Jump to content

Moto Zajednica

ИЖ Планета - руска ракета!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Поздрав! Претпостављам да су неки од вас имали прилике да зимус буду сведоци моје куповине Ижа, па мислим да је ред да прикажем резултат - дакле, ево је руска ракета, тј.  Иж Планета 4, мало угланцан, порављен и спреман за сезону(претпостављам). Купљен је у фебруару за читавих 250 евра, а онда сам га мало узео под своје.  ;D Урађено је ново седиште, офарбан резервоар, ауто лаком сам офарбао рам и бочне касете, исекао задњи блатобран и мало га померио напред. Исполирао сам обе декле, а цилиндар офарбао бронзом.  Штоп светло и жмигавци су купљени на пијаци(од трактора), а брава и фар су узети од фалконца (купљено на војном отпаду у Краљеву). Ретровизоре сам купио за читавих 350 динара у продавници бициклистичке опреме. Онда сам га одгурао ког другара који су му средили инсталацију, променили дихтунге, средили лежајеве на врату, ставили му нов акумулатор и урадили још пар ствари (и наравно, саставили све што сам ја одвртао а нисам умео да заврнем ::)) <Мислим да резултат заједничког рада и труда није лош, а сређивање је коштало још око 200 евра. Све у свему, за те паре ( око 450 евра укупно) сам добио руску верзију Боневила или БСА. Остало је још да га региструјем и - видимо се негде на путу :)

post-5216-12879037907453_thumb.jpg

post-5216-12879037907928_thumb.jpg

post-5216-12879037908339_thumb.jpg

post-5216-1287903790875_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Шта да ти кажем ;DДолазим, само да га региструјем сутра прекосутра.Тек кад га будеш провозао видећеш шта је руска аждаја ;DНи један тенк ни тракор не иду боље ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lepo odradjeno :) samo jos kad bi mu stavio neki sportski volan bio bi pravi CAFFE RACER, kao Triumph Truxton, samo u Ruskoj izvedbi :D

jedina zamerka su zmigavci, NIKAKO mi se nesvidjaju, nadji neke niklovane od Jawe ili neceg slicnog-lepo ce mu stajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Богами мораћу пажљиво да га возим, јер је прилично робустан и тежак, а има снаге, нешто слично фалконцу. Требаће ми неко време да се навикнем, посебно пошто сам купио мотор после осам година поста, па сад морам да обнављам градиво од раније.  :(

Што се жмигаваца тиче, намерно сма купио ове од трактора, пошто нисам хтео да потрошим много пара за мотор (плаћени су 450 динара са лампицама). Раније су ме ти кршеви коштали пара и пара, а на крају сам их више гурао него што сам се  возио. Видећу како ме буде ИЖ служио, па ако се покаже добар, онда ћу да му за следећу сезону да набавим неке лепше жмигавце и волан и остало, за сад може и овако.  Битно је да сам од онакве ругобе извукао енглески шмек ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

E zemljak svaka cast. Da ga sto pre registrujes i da ga vozish puno bez guranja :). Kad dodjem za KV voleo bi da se cujemo pa da ga vidim i chujem. Inache sto se delova tiche ja tu nista ne bi dirao bar ne ove sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Е, хвала на честиткама, дакле, вредело је труда. А Марко кад дође у Краљево нек се најави на ПП, па се видимо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Stigla tablica, i danas je pala prva voznja  ;DDUtisci su pomešani, dosta  je robustan, treba snage da se upravlja njime, ali ide, i to prilično dobro. Doduše nema nekih egzibicija s njim, lagana i arhaična voznja. Al mislim da treba jos malo da se vozi pa da se stvori jasnija slika. 

post-5216-12879038339492_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: novi sad

cao.vidim ponovio si se. imao sam i ja tu rusku masinu  i  to oko godinu i po dana.bas si dobro sredio zelim ti da uzivas a sto manje da ga guras posto se meni to desavalao ;D.sto se tice potrosnje tu pazi jer zna da guta mnogo zbog karburatora koji je zastareo al mozes recimo staviti od jawe cz trosice manje.i pazi na struju to im je mana .inace kad se namesti kako treba ide ko lud znam.dosta je tezak ali vuce dobro to mozes voziti po kojim god putevima oces to su rusi napravili za one njihove tundre sibirske da pali po hladnoci i da  ide.

eto nadam se da sam ti rekao par rsaveta koji ce ti pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

sta reci...odlican posao druze! zaista si ga doveo u zavidno stanje za vrlo male pare! neka te lepo sluzi, i kao sto si sam rekao da ga vise vozis nego  guras ;)! pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Видим да је мој британизовани ИЖ наишао на срдачан дочек.  :DХвала на честитткама и саветима - струја је иначе поново намештена, а купљен је и нов акумулатор, тако да се надам да неће бити проблема. За потрошњу нисам још сигуран, чини ми се да троши 5 или 6 литара. Ако буде више размишљаћу о промени карбуратора. Мало ме нервира што је толико тежак а јаке су му вибрације, ал шта да се ради, за те паре је супер.  ;D

Само ме буни једна ствар: ови другари су ми наместили јак лер гас, али мени се чини да треба да буде мањи (моја лаичка процена, а и кад сам га куповао колико се сећам лер је био другачије намештен) Кад се лер гас смањи да мотор ради полако, ради једно време на леру па се угаси ако му не дам мало гаса, а и гаси се кад га убацим у прву. Иначе тад и слабије вуче. Кад се лер повећа, ал онако домаћински,  онда нема тих проблема и иде ко блесав. Јуче сам му ваљда извукао стотку на путу, и тад је почео да дими ко пароброд, а овако мало дими или не дими уопште. Је л зна неко нешто о томе, добро би ми дошао неки савет, пошто сам раније возио четворотактне моторе па ме овај двотактни мало буни  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: novi sad

evo vako.ler gas treba kod njega da bude malo sto kazes domacinski da bi dobro vukao imas tamo na karburatoru onaj sraf sa federom sto stoji odgore pa probaj da ga podesis.ali ako ti on trosi oko 5-6 litara na takvom gasu i leru onda si na konju!imao sam istih takvih problema i sa ovim sto sam vozio i trosio mi je prvo i do 9-10 litara cak a posle namestanja karburatora oko 7 i po sto je isto mnogo jbg.

al kazem ti ako ti trosi oko 5 6 lit. onda je dobro

lepo si ga sredio i za te pare to je extra bas sam i ja kontao lici ko  neki bonnevile al ruski.registracija je malo veca oko 10000 jbg zato sam i prodao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Treba da purnja kad mu das zisku, to je normalno. Sto se tice lera, kod mene je isto. Dok je hladan, moram da mu dodajem po malkice dok se ne zagreje. Onda stekce k'o singerica. Ako mu povecam ler, povecavam mu i potrosnju, pa je to razlog smanjenja lera kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Раније сам возио фалконца и НСУ Конзула, а њима је требао мали лер гас, посебно фалконцу, па ми је сад ова двотактна Планета скроз необична, посебно кад почне да пуши и дими.  :oСад сам се мало препао због наведених 10 литара, ал надам се да код мене неће толико, пошто мислим да мотор није прешао више од 10-так хиљада километара. Ал` ништа, видећу кад престане киша да кренем на неку мало дужу релацију да му проверим потрошњу. ЈУче сам га возио на малом леру, па није много потрошио, али се осећа мањак снаге. Повећаћу лер,  па јављам резултат. 

А што се тиче регистрације, платио сам 11 600, због нове саобраћајне и нове таблице, а платио сам раније и превод 2000, тако да ме малте не више кошта дозвола од државе за вожњу него сређивање мотора.  >:(Лопови >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: novi sad

pa jeste to je i mene mucilo isto kod njega to sto kaze kad je hladan treba da mu das saug malo da se ugre4je i onda vratis.to su dosta jednostavne masine i nije nikakav problem popraviti.drugar ima jedan taj isti i njemu trosi 5 6 litara i jos uvek ga vozi da te malo utesim  ;)

ide to ko ludo vuce znam moj je isao oko 120 max.samo potrosnja raste sto je veca brzina .kad ga vozis oko 80 90 onda ce trositi oko 5 litara a dalje ne zna se ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Ма мени више од 80-90 и не треба. За њега таман, а ионако тресе као нека мања пнеуматска бушилица.  Ал` за сад ништа од моје вожње најмање 5 дана, најављују кишу до недеље :-\Данас сам га мало провозао по крају кад није пљуштало, али само на кратко. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja