Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi supermoto ( lanac i lancanici)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Da ne otvaram novu temu. Jel neko(do sad)  menjao lancanike(i lanac) bas na qingqi gy200-ba. Ako jeste bilo bi lepo da kaze koje je uzeo i da li je bilo problema pri montiranju. tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Da ne otvaram novu temu. Naime majstor mi je rekao da bi mogli da se zamene lanac i zadnji lancanik. Za to zadovoljstvo su mi u qingqi-ju rekli da mi treba 150e. 90e lancanici i 60e lanac :)

Gde ima da se nadje to i koji mi trebaju, posto se nista ne razumem u one oznake?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

na buvljaku novi beogra u 7mom redu delovi za tomos i jawu lanac 1300dinara meni se extra pokazao ja ga vozio na kinroadu na koji su stavljeni lanchanici od honde xt , skini lanchanike i idi vidi dal ima neshto shto odgovara ako nema probaj prednji od keeway superlighta odgovara za taj lanac 428 ... i idi u keeway pa vidi shta moze da pasuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Za Dutchmana jedno pitanje.

Da li je taj i dalje u 7om redu posto se buvlhjak ispremestao, iselili su ih sa jednog dela OTCa, tako da je sada sve nesto istumbano, makar meni tako izgleda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

e pa sad bio sam na budzi pre dve nedelje , jeste istumbano al nemam pojma gde je taj lik , al sigurno je u poslednjim redovima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Ja sam tamo nasao DiD-ov lanac mislim da je bio izmedju 30 i 40 evra ( posto su me u Gevari ispalili , zovem , kazem dimenziju , nema problema, odem tamo ... i druga prica imamo mi ali nemamo ...  o tad ih izbegavam maksimalno  ) . Meni je prvo smrdelo sto je tako jeftin...bio sam skoro ubedjen da nije orig... ali onda sam iscackao da je to Standard serija( ne professional) i moze za masine do 125 ccm.  Imam vizitku, pa evo i broj 063/7700386 064/1507680  OTC 1341 13 red.  Inace po meni deka je prilicno pedantan i oraganizovan.... kad bi neko ovakav bio distributer za qinggi  gde bi nam bio kraj....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Jel po vama bolje zameniti prednji ili zadnji lancanik?

Elem... sad je fabricki prenos 15-48 sto mi bas i ne odgovara jer vrti 7500-8000 o/min na 80-85 km/h.

Snage ima pa bi da mu spustim obrtaje na oko 6000 pri istoj brzini (da se mirnije putuje :) )

Veci prednji,manji zadnji ili nesto trece? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Obrtomer bi trebao da radi ok...

Na 100-105 je na 10000 o/min i to je max...

Uz venac i po brdima cupa ko lud sa dvoje...ali kad krenem negde po ravnom i bez obrtomera se oseti da su visoki obrtaji ...

Krajnja brzina mi nije bitna ali mi je bitna mirnija voznja ako je moguce...

Da li je dovoljno da promenim samo prednji za zub,dva (16,17 zuba) ili da vijam manji zadnji (42-44 zuba)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

indjinma ja sam juche nategao zverku i na 9000 sam ishao 115kmh, ti si na 10000 ishao 125kmh, a to na ovom motoru teshko ;)

obrtomer je tebi prolupao...

 

elem, vratimo se na lanac i lanchanike, taj od jawe ne mozhe na 200ku? pitam zbog ovoga

Meni je prvo smrdelo sto je tako jeftin...bio sam skoro ubedjen da nije orig... ali onda sam iscackao da je to Standard serija( ne professional) i moze za masine do 125 ccm. Imam vizitku, pa evo i broj 063/7700386 064/1507680 OTC 1341 13 red.

 

lanchanici su 15-48 zuba? lanac je 428? samo josh to da nadjemo gde ima...samo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ima li neko ideju koji lancanici i lanac idu za ovaj model. Drugaru visi lanac kao mrtvi pacov :). SVe sto smo nasli na netu je da odgovara od honde cb125.

Prednji lancanik 259.15

Zadnji lancanik 269.36

Tip NZ, Korak 428

Br. linka 112

 

Kad izvucem cene iz DID-ovog kataloga,dobijem cifru od 70 eura za sve ovo. Mislim da nesto nije u redu ?

 

bas se pitam sta si na kraju uradio posle ovolikog vremena,kako si resio problem? posto je tema otvorena solidno odavno ....jel ipak stigli iz servisa ili jok? 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja