Jump to content

Moto Zajednica

SKUTERI I NASA DECA

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: toxic
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200 Yamaha Majesty 250

 

      Vozeci skuter juce i na njemu dve gume za motorcikl koje sam isao da menjam , znaci natovaren extra izleti mi klinac

      od jedno 16 god. i isece mi put . isao sam biciklisticom stazom da ne bh remetio saobracaj i ugozavao druge a i sebe .

      Razbesnim se u momentu ali kako doslo tako i otislo . Dete iz komsiluka . Cekacu da mi naleti da mu odrzim predavanje .

 

      Elem , poceh da razmisljam kako da se napravi akcija na nivou cele  zemlje o EDUKACIJI MLADIH DVOTOCKASA !

      Skuter danas nije vise prevozno sredtsvo , polako je presao u statusni simbol ! 

      Danas je deci vazno da imaju skutercic sto skuplji da mi mogli da se pokazuju pred drugom decom !

      Roditelji kao i svaki drugi kupe svom mezimcu mezimca ne razmisljajuci o posledicama koje mogu da budu izazvane

      neodgovornim ponasanjem mladih . Svakoga dana gledamo ili citamo o udesima , padovima , raznim nesrecama  da to prelazi

    totalnog haosa . Navodno svi nesto rade po tom pitanju ali je ziva istina da se jako malo uradilo !

    Katastrolno stanje ! Gledajuci statisiku pre nekoliko dana najezio sam se !  Ipak sam u pravu ako mojoj deci ne dam

    ni skuter a kamoli motor da se voze mada me mnogi kritikuju zbog toga . Smatram da moja deca kao i vecina dece prvo treba

  da zavrsi auto skolu i naravno da svi roditelji budu strogi kao ja i da non-stop zvocaju o voznji i i propisima ! Ne mogu da shvatim neke

  roditelje koji gleaju kako im sin podize masinu na zadnji tocak i vozi tako ulicom dok bake setaju unuke i guraju se kolica sa bebama !

  Meni je to nenormalno ! Taj isti koji nema ni kategoriju nije znao da guma mora da postigne radnu temeraturu kao i agregat da bi se

  sigurnije vozio i sacuvao svoj motor , jako zalosno , cak mu ni ponosni otac nije to rekao ! Ali ja skrenuh sa teme pokusvajuci da dam

  primer kako po meni i roditelji snose odgovornost o sudbini svoje dece a bogami i o sudbini drugih !

  Znaci , ako dete koje je ucestvovalo u nezgodi treba da snosi odgovornost mislim da bi bilo dobro da u tome isti udeo imaju i roditelji ! 

  Ali ajde da ja vise ne lupam , da damo predloge i misljenja i da se pokrene neka akcija koja bi trajala do kraja sezone !

Ne budimo sebicni misleci samo na skupove i kuda otputovati za viken ili na jedan dan , dajte preloge da nesto radimo i smanjimo broj

  dvotockasa u crnoj hronici .

  Mozda ja sve ovo nisam dobro napisao i mozda se nekom nece svideti  ali istina je takva !   

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Veeliki zalogaj kolega. Ne znam da li BJB moze tako nesto da svari, tj. sprovede.

 

Imamo djecu koja jednostavno uzivaju da rade suprotno od onoga sto im se savjetuje. Pogotovo ako je neki adrenalin u igri.

 

Treba im na njihovom jeziku objasniti sta je ustvari cool, kako do ovaca i novaca, tj. zadovoljstva koje pruza voznja skutera uz izbjegavanje nepotrebnih rizika, ali je problem naci prevodioca. Vjecni sukob generacija jbga.

 

Ja recimo kad sam imao 16 nisam imao obzira prema drugim ucesnicima u saobracaju. Postovao sam prednost i to, ali sam isto tako bez trunke griznje savjesti prozujao full gas kroz kvart, gdje ima bakica, djece, biciklista, ma svega...Nije da sam nekoga ugrozio (u mojoj optici) ali je svim ostalim ljudima bilo neprijatno, ali ja toga nisam bio svjestan.

Sad kad moj klinac trckara oko kuce, trckaram i ja sa njim, jer sam uzasnut od "samog sebe" u formi "nekih novih klinaca", koji kao da mi sada "naplacuju" grijehe iz mladosti.

 

U svakom slucaju, ako akcija krene u smjeru objasnjavanja koliko je sta opasno, to ne pije vode.

Treba nekako sigurnu voznju pretvoriti u hip. To je jedino sto bi moglo da pomogne.

Jos samo da se dogovorimo kako..... ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam dal to jos uvek rade, ali nekad je u Novom Sadu bilo organizovano u skolama u okviru OTO-a ( opste tehnicko obrazovanje ), u sklopu nastave - upoznavanje sa saobracajnim znacima i pravilima, i polaganje za potvrdu o poznavanju saobracajnih propisa ( PSP ) . 

  Mislim da bi ovakva obuka trebalo da se uvede u sve osnovne skole , mozda nije nesto, al za pocetak . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

  Ne znam dal to jos uvek rade, ali nekad je u Novom Sadu bilo organizovano u skolama u okviru OTO-a ( opste tehnicko obrazovanje ), u sklopu nastave - upoznavanje sa saobracajnim znacima i pravilima, i polaganje za potvrdu o poznavanju saobracajnih propisa ( PSP ) . 

  Mislim da bi ovakva obuka trebalo da se uvede u sve osnovne skole , mozda nije nesto, al za pocetak . . .

 

Dok sam ja isao u osnovnu skolu, ovako je bilo, zvala se saobracajna sekcija i bio sam clan. Odrzavana su i takmicenja izmedju osnovnih skola na lokalnom i regionalnom nivou. Takmicenje se sastojalo iz testova i voznje na poligonu. Tom prilikom sam dosta naucio o saobracaju iako nisam vozio nista drugo osim bicikla. Znanje steceno u toj saobracajnoj sekciji mi je pomoglo kada sam napunio 18 godina i stekao uslov za polaganje B kategorije, a kasnije i ostalih A,C,E, kao i kasnije kada sam i sam postao vozac motornih vozila i ucesnik u saobracaju. 

Bilo bi super kada bi osnovne skole ponovo pocele da praktikuju ovako nesto. Mislim da bi podigli nivo kulture u saobracaju na daleko visi nivo nego sto je sada. Pogotovo, ako se uzme u obzir, da smo mi deca :) ovu saobracajnu sekciju shvatali kao dokazivanje ko je bolji u voznji bicikla i u poznavanju saobracajnih propisa(znakovi, raskrsnice...).

Bio je to pravi rivalitet ali usmeren na pravu stranu. Najbolji je bio glavna faca, na nivou svih osnovnih skola, dok su drugi pokusavali da ga skinu sa trona. Danasnja deca imaju mnogo bolje uslove za ovako nesto i prava je steta ako se neko od nadleznih ne seti i ponovo pokrene ovu sjajnu pricu.

Nadam se da ce AMS moci da uradi nesto po ovom pitanju, makar da da predlog na pravo mesto, i to bi za pocetak bilo ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Oo, kolega saobracajni sekcionas  ;D  Say no more  ;D

 

U pravu si, to nije losa baza.

Ali u tu sekciju je isla samo nekolicina. Treba tako nesto, samo za sve.

A bicikle zamjeniti skuterima na takmicenju na poligonu.

 

Tu bi onda djeca uz nastavnika / pastira mogla da diskutuju sta je glupo, a sta hip.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

  Ne znam dal to jos uvek rade, ali nekad je u Novom Sadu bilo organizovano u skolama u okviru OTO-a ( opste tehnicko obrazovanje ), u sklopu nastave - upoznavanje sa saobracajnim znacima i pravilima, i polaganje za potvrdu o poznavanju saobracajnih propisa ( PSP ) . 

  Mislim da bi ovakva obuka trebalo da se uvede u sve osnovne skole , mozda nije nesto, al za pocetak . . .

 

ovo smo i mi imali, ali ne kao sekciju nego bas u skolu casa tehnickog i bilo je jako dobro uradjeno. nadam se da to i danas rade.

ima svuda tih tatinih sinova (a bogme i cerki) na skuterima koji voze bez ikakvih pravila i opreme i ne vode racuna o drugim ucesnicima saobracaja.

bas veceras, evo tu kod srednje medicinske, neka dva klinca na skuteru (obojica na jednom) izleteli na sred puta, zabole ih i za semafore i za druge ucesnike (pritom zamalo da ih pokupi neki lik kolima), i tako izlete oni (naravno bez opreme, cak ni kacige nisu imali, vidi se da su bili pijani ko majke) uopste ne gledajuci na put nego gledajuci u neku devojku i pun gas bez obzira na sve. e dok neko ne uspe utuviti bar malo pameti u njihove glave ne vredi nam nista. ajde lepo jednom da se sakupimo svi u toku sezone u vise vecih gradova i da napravimo protest u isto vreme svi (znaci novi sad, bg, zrenjanin i slicno). a za roditelje nemam reci kad cak ne insistiraju ni na kacigama. koliko sam primetio oni imaju stav "pa to je skuter, na tome mu se ne moze nista desiti".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To takmicenje se zvalo " Sta znas o saobracaju " , i bilo je organizovano na nekoliko nivoa ( prvo na nivou skola, pa na nivou grada, a kasnije je bilo i republicko ) .  Mislim da je tu u organizaciji bio ukljucen i Auto moto savez. Mislim da se sa tim takmicenjima stalo tamo negde sa pocetkom sankcija i tih stvari .

  Sto se tice organizovanja tih protesta po gradovima - mislim da od toga nema leba.

Smatram da bi mnogo bolje bilo da Moto klubovi ( kojih ima svuda ) pokrenu nesto po tom pitanju . Mislim da bi se mogla dogovoriti jedna akcija na primer za jesen i pocetak skolske godine, i da se u saradnji sa skolama opet pocne akcija " Sta znas o saobracaju " . Ciljna grupa bi bili osnovci uzrasta od petog do osmog razreda.  Za ove mladje bi se organizovalo upoznavanje sa saobracajnim propisima i pravilima, kao i ispit spretnosti, a za starije isto to, al malo ozbiljnije, obuka za PSP i polaganje za isti, a za one koji su polozili i takmicenje ( u poznavanju propisa i ispit spretnosti ) .

  Da ovo nije nemoguce sam se licno uverio prosle godine u Cacku gde je Moto klub Mancula bio organizovao tribinu po tom pitanju, a obezbedili su i sponzore za tu akciju ( da ih ne pominjem ), al mislim da to moze da uradi svaki moto klub.

  Aj da se radi jos nesto, a ne samo organizovanje skupova i zurki ( koji se organizuju uglavnom leti ) . Ajd nek se nesto radi i preko zime !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Na pocetku nisam ni znao da moj sin vozi skuter. Kada sam, ipak, dosao do toga i shvatio kakve krseve tera (nista oprema, nista gume, nista kocnice, nista signalizacija) poveo sam ga za uvo u auto skolu. Od tada je krenula i prica o svemu sto ja znam o bezbednoj i pravilnoj voznji.

  Sada mu je motor uvek OK. Ne seda na njega bez kacige i pojasa. Oko jakne i rukavica jos uvek pricamo pricu. Kaze da ce u kompletnu opremu da udje kada se popne na veliki motor, za godinu, dve.

  Nemam pojma kako sam ja poslednji saznao da je mali na motoru. Sve sam mislio da nisam budala, kad ono jesam. Cesto ga sretnem u gradu i vidim kako vozi, a i drugi mi kazu da nije los. Samo, to je tako danas, a od auto skole je proslo tri godine, pa jos ona voznja pre toga... znaci da je imao srece i pored blesavog oca. Sve nesto mislim... to je prokletstvo vremena u kojem zivimo, pogotovo nas po velikim gradovima: stalna trka za novcem, rokovima... a pored nas se desavaju stvari kojih nismo svesni. Iz toga se neko srecno izvuce, a neko, nazalost, ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ovo je jako kompleksna i komplikovana oblast,pre svega treba u skole uvesti saobracajno obrazovanje ne kao predmet vec kao informaciju i upozorenje ali ne kao sad,dodje pandur kaze nesme se prelaziti ulica van pesackog i na crveno i to je to! Treba napraviti neki plan i program pribliziti deci materiju  cak i prakticno im pokazati neke stvari! Dok se tako ne bude razmisljalo o ovoj temi nema nista od toga!

 

Evo jedne situacije koju sam ja danas doziveo u kraju:

 

Dva klinca voze neki kineski skuter od prilike 16-17 god. vozac sa levom rukom drzi levu rucku volana a desnom prica telefonom a suvozac desnom rukom drzi desnu rucku volana a levom prica telefonom i tako se pola sata voze kroz naselje,o otremi necu ni da pricam suvisno je........i sta uraditi u ovakvom slucaju ??????? Ni sam nisam pametan ja sam krenuo do grada prosao pored njih rekao im da to sto rade nije dobro da treba da misle na sebe i na svoje zdravlje ali naravno odgovor je bio:" Pa sto da vozim skuter kad me niko ne vidi ispod kacige?"! Eto pa vi vidite gde ode sve ovo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Kao sto Tomerc napisa, takmicenje i "Sobracajno vaspitanje"  postoji u skolama na istom nivou kao i u Moje vreme, na zalost i u istom obliku! Moj doprinos je, da uvek kada vidim nekoga bez kacige svirnem i levom rukom se lupim po istoj. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: toxic
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200 Yamaha Majesty 250

Za pocetak treba edukovati one koji natovare 2 gume na skuter i ulaze u javni saobracaj.

 

 

  Pexon je napomenuo da je vozio biciklistickom stazom ,ali treba i to procitati  ! ! ! 

 

  Inace koliko se razumem u propise skuteri i treba da se voze biciklistickom stazom ! Znaci iskljucivo biciklistickom

 

  oni koji se tretiraju kao PSP !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

ucesnici u saobracaju su i vozila koja se krecu biciklistickom stazom.

skuter nema tovarni prostor za smestaj tereta, kao sto su gume i pretpostavljam i felne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Pre neki dan u servisu za skutere dolazi neki ćale. Pita on majstora da li ima neki skuter, Djileru na prodaju, klinac ga umori već nekoliko meseci da mu kupi skuter i ovaj rešio to i da uradi. u to se umešam i ja i predložim još neke skutere a uz to mu i napomenem da mu obavezno kupi dobru kacigu, pokazavši mu moju fullface. Na to mi on onako odgovori, čisto da mi eto nešto kaže: ima on neku kacigu, nije takva kao tvoja ali ok je i predje na neku drugu temu. I kako očekivati nešto od klinaca kad roditelji koji im kupuju skutere boli uvo za sigurnosnu opremu, vole oni svoju decu ali nece se to njima desiti-dok se ne desi, a onda je kasno za bilo šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Pre neki dan u servisu za skutere dolazi neki ćale. Pita on majstora da li ima neki skuter, Djileru na prodaju, klinac ga umori već nekoliko meseci da mu kupi skuter i ovaj rešio to i da uradi. u to se umešam i ja i predložim još neke skutere a uz to mu i napomenem da mu obavezno kupi dobru kacigu, pokazavši mu moju fullface. Na to mi on onako odgovori, čisto da mi eto nešto kaže: ima on neku kacigu, nije takva kao tvoja ali ok je i predje na neku drugu temu. I kako očekivati nešto od klinaca kad roditelji koji im kupuju skutere boli uvo za sigurnosnu opremu, vole oni svoju decu ali nece se to njima desiti-dok se ne desi, a onda je kasno za bilo šta.

 

e evo ovo dokazuje da nisu deca 100% kriva nego da su i roditelji delimicno. ne znam dali bi bilo ovo moguce ali bi bilo dobro kada bi organizovali neku nastavu za roditelje novopecenih vozaca dvotockasa, da im se lepo sve objasni kako i sta i na sta deci da skrenu paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi PEXON ovako pričaš o vožnji klinaca skuterima a sam napraviš ogromnu grešku.

Ja vozim i motor i skuter i kola ali sa decom vozim i bicikle po biciklističkoj stazi ali samo bicikle .I izuzetno me ugrožavaju takvi koji idu sa drugim prevoznim sredstvima po toj stazi koja je za bicikle gde i stoji uredno znak.

Moje klinke vole da se voze samnom na motoru i uredno uzimaju same svoje kacige ,čak sam i njima uzeo mali motor ali ne za biciklističku stazu.

Ali mi nebi bili mi kad nebi smo kritikovali druge a sami pravili kardinalne greške ,predpostavljam da si na stazi koj put i svirnuo da ti se sklone da prođeš jel si brži od bicikla. Nisi nosio kamionske gume pa da nemožeš da vladaš motorom u saobraćaju .Ja sa skuterom često idem na teren jer radim stolariju pa ga natovarim alatom jer mi je lakše i brže za sitnije intervencije sa njim i ne osećam se ugrožen u saobraćaju.Ali i da znaš sve što se prevozi da mororu ili skuteru stavi se u kofer ili se lepo mrežom veže i ruke su slobodne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Mladi momci i devojcice (od 14 pa na vise) koji voze te motorcice kao da nisu ucesnici u saobracaju, obicno hoce da saslusaju ako pored njih stane "opaki motoras sa mrcinom od motora"  :D. Ovo govorim iz iskustva.  Par dobronamernih saveta, pa i ako svaki peti poslusa eto uspeha!

Ovo za edukaciju podrzavam. Odlicna ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

bilo kakva edukacija bi bila odlicna stvar jer kad npr neko sa 14 god. polozi za PSP seda odma na skuter a veci deo njih ni ne zna da upali motor (iz svog drustva znam dosta njih) zatim zele da se sto pre uguraju u gust saobracaj preticu kola itd. i zaboravljaju da je svako``jaci`` od njih...sto se tice kacigati de***i ih ne nose da nebi pokvarili frizuru?! takve kad zaustave padnuri treba da ih prebiju... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

bilo kakva edukacija bi bila odlicna stvar jer kad npr neko sa 14 god. polozi za PSP seda odma na skuter a veci deo njih ni ne zna da upali motor (iz svog drustva znam dosta njih) zatim zele da se sto pre uguraju u gust saobracaj preticu kola itd. i zaboravljaju da je svako``jaci`` od njih...sto se tice kacigati de***i ih ne nose da nebi pokvarili frizuru?! takve kad zaustave padnuri treba da ih prebiju... ;D

 

da prebiju nego sta i da im polome i ruke i noge, pa da vide kao je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

bilo kakva edukacija bi bila odlicna stvar jer kad npr neko sa 14 god. polozi za PSP seda odma na skuter a veci deo njih ni ne zna da upali motor (iz svog drustva znam dosta njih) zatim zele da se sto pre uguraju u gust saobracaj preticu kola itd. i zaboravljaju da je svako``jaci`` od njih...sto se tice kacigati de***i ih ne nose da nebi pokvarili frizuru?! takve kad zaustave padnuri treba da ih prebiju... ;D

 

da prebiju nego sta i da im polome i ruke i noge, pa da vide kao je to.

al to je NEMOGUCE...jbg ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Kategorije koje pominjete uopšte nisu zainteresovane ni za poznavanje saobraćaja kao takvo, a kamoli za takmičenje u istom. Znači na pogrešna vrata kucate. Dalje, pokušaj da polupismenim punišićko-skorojevićkim sinovima i ćerkama ubacite IN mode za nešto što ima veze sa pameću i propisima, je takodje utopija već kao ideja, a kamoli kao utrošak energije na terenu. 3. Dok plavci ne počnu da pišu 45 kazni dnevno po glavi stanovnika za nenošenje kacige i nemanje nikakve ili odgovarajuće kategorije u voz. dozvoli (ili kao u Italiji, isključe iz saobraćaja tehnički neispravno vozilo, vozača bez kacige), dakle dok se ne desi volja na vrhu, ovakvim idejama možete samo da ljutite anarhističko-nihilistički invalidni gay-lobi sa Farbachem na čelu ;) , a to onda povlači lošu atmosferu na forumu itd itd... Farbach je, inače, (za one koji ga ne znaju) fino vaspitan, inteligentan lik, koj je svoju decu takodje fino vaspitao, kako u saobraćaju, tako i van njega, a ima bar 2 noge, čisto da neupućeni ne nasedaju na njegove Sremačke navlakuše (ubuduće), samo, eto, s vremena na vreme, češće nego ponekad, ima potrebu da se suprotstavlja svemu što može ličiti na: poredak, pokret, grupu, organizaciju, društvo, državu, ''pravni sistem'' itd itd da ne nabrajam dalje, nazire se poenta, jel' da? Tako da imate na umu, kada vam se desi ideja da probate da napravite/napišete nešto što će i kao najsitniju klauzulu pominjati poštovanje propisa, kacige, metode kažnjavanja kao sprovodjenje, propise u saobraćaju, itd itd... (nazire se poenta?) znajte da ćete imati Farbacha kao najljućeg protivnika i kritičara, iako sam poštuje, pa, većinu navedenih ''nepoželjnih'' kategorija.

ŽIVEO Farbach, anarhista i anti-pedofil !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

provali me covek >:(

Ne nervira mene ni nosenje ni nenosenje kaciga niti cela ta prica oko propisa. Jednom sam vec napisao, nerviraju me sremacke babe i dede koje sede na klupi ispred kuce, gledaju ko prolazi i za svakog kazu: Vid' ovog pizda mu materina (kakav je, zena ga vara, kakva kola je kupio...) Babe i dede su se rastrkale iz Srema, a i podmladilli su se. Sada vidjam primerke koji su jedva punoletni, a vec sve znaju. Presao covek vec 1000 km na ping pongu i soli pamet internetskim mudrolijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ne nervira mene ni nosenje ni nenosenje kaciga niti cela ta prica oko propisa. Jednom sam vec napisao, nerviraju me sremacke babe i dede koje sede na klupi ispred kuce, gledaju ko prolazi i za svakog kazu: Vid' ovog pizda mu materina (kakav je, zena ga vara, kakva kola je kupio...).
Nis' ni ti tol'ko daleko od ti' baba i deda što i' pominješ...

Mada, trudiš se, nema šta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja