Jump to content

Moto Zajednica

Колико брзо иде ваш Кинез

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Zile ne se sikiraj to je to samo kineski satovi lazu u p.m.Kod mene do 80km pokazuje normalno a preko pocinje da zaglavljuje.Kad sam uporedio sa GPS-om razlika do 00.Mojih 85km po cajgeru je 97km po GPS-u a uspeo sam par puta da ga nateram na 100 po cajgeru,koliko je to stvarno verovatno oko 110km mozda i malko vise.Ovo 100km je normalno bilo nizbrdo da ne pomisle ljudi svasta.

 

Zgodan primer je bilo okupljanje u Temerinu. Dzoks je vozio zamnom i Asparom, i na BMW-u ocitao 110kmh, dok smo mi "vozili" tek nesto iznad 90Kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Kad smo pratili grupu koja je isla na Kosovo,spustajuci se niz Bubanj Potok,jurio sam cak 80 i nesto km/h..kad se nije raspao Matrix :)

Inace,sa mnom,tesko prelazi 65kmh,mada s obzirom da laze,to je nekih 70kmh,merio sam sa aprilijom leonardo 150cc...

 

Ma za tebe je druze supermoto . ahahahahah  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

125 - 135kmh u zavisnosti od uslova, 130 je neka normala. Doduse po satu, nisam uporedjivao i GPS-ovao,

mada rece prosli vlasnik da je poredio sa nekim suzukijem, i otprilike se poklapaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Moja nindža skuternajča navuče do 90 po njegovom satu, sa mojih 100+kg. Meni više nego dovoljno.  :) :) :) E sad kažu mi iskusniji da se na varijatoru nalazi neka podloška koja ga ograničava na tu brzinu i da bi mogao i više uklanjanjem podloške ali ne shvataju da meni više od ovoga i  ne treba :D :D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Moja nindža skuternajča navuče do 90 po njegovom satu, sa mojih 100+kg. Meni više nego dovoljno.  :) :) :) E sad kažu mi iskusniji da se na varijatoru nalazi neka podloška koja ga ograničava na tu brzinu i da bi mogao i više uklanjanjem podloške ali ne shvataju da meni više od ovoga i  ne treba :D :D :D 

Pa pazi blokade mogu da budu na par mesta, ili da ne budu, al da su teske rolnice pa ne moze da razvije i iskoristi svu snagu.

 

Ako stvarno postoji ta podloska na tvom modelu, onda je skini, ne zbog brzine, nego da ne grebe kais po njoj kad se priblizavas blokadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Videću kad uvatim vremena da skinem tu podlošku il štali je već.... za sad ga i ovako vozim na 3/4 gasa najčešće , ne treba mi više... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Staviš rolnice lakše za 1 gram, skineš tu "podlošku" koja neda da se kaiš na varijatoru spusti do kraja i staviš malčice jaču oprugu pozadi u kvačilu....i spremi se na poletanje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bogdo jel ti izmeri max brzinu tvog Princa uz pomoc GPS-a i jesi li prebacio 90 km/h ;)

 

Kupovinu Gps-a sam odlozio za sledecu sezonu jer je ova vec gotova a cene non stop padaju. Bas sam ga vozio pre nedelju dana na autoputu i malo ga gario jedno 10-ak kilometara. 80 po njegovom satu ide sa oko pola gasa. Preko toga se muci. Po satu je maximalno pokazao nesto ispod stotke oko 96-97. Moguce je da malo laze jer sa tih 90 i nesto bas brzo stizao slepere koji voze 80. Jedino sam na nizbrdici uspeo da predjem 100tku. U principu meni odgovara ova krajnja. Kad se ne zurim obicno ga vozim oko 60.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bogdo, nema veze sto tebi nesto odgovara ili ne, taj motor mora da ide 100tku bez problema a da navlaci i preko 110. Ako nije tako, vreme je da se pozabavis sa njim ozbiljnije. Vozio sam se i sa 3 takva motora u grupi i svi idu 100tku bez problema ( po satu) bez nizbrdice ili vetra u ledja a merili smo i BMWom koji je isao sa nama pa je ispalo da nasi pokazuju manje 10ak km/h. Pisem ti ovo,  ako nesto nije uredu, da ne bi daljom eksploatacijom prouzrokovao ozbiljnije ostecenje agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

I ja sam mog  vozio 100-tku iz cuga a za dalje treba zalet a nesto mi je hladno za tako nesto pa cu probati o toplijim danima.Kad uzmem GPS kompariracu sa brzinomerom.Mislim da je Zoli u pravu sto se tice tvoje max . brzine.Hvala na odgovorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam uporedjivao sa drugim princevima niti sam vozio neki drugi. Mislim da je sa masinom sve ok ali ne mogu da tvrdim da je 100 % ok jer nemam sa cim da uporedim. Evo posle 6500 km se ponasa potpuno isto kao prvog dana. U trecoj znam da ide preko 70. Moze jos ali verovatno ulazi u crveno i nikad ga preko 72-73 nisam mucio. Karbovi su za sad ok, masina se do sad nikad nije pregrejala. Jedino su kapice svecica lose i kad su mokre odvode struju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Sprint Exactly, sa Malossi Sport 70cc kitom i rolnicama od 3,5g i jos nekim sitnicama 'ladno prelazi 80 po njegovom satu, sad koliko je to km/h prave brzine 'bem li ga, ali ide dosta brzo. Moracu da mu dopisem na satu do 100-ke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

U mom slucaju, pitanje bez preciznog odgovora... oko 100 na blagoj nizbrdici... :) Turio sam i cateye, koji radi fantasticno, i veci prednji lancanik, ali nisam imao potrebe da testiram... novu max brzinu, bitnije mi je da manje trese na 80km... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 950 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ja svog keeway cruisera vozio 110,mada moj kolega vozio svoga kaze 120!! ali najbolje je 80-90km/h,najmanje vibracija!!

a dali sat laze nemam pojma!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Moj je otisao... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pise 95 ali vozio sam paralelno sa drugom na kavasakiju, njemu pise 100, ko laze, nemam pojma, s tim da mu ocigledno ne prija preko 85, bar ne na duze... crusing speed, 80km/h

 

mada opet, malo sam ja veliki (195cm) za taj motor, pa zajedno nismo bas najaerodinamicniji... covece, kolika rec, 18 slova  ;D!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

 

 

mada opet, malo sam ja veliki (195cm) za taj motor, pa zajedno nismo bas najaerodinamicniji.

 

Sta ja da kazem..ista visina,samo Keeway Matrix.. :)

PS:i na matrixu malo laze brzinomer..pise 60-63,a drug na Leonardu ide oko 70kmh..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

 

mada opet, malo sam ja veliki (195cm) za taj motor, pa zajedno nismo bas najaerodinamicniji.

 

Sta ja da kazem..ista visina,samo Keeway Matrix.. :)

PS:i na matrixu malo laze brzinomer..pise 60-63,a drug na Leonardu ide oko 70kmh..

A nije ti palo na pamet da drugu laze brzinomer? Italijanski skuteri umeju da budu jako optimisticni sa pokazivanjem brzine.

Posebno ovi od 50ccm, brzinomeri za lozenje klinaca, stave kit i idu 100kmh bez problema.

 

Model Piaggia, npr. kao maksimalnu brzinu pokazuje oko 160kmh, a ide realnih 140kmh. (ako ne cak i gore, ne secam se tacno, sa nekog testa iz casopisa).

 

U prevodu, ako kineski brzinomer laze, italijanski te pravi budalom.  ;D

 

Inace gadja nam se otprilike brzinomer na skuterima, a po GPS-u je bio tacan (tj. 2-3kmh optimistican, sto je u granicama normale).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

 

U prevodu, ako kineski brzinomer laze, italijanski te pravi budalom.  ;D

 

 

;D ;D ;D ;D ;D

Odjekuje cjela kuca koliko se smijem... Sorry za off.

Da ne bude potpuni off da kazem da moj Lifan ide 130, jos jednom. Sa dvojicom (ja 70 kolega 90kg) isli 125. Mislim da sam ga mogo i do 130 al je poceo vec da uzdise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja