Jump to content

Moto Zajednica

Ulja za kineske motore - Vazno

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

ja ne znam odakle ovakve pausalne izjave o uljima, sto sintetickim sto polusintetickim i mineralnim

 

pa u americi niko nije cuo za sintetiku, svi voze na mineralno i prelaze ogromne kilometraze..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Dobro, mozda je malo (vise) gluplje objasnjeno ali tako je meni objasnio ovaj prijatelj i tako sam ukapirao. Nisam hemicar i nisam ucio nista o uljima tako da ne mogu nesto detaljnije i strucnije da objasnjavam. Ima toga vec dosta na forumu. U svakom slucaju sintetika je bolja samo je pitanje da li odgovara odredjenom tipu motora i njegovoj konstrukciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

E ovo si trebao da dodas na tvoj prethodni komentar da bi se ogradio od mog komentara :) A i ustedeo bi mi tastaturu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

ja ne znam odakle ovakve pausalne izjave o uljima, sto sintetickim sto polusintetickim i mineralnim

 

pa u americi niko nije cuo za sintetiku, svi voze na mineralno i prelaze ogromne kilometraze..

 

 

ha ha ti ameri su čudo...

pa oni mogu da sipaju šta hoće...

ja tamo ne videh bajk ispod 750ccm,

u prevodu,uljni kanali prečnika ko prst...

nego ovi naši imaju uljne kanale od mm,treba tu proterati nešto gusto...

ipak mi se čini da neka malo ređa ulja nama više prijaju,

e sad treba biti pametan sintetika ili ne pitanje je sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

nije stvar u tome nego sto obicno kupuju sve na lizing, sa uracunatim servisom pa ih bas zabole sta ce da sipaju

 

a servis samo gleda da prodje jeftinije

 

hocu reci, ne brinu se mnogo o tim stvarima a prelaze mnogo milja godisnje bez vecih problema

 

ako ulje moze da prodje na hladno i podmaze npr 5w40 sintetika, moze i 15w40 mineralno da prodje

 

uostalom, nisam siguran da motori imaju hidropodizace na kojima su najmanji kanali pa ipak kola sa njima i mineralkom funkcionisu

 

bitno je samo sistem odrzavati cistim (ispirati od starog ulja) sa cyclo engine flush-om i menjati ulje na vreme(i filter ako je zamenljiv)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

hvala,stvarno nemam pojima...

samo znam da više nemam špona u tzv filteru,

sad mi nekako lakše...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa ulje mora da odradi svoje u toku razrade. U pricipu sto se cesce menja to je bolje, ali u skladu sa finansiskim mogucnostima to i ispratite. Kod vazduhom hladjenih motora najbitnije je da ulja ima dovoljno tj. da je na maxsimumu jer ih ulje ujedino i hladi. Sad idem u mali off izvinjavam se ali sam sreo pre neki dan lika koji na Princu nije dotegao lanac citavih 5000 km, a o podmazivanju da nepricam. Smesna situacija kad krece imam utisak da mu lanac udara u asfalt, ima nas svakojakih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam u Princa prvo sipao polusintetiku Bel ray 10-40 i motor je radio ok. Posle prelistavanja foruma sipao sam mineralno elf 20-50. Motor takodje ide ok, a cini mi se da menjac radi malo bolje sa mineralnim. ALi uvek postoji neko ali, kada sam zamenio bel ray je bilo crno, a elf je posle 800km i dalje kao nov, neki ce reci da je to dobro ali ja ne mislim tako jer bi ulje trebalo da pokupi u sebe i produkte sagorevanja koji dospeju u karter a to elf ne cini, znaci da se to negde talozi.

I meni je malo glupo da u motor koji je koncepcije od pre 30 godina i vredi par stotina evra trpati neko ulje od 1000 din/l. Ti motori kada su konstruisani nije se ni znalo za sintetiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Ljudi, koje ulje da bacim u motor ??? Znaci, ne interesuju me proizvodzaci, vec gradacija ... Imam princ-a 250 i na cepu za ulje pise 10w 40 . A i lik koji mi je doterao motor, rekao mi je da ne sipam jeftinije ulje od 10w 40 ... Bash mi je tim recima rekao lik..

Gledao sam u Metrou vallvoline za 4t masine, mislim da je bio 20w 50, al nisam siguran... A i gledao sam modrica 20w 60 na NIS pumpi... ono je koshtalo 350 din.

 

Konkretno me interesuje da li da stavim 10w 40 ili 20w 60 ( 20w 50 ) . Sta je bolje za moj motor .. Presao sam oko 2000 km sa njim..

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ljudi, koje ulje da bacim u motor ??? Znaci, ne interesuju me proizvodzaci, vec gradacija ... Imam princ-a 250 i na cepu za ulje pise 10w 40 . A i lik koji mi je doterao motor, rekao mi je da ne sipam jeftinije ulje od 10w 40 ... Bash mi je tim recima rekao lik..

Gledao sam u Metrou vallvoline za 4t masine, mislim da je bio 20w 50, al nisam siguran... A i gledao sam modrica 20w 60 na NIS pumpi... ono je koshtalo 350 din.

 

Konkretno me interesuje da li da stavim 10w 40 ili 20w 60 ( 20w 50 ) . Sta je bolje za moj motor .. Presao sam oko 2000 km sa njim..

 

Poz

 

Za leto ne bih koristio nista gusce od 15w-50. Nekako mi 60 zvuci previse, pogotovu za nov motor. Obicno stavljaju vece gradacije u starije masine kako bi smanjili potrosnju ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Danas menjao ulje na skuteru, redovan servis na 5 k. Na 2.500 sam sipao Q8, 15w50, polusintetika, pre toga Motul Skuter expert, 10w40, isto polusintetika. Mislio sam da je potrošnja vezana za kvalitet ulja pa sam prešao na Q8, međutim i njega je motor trošio, verovatno sve manje i stala je potrošnja negde posle 3,7 k što znači da je tad motor izašao iz razrade i karike se napasovale. Prerano sam odbacio Motul. Sad sam sipao Bel Ray 20w50, polusintetika, nije bilo ređeg  nit je Q8 bilo ikakvog osim Racing sintetike. U Keeway servisu uglavnom sipaju Motul 5100, 15w50 i mislim da su tu u pravu. Čini mi se da je ovaj Bel Ray 20w50 malo gustkast, motor prigušenije zvuču nego sa 15w50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I ja sipao Bel Ray 20w-50 pulosintetiku. Kvacilo i menjac rade bolje. Rekao bih da je sam motor malo tisi i da radi ujednacenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa logički je da je tiši zato što je gušća gradacija, a to je nevezana dal je Bel Ray ili nešto drugo. Isto mi je sa Q8 15-50 bio tiši motor nego sa Motulom Skuter Expert 10-40. Sad ću da vidim kako će i da li će biti potrošnje sa Bel Rayem. Inače, kad sam drugi put menjao ulje, bio isto dečko sautlookom, ja Skuter Ekspert 10-40 a on Motul 5100, 15-50 i njemu se odmah čulo da motor znatno tiše radi a moj jok. Em novo ulje em gušća gradacija i svakako da mora da bude tiši.

 

Pošto je glavna sezona prošla, ovi manji snabdevači su ostali bez ulja i verovatno neće skoro biti uvoza, nije bilo nit Q8 15-50 polusintetika koju sam sipao već ista gradacija a puna sintetika, nit je Bel Ray imao Exp 10-40 polusintetiku već ovaj gušći 20-50. Meni se lično to ne sviđa jer ne volim da ostanem na cedilu kad mi nešto zatreba. Motula im pun izbor, bar kod uvoznika direktno u maloprodaji, tako da ću verovatno sledeći put ili sad kad zaladi, posle jedno 1 k, ponovo zameniti ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sipujem  :), podseca me na moj kraj  ;D.

Castrol su visoko kvalitetna ulja, mozda i najbolja na trzistu. Problem je samo sto ih mnogo falsiraju, nikako covek ne moze da bude siguran da je original. Doduse u sta covek i moze da bude siguran danas  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja u moj motor sipujem od prvog dana Castrol TTS.I prezadovoljan sam iako mi pise da sipujem Motul.

 

Ovo je ulje za mešavinu goriva, 2 t, a mi pričamo o 4 t ulju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Evo i moje neko iskustvo sa GY6 125ccm masinom, nasuo ja u njega kao sto pise u knjizici 10w40 semi Mobilovo ulje, nakon 300km dobro sam pogledao inace bi nakon jos nekih 100 bilo to da bi ga brusilicom sekao. Potrosio za 300km 300ml ulja, dospem reko aj da vidim sta ce dalje, nakon 100km padne na meracu 2mm da fali.  :o Popiz*im i naspem Valvoline 15w40 mineralno nasuo sam ga i presao eto 1000km koji km vise i ni grama da trosi, cak je ulje jos uvek i posle te kilometraze providno dok je ono tranjavo Mobilovo na 400km kad sam ga zamenio bilo preradjeno crno kao katran. I u skutere koje servisiram, kod menjanja ulja sipam Valvoline ulje do duse 10w40 polu sintet. i ne trose ga, Mobil ne treba sipati ni po koju cenu iako ga preporucuju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja