Jump to content

Moto Zajednica

Skripanje diskova (plocica)???

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Imam Hondu CBR600f2 prosle godine su stavljene nove NISSIN plocice na prednje diskove.

Kada guram motor ili polako vozim cuje se neko cvilenje, skripa visokog tona sa prednjih kocnica.

Zvuk nije neprekidan nego je u nekim intervalima koji se ubrzavaju onako kako i ja ubrzavam voznju, a posle se necuje jer verovatno toliko ubrza frekvenciju ponavljanja da se utopi sa zvukom motora. Znaci zvuk je najizrazeniji u laganoj - sporoj voznji i prilikom guranja motora.

Skidao sam plocice dobre su, skoro kao nove, ocistio i podmazao nosace(klizace) plocica i prvih sat vremena nije se culo nikakvo skripanje,

a posle, verovatno dok ponovo nisu legle, ista prica.

Diskovi ne deluju krivi tj. na oko su dobri. Takodje ne greju se, tacnije cak su i hladniji od zadnjeg.

Kako resiti ovo, taj zvuk ume jako da nervira.

Unapred Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pogledaj malo bolje  da disk  ili neki deo tocka ne dodiruje kljesta od kocnica , mozda samo ovlas dodiruje ali to zna da proizvodi zvuk , mozda je disk sasvim malo kriv , neprimetno ali dovoljno? Podigni motor na stender (ako ima) ili podmetni nesato da oslobodis prednji tocak pa ga zavrti , verovatno ce se samopokazati.    Manje je verovatno da ti je neki lezaj otisao , ima li lufta u tocku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Lezaj nije sigurno jer kazem,

kad sam skinuo, ocistio, i ponovo vratio plocice prvih sat vremena milina od tisine

a posle se sve vratilo na staro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

sala mala...ajde sad ozbiljno, skini ih dolje i pogledaj gdje se najvise trose,vjerojatno nesjedaju kako treba...

pogledaj kljesta,u dosjedu mozda ima malo prasine pa ne leze kako treba,ili klipici nizlaze ravnomjerno.

Ako nije preforsirao disk jakim kocenjem nebi smjelo biti savijeno od izmjene kocnica...

vjerojatno je greska u plocicama,i celjusima.

 

oturpijaj malo rubove plocica,na nisu okomita na disk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Lezaj nije sigurno jer kazem,

kad sam skinuo, ocistio, i ponovo vratio plocice prvih sat vremena milina od tisine

a posle se sve vratilo na staro.

 

Imao sam isti probolem...Nista strasno... moras da se naviknes na taj zvuk... ili da cistis plocice na svakih par dana.. Bez skidanja mozes kompresorom za vazduh ili crevom (vodom pod pritiskom ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Meni se malo cuje na skuteru, konstantan zvuk koji ne bih bas nazvao skripanjem, ali nije glasan i ne cuje se u voznji, samo kada guram. U voznji ne greje disk, i radi kocnica savrseno, tako da se nisam uzbudjivao oko toga.

 

Isto mozes i ti da proveris. Provozaj se malo, koci samo zadnjom i vidi da li se diskovi greju. Ako ne, nemas brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Sigurno su ti sinter plocice sa vise primesa metala. Normalno je da ti skripi. Skripa ti se cuje posle kocenja kada plocice ostanu pribijene uz disk, posle par metara skripa prestaje, Jedan od razloga postojanja plivajucih diskova je upravo da razmaknu plocice koje stanu tik uz diskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

kod motocikal plocice su stalno naslonjene na disk,nije kao kod automobila,stalno cesu disk naslonjene "svojom tezinom"  zato se na svakom skoro motoru cuju malo kada ga guras e sad ako je ta skripa bas velika moguce da su ti plocice sa vise opiljaka metala pa ti samim tim i skripe dosta vise...uglavnom nije ti nista pokvareno samo...jbg navikni se,vremenom ce to prestati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot

kod motocikal plocice su stalno naslonjene na disk,nije kao kod automobila,stalno cesu disk naslonjene "svojom tezinom"  zato se na svakom skoro motoru cuju malo kada ga guras e sad ako je ta skripa bas velika moguce da su ti plocice sa vise opiljaka metala pa ti samim tim i skripe dosta vise...uglavnom nije ti nista pokvareno samo...jbg navikni se,vremenom ce to prestati

 

Izvinjavam se što kradem temu... Al tiče se situacije...

Meni ne škripe al se baš ugreju... primetio sam kad stavljam disclock da peče po prstima... jel to pravi problem il' je sve normalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Ljudi kod mene skripi non-stop kocio ne-kocio isto mu je samo sto se zvuk posle ne cuje kada se ubrza okretanje tocka

a diskovi se ne greju nista posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Nemoj da se brines...pogledaj samo marku diska...vrlo moguce da su disk i plocica od razlicitih proizvodjaca i da jednostavno skripe, piste.... zvuci skroz bezveze ali  pricam iz licnog iskustva! Cim sam motirao drugu plocicu (brembo - brembo) skripanje je prestalo!!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

Znači samo moram da istreniram živce na pomenute zvuke i naviknem se dok ne dodje vreme za zamenu,

drugog leka nema,

jer glupo je bacati pare i menjati diskove ili pločice kad oba imaju mnogo mesa i koče extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

kod motocikal plocice su stalno naslonjene na disk,nije kao kod automobila,stalno cesu disk naslonjene "svojom tezinom"  zato se na svakom skoro motoru cuju malo kada ga guras e sad ako je ta skripa bas velika moguce da su ti plocice sa vise opiljaka metala pa ti samim tim i skripe dosta vise...uglavnom nije ti nista pokvareno samo...jbg navikni se,vremenom ce to prestati

 

Izvinjavam se što kradem temu... Al tiče se situacije...

Meni ne škripe al se baš ugreju... primetio sam kad stavljam disclock da peče po prstima... jel to pravi problem il' je sve normalno...

 

Jel se ugreju od mnogo kochenja ili od same voznje. Ako se ugreju od kochenja onda je to normalno ali ako se ugreju a nisi kochio onda to ne valja. Tako bi trebalo da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot

Jel se ugreju od mnogo kochenja ili od same voznje. Ako se ugreju od kochenja onda je to normalno ali ako se ugreju a nisi kochio onda to ne valja. Tako bi trebalo da bude...

Pa neko mi reče da treba da dodiruju, pošto sam se žalio da se čuje šuštanje kad pomeram motor, pa reko od tog dodirivanja se ugreju... Probaću jednom da ne kočim tom kočnicom malo po lokalu, pa da vidim stanje... A kočim onako... bem ga... standardno, pošto imam malo cik-cak po ulicama do kuće... elem, dosta sam offovao, ako nešto bude žaliću se u svojoj temi...  ;D ;D

 

Znači samo moram da istreniram živce na pomenute zvuke i naviknem se dok ne dodje vreme za zamenu, drugog leka nema,

Bar će lakše da te primete ovi ćoravci u autima kad krene da im se približava silna škripa. Misliće da ide armija miševa pa će da beže  :D

 

Ima 3M neki sprej protiv škripanja kočnica, al nemam iskustva s njim... To neko iskusniji da kaže dal' obavlja posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

Jel se ugreju od mnogo kochenja ili od same voznje. Ako se ugreju od kochenja onda je to normalno ali ako se ugreju a nisi kochio onda to ne valja. Tako bi trebalo da bude...

Pa neko mi reče da treba da dodiruju, pošto sam se žalio da se čuje šuštanje kad pomeram motor, pa reko od tog dodirivanja se ugreju... Probaću jednom da ne kočim tom kočnicom malo po lokalu, pa da vidim stanje... A kočim onako... bem ga... standardno, pošto imam malo cik-cak po ulicama do kuće... elem, dosta sam offovao, ako nešto bude žaliću se u svojoj temi...  ;D ;D

 

Znači samo moram da istreniram živce na pomenute zvuke i naviknem se dok ne dodje vreme za zamenu, drugog leka nema,

Bar će lakše da te primete ovi ćoravci u autima kad krene da im se približava silna škripa. Misliće da ide armija miševa pa će da beže  :D

 

Ima 3M neki sprej protiv škripanja kočnica, al nemam iskustva s njim... To neko iskusniji da kaže dal' obavlja posao.

 

uzmi vozaj se bez kocenja,sa sto manje,onda stani i proveri koliko us zagrejani diskovi,bilo bi dobro ako mzoes da podignes predni tocak motora kad si u garazi i da vidis koliko se lagano okrece tocak,prikoci jako pa pusti i vidi kako se okrece.hoce nekada od prljavstine i sve ga malo cilindar zablokira pa tesko vraca i onda ti plocice budu duze naslonjene na disk nego sto inace treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Da ne bih otvarao novu temu, vidim da je ova veoma slicna onom sto ja hocu da pitam. Dakle, kao i kod autora teme cuje mi se skripa visokog tona (karakteristican zvuk dodirivanja dva metala) koja potice sa diskova/plocica. Cuje se bez prekida, konstantno kocio/ne kocio i bas kao kod bobe najizrazenija je kada se motor krece do tipa 40km/h (ili se kasnije jednostavno ne cuje od motora). U voznji u gradu, kada mi bas postane ritantan stisnem dva-tri puta kratko-odsecno prednju, zvuk nestane ali posle 10-15m ista prica. Merio sam diskove i gledao koliko sam mogao i izgledaju sasvim normalno. Rekao bih da nisu krivi i osteceni. Da ne ispadne da sam lud i postavljam isto pitanje kao i kolega gore, kod mene se javlja jos jedna stvar koja je mislim veoma bitna a to je da klesta ne vracaju plocice u tolikoj meri da je okretanje prednjeg tocka i guranje motora otezano.. Kada oslobodim tocak, podignem ga u vazduh i pokusam da zavrtim, za razliku od zadnjeg tesko ga je okrenuti i staje u trenutku kad se podigne ruka. Kocim 80% prednjom i motor sasvim normalno i lepo koci, prilikom agresivnih kocenja odradi posao bez trzaja, podrhtavanja itd. Prethodni vlasnik je prosle zime menjao prednje plocice i kaze da je promenio ulje u kocnicama. Motor sam kupio u Julu i cim sam primetio (a to je bilo posle 100km voznje) javio sam se majstoru da pogleda. Pogledao i kaze "Ce sredimo, nije to nista opasno, teraj i uzivaj". Od tada sam ga zvao 10 puta da to zavrsimo.

Skripa vise manje ali brine me ovo sto "drzi" prednji tocak. Sta bi to moglo da bude i je moze da napravi neku stetu voznja u takvom stanju?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Zato ti i skripi... Ne odvaja i trosi ti plocicu konstantno. Verovatno bi i ispekao ruke kad bi se uhvatio za disk posle 10tak minuta voznje. 

To mozes sam da sredis sa sprejem za kocnice i ako znas da rasturis klesta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja