Jump to content

Moto Zajednica

Ulja za kineske motore - Vazno

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

inache motul koji sam sipao bio je na akciji u massu  mislim 600din ... i sipam ti ja ulje i uchini mi se neshto chudno na kraju sipanja ... i ne mrzi me i uzmem skalpel i isechem kutiju kad ne lezi vraze kajmak na dnu ... umro sam od smeha , toliko o motulu i kvalitetu ... ustvari mozda je trebalo da promuckam pre upotrebe ... shala naravno ... 

 

Nije shala, polusinteticka ulja kada dugo stoje, slegnu se aditivi, imao sam taj slucaj sa nekim "do jaja" modricinim uljem pre 10-ak godina, rekose tada i majstori i trgovci, mora da se promucka pre sipanja... >:(

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ja sipam Modricino ulje 15W-40 svakih 2500km i kad ga izvadim bude taman, nije ni pregorelo a nije ni novo. I nijeskupo, 320vasih dzindzi. I zadovoljan sam, a motor ne pije bas previse, samo mi se jednom desilo da sam morao dosuti, inace redovno kontrolisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

imam jedno pitanje, na koje je verovatno vec odgovoreno, ale je ovde sve po malo konfuzno... ja treba da menjam ulje na princu 125cc i zanima me sta je najbolje sipati??? unapred hvala :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kao i sto sam rece ima dosta pisano. Moderna ulja definitivno nisu za nase motore. Polusinteticka mogu da prodju ali dosta ljudi vise savetuje mineralno. Ja sam sipao Motul 5100 15w50 po preporuci servisera, prodavca i ujedno naseg kolege Patka sa foruma. Presao sam 4500 km i za sad nisam primetio nikakvih nus pojava iako se dosta zale na ovo ulje. Kvacilo radi lepo, ostalo je sve odlicno, isto kao kad sam ga i uzeo na 580 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Skoro sam uzeo exceed-a koji presao samo 1000 km,ulje u njemu je skroz crno i treba da se promeni...Prvo sam procitao ovu temu i otisao do prodavnice da kupim ulje i kad sam rekao prodavcu da uzimam mineralno za kineza poceo je da se krsti i da nabraja neke gluposti zbog kojih kao ne valja,pa sam kulturno izasao i rekao da cu da se vratim kad vidim sta mi tacno treba...xD ;D Ovo mi je prvi motor sa menjacem do sada pa nisam bas upucen u to.Inace uzeo bi motul 20-50 mineralno koje kosta oko 600 kinti, pa mi recite da li odgovara ili ako mozda ima neko bolje a jeftinije? ??? I ako neko zna koliko ulja treba da se sipa u ovaj motor?

unapred hvala  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e znas kako, ja sam bas danas menjao ulje, to ako je ulje  crno, znaci da dobro cisti motor, ali mozes slobodno da menjas na 2000km... ja sam kupio  Elf-ovo mineralno 15-40 i cini mi se da motor malo tise radi, i provozao sam nekih 50-ak km i nema nikakvih zamerki... a to sta prodavci pricaju, zaboravi, oni samo prodaju ulje, nemaju pojma sta su kinezi, koji su motori na njima i sta da sipas... ja sam citao ovu temu nekoliko puta, i pricao sa par ljudi (cika Dzoks, hvala na savetu  ;) ), tako da sta god da sipas od mineralnog, bice dobro... e sad, ja sam vise za 10-40 ili 15-40, ali to je vec stvar izbora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

e znas kako, ja sam bas danas menjao ulje, to ako je ulje  crno, znaci da dobro cisti motor, ali mozes slobodno da menjas na 2000km... ja sam kupio  Elf-ovo mineralno 15-40 i cini mi se da motor malo tise radi, i provozao sam nekih 50-ak km i nema nikakvih zamerki... a to sta prodavci pricaju, zaboravi, oni samo prodaju ulje, nemaju pojma sta su kinezi, koji su motori na njima i sta da sipas... ja sam citao ovu temu nekoliko puta, i pricao sa par ljudi (cika Dzoks, hvala na savetu  ;) ), tako da sta god da sipas od mineralnog, bice dobro... e sad, ja sam vise za 10-40 ili 15-40, ali to je vec stvar izbora...

 

Nemoj nikako 10-40 u princa,ostalo moze.Pazi prodavci znaju da ulje predvidjeno za motore kosta oko 1000 dindzi pa normalno da ce da ti kenja i da te odvraca od ovog sto kosta 300 dinara,ali u sustini oni nemaju pojma i neslusaj ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

rekoh aj Ziki ali eto ponovicu..... JA sam sipao u kineza bilo koje 15W-40 predvidjeno prvenstveno za benzinske motore od bilo kog proizvodjaca!

(pretezno ono jeftinije, naravno ne najeftinije)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

U uputstvu za Qingqi supermoto/enduro agregate sam procitao da su preporucena ulja 15-40, 10-30 i 5-30.

Malo mi bilo nejasno, ok 15-40 razumem, ali 10-30 i 5-30 su jako retka ulja, koja idu na savremena vozila i prvenstveno sluze u ekoloske svrhe jer navodno prave manje opterecenje, zagadjenje ili sta vec, ili u slucaju ekstremno niskih temperatura.

 

Kad imam i sta da procitam posle toga. 5-30 se sipa kada se motocikl koristi na temperaturama ispod -35 stepeni.

 

Ne znam ko vozi motor na manje od -35.

 

Ako i postoji takav manijak , trebali su da mu stave sliku u uputstvu i dodele orden. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

... e sad, ja sam vise za 10-40 ili 15-40, ali to je vec stvar izbora...

 

Zart nije 10-40 polusintetika? Ja sam mislio da ne postoji mineralno 10-40, to jest da je to sve polusintetika posto to govno sipam u djuntu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

... e sad, ja sam vise za 10-40 ili 15-40, ali to je vec stvar izbora...

 

Zart nije 10-40 polusintetika? Ja sam mislio da ne postoji mineralno 10-40, to jest da je to sve polusintetika posto to govno sipam u djuntu :D

 

moja greska, izvinjavam se  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ajd i ja,novopečeni ponosni vlasnik Kineza,Keeway Outlook 150 skutera, motor tip QJ158MJ.Šta sipati, počevši sad za razradu?Motor je 2008 proizveden tako da zbog stajanja,valja ulje zameniti odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

naravno -odmah. ja sam letos menjao posle 120km i bilo je crveno i mnogo retko, podsecalo me na ono ulje za bagat masine ili ono sa pijace u plasticnoj flasi na tocenje! I moj je 2008. i verovatno je negde prezimio zimu i ja ga uzeo na leto 2009. danas idem da menjam opet ulje i redovan servis pa cu vam javiti ako boja nije crna, inace sam sipao mobile extra  4t 10-40w, nisam probao drugo i ne mogu da komentarisem,. danas opet sipam isto jer mi je ostalo 0.5l od prosli put i uzeo sam samo jos 1l za 650 din koliko je i letos bilo. prosli put je sipano tacno 1.5l

da ne idem mnogo u off ali i to je ulje, romisljam da menjam i ulje u kocnici, jer ako je istog kvaliteta kao u motoru... ako ima neko iskustva kakvog je kvaliteta fabricko ulje za kocnice kod princa i ostalih kineza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da vaskrsnem ovu temu pošto sam registrovao Outlooka pre neki dan i bliži se 300 km i vreme za prvu zamenu ulja. Nisam zamenio nulto ulje jer mi je trebao motor hitno za polaganje A i napravih kilometražu. A i početak sezone je momenat za sipanje svežeg ulja inače.

 

Čitao sam pažljivo nekoliko tema o uljima i nisam došao do zaključka koji bih mogao da prihvatim uz svo poštovanje iznetih i dragocenih mišljenja. Moram da napmenem da iskustva ala sipo sam ovo i bolje mi je u odnsu na staro nisu u glavnom verodostojna jer uvek je sveže ulje bolje od voženog, do sad nisam imao problema...Da bi se doneo valjan zaključak mora jako puno da se pređe sa agregatom jer kad je motor nov sve će da istrpi malte ne osim ako nije grub promašaj. Naravno, ako posle zamene motor zvrči ili kao ružno iskustvo Blackbitea na žalost, očigledna je neadekvatnost. Vidim da nema mišljenja dugogodišnjih servisera a i većina ovih naših Kineza je prekratko da bi se stekla neka čvrsta iskustva.

 

Pogledao sam naokolo i postoje standardizovane specifikacije adekvatno tehnološkoj starosti izrade motora a koliko vidim ne obraća se pažnja na to osim opšte nedoumice sintetika ili ne čak i kod motorista koji voze ekskluzivne marke. Mislim da se lakomisleno opredeljujemo za ekstremna ulja ala Racing.

 

U originalnom uputstvu stoji ulje API SF. Preporuka uvoznika je Motul 5100 4t, upravo ulje koje je bilo u Blackbiteovom motoru. Ulje odgovara sledećem standardu API SL / SJ / SH / SG � JASO MA i motoru sa katalizatorom i prevazilazi SF preporuku za moj agregat, odnosno zadovoljava najvišlje kriterijume za tehnološki najnovije agregate, a naši Kinezi to verovatno nisu.

 

http://www.motul.fr/uk/produits/index.html

 

Kako je neko napisao, radi se o punom sintetičkom ulju koje zbog dodatka estra se klasifikuje ko polusintetsko. Estar ima svojstvo da navodno bolje čisti motor i da zadržava pritisak ulja na višim obrtajima i temperaturama. Šta sad mene interesuje, da li ulje sa višljokm klasifikacijom ( slovom abecede)  pokriva i niže razrede  ili to mora da bude navedeno. Jedino ulje koje sam našao na brzaka je ELF MOTO 4DX RATIO, mineralno, sa samo SF klasom.

 

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4dx-ratio-20w50.html

 

I naravno, šta odabrati a da bude adekvatno agregatu i njegovoj tehnologiji a to kod Kineza očigledno nije lako.

 

U prilogu stavljam par linkova o klasifikaciji a zbog njihovog nestajanja, pastiro sam.

 

http://www.bracatomic.co.rs/klasifikacije.htm

http://josip.purger.com/automotive/oil/index.htm

 

 

 

ulje.PDF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sipaj Motul Scooter Expert. Ako ti je skupo ( oko 1000 dinara litar) onda sipaj neko drugo polusinteticko, nikako full sintetik. 5100 verovatno nece skoditi motoru ali je ono ipak namenjeno za motore sa kvacilom. Scooter expert je polusintetika, sa dodatkom specijalnih aditiva za smanjenje trosenja motora kada je hladan jer se skuter vozi naj vise u gradu, kreni stani. Sa njim imam odlicna iskustva i bio sam izuzetno zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na sajtu Motula nema Scooter Expert, ili bar ne pod tim nazivom. Koji standard sadrži.

 

Nisam pominjao dodatak za neproklizavanje u menjaču. To mi nikako ne ide u glavu, da podmazuje motor a ovamo ima anti klizne aditive. Naravno da bih radije bez tog dodatka.

 

Imam Forada koji troši 6 i kusur litara pa svakako jedan litar za omiljeno zezanje nije nikad skupo i besprizorno je uopšte i pominjati cenu, osim da nije 30 evra i više. Na ulju i filteru se ne štedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Ja sam prosuo motul skup bio do 00 pa nasuo mobil i bilo mu dobro ;D svako ima svoju pricu zato sam i prodao kineza a da znate da ista bolje nije ni sa starijim japanerima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

JASO MA, ne znaci da ima dodatak za menjac, vec da nema aditive koji bi mogli da naskode kvacilu na motorima gde lamele idu u ulje. Tebi za skuter u principu ne znaci nista. Nit imas menjac, niti lamele, tako da slobodno mozes da sipas kvalitetnije automobilsko iste gradacije.

 

Uglavnom, u 10w 40, auto ulja, cesto ide aditiv (molbiden valjda) koji ima tendenciju da se vezuje na lamele. U drugim gradacijama moguce da nije problem, ali pazi da ne dobijes "recept" i hemijski sastav svakog proizvodjaca ulja, pa da po tome vidis sta i kako. Vecina tekstova o uljima na internetu su i potekla od proizvodjaca, ili radi njihovog interesa, a nije bas da vrvi od nezavisnih uporednih fizickih i hemijskih tekstova, tako da ni tu bas nije sjajna prica i ima kontradiktornosti.

 

Enivej, jos jedna kontradiktornost vezano za skuter:

 

Skuter se cesto vozi na visim obrtajima i vecim opterecenjima i gradskim uslovima, pa je potrebno da je ulje dovoljnog kvaliteta da pruzi adekvatno podmazivanje.

 

Motori sa mokrim kvacilom i menjacem, razbijaju molekule ulja, konstantnim udarcima izmedju zuba zubcanika, pa je zato kraci interval zamene nego na automobilima.

 

Cinjenica: na skuteru ulje podmazuje samo radilicu i termo grupu. Nema menjaca, i nema preterano negativnih uticaja na ulje.

 

Bez obzira na to, interval zamene na skuterima je mnogo kraci nego na motorima.

 

Moje misljenje je da ipak skuter ne moze tako lako da ubije ulje, a i generalna je prica da ulju najvise prijaju srednji obrtaji, na kojima opet skuteri najvise i rade.

 

Iz svega navedenog, ne kazem da motul scooter nije mozda kvalitetnije od odredjenih auto ulja, ali mislim da je najvecim delom u pitanju takozvani porez na budale.

 

Ne znaci da sam u pravu, ali ja sam na svom skuteru udvostrucio interval, i sipam automobilsku 10-40 polusintetiku. (ulje u autu izdrzava 30 000km, a u skuteru 1 000km, a pritom ima isti zadatak da obavlja, a u odnosu snage/kubikaze u odnosu na taj odnos u automobilu je dosta povoljniji, a nekako ga on 30 puta brze ubije? Ne bih rekao. Mislim da je ekonomija proizvodjaca ulja i servisa u pitanju (na nasem trzistu uglavnom i 2-3puta kraci interval  nego na inostranim, svecice menjaju servisi uz ulje, a po knjizici idu na 10-15 000km, valjda im tako lakse da opravdaju trosak).

 

Vezano za anti - klizne aditive. Ni meni nije jasno. Izgleda da ulje koje je bolje za agregat, nije bolje za lamele i obrnuto. Takav sam utisak stekao. Izbor se izgleda svodi na cesce menjanje lamela, ili manju predjenu kilometrazu agregata do zamene karika, ili u najgorem slucaju generalne. Mada, ko bi ga znao.

 

Sto se tice ekoloskih ulja, tj. onih za motore sa katalizatorom, u pitanju je alternativni aditiv, jer je predjasnji morao da se izbaci, iako ne radi posao bolje. Za stazu gde se ne koriste katalizatori se cesto koriste ulja koja nemaju "ekoloski", aditiv, vec onaj stariji koji bolje radi posao. Po standardima gledano, ispada da sipaju losije ulje, iako naravno to nije tako.

 

 

Kako god, ovo su neka od mojih razmisljanja, nek svako proceni kako smatra da treba.

Realno stanje stvari, mi obicni smrtnici nikada necemo saznati, vec mozemo samo da ukazemo poverenje odredjenom proizvodjacu, pa kako nam bude.

 

... Scooter expert je polusintetika, sa dodatkom specijalnih aditiva za smanjenje trosenja motora kada je hladan jer se skuter vozi naj vise u gradu, kreni stani...

Jesi li nekad video specijalno ulje za male gradske automobile?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uh, baš enigmatično ko moje razmišljanje. Ni meni nije jasno sa ne/aditivima za lamelice, na to sam mislio pod menjačem. De fakto ulje mora da ima manju mazljivost čim  sprečava njihovo proklizavanje bilo da ima aditiv protiv klizanja ili da nema dodatak za povećanje kliskosti. Po mom nekadašnjem saznanju i iskustvu, postoji bazno ulje čije je osnovna osobina da podmazuje ali je imalo relativno kratak vek. Potreba za duže trajnim uljima, "Long Life" se ukazala zbog transporta kamionima u Americi sa jedne obale na  drugu bez usputne zamene ulja. Izmišljeni su aditivi koji samo sprečavaju da se molekuli ulja lome-krekuju pa potom sagorevaju i time navodno produžavaju mu radni vek. Drugim rečima, nije povećano bolje podmazivanje kako mi mislimo već samo produžen vek ne trošenja ulja. Ličnim primerom sam se uverio na svom auto nekad da motor ne troši ulje ni gram do 3.500 a potom popije 0,6 l do 5.000. Otuda su se ulja menjala na 3, maksimalno na 5 hiljada. U mom Fordu dizelu ulje sad izdrži 10.000 bez potrošnje al postane ko voda i niko ne može da me ubedi da tad dobro podmazuje. Uostlom, pri sipanju svežeg, motor ne klepeće i to govori sve. Po rečima tehnologa iz beogradske rafinerije, više aditiva za raznorazne namene, manje samog ulja. Niko ne može da me ubedi u valjanost ekstra produženog intervala jer postoje mikro opiljci koje valja što pre izbaciti napolje.

 

U auto uljima postoji molibden. Ja sam uvek vozio Kastrol i u više navrata sam pokušavao da uzmem druga ulja ali se prostim trljanjem među prstima osećala razlika u klizavosti a i lako su se brisala, prala. Godinama ga ne koristim jer sam u par navrata otkrio lažnjak, a malte ne nije bilo razlike u zvuku kad naspem sveže ulje.

 

Problem za ulje je radni pritisak. Svako ulje ga ima na srednjim obrtjima. Problem je na leru i kad pređe preko 5.500, bar tako nekad bilo i po manometru se to odmah videlo i tako smo selekcionisali ulja. E sad, motorcikli idu višlje obrataje i stvarno ne znam šta da mislim. Auta se u proseku voze 2,5 do 3,5 hiljada. Šta sad sa motorom, nemam pojma.

 

Menjačko ulje za auto, jeste znatno gušće al se jako retko menja a kod većine auta nikad, a u pitanju su isto zupčanici čije su obodne brzine veće od motorciklističkih.

 

Da, postoje dodaci koji poboljšavaju izgaranje na katalizatoru kao recimo dodaci za turbo motore koji sprečavaju isparljivost i gorenje na visokim temperaturama i to je prihvatljivo.

 

I moje je mišljenje da trajnost ne može biti toliko kraća u skuterima  u odnosu na auto, pogotovu dizel. Nešto tu ne pije vodu, ili je marketinški trik ili loše ulje. 3 puta manja potrebna količina pa se skraćuje interval a na kraju bolji sve ukupni profit. Moj je stav poprilično jasn po intervalu. Voza se agregat, merka ulje i do neke kilometraže ne bi trebalo da bude potrošnje ako je motor dobar i onda u jednom trenutku počinje nestajanje ulja, e to mu je vek pod predpostavkom da nije drastično ređe od nekorišćenog. Mislim da je zabluda ako se misli da je prozirno ulje dobro, funkcija ulja ja da vezuje za sebe neminovnu garež i produkte trenja, habanja i ulje mora da bude vrlo brzo sivo,crno. Ako nije, ne radi svoj posao dosledno.

 

Iskreno, kad se pojavio Motul, mislio sam tad da je agresivni divljak, kad ono ispade suprotno.

 

Blizu sam odluke o upotrebi auto ulja. Koristim ga u kosačici, gram ga ne troši po celu sezonu a nakosi se samo tako. Za grad, što šire gradacije da bi kad je hladan motor bila bolja mazljivost. Nekad sam vozio gušća ulja ali sam dodavao Lokvi Moli, grafit ili ti molibden koji je uvek ostajao između kontaktnih površina i podmazivao dok pumpa na napuni ulje svuda. Svi vojni motori koji se konzerviraju, sklapaju se tako i kad treba, samo se sune ulje i pali. Tako smo i mi sklapali trkaće agregate. Da li to primeniti ovde, ne znam, al za razradu sigurno ne.

 

Sintetika je po pravilu ređa i auto motori troše ulja iz tog razloga. Video sam da na motorciklima ima iskustava da slabije vuku što je vrlo moguće jer ne zaptivaju zazor na karici dobro. Takođe, po mom saznanju sintetika upija više vlagu. Možda polusintetika daje pravi optimum. Sintetiku sam vozao samo na starom Golfu, al bilo Volvo kamion ulje i savršeno. Sad su me ubedili da metem u Forda jer sam radio komplet motor i čekam da ugasi lampicu po nekoliko sekundi a sa polusintetikom pre obrade se gasila na verglanju. Nešto tu smrdi debelo.

 

Voleo bih da još neko od servisera iznese svoje iskustvo jer na ovo rekla kazala nećemo dalko, odnosno šta nam sudbina da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Uh, ja sad i citajuci ovo ne znam sta da sipam u mog kineza, do sad sam motul 10w40, gledao sam na lukoilovim pumpama neko za 4t, ima sa turbopunjacem i sa nekim visokim obrtajima (vec sam zaboravio sta pise bese  :-[ ), koje mi vi preporucujete, na motulu sam presao 14.000km

Koje ulje, i da li da menjam svecicu, nemam problema sa njom, ali se plasim da ne zapekne  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Svecicu mozes da menjas na oko 10 000km, ili ranije ako ti se bas hoce. Naravno preporuka je da uvek staru nosis za rezervu.

 

Ulje, ako sipas automobilsko, nemoj ici dalje od standarda SG, a ako sipas moto - necu da ti kazem, da ispadnem krivac ako nesto podje po zlu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

@Blackbite

 

Pozz!

Moracu da menjam ulje uskoro na QIngqi-u 200GY motardu... Citam celu ovu temu i na kraju ne znam sta da sunem...

Pretpostavljam da cu kupiti Bardahl il Ipone ulje... Ali koje?! Mineralno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja