Jump to content

Moto Zajednica

Prikolica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što " bolesna " , - uobičajena slika sa trke motokros prikoličara

 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

U svetu prolazi, prošao bi i kod nas, al uz silne ateste , takse, poreze - pretpostavljam da bi papirologija koštala kolko i ta Agusta ( nova ) i prikolica. A i taj koji bi to skupljao ( papirologiju ) bi verovatno na kraju završio na psihijatriji !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Da l' bi proš'o tehnički?
Па зависи где, у неким левим земљама тамо по западу (фазон Швицарска, Низоземска, Њемачка, би можда и прош'о, али у овој нашој државетини са оваквим стандардом, нема шта да тражи...

Питање и full stock та МВ Августа дал би прошла :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Interesuje me, zasto vecina tih prikolicara ima prednju gumu od automobila? Mozete samo zamisliti, kakva je upravljivost i mogucnost naginjanja sa tim kockama napred i nazad na motociklu... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uhh znao sam. Ima veze i sa vešanjem napred koje bi trebalo biti pomereno napred. A nešto je i sa kočnicama.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 19.11.2018. at 15:01, Alekre je napisao:

Shokla, počeo si da praviš šegu :)

Obicno DA, salim se u nepodnosljivim kolicinama, ali ovo za automobilske gume na motociklima mi stvarno nije jasno... Koliko se gubi na agilnosti i upravljivosti... (ovo je konstatacija vise nego pitanje)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Koja upravljivost sa prikolicom? Nisi valjda mislio sa njom da zalezes?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Koja upravljivost sa prikolicom? Nisi valjda mislio sa njom da zalezes?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ja licno ne, ali ima ljudi koji i to vole. Meni je drago kada vidim da motocikl i bocna prikolica lepo stoje jedno drugom, i to je sve. Ne pada mi na pamet da to kupujem ili vozim, ali me v eoma brine zasto bi se i inace pokvarena vozna svojstva jos vise kvarila ugradnjom automobilskih guma. Kolika bi onda stvarna funkcionalnost preostala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaš kako, koliko sam ja razumeo materiju obična guma za motor nema nikakvu svrhu kad imaš prikolicu jer svakako gazis iskljucivo sredinom gume za razliku kad nemaš prikolicu pa onda koristiš ceo ‘radijus’ gume. Puno je veće i trenja prednje gume prilikom kocenja tj bolje koči sto ti je i potrebno jer imaš dodatnu masu koju valja zaustaviti.

Možda i grešim ali tako su meni ispričali.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ono što se meni ne dopada u celoj ovoj novijoj priči s prikoličarima je to što ne može da se lako otkači prikolica i da se vozi kao običan motor. Ovako prerađen motor s prikolicom gubi smisao motora. Kao što ni trajk nije motor, ni ovi nabudženi trotočkaši. Oni samo spajaju jednu lepu stvar motociklizma, osećaj da jezdiš otvoren, ali i spaja sve mane motocikla i auta - izloženost vremenu, ranjivost, obaveznu moto opremu, polaganje i za motor, veliku širinu (bitno u gradu), mali komfor, veću potrošnju, nedostatak prtljažnog prostora... Ja ne vidim u njima nikakvu prednost, svrhu, osim da tročlana porodica može da ode zajedno na izlet "motorom". A verovatno košta više od pristojnog malog auta. Na ovaj način je to besmislica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
8 hours ago, misa-pei said:

Ono što se meni ne dopada u celoj ovoj novijoj priči s prikoličarima je to što ne može da se lako otkači prikolica i da se vozi kao običan motor. Ovako prerađen motor s prikolicom gubi smisao motora. 

 

Ne znam da li može lako da se otkači, ovako na prvi pogled čini mi se da može? Ko hoće da pita, link je http://www.kalich.de/index.html

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
On 19.11.2018. at 14:51, SHOKLA je napisao:

Interesuje me, zasto vecina tih prikolicara ima prednju gumu od automobila? Mozete samo zamisliti, kakva je upravljivost i mogucnost naginjanja sa tim kockama napred i nazad na motociklu... :zbunjen:

Nema većina prikoličara prednju gumu od automobila, nego uglavnom oni veće snage upravo zbog upravljivosti i stabilnosti pri žustrijoj vožnji. Ako malo bolje pogledaš videćeš da nije samo guma u pitanju nego je i prednja viljuška zamenjena nekom skalamerijom. Evo dva klipa gde se vidi kako se voze takvi prikoličari. Pri takvoj vožnji ovaj u prikolici mora aktivno da balansira da se ne prevrnu. (U prvom klipu se od drugog minuta pojavljuje crveni Suzuki TL1000 sa prikolicom sniman od napred. U drugom klipu je isti taj TL sniman od pozadi, i tu se još bolje vidi o kakvoj vožnji je reč. Kakvo crno naginjanje u krivini, taman posla)

 

 

Evo i jedna slika na kojoj se vidi viljuška na jednom SV1000S

suzuki-sv-1000-s-wss.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja