Jump to content

Moto Zajednica

Kupio sam BMW R 1200 GS, a i dalje volim svoj maxi skuter

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zagreb

Evo, odlučio sam registrirati se ovdje sa željom da poslužim kao izvor informacija, a još većom da i sam budem informiran. Sve do prije desetak dana vozio sam skutere. Prvo je bio Piaggio NRG 50 (njega su mi ukrali),  zatim Aprilia Leonardo 150 pa Yamaha X-max 250, te Yamaha Majesty 400. Dugo sam, godinama, mjerkao BMW R 1200 GS i imao želju imati ga kao "konja" za veće avanture. Sada sam si ga priuštio. Usred svjetske krize i neizvjesnih trendova - uzeo sam nepovoljan gotovinski kredit, dodao nešto ušteđevine i istovario gomilu para za 15 mjeseci star GS. Kupio sam ga od psihički labilne osobe koja se prema njemu odnosila kao prema vlastitom djetetu. Cijenim pedantnost, ali kad primijetite da sva popodneva provodite na stolčiću smišljajući način kako čačkalicom odstraniti kukce iz hladnjaka ulja - vrijeme je za terapiju. Ipak, zadovoljan sam što je prvi vlasnik uspio sačuvati motor bez ijedne ogrebotine. Doslovno. Zbog besprijekornosti motocikla, cijene je bila malo žešća pa sam uspio uštedjeti svega 20% u odnosu na cijenu novog. Prvi dojmovi su pomalo konfuzni. I dalje mislim da su maxi skuteri posljednji korak u evoluciji motornih vozila na dva kotača. Smatram da je "odzvonilo" klasičnim mjenjačima, a da je priča o užitku mijenjanja brzina zapravo rezultat nekog čudnog nastojanja ljudi koji nikada nisu probali pravi skuter - da ostanu u uvjerenju kako voze jedinu pravu stvar. Naravno da je GS motorčina i da na njemu čovjek ima osjećaj nadmoći nad ostalim sudionicima u prometu. Činjenica je i da je motor napravljen tako da guta rupe na cestama, makadamu i livadama. No, činjenica je i to da bez dodatnih ulaganja i narušavanja aerodinamike i ostalih voznih svojstava nemate gdje odložiti čak niti rukavice. Dakle, na cijenu od 15.000 eura (ukoliko kupujete novi) dodajte još 320 eura za Givi top case (jer je originalni BMW-ov premalen uspkos ekstenzibilnosti), pa još 800 eura za jedine prihvatljive, dakle originalne BMW-ove bočne kofere (cijena uključuje nosače i izradu cilindara bravica po originalnom ključu motoocikla) pa 250 eura za tank torbu, pa 280 eura ta Touratech crash barove... I tako čovjek za 20-tak tisuća eura dobije registriran i osiguran stroj za osvajanje kontinenata koje vjerojatno nikada neće osvajati. Većinom će, budimo realno, parkirati ljepotana pred kafiće i oduševljavati publiku držeći neke od njih u krivom uvjerenju da je pravi, nesputani, jaki adventure - man.

A moja Yamaha Majesty 400 (kraljica jednocilndričnih skutera) sigurno me provela kroz jugozapad Francuske. Jahali smo moja draga djevojka i ja na njoj i duž cijele jadranske obale... a koštala je svega 8000 eura s koferom, touring vizirom i naslonom za suvozačicu. U najvećim gradskim izazovima trošila je 5.5 litara goriva, bez napora održavala putnu brzinu od 120 km/h, nikad nije pokazala nikakav nagovještaj neposluha ili kvara. Otmjena, udobna, odlične zaštite od vjetra i kiše, mirna i jednostavna za upravljanje...zašto je ostavila mjesta želji za GS-om? Na to pitanje rijetki će vlasnici GS-a odgovoriti iskreno. Reći ću vam: tajna uspjeha tog motora je u njegovu izgledu. Dizajnerski, GS je savršen. Ženama ružan, a nama predivan, taman dobro služi kao odraz prkosa prema šeficama naših privatnih života. Osim toga, BMW R 1200 GS je velik i skup motocikl. Kao takav predivan je nadomjestak nižim i slabijim muškarcima, a velilkim i bogatijim dečkima nameće se kao jedino rješenje. Sve brojniji gey muškarci nastoje GS-om prikriti svoju suptilnost, hetero nasilnici u njemu pronalaze nijemu i zakonski dozoljenu žrtvu za urođeni sadizam. Mazohisti će na GS-u proputovati pola Afrike, bolesni shizifrenici će ga uredno glancati i skrivati od kiše, kreteni će njime paliti gume na pijanom moto-susretu u nekoj prokletoj selendri... Dakle, GS je motor za ljude s bilo kakvim poremećajem ličnosti, bilo kakvom aberacijom ili čudnom sklonosti. No, treba znati neke stvari, a njih sam osobno saznao nakon kupnje GS-a.  Krenimo redom:

Paljenje popularnog boxera, bio on hladan ili vreo - nije nimalo uglađeno. Zvuk prvih okretaja radilice daje naslutiti da će motociklu otpasti plastična (!) oplata rezervoara. Dodate li malo gasa, cijeli motocikl će se zaljuljati udesno jer niti svo znanje savršenih njamačkih inženjera, od Vehrmachta do danas - nije bilo dovoljno kako bi iznjedrilo rješenje za potpuno ujednačavanje masa dvaju ovećih klipova koji guraju u suprotnim pravcima. Ako ste ostali hladni na raspadajući zvuk paljenja, ubacivanje mjenjača u prvu briznu srušit će u Vama i posljednju nadu da sjedite na ispravnom vozilu. Metalno - gumeni, nedorečeni "klonk" okorjeli bemveisti opisuju kao "neodoljivi šarm nepoderive bavarske getribe", no radi se zapravo o nezdravom zvuku koji nastaje zbog suhog kvačila. Meni osobno to ne smeta toliko jer mi i bez glednja na korektno dizajniran i izveden kokpit daje do znanja da je zupčanik tamo gdje sam ga htio postaviti. Kvačilo je makano i radi fino. Kočnica je integralna pa, hvala Bogu, ne trebam gaziiti nožnu. Veće razočaranja nastaje kad krenete torx ključem (br 30) skidati stražnji nosač srednjeg kofera integriran sa suvozačevim rukohvatom. Naime, sijeli stražnji "alu like" kraj motora zapravo je prevara jer je napravljen od plastike, a ne od lake metalne legure. Vijci se jako teško odvrću i zavrću te na navojima ostaju tragovi izglodane plastike. Nema tu govora o tradicionalnoj BMW-ovoj mehaničar-friendly kvaliteti kakva je krasila, primjerice, automobilsku seriju E36.

Što još reći?  BMW R 1200 GS je najbolji, najljepši i najfrajerskiji motocikl na svijetu, ali nije savršen. Možda ga upravo ta karakteristika i čini tako poželjnim. Pokušavam biti objektivan i, premda mi je teško nakon toliko utrošene love išta reći protiv GS-a, objavljujem ovo kao moj doprinos za sve koji sanjaju o tom njemačkom vozilu. Ako mi financije dozvole, zadržat ću uz njega i svoji maxi skuter, a GS-a korsititi za ono čemu je namijenjen: izvangradske, izvanžupanijeske, izvanrdžavne, izvankontinantalne vožnje na koje se ne ide bez dobre čizme, dobre kacige, dobrih rukavica i bilokakvog kišnog odijela.     

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Pozdrav i lepo si skockao ovu pricu. Potajno sam zeleo taj motor ali sad si me prebacio na F 800, normalno kad i zadnja Afrika bude potrosena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobrodošao, Madrid!

 

Sjajna analiza, svaka čast!

 

Pomogla mi je da rešim dilemu koja me muči poslednjih nekoliko dana. Odoh u ponedeljak da kupim Spidermax GT500 i do kraja ove sezone uživaću na pravom maxi-scooteru (Scarabeo mi se nekako smanjio u ove 2 godine koliko ga vozim).

 

Pravi motor, još uvek nisam siguran koji, tek za sezonu 2010! Paralelno sa scooterom, naravno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Evo, odlučio sam registrirati se ovdje sa željom da poslužim kao izvor informacija, a još većom da i sam budem informiran. Sve do prije desetak dana vozio sam skutere. Prvo je bio Piaggio NRG 50 (njega su mi ukrali),  zatim Aprilia Leonardo 150 pa Yamaha X-max 250, te Yamaha Majesty 400. Dugo sam, godinama, mjerkao BMW R 1200 GS i imao želju imati ga kao "konja" za veće avanture. Sada sam si ga priuštio. Usred svjetske krize i neizvjesnih trendova - uzeo sam nepovoljan gotovinski kredit, dodao nešto ušteđevine i istovario gomilu para za 15 mjeseci star GS. Kupio sam ga od psihički labilne osobe koja se prema njemu odnosila kao prema vlastitom djetetu. Cijenim pedantnost, ali kad primijetite da sva popodneva provodite na stolčiću smišljajući način kako čačkalicom odstraniti kukce iz hladnjaka ulja - vrijeme je za terapiju. Ipak, zadovoljan sam što je prvi vlasnik uspio sačuvati motor bez ijedne ogrebotine. Doslovno. Zbog besprijekornosti motocikla, cijene je bila malo žešća pa sam uspio uštedjeti svega 20% u odnosu na cijenu novog. Prvi dojmovi su pomalo konfuzni. I dalje mislim da su maxi skuteri posljednji korak u evoluciji motornih vozila na dva kotača. Smatram da je "odzvonilo" klasičnim mjenjačima, a da je priča o užitku mijenjanja brzina zapravo rezultat nekog čudnog nastojanja ljudi koji nikada nisu probali pravi skuter - da ostanu u uvjerenju kako voze jedinu pravu stvar. Naravno da je GS motorčina i da na njemu čovjek ima osjećaj nadmoći nad ostalim sudionicima u prometu. Činjenica je i da je motor napravljen tako da guta rupe na cestama, makadamu i livadama. No, činjenica je i to da bez dodatnih ulaganja i narušavanja aerodinamike i ostalih voznih svojstava nemate gdje odložiti čak niti rukavice. Dakle, na cijenu od 15.000 eura (ukoliko kupujete novi) dodajte još 320 eura za Givi top case (jer je originalni BMW-ov premalen uspkos ekstenzibilnosti), pa još 800 eura za jedine prihvatljive, dakle originalne BMW-ove bočne kofere (cijena uključuje nosače i izradu cilindara bravica po originalnom ključu motoocikla) pa 250 eura za tank torbu, pa 280 eura ta Touratech crash barove... I tako čovjek za 20-tak tisuća eura dobije registriran i osiguran stroj za osvajanje kontinenata koje vjerojatno nikada neće osvajati. Većinom će, budimo realno, parkirati ljepotana pred kafiće i oduševljavati publiku držeći neke od njih u krivom uvjerenju da je pravi, nesputani, jaki adventure - man.

A moja Yamaha Majesty 400 (kraljica jednocilndričnih skutera) sigurno me provela kroz jugozapad Francuske. Jahali smo moja draga djevojka i ja na njoj i duž cijele jadranske obale... a koštala je svega 8000 eura s koferom, touring vizirom i naslonom za suvozačicu. U najvećim gradskim izazovima trošila je 5.5 litara goriva, bez napora održavala putnu brzinu od 120 km/h, nikad nije pokazala nikakav nagovještaj neposluha ili kvara. Otmjena, udobna, odlične zaštite od vjetra i kiše, mirna i jednostavna za upravljanje...zašto je ostavila mjesta želji za GS-om? Na to pitanje rijetki će vlasnici GS-a odgovoriti iskreno. Reći ću vam: tajna uspjeha tog motora je u njegovu izgledu. Dizajnerski, GS je savršen. Ženama ružan, a nama predivan, taman dobro služi kao odraz prkosa prema šeficama naših privatnih života. Osim toga, BMW R 1200 GS je velik i skup motocikl. Kao takav predivan je nadomjestak nižim i slabijim muškarcima, a velilkim i bogatijim dečkima nameće se kao jedino rješenje. Sve brojniji gey muškarci nastoje GS-om prikriti svoju suptilnost, hetero nasilnici u njemu pronalaze nijemu i zakonski dozoljenu žrtvu za urođeni sadizam. Mazohisti će na GS-u proputovati pola Afrike, bolesni shizifrenici će ga uredno glancati i skrivati od kiše, kreteni će njime paliti gume na pijanom moto-susretu u nekoj prokletoj selendri... Dakle, GS je motor za ljude s bilo kakvim poremećajem ličnosti, bilo kakvom aberacijom ili čudnom sklonosti. No, treba znati neke stvari, a njih sam osobno saznao nakon kupnje GS-a.  Krenimo redom:

Paljenje popularnog boxera, bio on hladan ili vreo - nije nimalo uglađeno. Zvuk prvih okretaja radilice daje naslutiti da će motociklu otpasti plastična (!) oplata rezervoara. Dodate li malo gasa, cijeli motocikl će se zaljuljati udesno jer niti svo znanje savršenih njamačkih inženjera, od Vehrmachta do danas - nije bilo dovoljno kako bi iznjedrilo rješenje za potpuno ujednačavanje masa dvaju ovećih klipova koji guraju u suprotnim pravcima. Ako ste ostali hladni na raspadajući zvuk paljenja, ubacivanje mjenjača u prvu briznu srušit će u Vama i posljednju nadu da sjedite na ispravnom vozilu. Metalno - gumeni, nedorečeni "klonk" okorjeli bemveisti opisuju kao "neodoljivi šarm nepoderive bavarske getribe", no radi se zapravo o nezdravom zvuku koji nastaje zbog suhog kvačila. Meni osobno to ne smeta toliko jer mi i bez glednja na korektno dizajniran i izveden kokpit daje do znanja da je zupčanik tamo gdje sam ga htio postaviti. Kvačilo je makano i radi fino. Kočnica je integralna pa, hvala Bogu, ne trebam gaziiti nožnu. Veće razočaranja nastaje kad krenete torx ključem (br 30) skidati stražnji nosač srednjeg kofera integriran sa suvozačevim rukohvatom. Naime, sijeli stražnji "alu like" kraj motora zapravo je prevara jer je napravljen od plastike, a ne od lake metalne legure. Vijci se jako teško odvrću i zavrću te na navojima ostaju tragovi izglodane plastike. Nema tu govora o tradicionalnoj BMW-ovoj mehaničar-friendly kvaliteti kakva je krasila, primjerice, automobilsku seriju E36.

Što još reći?  BMW R 1200 GS je najbolji, najljepši i najfrajerskiji motocikl na svijetu, ali nije savršen. Možda ga upravo ta karakteristika i čini tako poželjnim. Pokušavam biti objektivan i, premda mi je teško nakon toliko utrošene love išta reći protiv GS-a, objavljujem ovo kao moj doprinos za sve koji sanjaju o tom njemačkom vozilu. Ako mi financije dozvole, zadržat ću uz njega i svoji maxi skuter, a GS-a korsititi za ono čemu je namijenjen: izvangradske, izvanžupanijeske, izvanrdžavne, izvankontinantalne vožnje na koje se ne ide bez dobre čizme, dobre kacige, dobrih rukavica i bilokakvog kišnog odijela.     

 

Svaka cast za analizu... Ali, uz malo maste, lako se prekriju nedostaci sa plastikom koja je ipak vrlo jaka i moze da izdrzi pun kofer zamajaca od Zastave101.

 

A sto se tice ljuljanja udesno, po prici vrlo iskusnih, to nema veze sa klipovima, vec sa radilicom... Za kratko vreme se covek navikne na to pa se i ne primeti. Sveukupno, posle puta oko sveta neces biti umoran, iskrivljen sa bolovima u kicmi. Naravno, ako pozelis da nekogfa preteknis na uzbrdici, a pri tom znas da u sledecih 10km nema preticanja zbog krivina, nikakvih problema nema. Pod punom opremom i "tezim suvozacem" samo malo dodas gas i gotovo. A opet, nema tu velikih ulaganja za odrzavanje. Ako se i nesto desi na putu, to je sitno i popravlja se "na mestu". Najtezi slucaj je da ode klip, ali je poznato da ce te i tada, uz 15 minuta posla, odvesti do destinacije na kojoj mozes sve srediti.

 

Srecno sa "magaretom"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

;Dlep tekst...samo nezna covek da dira u osinje gnezdo...pa ovde je letelo perje za mnogo blaze kritike o bavarcu..u svakom slucaju dobrodosao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Dakle, GS je motor za ljude s bilo kakvim poremećajem ličnosti, bilo kakvom aberacijom ili čudnom sklonosti. No, treba znati neke stvari, a njih sam osobno saznao nakon kupnje GS-a.  Krenimo redom:

Paljenje popularnog boxera, bio on hladan ili vreo - nije nimalo uglađeno. Zvuk prvih okretaja radilice daje naslutiti da će motociklu otpasti plastična (!) oplata rezervoara. Dodate li malo gasa, cijeli motocikl će se zaljuljati udesno jer niti svo znanje savršenih njamačkih inženjera, od Vehrmachta do danas - nije bilo dovoljno kako bi iznjedrilo rješenje za potpuno ujednačavanje masa dvaju ovećih klipova koji guraju u suprotnim pravcima. Ako ste ostali hladni na raspadajući zvuk paljenja, ubacivanje mjenjača u prvu briznu srušit će u Vama i posljednju nadu da sjedite na ispravnom vozilu. Metalno - gumeni, nedorečeni "klonk" okorjeli bemveisti opisuju kao "neodoljivi šarm nepoderive bavarske getribe", no radi se zapravo o nezdravom zvuku koji nastaje zbog suhog kvačila.

 

Dobrodosao, brate-prijatelju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Bas sam se nasmejao ...

 

Delimicno se slazem . I ja imam skuter , 125 kubika , za London dobar ...

 

Sto se tice komentara na GS ... Ja sam bio ''japanac'' u krvi , dok nisam pre par godina sticajem okolnosti ... poceo da radim kao kurir na sluzbenom R 850 R , i zaljubio se u boxer i pre svega - KARDAN !!!

 

Sve u svemu  , to sa koferima je samo pocetak  ;D ;D cekaj dok dodes do vetrobrana , komunikacije , Sargent sedista itd , itd ....

 

Uzivaj !!!

 

Evo ti prilazem sliku moje kobile i magarca

 

 

Simo

post-0-12879038556093_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova

Kao prvo dobro ti nama dosao!

Sto se tice izbora motocikla ja samo mogu da prokomentarisem svaka cas.

Iskren da budem u toku citanja tvoga predtsvaljanja stekao sam blagi utisak kao da si zazalio sto si toliki novac utrosio ,a nisi dobio ono sto si ocekivao ili si ocekivao previse.

Vidim da imas puno hvalospeva o skuterima i automatskim menjacima, a kupio si GelandeStasse?

Ja vozim automobil BMW E36 i odrzavanje me zaista puno kosta, jer ugradjujem samo originalne delove ,a opet ga ne prodajem i ako godisnje predjem sa njim oko 5000 km,a sta mislis zasto - zato sto ga volim, a kada nesto volis tu novci nisu vazni.

BMW bio to motocikl ili automobil voze ljudi koji to zaista vole i ne gledaju da li ovo ili ono kosta ovoliko ili onoliko eura

Moja potajna zelja je motocikl koji si ti upravo kupio, mada trenutno nisam u situaciji da ga priustim ,ali radim na tome.

Napravio si pravi izbor, barem sa moje tacke gledista posmatrano i nemoj da te vise cujem da za GS komentraises nesto negativno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Meni lično ovaj bajk izgleda mnogo dobro, i vrlo rado bi ga posedovao. E sad koliko se i sto kvari, malo me briga, i onako ne znam ni svecicu da zamenim. A kada  bi bilo love za ovo čudo, pa bas me briga sto ce kardan da mu ode na 50 hiljada. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dobrodosao samokriticar!

 

...

Dakle, GS je motor za ljude s bilo kakvim poremećajem ličnosti, bilo kakvom aberacijom ili čudnom sklonosti.

...

 

Tipicni GS-ovac! Mi ostali kao nemamo poremecaj i to?  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zagreb

Jao, koliko komentara. Super! Društvo, hvala svima na ugodnoj dobrodošlici. Hej, nemojte misliti da imam loše mišljenje o GS-u. Divna je to naprava, nema što, ali... pročitao sam desetak testova na četiri jezika i dva pisma, naslušao se hvalospjeva i oda radosti o tom motoru, ali nitko se nije sjetio spomenuti ovo o čemu sam napisao osvrt. I inače mislim da u većini medija nedostaje objektivnog pisanja o ičemu, a naročito o vozilima, čiji proizvođači sponzoriraju iste te medije. Ne sjećam se da sam posljednjih godina pročitao kritički tekst o nekom nekineskom motociklu ili automobilu.

Mogu ja sada i o ugodnim iskustvima s GS-om, ali nije li to nešto što se i očekuje obzirom na cijenu? Dobro, dobro, evo, danas sam ga prao. Nedjelja je, a vrijeme u Zagrebu i okolici bilo je idelano za vožnju, pa sam se otisnuo sam samcat do Pokupskog uzbudljivim cestama, idelanim za učenje vožnje. Naime, smatram da mi učenje itekako treba. Nije bilo gužve pa sam mogao i malo potegnuti, čak i preko 120 km/h, koliko mi dozvoljava ograničenje mojeg novog Givi kofera (hehe). Skrenulo se malo i po šumskim cestama, i kroz poneku lokvicu od jučerašnje kiše, pa se Bimmer malo uprljao. Sukladno napucima koje sam dobio od iskusnih motociklista, motor se ne pere miniwashom jer to može loše utjecati na ležajeve ili električne komponente i spojeve. Logično. Zaista mi nisu jasni likovi koji upere mlaznicu i pod ogromnim pritiskom peru motor automobila ili motocikla. Oduševilo me što se osušeni kukci izuzetno lako skidaju s vilica i aluminijske oplate rezervoara. Površina se pošprica vodom iz ručne prskalilce (od nekog sredstva za čišćenje kupaonice), pričeka se par minuta da se kukci omekšaju, i onda se skinu jelenjom kožom. Inače na drugi motorima teško odlaze fleke s vilice, ali kod novog GS-a vilica ima sitna "rebra" tako da se nečistoće ne lijepe. Viidi se da je vozilo dorađivano kroz godine produkcije. Pohvalno je i što je staklo fara zaista staklo, a ne plastika. Tako je otporna na ogrebotine. Inače, GS se ne prlja brzo kao neki motori, a pogotovo skuteri. Odličan je bočni nogar, a središnji je isto okej.

Na snagu i njezin razvoj u odnosu na okretaje - zaista nemam prigovora, parem zasad, jer sam do nedavno vozio skuter od 34 KS. Ovo sad mi se čini kao nepresušan izvor potiska. U trećoj brzini komotno bez šaltanja mogu prelaziti blaže serpentine, a kad "zagisti", u drugu treba ubaciti pažljivo i uz milimetarsko doziranja gasa, kako stražnji kotač ne bi prejako zakočio. Uglavniom, treba malo vježbati, ali nakon 2000 km, zaista u vožnji imate osjećaj da sjedite na biciklu. Kao da nestane 200 kg i ostane "Colnagovskih" desetak.

Gume su mi pri kraju. Sada su na njemu Continental Trail Attack, a planiram staviti Metzeler Torance jer volim jedanput tjedno voziti livadom (hehe). Ako netko ima bolju ideju za gume, rado ću pročitati. Planiram ugraditi Touratech crash barove, neki deltoidni branik vilice u slučaju pada, proširenje gazne površine bočnog oslonca i tank torbu. Eto.

P. S. Ono ograničenje brzine za Givi kofer... treba li to zaista poštovati? Imam Givi Maxia3 niži nosač (koji se montira tako da se prvi makne originalni, plastični (!!!) nosač). Na uputstvima piše da se maksimalno natovaren kofer (10 kg prtljage) smije voziti najbrže 120km/h. Halo, e!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ja imam metalni BMW-ov kofer, i na njemu je ogranicenje 180... ;D

A tek sada vidim da si ti skroz nov u voznji GS-a. Pa za nekoliko dana voznje, zaboravices na onaj skuter koji imas... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova

:)

E, sada si se sa ovim tekstom iscupao.

Sto se tice guma, Tourance su dobar izbor (ja ih imam na Africi) i motor ide kao po sinama, mada razmisli i o Bridgestone BattleWing.

Oba tipa guma su predvidjena za teze enduro motore.

A sto se tice kofera,procackaj malo po forumu ima jedna tema posvecena ovom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bravo za tekst i predstavljanje, bas je nekako neobicno citati kritiku za GS  :D ali nista nije savrseno naravno i BMW-u ispadaju srafove  :).  Samo mi nije  jasno zasto ga ne prodas? mazohizam ili neki drugi poremecaj?  ;)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja