Jump to content

Moto Zajednica

Vikend na Balatonu

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pre oko mesec - mesec i po dana smo radili Madjarske Schengen vize, ali su nas malo izradili. Federfufna i ja smo dobili vize na samo 11 dana! Posto hocemo jos jednom da se okusamo da dobijemo dugorocne vize, odlucili smo da ove brze-bolje ispucamo, da ne bi posle bilo da smo dobili vize a da ih nismo ni koristili. Plan je pao... idemo na vikend negde. Bitno nam je bilo da predjemo madjarsku granicu, da nam overe vize a posle gde god. Prvi plan, Slovenija, ali cene smestaja su nas ubile u pojam pa smo smislili drugi plan... Graz! Medjutim kada smo poceli da uklapamo godisnje odmore, da cepkamo dane za sve sto nam treba ove godine, odustali smo od produzenog vikenda, i odlucili se za plan3 - Balaton, vikend.

 

Odlucili smo da idemo sami, da se odmorimo od posla, svakodnevnice, rodbine, prijatelja, interneta,... svega. Da pustimo sebe da uzivamo bez da se moramo sa bilo kime dogovarati i uklapati oko bilo cega! Vreme samo za nas!

 

Smestaj smo rezervisali jos par nedelja ranije preko www.booking.com . Caesar apartments... na slikama deluje vise nego pristojno, soba, kuhinja, kupatilo, terasa... a cena pristojna takodje, za 2 nocenja 56 eura za 2 osobe. Prognoza za vikend po svim web stranicama, je kisa, kisa, kisa, kisa, ali odlucili smo, idemo!

 

5. jun, bezanje ranije sa posla, stvari popakovane jos prethodno vece, i polazao u 3 popodne iz Novog Sada. Linija kretanja: NS - Backi Breg - Baja - Szekszard - Enying - Siofok. Vozili smo bez ikakvih obaveza i opterecenja (za svoju dusu), malo tamo, malo vamo... stajali, jeli,... i u Siofok smo stigli negde iza 8 sati predvece.

 

Sa ulice:

 

GkkHk_001rtm.jpg

 

 

Apartman:

 

EbtmZ_002clr.jpg

 

nNiV1_003s.jpg

 

b5CkR_004eoq.jpg

 

Osim ovoga, sto se na slikama ne vidi, ima jos i kompletno opremljena kuhinjica, sa sve serpama, loncima, tanjirima, soljama, casama, friziderom,... Gazda veoma ljubazan, korektan,...  Jedino sto je bio manji problem je OVO:

 

UYZi6_005rce.jpg,

 

ali zato smo imali terasu, gde je zabrana prestajala ;). Ali, to je EU, pusenje je zabranjeno u svim zatvorenim objektima.

 

Inace u prizemlju objekta je i prodavnica sa svime potrebnim, a odmah pored je pizzerija, koja nazalost nije radila, posto sezona zvanicno pocinje 19-og juna.

 

Smestili smo se i odlucili da malo procunjamo okolinom i da veceramo. Dve ulicice nize, prema jezeru, smo nasli lep restorancic, sa bastom u kojoj je cigareta dozvoljena, pa smo napunili stomake, popili po hladno pice a zatim smo otisli na odmor i spavanje.

 

Sutradan ujutro (citaj pre podne), budjenje, kafa, tusiranje, i istrazivanje sire okoline, jezera, plaze,... Bili smo zadivljeni ulicicama, sredjenim kucicama, balkonima, CISTOCOM!!!

 

Mada evo i izuzetka, Balkanci ce uvek ostati Balkanci:

 

nHIiS_006nfr.jpg

 

Ali da se vratimo lepsim stvarima:

 

25vZm_007czl.jpg

 

EkC1h_008gpl.jpg

 

DtptK_009nop.jpg

 

gsA4L_010eny.jpg

 

ZMZTC_011xmd.jpg

 

kQ8pS_012ygz.jpg

 

VjG8H_013ugystl.jpg

 

cTHUr_014mdr.jpg

 

Bym4S_015nwf.jpg

 

nZDX1_016zmb.jpg

 

MZcVR_017p.jpg

 

Yp0OO_018.jpg

 

1oEtJ_019axq.jpg

 

Kasnije smo se vratili po motor i otisli malo u kupovinu u TESCO, da kupimo par sitnica koje kod nas ne mogu, ili se jako tesko nabavljaju. A zatim nazad do apartmana, malo izlezavanja, kafenisanja, odmora za dusu. Popodne smo otisli do plaze da se opustimo pored jezera. Temperatura debelo preko 30 stepeni, ali je voda ipak malo hladnjikava za nas ukus (17 stepeni), amda to lokalcima nije mnogo smetalo.

 

no1hP_020emq.jpg

 

rzSSw_021whe.jpg

 

yiks2_022xfu.jpg

 

taLY0_023h.jpg

 

YPGAI_024n.jpg

 

79PBI_025v.jpg

 

oA4NU_026p.jpg

 

d8RNW_027.jpg

 

 

A onda smo otisli na rucak/veceru u malu pizzeriju:

 

R26nG_028rxz.jpg

 

GmLBZ_029dwy.jpg

 

Wjs3T_030gln.jpg

 

 

Polako je palo vece pa smo odlucili da se prosetamo. Sudeci po prvoj veceri i ovom danu, mislili samo da jos vlada mrtvilo predsezone, ali na srecu smo ovoga puta skrenuli levo i posle par stotina metara, polako su poceli da se nizu lokali, kafici, baste, nocni klubovi,... Uskoro smo zasli u srce nocnog zivota... Mislim da nikada ranije nisam video na tako malo prostora toliko razlicitih mogucnosti za izlazak, zabavu, druzenje. Bukvalno za svakoga postoji interesantno mesto za izlazak, muzika, DJ-evi, baste,... Mi smo se odlucili za Narghilla bar! Basta koja se sastoji od "satora" od belih zavesa, baldahina... na podu, samo drveni nasloni i lazy bagovi, niski stolici, narghilla, hladno pice, DJ,... opustencija i uzivanje!

 

K5Yu4_031h.jpg

 

ASytp_032tax.jpg

 

3aAWd_033f.jpg

 

yP1D3_034p.jpg

 

mMVYS_035w.jpg

 

404.jpg

 

yctF5_037u.jpg

 

dPqRZ_038k.jpg

 

3tfbC_039e.jpg

 

ThJi7_040ayr.jpg

 

U neko doba noci, smo se polako vratili na odmor i spavanje... sutra se vracamo kuci... Temperatura u 2 nocu - 25 stepeni... divota! Kada smo se vratili do apartmana, spremili smo stvari koje cemo obuci za put, ostatak, potrpali u kofer, da se ne bismo sa tim zezali ujutro i odmor!

 

Ujutro, tusiranje, kafa, jos malo opustanja i pokret u 10 sati. Ruta: Siofok - Pecs (Pecuj) - Mohac - skela - Backi Breg - Vrbas - temerin - Novi Sad

 

kJbOw_041z.jpg

 

OwO2N_042t.jpg

 

Na mestima, pored puta, gde su se desavale tragicne nesrece:

 

404.jpg

 

Prevod: I njega su cekali da se vrati kuci...

 

Zkg80_044o.jpg

 

Pecuj - katanci - simbolicna tradicija... zaljubljeni parovi zakljucavaju katance i time iskazuju svoju ljubav jedni drugima.

 

KiUon_045.jpg

 

JBTQO_046c.jpg

 

QdgeF_047yzn.jpg

 

Er7uK_048j.jpg

 

dTY5k_049r.jpg

 

Eto to je nase malo vikend putovanje... u odlasku 290km, u povratku oko 330km... 3 prelepa dana, odmor za dusu i telo!!! Na svu srecu prognosticari su se zeznuli i imali smo 3 dana preko 30 stepeni, sa tek toliko vetrica da nas malko osvezi. Nadam se da ste uzivali i da smo vam dali ideju za neki vas vikend.

 

PS - malo o cenama:

 

Izlasci - pizza, spagete,... oko 250-300 dinara, pivo, sokovi (kao i kod nas) oko 100-150 dinara, jeger (uhhh) oko 280 dinara

Prodavnice - 1kg mesa oko 250 dinara, 1 kg trapista ili sl. - 250-300 dinara

 

Eto da imate neku predstavu koliko nas lupaju po usima kod kuce...

 

A sad odoh da se spremam za reli, pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Lepa tura. ja sam se prosle godine pripremao za Balaton ali sticajem okolnosti nisam otisao. Nadam se da cu iduce godine.

Cestitke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Balaton imam u planu vec neko vreme, samo da mi se namesti na putu. Prosle nedelje smo bas  ispratili neke prijatelje iz Makedonije na Balaton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Razmisljao sam i ja o Balatonu i ako uspem da sredim motor, mozda i realizujem tu ideju :)

Lepa tura, lepe slike ... svaka cast...

 

da nema ove poslednje 2 slike, covek bi pomislio da ste isli kolima .. ovako imas dokaz :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Razmisljao sam i ja o Balatonu i ako uspem da sredim motor, mozda i realizujem tu ideju :)

Lepa tura, lepe slike ... svaka cast...

 

da nema ove poslednje 2 slike, covek bi pomislio da ste isli kolima .. ovako imas dokaz :D :D

 

Hahahahaha!!! Pazi kad sam pregledao sve slike sa puta i ove dve su jedine sa motorom  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

Razmisljao sam i ja o Balatonu i ako uspem da sredim motor, mozda i realizujem tu ideju :)

Lepa tura, lepe slike ... svaka cast...

 

da nema ove poslednje 2 slike, covek bi pomislio da ste isli kolima .. ovako imas dokaz :D :D

 

Hahahahaha!!! Pazi kad sam pregledao sve slike sa puta i ove dve su jedine sa motorom  :D

 

Evo još jedne.......

Da ne bude da sam ja išla busom.....vozom........rolerima.....trotinetom........

 

;D ;)::)

 

z5IZx_siofokjun2009043.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

koja je ono klopa posle piva

 

Zove se LANGOŠ........nešto kao mekika......a od gore pavlaka i sir......

Jaaaaaaaaaaako fino.......i krckavo i mekano......

 

njam njam njam

  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

BTW... najbolji Langos je u Segedinu pored autobuske stanice na Trgu Mars.

 

Mali tipp... uzmite Langos sa pavlakom i sirom pa kad vam daju na pultu imate jos stosta... dodajte malo soli i sitno seckanog belog luka u ulju... uhhhhhh

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pozdrav prijatelju,

vidim da ste se baaaaaaassssss..........lepo proveli. Super.

 

Pozdrav i Josephu B. iako je bez motora (nadam se da nece potrajati).

 

Ja bio i sada opet u Africi.................kao na robiji..........sem sto se isplati.

 

Pozdrav i meni nepoznatoj devojci, za koju predpostavljam da je tvoja lepsa polovina...... ;)

 

Ciao, i lepe vam voznje zelim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja