Jump to content

Moto Zajednica

ZX6 R (RR) 2003-2004

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki ZX6 R (RR) 2003-2004

 

vkeDb_zx6rr2004rhf10247233972.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2004.g.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Vozio ga 2007-me i evo opet sam ga se dokopao....

 

3. Sta mi se dopada:

 

Meni veoma interesantan motocikl.....za klasu 600, ponekad sticem utisak da vozim neki jaci motocikl iz R serije....uglavnom se na nekim 600-ticama osecam kao da vozim "bicikl" ali za ovaj motor to zaista nemogu reci.....neznam dali je zbog onih dodatnik 36-37 ccm3 viska???

Vozio sam i model RR od 599 ccm3 i oseti se razlika....RR je klasican predstavnik ove klase a R je malo jaci...neki bi rekli da je Kawasaki malo varao u klasi sa ovim "pojacanim" modelom, medjutim meni apsolutno odgovara...posto cesto volim i da 'krstarim" motorom bez jurcanja ...dobra mu je osobina i to sto nemorate previse cesto da menjate brzine za razliku od neke njegove Japanske rodbine.....

Potrosnja moze jako da mu varira od nacina voznje.....u proseku mi zaista ne trosi puno od 5-8 litara recimo...mada se neki moji drugari zale da im RR verzija nikada ne potrosi manje od 8-8,5 litara.

Kocnicu su solidne cak mogu reci i dobre...vozio sam modele i sa teflonskim crevima koja bih uvek preporucio.

Dopada mi se i to sto je prilicno nestasan i rado dize nos u vazduh...naravno nista spektakularno i lako se kontrolise....

Zelena boja +

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Kilometar sat je nocu interesantan a za dnevnu voznju u zavisnosti od jacine i ugla svetlosti nekada cak nije ni upotrebljiv.....

Malo mi je ruzan spicast prednji deo...ali kada sednem na njega o tome ne razmisljam....

Amortizer volana nema u serijskoj ugradnji....ugradja dodatnog bi u mnogome doprinela sigurnijem osecaju u voznji....

 

 

5. Moj utisak:

 

Motocikl koji nedostatke u estetskom izgledu kompenzuje voznim osobinama....podseca me na ono da vam  "lepotica nikada nemoze u krevetu pruziti ono sto moze ruznjikava riba".............a kada se primite na nju....onda..... ;D ;D ;D ;D

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

ZX6R 636 03-(04 model)

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Nekih 2000-2500 Km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Svidjao mi se ovaj motor od kad je izasao i smatram da je najlepsi Kawasaki ikada napravljen (sa ujedno najdosadnijim mogucim reklamnim spotom, a Kawa je poznata po interesantnim i saljivim idejama za reklame). Licno mi malo zadnja viljuska premrsava, ali to ne menja funkcionalnost iste, cisto onako vizuelna zamerka. Stoji u mestu i ide brzo, kao sto rekoh prelep dizajn jednog R-a. Kocnice su fenomenalne (nemam teflonska creva, ali su u najavi). Snaga i upravljivost su predobre i motor daje neki osecaj, kao da se vozi neki jaci sa vise kubika. Ima zelje da podigne prednji tocak, lakse nego na ostalim motorima koje sam vozio, a najbrutalniji trenutak je bio kada je sa saltanja iz 4. u 3. i naglim dodavanjem gasa poceo da se odvaja prednji tocak. Ne znam da li je to psiholoski trik zbog tih 36ccm vise, ali sama cinjenica da je ovaj motor najkorisceniji motor stuntera ostavljajuci iza sebe nahvaljenu Hondu F4 i Suzukija K1-K3, govori sama za sebe. Sve stvari za cackanje, brisanje, stelovanje i sl. je na dohvat ruke, motor je dosta manji od K1 koji sam pre toga vozio. U poredjenju sa K1 vidi se razlika u velicini i upravljivosti. Na K1 nije losa, ali manja kilaza i sam manji motor su meni dali neki cudan osecaj, kao sto se kaze u za nove motore, da si na biciklu. Prvo mi je smetalo, jer mi vise lezi malo masivniji motor, ali sad sam se navikao. Smatram da ce ljudi koji su visi od 185 izgledati malo neproporcionalno na njemu. Mozda ne 185, ali shvatate sta zelim da kazem. Pravi sporCki motor. :moto3:

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kao i uvek kupca (sto sam bio i ja) uvek interesuju vise mane, tako da volim da posvetim vise vremena njima.

 

Ovako o polozaju voza necu da pricam previse, ovo je R motor i ko ne zeli ili kome smeta da tako sedi, nek' kupuje nesto drugo. Meni je ok, kao i na svakom drugom R-u, sem honde, jer su kod nje malo podignutiji kormani, ali guzica i noge stoje isto. Eto odmah da kazem da su meni neudobniji kruzeri, jer mi celu tezinu prebacuju direkt na kicmu, pa me boli i vrat i kicma i guzica. Kao sto rekoh polozaj isti ko i kod ostalih, ali zato je rezervoar smisljen da unisti potomstvo. Ma koliko se god dizao nazad da sednem, u gradskoj voznji, i da uspravno sednem, uvek mi guzica sidje dole i bukvalno sedim mudima na rezervoaru. Kontao sam, agresivnije crte od predjasnjeg, ali vraga, kako sam slucajno nasao na netu, problem je u sedistu, koje moze da se kupi i promeni, sa drugacije uzdignutim delom gde se spaja sic sa rezervoarom. Imao sam prilike nenadano da upadnem u rupu i boga mi sisao sam da me prodje ona jeza i ono usijanje posle udarca u mosus. Sada sam se navikao i koristim ruke i oci malo obzirnije, ali desi se ponekad nenadani struc pa ponovo bude malo neprijatno.

 

Svetla po meni nisu bila ni za k...c. To podeljeni svetlo, po meni znaci da se koristi manje jacine i K1 je imao mnogo bolje odradjeno svetlo. To sam morao resiti sa ksenonima i smatram jednom od najboljih investicija na motoru.

 

Lanac za motor je 520 sto se vidi ko iz aviona i iskreno mi je bilo cudno i deluje tanko, ja barem nisam navikao. Mislio sam caki da je greska, ali nije. Cisto i da se tu ne istripujete.

 

Prenosi malo vise vibracija i cudne zvuke ispusta kad se da kontakt. :ups: Nista strasno, ali da se ne cudite ako ga ikada budete vozili ili kupovali, takav je.

 

Ovo seldece je tzv. dodatna oprema, ali meni najveca mana, nema amortizer volana. Jbg, razmazen sam, K1 je imao i jaaaaaako je velika razlika. Kad se skupi para mozda ugradim.

 

5. Moj utisak:

 

Recicu samo da je ovo jedan brutalan predstavnik klase 600 kubika. Mozda je to neko subjektivno misljenje, jer sam kao mladic taj i takve motore gledao na slikama i internetu, ali te generacije 2001-2005 su meni najlepse i ovo je mozda poslednji motor koji nije kao bicikl i da se sav sljasti, a pomalo lici na ove nove. Zver od motora, moje misljenje. Srecan i zadovoljan kupovinom, u svakom slucaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2004

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

6000 km.

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

Srednji obrtaji! Otima se pri naglom dodavanju gasa. Upravljivost ,najlepsi dizajn za to godiste i po meni lepsi od novije generacije.Kao stvoren za zadnji,jer je manjeg gabarita od ostalih. U saobracajnoj pise da ima 118hp,ali svi oni ,kao i novija generacija imaju 136hp i verujte mi na rec da se oseti u odnosu na ostale.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Ja problem sa kocnicama nisam primetio na koje se vecina zali,jer sam odmah stavio pancir creva i jako kvalitetne plocice,slabija svetla se resavaju ksenonima i posto je to motor koji rado dize nos i kada se ne nadate,toplo preporucujem amortizer volana koji me je licno spasio par puta. :) Kao sto kolega iznad rece ,rezervoar je kao stvoren da vam unisti potomstvo pa kao dobru investiciju savetujem i odmah promenu sedista. Meni je potrosnja oko 8-9 litara zivlje voznje. :) Za sporiju ne znam,nikada nisam mogao da mu odolim da ne zavrnem gas. :)

 

 

5. Moj utisak:

 

Generalno prezadovoljan.Za malo para puno zabave. Savetujem da ne zalite par stotina eura vise za dobar primerak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja