Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je neko ugradjivao CDI sa promenljivom krivom, da li se dobija na snazi.Ja bi to mozda stavljao pa samo pitam.Moje misljenje da nas CDI na raptoru je djubre jer se ne menja ugao paljenja ali je zato pouzdan (bar bi trebalo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pozdrav svim forumasima i vlasnicima raptora. Sto se tice svecice za raptor ide ngk cr7hsa.

 

Danas sam palio mog raptora. bilo je jutros minus 23. akumulator mi je skroz otisao jos od prosle godine tako da sam morao da ga palim na gurku. naravno problem je sto je svuda u ulici led, bilo je samo malo asvalta, jedno 7, 8 metra duzine i 30 ak cm sirine. trebalo mi je da ga gurnem jedno 7, 8 puta na toj duzini da upali. sobzorom da je bilo opasno hladno super je upalio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Regal raptor 125 je odlican motor,imao sam isti,a za ljubitelje vece kubikaze mogu samo da kazem da se necete zeznuti ako ga budete posedovali jer konstitucija samog motora i zavrsna obrada je odlicna,da napomenem,da na njegovom ramu ima mesta da se ubaci veci agregat bez varenja i kojekakvih gluposti,meni je preporuceno bilo agregat od Kawasaki en 500,ali nisam imao te mogucnosti da to uradim,inace bi dobio na tome veoma ozbiljan motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav drustvu !

 

Odmah problem - pazario Raptor 125

 

vidi - ide ........ a ispostavilo se da je otisao lezaj bregaste

 

elem - gde i posto nabaviti bregastu komplet , a valjalo bi i ventile - celo jednog izduvnog je dobilo po repu

 

zvao danas servis Sprinta u NS , ali izgleda vec pobegose ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

dok cekam sutra prepodne .... pade mi na pamet da prestruzem krajeve bregaste i ubacim kuglicne lezajeve , umesto kliznih

 

odlucice cena novog sklopa ;

 

najbolje bi bilo da kupim novi sklop a stari upotrebim za prepravku , pa sta bude

 

;)

 

usput - nadje li ko ikakav posten service manual za tu masinu ili exploded wiev

 

sve sto nadjoh je mizerne rezolucije

125cc-DD244MI water cool.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

info - u Masstechnic u NS imaju bregastu - celih 1500 din

 

na postojecoj su krajnici 21,92mm koliko i racunam da ce biti posle poliranja ( da se skine ono malo sto je preslo od caura ), a kad odem do NS i premerim novu bregastu odlucicu da li vracam staru ili stavljam novu

 

u obe varijante , umesto caura , stavice se iglicasti lezaj bez unutrasnje kosuljice , 28x20x13mm

 

izduvni ventil - celo sredjeno dijamantskom turpijom

 

ako se ( malo verovatno) ispostavi da se celo i dalje ostecuje , lako je kupiti set novih ventila - manje od 1Kdin su po komadu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav svima, dali neko mozda zna neko resenje za bisage kozne ili plastificirane za raptora 125, .i ne samo bisage vec i nosace istih koznih ili plasticnih..dali ima da se kupe original ili dali je mozda neko improvizovao i pravio po nekom svom nacrtu..nov sam na forumu i slabo mi ovo sa postavljanjem slika, inace posedujem jedan raptor 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ima da se kupe orginal nosaci i bisage za Raptora u Novom Sadu gde se mogu nabaviti svi delovi za njega poruci se i dodje postom za dan. Najbolje nazoves i raspitas se za cenu i dali imaju na stanju. Broj imas ukucas Sprint delovi i na njihovom sajtu ces naci broj... Eto ako sam ti mogao pomoci. Ako nemozes da nadjes broj ti mi pisi pa cu ti ja poslati. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav svima, jedno pitanje u vezi raptora i hladjenja to jest ventilatora, kolika temperatura treba da bude da bi se ventilator ukljucio da radi....to jest dali se nekom ko ga poseduje do sad ukljucivao... ? I da li ispod rezervora postoji neko crevo kroz koje ide voda... dali je neko skidao rezervoar od istog, i  dali je procedura komplikovana za skidanje a isto tako i za vracanje na mestu.. ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

ventilator je boljka regal raptora...

moj savet ti je da stavis veci i da stavis da ga mozes paliti na dugme

 

sam hladnjak nije toliko veliki niti bog zna kako vrsu funkciju..ako se ne varam od plastike je pravljen..tako da je pitanje koliko dobro spusta temperaturu...zato bi se ventilator morao paliti relativno cesto.

 

moj se ukljuvicao redovno...ali je originalni ventilator riknuo ubrzo posle kupovine.

 

u pitanju je bila daytona..ali verujem da je isto resenje i na manjem bratu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Ovako, ja sam proleto pazario Raptora, decko od koga sam ga kupio je vadio katalizatore i sve lepo snimio:

https://youtu.be/Mlz9UKmB974

Inace ja sam trenutno u potrazi za xs650 ili nesto u tom stilu pa da u januaru bacim na doticnog Raptora,

U svakom slucaju ako sve odradim kako sam zamislio javicu vam ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 694 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

"Ja ne znam, ali znam ko zna".

Dragi moji, sapatnici, "kinezolozi", pomagajte.

Na Raptoru su vrisnuli zadnji amortizeri, a sezona se bliži punom zamahu.

Zvanični distributer traži 10.500 dinara za jedan.

A trebaju dva  :ljut:

Postoji li neka alternativa, neke starije Honde, ili nešto tipa zateznih ekstenzionih opruga i slično?

Svaka sugestija je dobrodošla.

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 694 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ne mogu ti tačno reći, jerbo je "Johnny Pag" trenutno daleko od mene oko 70-ak km.

Nekih 20-tak cm su dugi, nego je hendikep što su izvedeni u "softail" varijanti (tipično američki da liči na HD).

Ne sabijaju se, već se razvlače (hod jedva 2-3 cm).

Unutra se nalazi, kinesko, ulje, membrana i opruga malo jača nego u "hemijskoj" olovci (tako da skoro kompletnu apsorpciju udara vrši pritisak ulja).

Nije problem u ceni novih, ali sam malo skeptičan kada je kvalitet u pitanju.

Hteo bi neku malo bolju varijantu, ali da ne premašuje cenu kompletnog vozila.

Eh, iz ovog tupog ugla gledanja, ugradnja većeg agregata  (osim Daytone ili SPT-a), teško da dolazi u obzir, ako se ne ojačaju 

"aromatizatori".

Ako me "ufati", ludilo, radiće brusilica i adaptacija vešanja u "Softail bobber frame".

http://www.custom-choppers-guide.com/softail-bobber.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Срето, ето теби зајебанције... :jok:

 

Потражио сам по Нету да видим на шта они личе и и коштају и видео.

 

Двадесет једну хиљаду за пар у принципу једноставних/јефтиних, али "наопаких" амортизера је баш претерано.

 

Нешто ми је "синуло" у моменту, са неким полужним системом, али са "нормалним" амортизерима, но не бих да лупам пре него буде другог решења.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 694 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

U petak, kad me "puste" iz Kovina, ću da uradim adspekciju rama, pa da vidim kako savija "makaze" (sistem liči na klik-klak mehanizam kreveta).

Ispred zadnjeg točka, na poprečnom limu, ima zašrafljen ublaživač udara (naravno plastični), a sa obe strane po jedan šraf ("naprazno" zavrnuti u poprečni lim).

Drugi mali mozak mi šapuće da je to mesto, verovatno, predviđeno za "solo bobber sic".

Čika Grunf će već nešto došapnuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево тог "ароматизатора".

 

TB1e6LRJXXXXXcHXXXXXXXXXXXX_!!0-item_pic

 

Потражио сам на "Таобао" и тамо коштају 40-50 евра по комаду.

 

Димензије су му мање-више нормалне, око 30 сантима, па би можда могао да се "изгрунгује" некакав полужни систем и поставе широко доступни амортизери који раде на сабијање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 694 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Jeste.

To je taj, kao sa videa, koji sam okačio.

Kada se sabere sve što uz to ide, na cenu proizvoda se dodaje: 

cena transporta po Kini,

usluge agenta (30% cene proizvoda + cene transporta po KIni),

bankarska provizija x 2,

međunarodni transport.

Tako da je modifikacija neminovna.

Blagodarim na brigi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja