Jump to content

Moto Zajednica

BMW F650 GS, iskustva?

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da li neko ima nekia iskustva sa ovom spravom, po putu i van njega, i da li to vredi te novce? (cene sam uglavnom studirao po stranim sajtovima i nisu baš prijatelj kuænog budžeta)

PgK4u_f650gshl3.th.jpg

 

9rFpn_img3701ba1.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: dubai

ukratko da ti odgovorim jer sam na putu,a probacu ovih dana da ti dam i malo opsirniji izvestaj o motoru.

sto se cene tice,jeste visa nego ostali motori u toj klasi,ali bmw nikad nije bio jeftin.Da li vredi? Mislim da vredi,zavrsna obrada je izuzetna,presao sam do sada 14000km i nista sem redovnih servisa nisam radio.Za grad je fenomenalan,uzak,teziste nisko u sa lakocom se probija kroz svaku guzvu.Sto se off roada tice nemam bas neka iskustva osim malo voznje po makadamu i tu se oseca kao kod kuce.Za otvoren put i duga putovanja pogotovo sa saputnicom i nije bas jer je ipak to 1 cilindar,ali zato do jaja ubrzava pa za jurnjavu od semefora do semafora je dusu dao.

Provalio sam da se ljudi dosta okrecu za njim i moje subjektivno misljenje je da ubedljivo najlepsi motor u toj klasi.Da li je najbolji ne znam jer druge nisam vozio.

Sa punim rezervoarom do rezerve predjem nesto vise od 300km.

Ja licno gledam da promenim motor jer mi ipak za otvorene puteve Dubaia treba nesto jace,da zivim u Srbiji nikad ga ne bih menjao.

Eto toliko....pital ako te jos nesto konkretno zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Da li neko ima nekia iskustva sa ovom spravom' date=' po putu i van njega, i da li to vredi te novce? (cene sam uglavnom studirao po stranim sajtovima i nisu baš prijatelj kuænog budžeta)

s28uU_f650gshl3.th.jpg

 

nqjFK_img3701ba1.th.jpg

 

Ima ih tu nekoliko. Više puta sam se vozao na tom

motoru i svidio mi se - elastièan motor ima solidno

snage ( bitno je jaèi od Dommia ), malo troši, vrlo

je solidno napravljen. Meni se ne sviða što je malo

premalen, navikao sam na XTZ 660 pa kad sjednem

na F650 nekako mi je malen. No stvar navike. Stavit

æu ti nekoliko slika, samo da ih pronaðem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Hm, sve ovo gore navedeno mi zvuèi zanimljivo.. :D

 

Ja volim jedan klip sa svim manama i prednostima...

 

Ovde su slabo zastupljeni, pa nemam od koga da uzmem bajk da probam, a živo me zanima kakav je motor bez obzira što pola stvari na njemu nije kovao Švaba, ipak ima nacrtan plavo-beli propeler :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam ga dve godine, presao 15.000 bez ikakvih problema. Za grad je odlican, lako se vozi, malo trosi. Ima odlicno ubrzanje - u trecoj i cetvrtoj samo poleti.

 

Menjac je pravi BMW - grub prosto ga cepas. Ono sto mi ponekad smeta je kad saltujem u nizu, posebno iz cetvrte u trecu, ako ga ne cepam upadne u neki cudan ler, samo se cuje krckanje. To naravno ne znaci da ce da rikne menjac, nego prosto je tako.

 

Vozio sam ga i off road ponasa se solidno. Ako ces po okolini Beograda da putujes nije los, ali nije za duga putovanja.

 

Jedan cilindar je jedan, preko 150 pocinje da vibrira. Na malim brzinama moras da saltujes u prvu ili doziras gas posto ne moze da izvuce. Jedan cilindar!

 

Ne zahteva neko posebno odrzavanje, to je BMW.

 

Ja ga vozim i dalje jer 70 % voznje mi je po gradu. Vozio sam i 1200 GS ali to je pakao po gradu, mnogo je tezak i moras da izadjes na kraj sa njim. Zbog toga sam i dalje na 650 GS.

 

Cena je jaca od modela iz klase pa sad ko hoce ne treba posle da lupa glavu. Sve u svemu odlicna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

E da, jeste nizak ali kome smeta moze da uzme Dakar verziju. Ona je znacajno visa. Neznatno je nizi od 1200 GS, moze da se steluje sediste na tri visine.

 

Trosi oko 5 litara po gradu, na putu i manje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Stavit æu ti nekoliko slika' date=' samo da ih pronaðem.[/quote']

 

Evo dvije pile spremne za djir:

 

tQTEG_p1010006lu1.th.jpgi1UPU_p1010010yg4.th.jpg

 

Jeste da malo laže perspektiva, ali pored džamahirije bmw izgleda ko nedonošèe :shock: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

merkam vec duze vreme BMW dvoumim se izmedju modela GS ili CS.pa ako neko ima f650cs neka napise koju rec o njemu,mane i prednosti u odnosu na gs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Pozdrav, jedno pitanje... Gde u Srbiji može da se nađe punjač akomulatora sa konektorom koji ide dole isod "rezervoara" sa leve strane za održavanje akomulatora preko zime? Da li je neko ovo tražio i našao? Ili su mi pogrešno objasnili pa to uopšte nije za to.... I taj konektor nije za akomulator... Nisam pametan... Evo na slici pokazano je strelicom... 

AcessSockFAQ1-M436.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja