Jump to content

Moto Zajednica

Колико брзо иде ваш Кинез

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

ide od tacke A do tacke B dovoljnom brzinom da me preveze, da uzivam u krajolicima i pejsazima kroz koje prolazim, dovoljno da preteknem po neki sporiji auto i dovoljno da nakon silaska sa motora ostane osmeh na licu.... a da trkalicu sam  prodao jer je trkalica, ne pruza uzivanje u krstarenju, tera da joj zavrnes gas, a onda drzis 4voro očiju uprte u put ;D ;D ;D

inace keeway gazi do 100 nizbrdo i krstari sa 80-90km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

ide od tacke A do tacke B dovoljnom brzinom da me preveze, da uzivam u krajolicima i pejsazima kroz koje prolazim, dovoljno da preteknem po neki sporiji auto i dovoljno da nakon silaska sa motora ostane osmeh na licu.... a da trkalicu sam  prodao jer je trkalica, ne pruza uzivanje u krstarenju, tera da joj zavrnes gas, a onda drzis 4voro očiju uprte u put ;D ;D ;D

inace keeway gazi do 100 nizbrdo i krstari sa 80-90km/h

 

Prijatelju svaka cast.

Iz  tog razloga i vozimo ovakve masine ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

A mene su ucili da se prilikom razrade motora, motor ni u jednom stepenu prenosa ne razvlaci do kraja

i da se u procesu razrade ne vozi preko dve trecine gasa.

Pridrzavam se toga i dosad mi se nije desilo da mi karike prozvece posle generalne.

Sto se tice lenjosti masine mislim da je u pitanju cista zabluda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Kako bi rekli u Radovanu III

Izmedju 10 i 160  ;D ;D ;D ;D

 

100% tacna izjava, cika Stanislav bio upravu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

na mom raptoru od 300 ccm kazaljka udara do kraja. ali samo kada noge spustim na mesto suvozaca i glavu nagnem do upravljaca, samo u tom polozaju moze da se vozi brzo, a kada sam merio sa yamahom r1 i sedeo normalno,  pokazivao je 120 kao i na r1. ali je voznja bila neudobna. najudobnije je do 110, sto se tice normalnog sedenja i brzine, a sto se tice opste udobnosti to je od 80 do 90. kako za koga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mog princa sam pre neki dan probao do 90. Danas sam napravio jednu turu oko 70km i vozio sam do 50km/h par puta nesto manje od 60km/h. mislim da je sve preko 55km/h opterecenje za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mog princa sam pre neki dan probao do 90. Danas sam napravio jednu turu oko 70km i vozio sam do 50km/h par puta nesto manje od 60km/h. mislim da je sve preko 55km/h opterecenje za njega.

Jeste, ako vozis 55 u drugoj. ::)

 

Vozi to slobodno 80-90kmh, tada najlepse i najmirnije radi. Sto brze ides bolje je i hladjenjenje, a masina je konstruisana tako da se ne boji ni vecih obrtaja, odnosno ni ne razvija previsoke obrtaje da bi mu nesto posebno skratio zivot, ako ga i vozis malo agresivnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Sto se tice tacnisti sadova, kradu sigurno. Evo primer: Danas sam uporedjivao brzinu Raptora sa brzinom na Garminu na n82. Lepo napravio drzac za telefon na kormanu, ukljucio Garmin i gas. I situacija je sledeca. Od 0 - 50 kmh krade oko 5, tj. na 50 na satu fon pokazuje 45, na 60 na satu fon 50, znaci krade vec 10 kmh. I tako do 90 kmh gde fon pokazuje celih 79. Nisam ga prze probao posto sam se vozao samo po selu ali kda ga nalozim pun gas na otvorenom bas da vidim kolika mu je stvarno max. brzina. Po satu varira od 105 - 110 uglavnom, mada je par puta isao i do 1150 i malo preko toga ali ne puno. :) Ova kradja ima i dobru stranu. Teze ce te uvati radar, bar meni odgovar aposto uvek znam da predjem za 10 kmh od dozvoljenog a nekad i vise, a tada mi niko nece pomoci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ako je na nokiji garmin , ne pokazuje tachno :) nazalost , probao u kolima pored navigacije stavio fon i nokia pokazuje jedno 7% manje od navigacije zashto neznam ... a auto mi se slaze sa navigacijom kad pomnozim sa koeficijentom 1.2 poshto su mi na jeep-u za 20% veci obim gume nego fabrichki propisane , znachi sve mi se slaze al mi se ne slaze nokija ...

 

inache jes da mi je trenutno rasturen 200xt al , u prva dva dana voznje pred rasturanje ono po gradu i malo ka zelezniku 80 mu nije problem i to na 2/3 gasa ... dodushe menjani lanchanici ... al kad sklopim updejtovacu i brzinu ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ja sam uporedjivao garmin sa par satova i u kolima. Neggde se slazu, negde manje negde vise, ali sve nesto sitno. U Asatri pokazuje za par kmh mane a u mome fici 80 na njegovih 60 a ja ga nekad przim 80 po satu, a uuuuuuu brzine... A raptor mi negde na 1/3 gasa, kada sam sam ike 70-80, zavisi od uslova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mog princa sam pre neki dan probao do 90. Danas sam napravio jednu turu oko 70km i vozio sam do 50km/h par puta nesto manje od 60km/h. mislim da je sve preko 55km/h opterecenje za njega.

Jeste, ako vozis 55 u drugoj. ::)

 

Vozi to slobodno 80-90kmh, tada najlepse i najmirnije radi. Sto brze ides bolje je i hladjenjenje, a masina je konstruisana tako da se ne boji ni vecih obrtaja, odnosno ni ne razvija previsoke obrtaje da bi mu nesto posebno skratio zivot, ako ga i vozis malo agresivnije.

 

Pa probao sam ga i nece preko 90 mozda bi mogao ali treba duze da se vozi i treba mu nizbrdica  ;D. Vec na 60 pocinju vibracije, nisu velike ali su neugodne pri duzoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bogda, ako nece preko 90km/h onda nesto nije uredu!!!!!!!!!! A vibracija na 60 ne bi trebalo da bude uopste! Za pocetak proveri pritisak u gumama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pritisak je dobar. Naj verovatnije ide tako zato sto sam tezak oko 115kg. Na preko 60 vibracije su minimalne, skoro i da ih nema ali ipak se oseca razlika u odnosu na 50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Do sad ga ni jednom nisam razvukao bas do kraja. Probao sam ga par puta do 90, vidim da pocinje da se muci i posto je u razradi prestanem da ga mucim i vratim na 60. Kad polozim probacu ga na auto putu do maximuma. Do sad je presao nesto manje od 1600 km, kod mene oko 1000 km. Kad prodam ovog mog Max-a planiram da uzmem gps pa cu da ga tad testiram i da napravim bar 2000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd

Sprint - Filly

80 km/h ali do te brzine mu treba cela večnost i idealni uslovi!  :'(

Ali 60 - 70 km/h laganice dok ne naidje i mala uzbrdica onda se to svlaci na 30 - 40 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

citam ovde sta pisete, i pitam se da li vozimo slicne motore, ili ja vozim biciklu ;) ja sa svojim princom 125cc ne mogu da predjem 100km/h... znaci do 90 ide k'o iz p***, onda od 90 do 100 ga malo razvlaci i stane na 100, i to je to... jel to normalno, ili smo i motor i ja nenormalni? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Zile ne se sikiraj to je to samo kineski satovi lazu u p.m.Kod mene do 80km pokazuje normalno a preko pocinje da zaglavljuje.Kad sam uporedio sa GPS-om razlika do 00.Mojih 85km po cajgeru je 97km po GPS-u a uspeo sam par puta da ga nateram na 100 po cajgeru,koliko je to stvarno verovatno oko 110km mozda i malko vise.Ovo 100km je normalno bilo nizbrdo da ne pomisle ljudi svasta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Kad smo pratili grupu koja je isla na Kosovo,spustajuci se niz Bubanj Potok,jurio sam cak 80 i nesto km/h..kad se nije raspao Matrix :)

Inace,sa mnom,tesko prelazi 65kmh,mada s obzirom da laze,to je nekih 70kmh,merio sam sa aprilijom leonardo 150cc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja