Jump to content

Moto Zajednica

Ulja za kineske motore - Vazno

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Sve su to losha ulja koje koristite...kakav Motul?, sintetika polu-sintetika?...neidu ta ulja u te kineske krsheve :lol::D

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Da li zna neko da mi kaže dal će mom princu škoditi ulje za dizel motor.Sticajem okolnosti ostalo mi je dva litra ulja 10-40

selenija turbo-dizel ,polu sintetika. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Neznam za taj turbo dizel, mislim da bolje nemoj sipati to. Za kineza mineralno u gradaciji koja pise da ide ali mislim da je kod svih vazdusara 10w-40. Ja sam u kiwija sipao mineralno modricino koje kosta manje od 500 sljaka ko leptir. Poz braco kinezi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако то Селенијино нема неке фенси адитиве против проклизавања, велика је вероватноћа да ће бити одлична за Принца.

 

А и да не ваља, тј. да не одговара мотору, шта може да се догоди? Да буде мотор бучнији или да проклизава квачило - ништа друго.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Hvala vam svima na svom mišljenju i ja ću ipak sipati to ulje u motor ,da se nebaci, ako ništa drugo znaću ubuduće a i svi vi .Čim ga malo provozam pišem kako se ponaša.:bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Hvala vam svima na svom mišljenju i ja ću ipak sipati to ulje u motor ,da se nebaci, ako ništa drugo znaću ubuduće a i svi vi .Čim ga malo provozam pišem kako se ponaša.:bicikl:

 

Ako ti je zao da se baci - sipaj mu i malo dizela kad ti pretekne. Pa bre jel mnogo dati manje od 1000 dinara za dva litra odgovarajuceg mineralnog ulja i da te posle glava ne boli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Dobio sam MOTUL-ovo ulje 10 - 40 7100 sintetika 100%, dal ja to da stavljam u Sprinta ili ne

Odlicno ulje. Nacelno bi trebalo 5100 koje je polusinteticko, a 7100 kao potpuno sinteticko samo ima duze odrziva svojstva u jos tezim uslovima. Visa cena ulja 7100 je razlog sto ga neki zaobilaze, jer posle odredjene kilometraze svakako nesto moraju da prospu, jeftinije ili skuplje ulje. To u ovom slucaju izgleda nije problem. Mineralna ulja ne podmiruju svojstva potrebna za bezolovne benzine, iako se to neko vreme ne vidi. Bilo bi dobro odluciti se za jedno odredjeno ulje i primenjivati ga stalno. Gradaciju treba drzati svakako istu (10W40), ne menjati je cas ovu cas onu. Medjusobno ulja ne mesati, danas to su razlicite materije kod razlicitih proizvodjaca, a ne kao nekad sa mineralnim uljima, koja su bila manje vise isto kod svih proizvodjaca. Price o potrebi loseg ulja za jeftine motore jednostavno treba odbaciti, motor trazi kvalitetno podmazivanje bez obzira gde je napravljen. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Nabasao u gradu po povoljnoj ceni sledece ulje IPONE SCOOT 4T10W40 Tekst koji želiš za 600din po litru, e sad vidim da je predvodjeno za skutere a na pakovanju nisam uspeo da na brzaka procitam koje aditive poseduje i koje standarde ispunjava..

 

Da li ovo ulje moze(sigurno moze no da li je preporucljivo) da se sipa u motor sa manualnim menjacem, ima li ko iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Porucio Bardahl XTC C60 10W40, jer bi litar Motula 5100 kod mene u gradu platio koliko i litar Bardahla sa sve postarinom od 300din..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Porucio Bardahl XTC C60 10W40, jer bi litar Motula 5100 kod mene u gradu platio koliko i litar Bardahla sa sve postarinom od 300din..

 

Danas stiglo ulje i novi filter juce registrovana masinica, zamenjeno staro IPONE ulji i doliven Bardahl, provozan motor1moto3.gif

 

Utisci na prvu, prilikom paljenja primetio da se brze vrti (kao da sam montirao akumulator od 50Ah1zvizduk.gif) i da, puno "meksi" menjac0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne znam, ja sam u svoju CB500 sipao pre koji dan repsol 10-40 na nagovor čoveka koji radi u prodavnici da je to idealno za moj motor... i čini mi se da je menjač dosta oštriji...

Predhodni vlasnik reče da je bio sipao Bardal i meni se čini da je bio dosta mekši menjač pre zamene ulja...

A takođe mi komša, stari bajker vozi cbr600, rekao da on u njegov sipa Ipone 15.50, kao pošto su to mašine koju su već dosta prešle, i leti su kod nas temperature visoke, da treba uzeti malo gušće ulje, na visokoj temp se navodno ono razredi...

 

Koga slušati? 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

Mene isto zanima koje ulje da sipam u Pulser-a 200ccm...

 

U njemu je sada Bardhal XTC c60 10-40 sintetika...i ok radi motor ali malo više vibrira...slažem se da je to do jednog cilindra i radilice itd, ali me zanima da li bi to smanjio malo ako bih mu sipao gušće ulje tipa 15-50 ili možda čak Bardhal 20-50? dakle ta dva ulja su opticaju...koji je vaš savet da li polu ili full sintetiku i da li da probam sa 20-50...

 

Takodje me zanima da li neko zna koji je filter za ulje? negde sam pročitao da je Hiflo 133 ali pošto nisam sto posto siguran, da proverim sa vama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Vozim kineze osam punih godina, sad je deveta. Iz mog dosadasnjeg iskustva i iz iskustva drugih sa kojim vozim:

U skutere sipajtepolusinteticka ulja, namenjene za skuter. Posedovao sam koristio 3 kineska cetvorotaktna skutera, koristio sve i svasta. Najbolje mi se pokazao Motul Scooter Expert, polusintetika. Sintetiku nikako u kineza, mucice se, nece dobro da ide i verovatno ce da ga trosi... Mineralno nikako osim ako je masina pred generalnu i polusintetiku trosi u velikim kolicinama. Ne bih koristio u skutere ulja namenjena za motore jer ona imaju aditive za kvacilo a skuter to nema. Sa druge strane skuter ulja su prilagodjena za cest hladan start, a tako se skuteri najcesce koriste, kreni stani...

 

Sto se tice motora, ja sam koristio 5100 10w-50 i 15w-50. Mala je razlika, 10w malo bolje radi kad je hladan. Koristio sam i Belray i mogu vam reci da sam bio prezadovoljan. Poprilicno je jeftino, u cenovnom rangu sa auto uljima ali je daleko bolje za motor. Sa njim nisam imao karakteristicno cimanje kvacila pri polasku, masina radila tiho, preporuka. Moj drug je koristio auto ulja u Princu, Motor mu se uvek grejao, i po ravnom mu se desavalo da se pregreje i pocne da gubi snagu, sama masina je bila mnogo bucnija,sve je sustalo i pistalo iz masine. Kad je sipao Belray ulje koje mi je preostalo od kantice od 4L kada sam menjao, motor mu se potpuno preporodio. Daleko tise je radio, nikad se vise nije grejao, kvacilo bolje radi, Bolje ide. Valjda ce ovo znaciti nekome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... Koristio sam i Belray i mogu vam reci da sam bio prezadovoljan. Poprilicno je jeftino, u cenovnom rangu sa auto uljima ali je daleko bolje za motor. Sa njim nisam imao karakteristicno cimanje kvacila pri polasku, masina radila tiho, preporuka. Moj drug je koristio auto ulja u Princu, Motor mu se uvek grejao, i po ravnom mu se desavalo da se pregreje i pocne da gubi snagu, sama masina je bila mnogo bucnija,sve je sustalo i pistalo iz masine. Kad je sipao Belray ulje koje mi je preostalo od kantice od 4L kada sam menjao, motor mu se potpuno preporodio. Daleko tise je radio, nikad se vise nije grejao, kvacilo bolje radi, Bolje ide. Valjda ce ovo znaciti nekome.

 

Bel-Ray :takoje:

 

http://altes.co.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

pozdrav drugari..

 

kontam da je na ovom forumu uglavnom tema 4t makine, a ja naprotiv imam 2t ili sto bi nemci rekli cvaj takt, a nov sam u moto svetu pa molim za savet...:(

 

prosle godine sam kupio keeway hurikan, i u njemu je bilo tako reci bas zeleno ulje za sam motor tj za mesavinu, secam se samo da je bila crna kantica sa nacrtanim zelenim skuterom na njoj, i pisalo je da je to sinteticko uje to se secam, kazem secam jer je cale bacio tu kanticu, a meni je tog uja u motoru vec pri dnu, znaci morao bi da ga dolijem. pitanje je sledece, da li moram u nekoj radnji da jurim to isto uje po secanju tj, da u milion kantica trazim bas takvu istu, ili mogu da dolijem neko drugo ulje, nekog drugog proizvodjaca i viskoziteta, da li mora biti opet sintetika ili moze polusintetika?:neznam:

 

 

hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

suni mu 10w40, verujem da je isto kao i keeway-a, ja sipam motul, ili nadji na netu onu specifikaciju za ulje pa sipi neko drugo, imas bese na nekoj pumpi za motore 4t ulja, ne secam se na kojoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

http://img.bazarek.pl/61494/6551/271685/2011164749849a8b145f1.jpg

 

Sta mislite o ovom ulju za keeway speeda?Ja sam njega kupio,pise HC Tech,prodavac mi rece da je to kao nesto izmedju mineralnog i polusintetike,gradacija je 10w-40(el u redu ta gradacija za speeda?),bas je za motore(pa ima aditive verovatno),jedino ne znam dal je ok posto nije mineralno?Ja sam ga sipao i primetio sam da je menjac meksi,drugo sve isto(a ne znam koje je pre bilo,sad sam ga prvi put menjao otkad sam kupio motor).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Нешто између минералног и полусинтетике"?

 

Добра фора!

 

То ти је оно што се зове полусинтетичеко уље, што видиш из она два слова на амбалажи ХЦ и вискозитета. Али свеједно, за такву машину каква је на "Спиду" тешко да ћеш да направиш лош избор, било које просечно уље да купиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Pa el ok,da i sledeci put kupim to,ili da predjem na neko drugo,posto vidim da je ljudima polusintetika pravila probleme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja