Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison i antifriz

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Zna li neko kako da ispustim vodu iz ovog motora? Gledao sam po njegovom service manuel-u, ali nisam nasao. I koji antifriz da sipam, odnosno koji odnos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Sto se tice antifriza, zaboravio sam da je odnos voda i antifriz napisan na flasi antifriza.

 

A sto se tice izbacivanja vode...hladnjak ima tri creva: dva gore i jedno dole. Ovo jedno gore je iz pomocne posude,a drugo iz motora. Koliko mi se cini, dovoljno je da donje crevo skinem i pustim motor da malo radi (prateci temperaturu motora) kako bi izasla sva voda iz motora i hladnjaka. Naravno, treba otvoriti i poklopac pomocne posude. Da li sam u pravu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ovo je mali off ali sta sad...

 

kad nemaš teènost u sistemu za hlaðenje ne možeš da meriš temperaturu motora jer termomeri nemaju šta da izmere jer su potopljeni u rashladnu teènost, a nje nema jelte..

 

tako da kad voziš (auto-motocikl svejedno) i temperatira ti se u vožnji naglo spusti znaèi da si ostao bez teènosti za hlaðenje (puklo crevo, hladnjak i sl), kod motocikla se to naravno lako primeti jer vidiš da nešto curi dok je kod auta to malo teže.

 

samo ti skini to crevo što misliš da treba i kad sve isteèe eventualno upališ motor na kratko da izbaci ostatak i to je to. ako ti motor radi bez teènosti postoji opasnost da ti strada vodena pumpa koja radi na suvo.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Ponovo da pitam nesto slicno...koji antifriz da kupim za ovaj motor?

U uputstvu pise Q8 Top Fluid. Tecnost koju sam danas ispustio je bila plave boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

mnogo ga bre komplikujes bratac...

nadji najnize crevo i raskaci ga. kad iscuri, zakaci ga. uzmi bilo koji glikolni antifriz i suni ga.

slobodno, ne mozes nista da pokvaris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Ama ne komplikujem ja, nego odem juce da kupim antifriz, pitam zenu ima li razlike koji da kupim i rece da ima. E sad, nisam znao sta da kupim, pa bolje ovde da pitam, da ne za*ebem nesto. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

potpuno se slažem sa okradom. mnogo bre komplikuješ! :D

 

kada menjaš antifriz nije bitno koji uzimaš, ovde mislim na tip, a ne na kvalitet.

 

problem je kada dosipaš teènost za hlaðenje jer ti je motor iz nekog razloga izgubio. koliko sam ja èuo, a nemoj da me držiš za reè, antifrizi se rade na deve razlièite baze i kada se pomešaju poènu da nagrizaju aluminijum (to sam video kod neke lade, unutrašnjost pumpe za vodu i glava su bilo skroz najedeni, poèeli da se raspadaju), tako da ako nekad budeš morao da dosipaš onda iskljuèivo antifriz iste marke i tipa.

 

i aj više menjaj to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav,

G 12 je za sada najkvalitetniji antifriz i nije nikakav problem da ga uspes ako si uspeo da izbacis stari.Skuplji je nego obican jer se koristi u novim vozilima koja imaju vecu radnu temperaturu.Ako ti boja nesto znaci onda kupi ,,glisantin" on ti je plave boje i dobrog je kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovako pise u jednom uputstvu.

50% destilleted water,50% corrosion inhibiting ethylene glycol anti-freeze.

Znaci ako nadjete cist antifriz,razblazite pola-pola sa destilovanom vodom.Ukupna kolicina tecnosti je 1 litar.

Ali posto zivimo vec u 21. veku (barem velika vecina) onda uzmete gotovu rashladnu tecnost i ne razmisljate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

G 12 je za aluminijum. Q 8 ima i antifriz al je odličan GM-ov koji je eć razblažen. Nakon zamene i dolivanja je potrebno ozračiti sistem, obično iznad termostata stoji mali ventil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja