Jump to content

Moto Zajednica

Continental sport touring gume-iskustva?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Ljudi, izvinjavam se što nisam ranije odgovorio.

 

Gume su bile na motoru kada sam ga kupio,ali su bile kao nove.

 

Imao sam dosta proklizavanja zadnjeg točka u krivinama a nisam neko ko baš divlja sa motorom. I nekako sam imao utisak kao da mi motor poigrava u krivini ili na kočenju što se i potvrdilo kada sam kupio nove gume (bridgestone).

E sad... Nisam proveravao datum proizvodnje što znam da može da bude razlog loših guma ali jednostavno nisam imao m_da da opet kupim isti tip  gume.

Možda one i jesu dobre ali ja sam imao loše iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Uzeo sam u Motobox-u Conti Motion set za FZ6,

Vozio sam ih neki dan uvece na temperaturi od 5 do 1 , uvece .

Misljene pozitivno , prijatno iznenadjen da nisu proklizavale na hladnom asfaltu , mada nisam imao

zelju da zavrnem gas.

Nisam duze vozio motor tako da sam se opustio tek kada sam se vracao ali opet i pri malo jacem gasu stabilne.

 

Bio sam skeptik pomalo zbog toga sto Motion na zadnjoj gumi nema saru po primarno gaznoj povrsini ali

dobro drzi , doduse nije bilo mokro ali definitivno hladno i bilo je kondenza na putu .

 

Takodje , set me je kostao oko 16000 RSD sto je opet za razmishljanje dali da odem i uzmem josh jedan set obzirom da su

na popustu 25%.

 

Ljuti

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Novci za Continental ContiGo koje sam gledao zaista ok cena, jedino me brine sto na tim Nemackim gumama koje se prodaju kod nas stoji Made in Korea!? ??? :-\ ???

 

Korea je jedna od najrazvijenijih zemalja u svetu već decenijama i u najmanju ruku je smešno da se neko iz Srbije brine o kvalitetu

proizvoda iz te zemlje. Sad, kako tretiraju radnu snagu je druga tema ali kontrola kvaliteta je na japanskom nivou. Ne samo za

proizvode stranih firmi koji se tamo izrađuju veći i za lokalne. Taiwan slična stvar.

 

Imao sam dosta proklizavanja zadnjeg točka u krivinama

 

Pa to je odlično!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Skoro celu ovu sezonu provezao na Conti Go. Za te pare sam više nego zadovoljan. Tiha, stabilna po suvom i mokrom. Jedina mana je što su malo klizave po zebrama i belim crtama ali se lako navikneš na to. Mislim da ću i sledeći put kupiti istu gumu (a ove sezone sam kupio 4, za oba motora).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Jedina mana je što su malo klizave po zebrama i belim crtama ali se lako navikneš na to

  Ja sam primetio isto,mada se nadam da ce se stanje poboljsati kad ih malo vise "odmastim'.

  Jos nesto da dodam.Kada sam namontirao gumu,snimim neki "cudan" detalj na gumi sa strane.Tamo gde su brojke i slova.Zagrebem noktom,kad ono prljavstina u samoj gumi.Kao da je kalup kad je guma livena bio prljav.Iskopam ja tako noktom neku brljotinu iz gume i osta rupa sa strane.Ne mogu da kazem da smeta u voznji.Cak se i ne vidi dok se neko ne zagleda,ali jbg,nova je.Kad sam napomenuo ovom liku iz Motoboxa-NS,sto mi je prodao,on kaze-To ti je majstor sjeb'o montiracem. ???

  Mislim,otkud sam mu i rekao.Nisam hteo da reklamiram,ali ne mora bas da me zeza.Nije mu neka reklama.

  Vec sam skrenuo sa teme.Izvinjavam se za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200

Presao vec 6000 sa njima(Conti motion),ne znam odakle vam to da proklizavaju,Mezteler mi je pravio vise problema!

Vrucina,kisa,sad sam ih vozio i po snegu i nisu me izneverile!

Odlicna guma za male pare!

 

Ne reklamiram nikog,ali preporucujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

...,Mezteler mi je pravio vise problema!...

 

Viš, a ja baš razmišljao da pazarim Metzeler jer imam starije motore i moje dimenzije nema u svakoj radnji. Što se tiče proklizavanja, nije to ništa strašno, malo se gicne dupe motora i to je sve. Dobra strana je što se isto gicne i na mokrom i na suvom pa se navkneš. Možda je i pitanje modela gume. Ja vozim Conti Go. Prošle Dunlop su bile bolje ali im je i cena primerena pa mi SEKA nije dala da ih kupim  ;D

 

Sve u svemu, začin C, zadovoljan sam i gumama i cenom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Jedina mana je što su malo klizave po zebrama i belim crtama ali se lako navikneš na to

   Ja sam primetio isto,mada se nadam da ce se stanje poboljsati kad ih malo vise "odmastim'.

  Jos nesto da dodam.Kada sam namontirao gumu,snimim neki "cudan" detalj na gumi sa strane.Tamo gde su brojke i slova.Zagrebem noktom,kad ono prljavstina u samoj gumi.Kao da je kalup kad je guma livena bio prljav.Iskopam ja tako noktom neku brljotinu iz gume i osta rupa sa strane.Ne mogu da kazem da smeta u voznji.Cak se i ne vidi dok se neko ne zagleda,ali jbg,nova je.Kad sam napomenuo ovom liku iz Motoboxa-NS,sto mi je prodao,on kaze-To ti je majstor sjeb'o montiracem. ???

   Mislim,otkud sam mu i rekao.Nisam hteo da reklamiram,ali ne mora bas da me zeza.Nije mu neka reklama.

   Vec sam skrenuo sa teme.Izvinjavam se za off.

  Moram da napisem da sam imao slican slucaj,kupio sam nove Conti Motion gume,odneo ih na montazu i kad sam dosao po njih primetio sam u kanalu sare prednje gume ostecenje duzine 2cm,zvao sam vlasnika Motoboxa i covek mi je poslao drugu gumu iako su vulkanizeri to napravili.

  Mislim da je to za pohvalu i upravo zbog toga sam i napisao ovo a i zbog toga da je bolje da se malo strpimo i budemo uz "majstore" i nadgledamo njihovo brljanje dok montiraju gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

uzeo bih Conti Force SM gume za moj ktm pa me interesuje da sta mislite da li je povoljnije da ih uzmem ovde u motoboxu

http://shop.motobox.rs/index.php?_a=viewProd&productId=10

 

ili mozda da narucim sa nekog od ovih linkova?

 

http://www.tireexpress.com/prod.cfm/fid/10/pid/16936

http://www.motoxoutlet.com/forcesupermoto.aspx

http://www.americanmototire.com/catalog/product_info.php?cPath=33_108_113&products_id=1327

 

neznam koliko bi me izasla kad stigne ali nije da nema razlike u ceni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Treba da kupim nove gume za moj Suzuki, ali jos nisam odlucio koje da izaberem, jedna od opcija su i Continental Conti Motion, jel ima neko 'svezija' iskustva sa njima, jel nisu nista menjali za ovih nekoliko godina? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ostanem bez zadnje gume, a ni stanje sa parama nije bas bilo sjajno.

Kupim na skupu u Obrenovcu polovnu Conti Sport Atack za SV-a, da premostim dok ne dodju bolja vremena. ;)

Racunam bolje mi i polovna sa sarom nego moja stara celava.

Guma je bila skoro nova i po DOT-u i po profilu, jos se videlo "Sport Atack" na gazistu, jedina mana joj je bila sto je imala metalni trn u sebi.

Trn nije bio izmedju sare vec na samom gazistu, vulkanizer mi je to bez problema okrpio i namontirao.

Verovali ili ne guma je bila do ...00, uzivao sam sa njom po krivinama i jednostavno imao neki osecaj sigurnosti.

 

Conti Sport Atack je guma koju toplo preporucujem svima, mozda se trosi malo brze ali je pravo uzivanje sa njom.

Do sada ubedljivo najbolja guma koju sam ja probao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
10 hours ago, JankelA said:

Treba da kupim nove gume za moj Suzuki, ali jos nisam odlucio koje da izaberem, jedna od opcija su i Continental Conti Motion, jel ima neko 'svezija' iskustva sa njima, jel nisu nista menjali za ovih nekoliko godina? :D

Ja sam ove sezone izvozao 14000 sa ContiMotion, da se ne ponavljam moj post možeš naći ovde.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima,

 

Kupio sam novi automobil u salonu i na njemu su došle Continenal Eco Contact 6 gume.Poslije 15.dana vožnje sam slučajno vidio da sve gume imaju na jednom mjestu udubljenje na bocnoj strani gume tj po meni deformaciju..kao da nisu kvalitetno izlivene.Pokusao sam da reklamiram kod prodavca ali sam  naisao na neprijatnosti..kažu da je to tako..imate li iskustva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, Ljumoza said:

Pozdrav svima,

 

Kupio sam novi automobil u salonu i na njemu su došle Continenal Eco Contact 6 gume.Poslije 15.dana vožnje sam slučajno vidio da sve gume imaju na jednom mjestu udubljenje na bocnoj strani gume tj po meni deformaciju..kao da nisu kvalitetno izlivene.Pokusao sam da reklamiram kod prodavca ali sam  naisao na neprijatnosti..kažu da je to tako..imate li iskustva.

 

Daj sliku o tome što govoriš.

Skoro sam kupovao baš te gume, ne sećam se da ima neku šaru nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

kad se pojavio nexen kod nas  ,ima 2 decenije iskopenziram ja sa uvoznikom 4 gume.Dođem kući gume nemontirane i malo ih zagledam tamo vamo i vidim takođe takve deformitete kao da je guma malo ulubljena ili prelomljena.I to bar na 10 mesta po svakoj strani gume.Vratim gume i  odem u magacin da izaberem sa što manje tih lomova -recimo 5 po strani svake gume.Kad sam ih montirao nisam imao nikakvih problema.Po mom mišljenju gume su klasirene ali su prodavane ko prva klasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja