jedan restoran, pijemo kafu, kad lik naskuteru kao silo probija se izmedju parkiranih autobusa i staje na 15-ak metara od nas, obratili smo paznju jel su nam dvotockasi bila tema celodnevnog puta. I sve bi bilo normalno da je lik u sluzbi restorana sto smo i pomislili ali? Vidimo da je skuter Aprilia Leonardo 150 napakovan stvarima i da je registrovan na Cacak, ne verujemo svojim ocima, tek mi drugar Cuxi kaze kad je ovaj ludak mogao da dodje dovde ti sledece godine nema sta da brines.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

zdravo svima ,nisam do sada isao motorom duze od 35 km ali zaista mislim da je ovih 125 ccm malo za neki dalji put pogotovo sa teretom + suvozac ,moze to ali je stvarno napor kao sto rece Paja vise za vozaca nego za motor to bi se na kraju zavrsilo tako sto bi ti trebalo tri dana da se odmoris od puta malo kupanja i vec je vreme  da krenes nazad ,kada bi bilo barem 250 to bi po meni bilo nesto sasvim drugo ali za sada nista od toga, kasnije videcemo.

pozdrav svima i nadam se jos nekom lepom danu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

me  da krenes nazad ,kada bi bilo barem 250 to bi po meni bilo nesto sasvim drugo ali za sada nista od toga, kasnije videcemo.

pozdrav svima i nadam se jos nekom lepom danu

 

Raptorovih 125cc je stvarno malo neupotrebljivo, mada mislim da su vise u pitanju odnosi u mjenjacu nego snaga agregata. Kazu da sa zadnjim lancanikom od 30 zuba moze da se dobije jos nekih 10-tak km/h, ali naravno ubrzanje jos vise pati.

Posto sam dosao u posjed jednog raptora, ono sto mene interesuje je sljedece (za one koji su upoznati sa oba modela):

 

- kolike su sanse da se bez vecih prerada rama smjesti 250cc agregat iz Honde Rebel u njega ?

Razmisljao sam i o 450cc agregatu iz Rebela, ali kad sam nasao jednu Rebelku 450 i uzeo mjere agregata, utvrdio sam da se 2 od 4 nosaca agregata Rebela 450 nalaze na pogresnim mjestima, a za jedan uopste ne postoji mogucnost varenja nosaca na raptorov ram.

 

Jos nisam naletio na Rebel 250, da mu uzmem mjere :), pa me interesuje ako je neko u mogucnosti da uporedi ova dva motora jedan pored drugog, da pogleda izvodljivost prebacivanja agregata.

Mislim da bi se ovim transplantom rijesila dva bitna problema na Raptoru, tj. jake vibracije kineskog agregata i manjak snage.

 

Razgovarao sam sa ljudima iz Massetehnica oko nabavke agregata iz Daytone i montiranja u Raptorov ram i oni se slazu da moze bez problema. Rekli su da nije problem naruciti agregat, ako se to uradi prije kraja oktobra, kad zatvaraju narudzbu za iducu godinu, ali nekako vise preferiram agregat iz Rebela, koji je legendaran po svojoj izdrzljivosti.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Skullz

 

Kineski Agregati od 250ccm jesu klonovi Rebelke, uz kozmeticke razlike u spoljasnosti i dodatog karburatora. QM250 je identican Hondinom agregatu, dok se Kinroadov razlikuje u menjacu. Ugradjuju se i na Raptore, za neka trzista, pa je verovatno montiranje jednostavno. Taj agregat jako lepo vuce za svoju kubikazu, cak je i startniji od 300ccm Raptorovih (ne znam za 350ccm), pa ti i ne bi brzo dosadio, ako ne pucas na max brzinu, doduse za taj tip motora 90-100kmh putne brzine je sasvim dovoljno.

 

Na Raptorima je takodje uzet agregat iz Rebela kao osnova, s'tim da su dodali vodeno hladjenje i dosta toga izmenili, pa se puno i razlikuju.

 

Nego, kad si vec spomenuo pricu sa Masstehnic-om rekose li koja je cena agregata?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

@Skullz

 

Kineski Agregati od 250ccm jesu klonovi Rebelke, uz kozmeticke razlike u spoljasnosti i dodatog karburatora. QM250 je identican Hondinom agregatu, dok se Kinroadov razlikuje u menjacu. Ugradjuju se i na Raptore, za neka trzista, pa je verovatno montiranje jednostavno. Taj agregat jako lepo vuce za svoju kubikazu, cak je i startniji od 300ccm Raptorovih (ne znam za 350ccm), pa ti i ne bi brzo dosadio, ako ne pucas na max brzinu, doduse za taj tip motora 90-100kmh putne brzine je sasvim dovoljno.

 

Na Raptorima je takodje uzet agregat iz Rebela kao osnova, s'tim da su dodali vodeno hladjenje i dosta toga izmenili, pa se puno i razlikuju.

 

Nego, kad si vec spomenuo pricu sa Masstehnic-om rekose li koja je cena agregata?

 

 

 

Ja Raptora koristim samo za grada, za duze relacije imam drugi motor, tako da mi maximalna brzina ne znaci nesto puno. Ako naidjem na dobru Rebelku 250, uradio bih zamjene agregata, pa onda Rebelku sa ugradjenim raptorovim agregatom, uredno atestiranu prodao za neke sitne pare, cisto da se pokrije dio troskova (ako bude moguca instalacija, brine me budzenje nosaca hladnjaka i polozaj posude za rashladnu tekucinu).

 

Sto se cijene agregata tice, jos mi nista nisu rekli, ali kontaktirajuci trgovce po alibabi i sl. sajtovima, dosao sam do racunice da cijena ne bi smjela preci 750e. U nabavi 300ccm agregat, sve sa auspusima, karburatorima, CDI-jem i ostalim pripadajucim dijelovima kosta 450$. Na to dodaj carinu, PDV i bezobrazno dobru marzu i opet dodjes do cifre manje od 750e. Za 350 ne bi trebalo da je cijena nesto puno veca.

 

E sad, vidjecemo sta oni kazu, zvacu ih pocetkom oktobra, da ih podsjetim :) .

 

Razmisljao sam o Kinroadovom 250 ccm agregatu, ali prvi cilj kod zamjene agregata mi je da smanjim vibracije koliko god mogu.

Vozio sam Rebela 125 u auto skoli na polaganju i taj motor ima dosta manje vibracija od Raptorovog 125, koji je uzasan, pogotovo oko nekih 4000-4500 rpm.

Cak i agregat iz mog bivseg Lifan-a od 125 ccm manje vibrira. Zbog ovoga mislim da ce Rebel 250 agregat koji je dosta preciznije uradjen uz manje tolerancije, manje i da vibrira.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

mislim da je i cena od 750 eur u redu za tako nesto,to se tice vibracija siguran sam da su uzrokovane direktnim kacenjem motora na ram (bez silent bloka, cim mi izadje iz garancije poradicu na tome) u tom slucaju ne postoji agregat koji nece praviti vibracije .

ajde cim dobijes neku info vezanu za agregat od 300 ili 350 javi nam ok?

i jos samo malo da se pohvalim u sredu mi stizu bisage iz louisa (nisu nesto ali za pocetak bice  u redu 70 eur) 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

...Zbog ovoga mislim da ce Rebel 250 agregat koji je dosta preciznije uradjen uz manje tolerancije, manje i da vibrira...

Ustvari, agregati na Rebel-u od 125ccm i 250ccm su gotovo isti, osim termo grupe, a veca snaga znaci i veca vibracija, tako da ako ne stavis silent blokove, nista ti nece pomoci i isto bi se ponasao kao i Rebelkin (jer i jeste gotovo isti, a identican po pitanju termo grupe, koja i pravi vibracije).

 

Nego, slucajno sam primetio na slikama, Raptori sa vodenim hladjenjem imaju nesto drugaciji ram u odnosu na raptora sa 250ccm rebel klonom, pa mozda i nije bas sraf na sraf, kao sto sam u prvom momentu mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

...Zbog ovoga mislim da ce Rebel 250 agregat koji je dosta preciznije uradjen uz manje tolerancije, manje i da vibrira...

Ustvari, agregati na Rebel-u od 125ccm i 250ccm su gotovo isti, osim termo grupe, a veca snaga znaci i veca vibracija, tako da ako ne stavis silent blokove, nista ti nece pomoci i isto bi se ponasao kao i Rebelkin (jer i jeste gotovo isti, a identican po pitanju termo grupe, koja i pravi vibracije).

 

Nego, slucajno sam primetio na slikama, Raptori sa vodenim hladjenjem imaju nesto drugaciji ram u odnosu na raptora sa 250ccm rebel klonom, pa mozda i nije bas sraf na sraf, kao sto sam u prvom momentu mislio.

 

Za blokove cemo vidjeti, ako se bude moglo nesto napraviti, mada sam skeptican. Prave informacije cu imati tek kad budem imao jedan motor pored drugog, pa vidjeti sta se da uraditi. Trenutno me brine prednji zupcanik lanca, kao i sam lanac, da li ce odgovarati raspon zuba i sirina lanca ili cu morati sve da mijenjam. Ono sto je dobro je sto je raspored rupa i polozaj sarafa prednjeg zupcanika identican kod Raptora i Rebela, gledao sam na Alternative Cruisers forumu ljude koji su u nedostatku novog lancanika za raptora stavljali rebelov.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

??? Malo sam zakasnio na ovu temu ali nekošta me da pitam.

Od nedavno sam postao ponosni vlasnik Regal Raptora 125. Nemam neko iskustvo bas sa motorima sem što ih volim. A prodavac je bio toliko ljubazan da mi nije u garanciji ni upisao podatke o motoru :)) O nekoj knjižici za rukovanje da ne pričam (opšte uputstvo za Sprint skutere hmm???). Dosta pohvala na račun prodavca :)

Interesuje me:

1. Na koliko se radi prvi servis? A na koliko redovni servisi? Koje ulje treba koristiti?

2. Priprema za zimu? Da li treba ispuštati antifriz iz hladnjaka ili ne?

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Cestitam na kupovini! Posto je nov idi na obavezne servise kako bi motor bio u garanciji. Prvi servis je na oko 150 km drugi mislim da je na 1000 km. Proveri u garanciji i u uputstvu, trebalo bi da pise tacno na koliko su. Na servisima ce ti menjati ulje. Ja koristim Motul 5100 15w-50. Za sad sam zadovoljan. Nemam problema sa kvacilom, sa grejanjem masine. Motor posle 3500 ne trosi ni gram ulja. Do sad sam presao 6300 i sve je ok, sledeca zamena je na 7500 km. Ja menjam na 3500, pretpostavljam da je za to ulje ok kilometraza. Raptor ima slicnu masinu tako da pretpostavljam da ce si isto ponasati sa ovim Motulom. Sto se tice pripreme za zimu ima dosta toga pisano. Dovoljno je da malo ispustis gume, proveris na koliko mrzne antifriz i palis ga povremeno, na 2-3 nedelje i sacekas da se zagreje na punu radnu temperauru, ako imas uslova malo ga i provozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

@bogda

 

Mala ispravka, ne da ispustis gume nego da naduvas malo vise.

 

+1

 

tako ja radim i na teskim masinama kad ih garaziram, pa ne vidim zasto ne bih i na motoru... znaci, gume da naduvas... a ako imas garazu, onda ga pali svakih par dana, a ako nema, onda malo redje... ja ga samo izbacim ispred garaze, upalim i bude extra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moguce. Ja sam procitao negde na forumu da treba da se malo ispuste, mozda 10-20 %. Iskreno ja ih ne diram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja