Jump to content

Moto Zajednica

KINROAD 200XT enduro

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Kupio sam Kinroad enduro od 200ccm 2006 god ali je malo u ochajnom stanju . gde da nabavim za pochetak plastiku preko rezervoara ? poshto je nemam ili neko ima kombinaciju za plastiku od neke yamahe , honde pa da izgleda josh bolje , iovako mi je prednji blatobran od KTM-a i izgleda dojaja

 

i ima tu josh nekih sitnica , tipa zadnja kochnica mi ne radi , ram je varen kod nosacha motora prednjeg , al to cu da nabudzim sa vecim nosachem motora :) , fali mi rep , ono metalno na repu , i struja ne radi , al ne znam dal to ima veze sa tim shto nema akumulator ili su zice u problemu

 

e da ako ima neko uputstvo , zanima me koji su servisni intervali i koje ulje da stavljam ...

 

p.s. menjach je vrhunac nebuloze :) al chovek se na sve navikne

 

 

hvala unapred na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

E ne vredjaj menjach ;)

 

Evo ovde ima delova ali ja nikad nista sa svojom karticom nisam uspeo naruchim

http://www.xinlingworld.com/motorbikeparts.asp?docref=showads&search=125&page=14 pa strane nadalje, a mozes da nazoves i top shop motors oni su uvoznici.

 

Ovde ti je users manual za moj trebalo bi da su isti ili veoma slicni

http://www.filehosting.org/file/details/40438/XT50GY.pdf

 

Sto se struje tiche mnoge stvari su redno vezane tako npr, ako nemas sijualicu za zadnju poziciju nece ti raditi ni shtop svetlo, a i mislim da ce ti trebati akumulator.

 

Ako nije tajna kolko si ga platio i koje je godiste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

dao skuter i 100e = 600-650e i prenos i registracija mislim da je oko 11000din

 

 

skuter koga zanima

http://i95.photobucket.com/albums/l157/jovovic/tgb/IMG_2378.jpg

 

slike od Kinroad-a sutra danas mi se ne izlazi napolje ko da govna padaju ... c c c

 

 

nabavio sam far sa maskom od KTM-a i jako sam srecan  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

eTO PROBLEMA 

zvao servis , kaze nema plastiku oko rezervoara , naruchuje se iz kine pa kad stigne i ako stigne , a naravno jedini servis kod nas ... neko neku ideju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Home made? Јбг, не чини и се да би ти то пало тешко. Имаш намеру да "пимпујеш" мотор или да га "унормалиш"?

 

Чекај, а да нису то ти исти пластични панели као на оном малом 50-кубикашу кога увози "Спринт"? Ако јесу, тога мора да има довољно на лагеру јер продају доста комада. Или друга варијанта (у случају да је то та пластика): питај Џокса који виси по овом подфоруму за фирму из Титела која је продавала те исте ендуриће 50-кубикаше. Или погледај на сличкама моторића Марка Ђуровића - могуће је да се је иста пластика у питању.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Tesko meni plastika naleze bash na lim rezervoara, a XT200 ima veci rezervoar od mog. Mada Dutch moze doci kad god hoce da proveri jel pasuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

eTO PROBLEMA 

zvao servis , kaze nema plastiku oko rezervoara , naruchuje se iz kine pa kad stigne i ako stigne , a naravno jedini servis kod nas ... neko neku ideju

 

jel imas sliku kako izgleda imam jednog kineza za delove , javi mi  na pp ako pustis sliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Iskopao sam neki telefon kupio plastiku za 20e , mislim da je za kineza skupa al daj shta dash kad nema tamo gde treba ...

 

e napokon se tema malo rasplamsala , pa planiram da ga pimpujem definitivno , da ga sredim da bude i ispravam i da izgleda lepo , mislim da ce definitivno da se farba u narandzasto i bice tu josh detalja ... al prvo mora da vidim struju , namuchi me kurbla u piiiiiiii da ne psujem al da je zahebano jeste ...

 

evo nekih slika da vidite na shta to lichi ovih dana

IMG_2684.jpg

IMG_2685.jpg

IMG_2686.jpg

IMG_2687.jpg

e ovde mi fali taj deo shto drzi valjda zupchanik da ne ispadne , dekl preko njega imam ;)

IMG_2688.jpg

rep je katastrofa

IMG_2689.jpg

IMG_2690.jpg

i nova tj polovna plastika koja je falila

IMG_2691.jpg

jel imas sliku kako izgleda imam jednog kineza za delove ' date=' javi mi  na pp ako pustis sliku[/quote']

 

e to oko delova me zanima , ako imash ovo gde je prekidach za kontakt i svetla radi al malo je polomljeno , ono za sauh nekim chudom ga nema uopshte , treba mi neki deo koji se shrafi na mali zupchanik pa dal ide i zeger na njega ne znam al je trenutno obmotana zica , treba mi korpa ako imash , mada cu to lako da zbudzim , ako imash neki lepshi rep od ovog mog odlichno i tako dalje svashta neshto mi treba a josh uvek neznam shta sve ... da i ove gumene harmonike za viljushku mi trebaju vidi na shta liche ....

 

e da , ko zna gde se mogu u BG balansirati zicane felne i kolko to otprilike koshta , i gumu za asfalt neku da mi preporuchite da nije skupa previshe jer sam danas platio i prenos i registraciju (a nisam znao da je registracija bash toliko u pm)

 

e da preporuka tog jedinog servisera za kinroad u srbiji i shire vezano za ulje je Valvoline ili Opel 15w40 mineralno za kola na svakih 2000km , kaze da chak shta vishe ova mashina ima pumpu za ulje i da je usvari jedan deo kartera uradjen kao mali hladnjak , verovacu mu na rech , e da i rekao je slobodno da sipam 1L ulja za svaku zamenu ... chisto da napishem poshto sam ja trazio na netu i nigde nisam nashao Owner manual za Kinroad xt 200 ili Lifan ... :) vazno da se informacije shire ... elem poshto sam pitao za Motul zbog dodatka estera , chovek me pitao jel to 70tih postojalo i dal je neko sipo sintetiku ili polusintetiku , sa objashnjenjem da je to Hondin agregat sa kraja 70tih ... ja cu ga poslushati za ulje mozda samo smanjim interval na 1500km za svaki sluchaj ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Леле, ал' ћеш да имаш посла!

 

Чуј, а она наранџаста боја ти је остала од оног "Заставиног" комбија (ако се не варам, ти си био мајстор за његово сређивање)?

 

Мислим да би реп најбоље сам направио, носач таблице и штопа такође.

 

Колико видим, људи су на форуму писали да су точкове сређивали или код локалаца у свом крају који раде бицикле или је у БГ-у поменут бициклистички клуб "Партизан".

 

Гумене "хармонике" на предњој виљушци или нађи код ових што увозе "Кинезе" или потражи фирму (мислим да је из Крагујевца, не држи ме за реч) чији сам линк набасао на форуму, која осим половњака и којекакве опреме, продаје и "танкпедове", ручице и те "хармонике". Сетиће се неко и оставити линк.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pa problem shto neznam kako izgleda , ja sam mislio da ide samo zeger al ima tu i dve rupe sa navojem znachi ide neka gvozdjurija odozgo ... ma sve se da srediti , svashta sam ja vadio iz mrtvih i pravio od nule :) nego me J s oproshtenjem budzet za ovu zahebanciju , ne sme da predje cenu za koju sam mogao da kupim ceo zar ne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ау, брате, па ако се не зезаш самоградњом - угасио си га!

 

Сад полако, па ћеш наћи шта ти треба од склопова или ће да буде и мало приватних металоглодача и стругара.

 

А ово што кажеш да си вадио свашта из мртвих: па јеси ли ти учествовао у сређивању једне "Ладе" 2106, фарбању "Заставиног" комбија у боју као "Фокус" СТ40, правио неки ауто са цевастом шасијом?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

taj sam , ja sam glavni i odgovorni za sve te projekte :) kriv sam priznajem ... sad sam preshao na dva tochka tj odavno sam na dva tochka al je kriza pa se ne voze skupe mashine .

 

ma lako cu ja to da napravim na waterjet-u samo da znam kako tachno izgleda , kolega sa 50ccm ako te ne mrzi da slikash kako izgleda prednji zupchanik kod tebe kad skinesh deklu bio bi ti veoma zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Матори, па знамо се онда ми још са "Лада Клуба Србије"! Тамо сам се одазивао на "KamAZ driver".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Da li je neko na predhodnog vlasnika pucao iz lovacke puske dok je bio na motoru?Pogledajte tablicu ;D ;D

 

Salu na stranu,taj deo sto drzi lancanik je plocica,sa dve rupe sa strane kroz koje prolaze srafovi.U sredini plocice je urezan isti oblik kao osovina,samo sto je pomeren za neki ugao,pa kad stavis tu plocicu na osovinu,okrenes je da se poklope rupe i navijes zavrtnje.

U tom polozaju gde su rupe za zavrtnje nemozes da svuces plocicu i ona na taj nacin drzi lancanik.Nemoj da se zezas sa tim,imas da kupis originalnu u Kiveju,samo proveri da li je ista osovina.Znam da je ista kod Kiveja 150,speed,i Zxmca 150,kao i od Kinroada 150 kruzera.Eto,vidi ko ima Kinroad xt 150,probaj,pa ako odgovara kupi Kivejevu.

 

Sta sam sad napisao ???

Probaj prvo Kivejevu,valjda sam to hteo da kazem,neznam,idem da spavam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Cini mi se ista plocica i na XT-250, QM250 itd. Najbolje lancanik u dzep i u Keeway na Batajnickom Drumu. Nije ti previse daleko, a uglavnom su dobro snabdeveni delovima, uglavnom prvo bih tamo trazio, pa tek onda Kinroad i ostali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
kolega sa 50ccm ako te ne mrzi da slikash kako izgleda prednji zupchanik kod tebe kad skinesh deklu bio bi ti veoma zahvalan

 

vazi druze al kad mi motor bude pri ruci, rastavljao sam nesto sto ne znam da sastavim pa kad se vrati od majstora  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

keeway je zaista najbolje snabdeven delovim za sve brendove i evropske i kineske i japanske vec sam ih posecivao kad su mi trebale rolnice koje niko nema ... probacu sutra kod njih da vidim da stignem od posla ...

 

pozdrav Kamazu druze stari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

prenos vlasnishtva i registracija verovali ili ne 11800din pa oni nisu normalni uopshte  ... c c c

 

elem rasturio sam danas sve plastike , skinuo sedishte , da bih doshao do struje , ortak koji je expert za tematiku je uspeo posle 2 sata da ga natera da pali na kljuch i da rade svetla , migavci itd :) ...

 

sutra vadim motor napolje da bih prekontrolisao ram , jer je varen na par mesta , pa da budem siguran , bolje da sve odradim kako treba ...

 

pitanje gde napuniti viljushke prednje uljem i semeringe zameniti , ili neko ima shemu kako to sam da odradim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=61.0

 

Pogledaj temu o amortizerima, imas sve detalje, a verujem da je i kod tebe tako.

 

Za semeringe doduse nemam pojma, mozda je malo komplikovanije, ako su i oni propisali, ako ne uradi ovako kako smo pisali.

 

 

Za registraciju i prenos ti verujem. Oko 150e me prosle godine izaslo, mozda i za nijansu vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Штапове виљушке можеш и сам да средиш. До'вати се прво потраге за семеринзима, а уља за то има, нпр. Мобил. Ако немаш неку књижицу у којој то пише или чика сервисер не зна, за количину уља у сваком штапу питај мејлом фабрику. Момак са форума је тражио нешто од њих и добио - значи одговарају на мејлове.

 

Ако буде пало неко озбиљније варење рама, и пошто знам да се користиш услугама "Вотер џета", ја лично бих се прихватио и којекаквог ојачавања. Некако ми метиљаво делују носачи мотора, осовине задње виљушке, она једна цевка испред цилиндра и ко зна шта ће све да ти се покаже када моторче очерупаш до рама.

 

Него, пошто је претходни мучитељ... овај, хоћу рећи - власник, успео да изгужва резервоар, хођеш ли да покушаваш да га испеглаш? Малко на компресор?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

rezervoar ma nema potrebe , plastike idu odozgo nece se ni videti ... ovo za viljushke cu videti , ortak servisira freejeve i radi i viljushke , a semeringe nadam se da su u standardu ... a njih vala ima da se pazare na vishe mesta ....

 

motor bi trebalo sutra da vadim , danas sam uradio komplet struju i stavio ktm masku sa farom ... i gle chuda sve radi , samo mi fali sijalica za dugo svetlo nabadajuca ali nije ni kao za tablu a nije ni kao za poziciju vec velichina izmedju , katastrofa ...

 

a iz menjacha komotno ide 6 zica , komotno moze da se uradi displej da pokazuje u kojoj si brzini ... show su kinezi

 

zamenio i lanchanik i onaj osigurach stavio od supelighta ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

zvanichno otvaran OCC , chopovo sam ram na par mesta , i sutra zdravlje boze vracam nove shipke i prevarujem sve shto mi deluje sumljivo pogotovu oko zadnjeg veshanja ... zaboravih danas da slikam , al sutra cu sigurno da vidite napredak ...

 

plastike izvarene dodushe samo na dva mesta je naprslo , i napravio dva nova nosacha za shrafove na plastikama , sutra techni cement ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja