Jump to content

Moto Zajednica

motor i visina vozaca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

visok 170 cm pa mu svaki motor lezi a meni posto sam 184cm nece da stoji ;)

 

XEXEXEXE.. Naročito će mu stoje do 00 KLE, ST750, Afrika itd ako mož'se popne i ostane na njima  ;D. Ja sam tvoje visine (184) i Versys mi leži ko dupe na nošu. Doduše, malo i kilaža ima uticaja ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

tako je branko samo zbog toga a i drug mi je na nos nabija kako je on visok 170 cm pa mu svaki motor lezi a meni posto sam 184cm nece da stoji ;)

 

Motocikli se prave prema "tehnickim karakteristikama" tj. namjeni, a ne proporcijama vozaca.A svaki kupac-vozac bira motocikl (trebalo bi tako) koji njemu odgovara po snazi,svim parametrima voznje, polozaja na motociklu i naravno mogucnosti (cijena).Zamisli kada bi se motocikli pravili po Gabaritima vozaca, da on (vozac) "lijepo" izgleda na motociklu, onda bi bile kategorije PO visini i kilazi Motociklista,a ne kubikazi masina i namjeni motocikla. ;D ;D ;D

Vec se ti kani corava posla i supljih prica i sebi izaberi motor kakav mozes kupiti i koji se tebi dopada, uz naravo da prvo sjednes na mjega i vidis mozes li se ti udobno smjestiti na njemu. ;):D Sretno sa ODABIROM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

 

Motocikli se prave prema "tehnickim karakteristikama" tj. namjeni, a ne proporcijama vozaca.A svaki kupac-vozac bira motocikl (trebalo bi tako) koji njemu odgovara po snazi,svim parametrima voznje, polozaja na motociklu i naravno mogucnosti (cijena).Zamisli kada bi se motocikli pravili po Gabaritima vozaca, da on (vozac) "lijepo" izgleda na motociklu, onda bi bile kategorije PO visini i kilazi Motociklista,a ne kubikazi masina i namjeni motocikla. ;D ;D ;D

 

 

Apsolutno tačno. Na moju, a verujem i žalost dobrog dela natprosečno visoke populacije. Poslednjih 15 godina svaku kupovinu pantalona doživljavam kao noćnu moru, a pomisao kao naš NikolaCruss nalazi odeću izaziva mi oštar bol u glavi. Isto je i sa motorima. Ovde nas ima jako visokih, i proporcije današnjih plastikanaca ih efektno čine potpuno neupotrebljivim za visoke vozače nevezano za izgled na motoru, položaj tela- nogu, torzoa i ruku nije onakav kakav treba da bude. Iz moje perspektive, takvi motori nemaju namenu. Iz perspektive čoveka od 1.80 su savršeno upotrebljivi. Najiskrenije me zanima kako se naš kolega od pre par postova sa 199 spakovao na R1, u mom slučaju to je bila čista komedija. Sve se svodi na ovo što je Branko napisao- nije svaki bicikl za svakog vozača.

 

Vadim iz malog informaciju da je (beš me, valjda) Harli počeo da proizvodi L varijante motora za dugačke vozače, ali ne mogu da se setim ni od koje sam ptičice to čuo ni šta sam tačno čuo. Ovo bi bila jako lepa vest u perspektivi, koja mi mami osmeh kao i otkriće pantalona sa produženim nogavicama pre puno godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da dodam, na moju visinu (180) probao sam Hondu CB1000F i mnogo mi velika. Takodje sam probao onu kinesku kopiju YBR 125, taj mi opet mnogo minijaturan. A sa druge strane zoljica mi komotnija od YBR  ;) Jawa mi je po svakoj dimenziji komotna i udobna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ja sam nekad davno vozio Suzuki 1000 , a posle skoro dvadeset godina bez motora , dok sam bio u Americi , pozeleo ponovo motor . Citajuci novine , u to vreme trebala da se pojavi MV Augusta Brutale . Zaljubio sam se . Cekam mesecima da se motor pojavi kod dilera u Cikagu i odem sa mojih tada 194 cm i 108 kg da sednem na njega ....    :o :o

To mi jos uvek jedan najlepsih ikad napravljenih motora , ali i pored toga sto sam malo smrsao ( snizio se nisam ) nazalost nebi mogao da vozim takav motor vise nego nekoliko kilometara , dok se ne pokaze potreba za namestanjem kicme ...  ;D

 

Zato izbor koji sad imam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

174cm - Xj650

Mlogo visok motor za mene, ali da ga menjam jok. Dok stojim u mestu cak prsticima uspevam da dohvatim asfalt  ;D , ali kad krene za tim vise potrebe nema. U svakom slicaju su mogli i rikverc da mu ugrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja