Jump to content

Moto Zajednica

VAZNO! O postavljanju slika...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Kao sto opis foruma i kaze, cilj ovog foruma je da se izvestava i diskutuje o nesrecama koje su zadesile motoriste, o razlozima zasto se nesrece desavaju i greskama u saobracaju.

 

S obzirom da se desavalo da na ovom i drugim forumima clanovi kace i slike sa mesta nesreca, to u zelji da sprecimo izlaganje mladjih osoba i osoba slabijeg srca zastrasujucim prizorima, pozivamo clanove DA NE POSTAVLjAJU slike sa scenama nesreca.

 

Ukoliko se pojave nove slike ovakvog sadrzaja iste ce odmah biti uklonjene. Opisi nesreca i citati iz novina su sasvim dovoljna informacija, mozemo i bez jezivih slika :P

 

Hvala na razumevanju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

E jeb'ga taman sam se nalozio... :lol: :shock:

Ova zadnja je bas bila slatkish :twisted: :twisted: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Sorry brate Neveru, ali ja sam totalno protiv toga. Evo i zasto: 100 prica na tu temu i razglabanja i preklapanja nema edukativni momenat kao jedna realna slika sa lica mesta.

 

Onaj kome to previse smeta pritisnuce BACK dugme na browseru... a ovo me potseca na americku TV cenzuru, kao zastiticemo mlade time sto ce da se svaka slika sisa pokrije crnim kvadratom, a svaka psovka sa BIP!... glupost... svega toga ima u realnom zivotu na pretek, pa koja je svrha?

 

Dakle smatram da ce jedna jeziva slika, gde se lepo vidi kako je neko zavrsio, imati veci pedagoski efekat od 100 usmenih "nemoj tako brzo, nemoj bez kacige i opreme..." Uostalom, u Danskoj i Svedskoj je pokazivanje slika udesa sastavni deo selekcije kandidata za A obuku, pri cemu posle gledanja slika njih 60% odustane, jer su sve to zamisljali mnogo bezazlenije i opustenije..

 

eto tako...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Ne slazem se sa iznesenim argumentima koji podrzavaju gledanje ovakvih scena. Nas sajt nije medicinsko/patoloski udzbenik na kojem clanovi mogu da gledaju sta se desava sa ljudskim telom kad se pri max brzini skuca u neku prepreku. Takodje mislim da ce pokazivanje ovakvih slika imati pogresan efekat - karakterise voznju motora kao ekstremno opasan hobi (iako je zapravo uzivanje i sloboda ono sto nas privlaci tome, bar mene) i stvara utisak da su vozaci motora ludaci koji ne brinu ni o sopstvenoj bezbednosti a kamoli o bezbednosti drugih u saobracaju.

 

Uzmimo za primer dve scene sa kojih su dospele slike na sajt. U jednoj se covek ubio direktno se skucavsi u neduzne ljudi - stavimo fotke ostataka tih jadnika. U drugoj je covek neprilagodjenom brzinom zveknuo u prepreku - da vidimo fotke sta je ostalo od njega. Nema veze sto je imao full opremu!

 

Uostalom, i voznja automobila nosi sa sobom slicne opasnosti. Neko ko tera auto 200 na sat i ne ume da ga iskontrolise nece nista bolje zavrsiti nego neko na motociklu. Samo ce priroda povreda biti drugacija. A nigde nisam cuo ni video da se raskomadana tela vozaca pokazuju polaznicima casova voznje B kategorije. Zato je i logika iza pokazivanja tih slika polaznicima A kategorije po meni pogresna.

 

I poslednje, ako vi imate stomak za ovakve stvari to ne znaci da ga i drugi ljudi koji slucajno svrate na sajt imaju. A ja ne zelim da odbijamo posetioce i potencijalne nove clanove jer su im namerno ili ne, servirane scene koje po prirodi 90% ljudi ne podnosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne piju vodu argumenti !!!! KUJ ne da gleda i ne mora!! Treba samo da stoji jasno i vidljivo UPOZORENJE!!! LJudi se ne odbijaju ako slucajno vide nesto sto im se ne svidja, vec ako im sajt generalno ne odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

A da kompromis bude to da uz slike stoji upozorenje a da slike ne budu bas brutalne dovoljno je da covek vidi i malo krvi ili coveka u gipsu pa i zavoju pa da se zamisli ne moraju to bas da budu komadi mesa po putu. Ja te gadosti u svakom slucaju ne gledam imam prefinjen stomak :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto bi se reklo "bojim se da nismo postigli saglasnost po iznesenom pitanju..." :D a evo i zasto:

 

Nas sajt nije medicinsko/patoloski udzbenik na kojem clanovi mogu da gledaju sta se desava sa ljudskim telom kad se pri max brzini skuca u neku prepreku

 

potpuno tacno... mozda nisam bio dovoljno precizan, nisam ja pobornik litri krvi i rasutih creva - u tom smislu, moze da se postavi neki pravilnik da nece biti postovane krvave slike, sa razbacanim delovima tela i sl. Meðutim, zabrana postovanja slika ljudi koji leže posle pada ili koje odnose ili koji pokazuju svoje povrede je glupa.. pa to je skrivanje glave u pesak, nista drugo. Tvrdim da kad neko jednom uživo ili ili na slici vidi da ljudi STVARNO padaju (tj kako to izgleda) povecace znacajno oprez pri voznji kao i svoju svest o tome..

 

mislim da ce pokazivanje ovakvih slika imati pogresan efekat - karakterise voznju motora kao ekstremno opasan hobi

 

Pa voznja motora JESTE EKSTREMNO OPASAN HOBI - nije valjda primer bezbednosti?!

 

Ono pominjanje posledica sudara pri 200 na sat predstavlja klasicno manipulisanje podacima i istinom, a evo zasto: pa NARAVNO da se pri 200 na sat gine, ovako ili onako - ako nista drugo, unutrasnji organi ne mogu da podnesu silu usporenja i kidaju se. MEDJUTIM; sta se desava pri npr 60-80 na sat? Recimo vozite svojom trakom, i odjednom vozac iz druge traka u vasem smeru, bez zmigavca predje u vasu i udari vas.. Sa automobilom, malo cukanje i eventualno naknadno spominjanje rodbine ili fizicko razracunavanje, zavisno od fizickih predispozicija. Sa motorom, malo drugaciji scenario: u NAJBOLJEM SLUCAJU, strada jedna noga i motorista ostaje u sedlu (pitajte brata Dirtyja malo da vam isprica iz prve ruke). U gorem slucaju, auto vas obara a onda je lutrija: od oguljene koze, preko lom(ova) pa do isklizavanja sa puta, prevrtanja itd... u najgorem, cika vozak slepera iza vas ne uspeva da zakoci i upljeska zas sa putem, ili vas vozac iz suprotnog smera postavi umesto mercedesovog "nisana" na svoju haubu kao novi zastitni znak :wink:

 

Dakle hocu da kazem, nisam za krv i scene kao iz horor filma, ali nisam ni za ublazavanje istine, jer to stvara lazni osecaj "da se to desava nekom drugom", da "ja necu tako tesko da se povredim" i ostale stvari tako urodjene svima nama...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Andrej, ok je to sto kazes, ali je ovde upravo tema o neukusnim i katastrofalnim slikama raskomadanih delova tela... Naravno da nije problem da se okaci slika sa nesrece, ali je samo problem ako se ovde stavljaju slike likova sa razbucanom glavom ili tako nesto jer takve slike samo izazivaju mucninu i nista drugo...

 

Poenta je da bude slika, ali da postoji jasno pravilo da necemo groteskne slike raskomadanih delova tela. Naravno da je poenta ove crne hronike da se svi podsetimo da je ovo zaista opasan hobi, ali ipak i tu treba postojati granica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

one slike su trebale da se sklone sa sajta i tu je kraj price.okacio sam ih al sam zato ubrzo urgiro kod pabla da ih i skine jer mislim da ono ipak ne moze ni u kakve svrhe da posluzi[bez obzira na sve].ja kad sam ih video,stvarno sam bio ubijen u pojam i verovatno iz potrebe da podelim s drugima ubacio sam ih ovde na sajt.eto kako covek u tom momentu[pod utiskom brutalnih scena] moze da se izfluduje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Ko god zeli da gleda tako divne slike neka poseti www.rotten.com

Licno nemam nista protiv , ali ne vidm potrebu da podelimo takve slike ovde, nema u njima nista ni edukativno , ni zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja