Jump to content

Moto Zajednica

Prikolica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big
Pre 7 sati, MOTOM je napisao:

Pozdrav, ima jedna Velorex prikolica 1976 godiste u Crnu Goru, ja sam bio oboga ljeta da je pogledam, nalazi se u okolini Niksica, covjek mi je cijenio 400e, evo i par fotografija, neznam dali je prodata.

image-0-02-05-519f6522189fd9ce9266c932686c95e9343dc503e1b83d44f5d7f3cf20b1c0fa-V.jpg

image-0-02-05-0f453da740d858bfa142594990a38229885b1738ee3abee072b35d4936ce6531-V.jpg

image-0-02-05-a277c6d042fef52fc4f2c5006dc40216fed4603875226ed2be706c357b73a4e5-V.jpg

image-0-02-05-86e83efcbc2f4650cd249b2af9612510f486bd6dfe1d00db988fb677a3b6139a-V.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Ja sam nabavijo jos jednu prikolici Steib s350 iz 1951 godine, planiram da je sredim i sacekam da mi naidje jos motor na koi bi mogao da je prikacim, evo i par fotografija.

received_245845585839205.jpeg

FB_IMG_1484059637010.jpg

received_246243419132755.jpeg

FB_IMG_1484059647261.jpg

received_246243422466088.jpeg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Prikolice kojima je potrebna restauracija mi za sada nisu interesantne jer trenutno nisam u mogućnosti da se time bavim. U potrazi sam za nekom prikolicom poput ove iz linka koja je pre tri godine bila oglašena ovde na forumu. Ako u neko dogledno vreme ne uspem da nabavim takvu prikolicu, onda nemam kud, moraću da se upustim u neki takav projekat. Ali u svakom slučaju zahvaljujem kolegama na informacijama. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Pozdrav za ljubitelj motocikala sa prikolicom,evo sam u Crnu Goru prosao jednoga Urala sa prikolicom iz 1993godine, covjek ga je dobio na poklon od nekih Rusa sto je radio sa njima, kaze da je vozen samo na vojnu paradu 200 kilometara , on je probao da ga vozi i vidio da to nije za njega i ostavio ga ispod jedne nastrsnice i tako stoi vec 5-6godina, ofarban je nekom bojom za tenkove koja je jako gruba i koja je podsjeca na Spanski zid(molerajska tehnika).Kada sam dosao ga ga vidim u njega nije bilo ni kapi goriva , akumulator je propao i crijeva  od goriva i svi ostali gumeni delovi i plasticni zajedno sa gumama su ispucali i izgoreli od sunca i od stajanja, e sad sto je nainteresantnije posli smo da kupimo akumulator i gorivo, Ural je upalio posle 5-6 godina stajanja iz prve, covjek je vidio kako sam se ja odusevio, i kada sam ga pitao koliko ga ceni rekao mi je 5000e sto mislim da je mnogo. Napominjem da je covjek bogat i da ima dosta para, da nije uopste motociklista, i da nije ljubitelj motora a jos po njemu sam vidio da cenu nebi spustio ni 1e i da vise voli da mu propada ispred kuce na sunce nego da ga proda, napominjem da je Ural i dalje na Ruske tablice, sada cu pokusati da postavim neke gotografije i video snikam kako radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big
Pre 12 sati, Pop84 je napisao:

Pozdrav za ljubitelj motocikala sa prikolicom,evo sam u Crnu Goru prosao jednoga Urala sa prikolicom iz 1993godine, covjek ga je dobio na poklon od nekih Rusa sto je radio sa njima, kaze da je vozen samo na vojnu paradu 200 kilometara , on je probao da ga vozi i vidio da to nije za njega i ostavio ga ispod jedne nastrsnice i tako stoi vec 5-6godina, ofarban je nekom bojom za tenkove koja je jako gruba i koja je podsjeca na Spanski zid(molerajska tehnika).Kada sam dosao ga ga vidim u njega nije bilo ni kapi goriva , akumulator je propao i crijeva  od goriva i svi ostali gumeni delovi i plasticni zajedno sa gumama su ispucali i izgoreli od sunca i od stajanja, e sad sto je nainteresantnije posli smo da kupimo akumulator i gorivo, Ural je upalio posle 5-6 godina stajanja iz prve, covjek je vidio kako sam se ja odusevio, i kada sam ga pitao koliko ga ceni rekao mi je 5000e sto mislim da je mnogo. Napominjem da je covjek bogat i da ima dosta para, da nije uopste motociklista, i da nije ljubitelj motora a jos po njemu sam vidio da cenu nebi spustio ni 1e i da vise voli da mu propada ispred kuce na sunce nego da ga proda, napominjem da je Ural i dalje na Ruske tablice, sada cu pokusati da postavim neke gotografije i video snikam kako radi.

 

received_2502204796585146.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Lepo mada ja nešto baš i ne volim taj military look. Budem li u prilici da nabavim Ural, voleo bih da to bude model Retro.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
On 11/7/2017 at 13:29, MOTOM je napisao:

 

Sve je to super samo što možeš da se slikaš sa njim ako nema EU homologaciju, a u glavnom je nemaju nažalost. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big
On 8.11.2017. at 22:35, Protulsr je napisao:

 

Sve je to super samo što možeš da se slikaš sa njim ako nema EU homologaciju, a u glavnom je nemaju nažalost. 

 

Ja vec 3 godine vozim moj motor sa prikolicom i niko me nista ne pita i presao sam 12 hiljada kilometara sa njom.

FB_IMG_1505609164224.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Radi lakšeg manevrisanja poželjno je da motor sa bočnom prikolicom ima rikverc. Kod Urala i još nekih je to fabrički rešeno. Tako je i kod ovih kineza koje grci brendiraju kao EM (Euro Motors).

 

 

A ko sam pravi prikoličara tako što na svoj motor naknadno kači prikolicu, rikverc može da reši na ovaj način. Ne znam nemački ali vidi se u klipu o čemu se radi:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Takve motorcice imaju i za kamp kućice kako bi ih pomerali negde gde nema auto. Mover se zove.

A ukoliko već ima osovina koja uključuje točak u pogon za napred, možda bi prenos mogao da se napravi kao i na VB motoru. I dalje sam oduševljen tim resenjem. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 8.11.2017. at 22:35, Protulsr je napisao:

 

Sve je to super samo što možeš da se slikaš sa njim ako nema EU homologaciju, a u glavnom je nemaju nažalost. 

 

Mislim da ne bi trebalo da bude problema sa registracijom Urala jer ih već ima registrovanih kod nas, a i bio je jedno vreme zvanični uvoznik u Paliću. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Za Urale novijih godišta, koji su u EU uvezeni novi posle 2002. sasvim je izvesno da nema problema sa EU homologacijom. Međutim za one starije nisam siguran. Na primer u nemačkim oglasima ima i onih Urala koji su se zatekli u DR Nemačkoj posle ujedinjenja i oni su tamo uredno registrovani. Ali pitanje je da li bi bilo moguće registrovati ih u Srbiji ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

U Mađarskoj su se proizvodile proizvodile ove lepe Duna prikolice. Ovu na donjoj slici je verovatno "restaurirao" neko sa naših prostora - u nedostatku originalnog dela koji krasi nos prikolice, snašao se ubudživši radkapnu od mercedesa  :D

IMG_20180111_123333.jpg

FB_IMG_1515669257399.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
2 hours ago, mitri said:

Nekad su prikoličari bili vrlo popularni.

Žene su nosile suknje, a i bilo bi veoma nepristojno za to vreme da sede raširenih nogu, ako je postojalo mesto za suvozača. Tako da je prikolica bila idealno rešenje.

Možda i nisam u pravu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da je i drugačije vreme bilo. Motor je bio retkost, više nego sada, pa je samim tim i više privlačio pažnje. A pogotovu sa prikolicom gde je i druga polovina mogla da se hvali po gradu.

Kristina..kupačice moja :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja