Jump to content

Moto Zajednica

SKUTERI I NASA DECA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Tamo gore su se spominjale batine. Uprkos opstem misljenju batina nije izasla iz raja (sem mozda po koje vaspitne samarcine  ;) ). Udarci po dzepu da, ali batine radjaju samo inat i bes. Dexter je u pravu kad kaze da drzava mora za to da se pobrine, da se krene od samog vrha. Ali i dalje sam misljenja da svaki pojedinac koji ima dovoljno volje  moze da napravi promenu. Mozda malu, nepimetnu, ali je opet promena. Korak po korak... U ranijim diskusijama su mi vec spominjali da zivim u bajkama i da idealizujem nesto cega vise nema, ali klinci koji stoje na skuterima gledaju na nas sa strahopostovanjem jer i oni zele jedno dana da budu deo naseg sveta. To znaci da ako ja zastanem i kazem im da ce glava jako da se raspadne ako zvizne na beton bez kacige, jedan ili dvojica od njih ce mozda sutra poceti da je nose. Makar jedan. I tako to krene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

      Kategorije koje pominjete uopšte nisu zainteresovane ni za poznavanje saobraćaja kao takvo, a kamoli za takmičenje u istom. Znači na pogrešna vrata kucate. Dalje, pokušaj da polupismenim punišićko-skorojevićkim sinovima i ćerkama ubacite IN mode za nešto što ima veze sa pameću i propisima, je takodje utopija već kao ideja, a kamoli kao utrošak energije na terenu. 3. Dok plavci ne počnu da pišu 45 kazni dnevno po glavi stanovnika za nenošenje kacige i nemanje nikakve ili odgovarajuće kategorije u voz. dozvoli (ili kao u Italiji, isključe iz saobraćaja tehnički neispravno vozilo, vozača bez kacige), dakle dok se ne desi volja na vrhu, ovakvim idejama možete samo da ljutite anarhističko-nihilistički invalidni gay-lobi sa Farbachem na čelu ;) , a to onda povlači lošu atmosferu na forumu itd itd... Farbach je, inače, (za one koji ga ne znaju) fino vaspitan, inteligentan lik, koj je svoju decu takodje fino vaspitao, kako u saobraćaju, tako i van njega, a ima bar 2 noge, čisto da neupućeni ne nasedaju na njegove Sremačke navlakuše (ubuduće), samo, eto, s vremena na vreme, češće nego ponekad, ima potrebu da se suprotstavlja svemu što može ličiti na: poredak, pokret, grupu, organizaciju, društvo, državu, ''pravni sistem'' itd itd da ne nabrajam dalje, nazire se poenta, jel' da? Tako da imate na umu, kada vam se desi ideja da probate da napravite/napišete nešto što će i kao najsitniju klauzulu pominjati poštovanje propisa, kacige, metode kažnjavanja kao sprovodjenje, propise u saobraćaju, itd itd... (nazire se poenta?) znajte da ćete imati Farbacha kao najljućeg protivnika i kritičara, iako sam poštuje, pa, većinu navedenih ''nepoželjnih'' kategorija.

ŽIVEO Farbach, anarhista i anti-pedofil !!!

ZIVEO! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: toxic
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200 Yamaha Majesty 250

 

  Ja se izvinjavam svima sto sam skuter od 49 ccm vozio stazom odredjenom za bicikle i psp po strogo odredjenom

  i propisanom brzinom sa kacigom na glavi i dve gume za motorcikl . Izvinavam se i klincu koji je izleteo iz poprecne ulice

  sto sam stao i propustio ga i naravno svima koji se drze slova zakona . Obecavam da cu skuter voziti  natovaren samo

  stolarskim alatom i voziti ga strogo ulicama grada a po mogucstvu i auto putevima a narocito medjunarodnim , naravno

  sve to bez kacige ,sa naocarima za sunce i sugurno cu pricati mobilnim telefonom dok vozim .

Posebno zahvaljujem na kritikama farbachu i bo&ku koje cu sigurno usvojiti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolega ti si kanda dobro naljutio.

Prvo sam morao da pogledam u profil da vidim kojih si godina da bi shvatio takvu reakciju.Vratio sam se na tvoj tekst sa početka gda si spomenuo da si ekstra natovaren sa dve gume ,šta radiš kad imaš suvozača ili možda takve nevoziš nikad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: beograd

najcesce savetujem da upale svetla(u komunikaciji sa kolegom bajkeristom dok cekamo da nam se upali zeleno na semaforu)

vecina me i poslusa /mali doprinos edukaciji motorista/

globalna promena svesti ucesnika u saobracaju moguca je samo zakonom(kaznama)

setite se kako smo jedno vreme svi vezivali pojas

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi vozim sve što ima jebene točkove i točkiće.

A ako misliš da je mom biciklu kad ti ga gurnem pod točkove lepše nego tebi koj pokušaš da prećeš preko njega zajebaosise.

A pošto sam uvek sa decom na stazi sa biciklima može da zadesi i nesto gore.Za takve postupke nema tolerancije ,takve nesmatram kolegama na motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

sto se tice edukacije o saobracaju ja sam relativno rano poceo :)

 

07082009242.jpg

 

07082009243.jpg

 

07082009244.jpg

 

valjda sam zato imao samo 6-7 udesa sa kolima i 2 pada sa motora ;D ;D ;D (srecom nikada nije bilo povreda ni mojih ni tudjih) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

zato sto su ti diplome bile za ucesce sto ne znaci da si nesto i naucio  ;)

 

verovatno mada smo bili mali pa nas nisu ni nagradjivali medaljama.

 

sta ces odvratni socijalizam " vazno je ucestvovati"  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja