Jump to content

Moto Zajednica

Ulja za kineske motore - Vazno

Recommended Posts

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

cale je u svog skutera sipao sintetiku,pa polusintetiku,sada je presao na optima longlife i najbolje se ponasa sa njim...inace scoot je presao oko 3000

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

U Manualu za Kinroad XT 125 i 150-16 pise:

★High quality 4-stroke machine oil.

Class SE or SD in API classifi-cation.of

SAE15W-40 in viscosity will help

maintain a long service life

 

U manualu za moju chitumu pise:

MOTORNO ULJE

Potrebno je korišćenje ulja dobrog kvaliteta, što se odražava na produženje veka motora. Preporučujemo korišćenje SE,SF standardnih motornih ulja.

VISKOZITET

Viskozitet motornog ulja treba biti odredjen na osnovu lokalne temperature. Može se izabrati pravilan viskozitet pozivajuci se na predhodno

 

 

Ja, kada sam menjao ulje, sipao sam Motul 5100 10w40

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ljudi ne changrljaju vama mashine zato shto sipate mnogo dobro ulje nego zato shto vozite loshe motore! Aj bre da se ne lazemo... Bez uvrede ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sipam Motul 5100 15W50,i prezadovoljan i ja,i Hadzi-Challenger,nista ne cangrlja.Sto se tice predhodnog posta,izignorisacu ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja sipam Motul 5100 15W50,i prezadovoljan i ja,i Hadzi-Challenger,nista ne cangrlja.Sto se tice predhodnog posta,izignorisacu ga

 

Nije bila provokacija samo da se zna. Nisam opterecen time shta ko vozi i shta ja vozim. Al to je moje mishljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja sipam Motul 5100 15W50,i prezadovoljan i ja,i Hadzi-Challenger,nista ne cangrlja.Sto se tice predhodnog posta,izignorisacu ga

Takodje isto ulje u speedovoj mašini da potvrdim da sam i ja zadovoljan,šljaka ko leptir a i menjač se nečuje samo ck,ck,ck

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sipam Motul 5100 15W50,i prezadovoljan i ja,i Hadzi-Challenger,nista ne cangrlja.Sto se tice predhodnog posta,izignorisacu ga

 

Nije bila provokacija samo da se zna. Nisam opterecen time shta ko vozi i shta ja vozim. Al to je moje mishljenje.

Nisam stavio smajlija,pa ispade da si me isprovocirao,a nisi,zato sto ja znam sta vozim,i kuda sam sve isao i prosao.To mi je sasvim dovoljno da znam da kinezi odavno nisu za toliko podcenjivanje.Sto se tice tvog misljenja,imas naravno pravo na njega.Misljenje je kao dupe,svako ga ima! ;D ;D

Nego gde ti nestade covece,nema te bre na voznjama,a ni Sljivovice.Izgleda da moramo opet da organizujemo Goch da bi se videli!

Ajd u zdravlje,izvinjavam se za off

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa nemam pojma ici cu na Kosovo pa ako budesh i ti ishao...  Mozda i odem u VPlanu na skup. Ma ce se vidimo brei ja i ti i RIP i Kile (Stomaklija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

 

Bigbad,

vozim isto sto i ti, ali vozim i "kineza" .

Sve ima svoje, volim da vozim EN-ka na dugim putevanjima, ali i Chituma je zahvalan motor kako za lokal, tako i za dug put, ako covek nigde ne zuri.

Mislim da su to veoma solidne masine, sa malo manje solidnim plastikama, ali to nije nikakav veliki problem, slozices se. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Ja sipam Motorex 20w-50, za 4t motore sa vazdusnim hladjenjem, to je jako bitno zbog radne temperature, ne ponasa se svako ulje isto na visokoj temperaturi. Nije mi pravio probleme do sad....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

 

Bigbad,

vozim isto sto i ti, ali vozim i "kineza" .

Sve ima svoje, volim da vozim EN-ka na dugim putevanjima, ali i Chituma je zahvalan motor kako za lokal, tako i za dug put, ako covek nigde ne zuri.

Mislim da su to veoma solidne masine, sa malo manje solidnim plastikama, ali to nije nikakav veliki problem, slozices se. ;)

 

 

VRLO dobro znam shta Chituma moze da izdrzi, ako se secash Kile je je vozio pre nego shto je kupio Yamahu a kako ju je cepao i de je sve nije terao... Bio i na Kosovu sa njom:) Ja nebi smeo do Batochine :D Shalim se malo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

 

VRLO dobro znam shta Chituma moze da izdrzi, ako se secash Kile je je vozio pre nego shto je kupio Yamahu a kako ju je cepao i de je sve nije terao... Bio i na Kosovu sa njom:) Ja nebi smeo do Batochine :D Shalim se malo ;)

Kile je Kile.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Uzeo sam danas Motul 5100 15W-50. Mislim (nadam se) da nece biti problema sa kvacilom i menjacem jer sam uzeo malo vece gradacije. Ako bude sledeca zamena ce biti drugo ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mozda je malo glupo pitanje ali moram da pitam. Gde se na Sprint Princu 125 nalazi cep za istakanje ulja i gde je filter ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Mozda je malo glupo pitanje ali moram da pitam. Gde se na Sprint Princu 125 nalazi cep za istakanje ulja i gde je filter ulja?

 

Cep za istakanje ti je skroz dole znaci prilazis sa leve strane motora,i treba ti ili cevasti ili neka gedora sa produzetkom da bi ga odvrnuo.A sto se tice filtera on se nemenja i necisti.Znaci samo promeni ulje i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mozda je malo glupo pitanje ali moram da pitam. Gde se na Sprint Princu 125 nalazi cep za istakanje ulja i gde je filter ulja?

...A sto se tice filtera on se nemenja i necisti...

Zato sto ni ne postoji, pa nema sta da se cisti i menja. :D

 

Nego bogdo, majqmu toliko smo pisali o motorima, a ti umesto da pratis forum pre nego sto uzmes motor, setio si se kad si ga kupio... ccc.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala Slayer! Pogledao sam malopre i mislim da sam ga nasao.

 

@Blackbite

Pa pratim forum ali sam ga vise pratio u pravcu odabira pravog motora. Posto sam imao dosta skroman budzet nisam imao puno problema oko odabira jer mi u tom cenovnom rangu jedino ostaje Princ kao dobra kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Danas sam promenio ulje. Sopao sam Motul 5100 15w-50. U uputstvu pise da ide 900ml ulja. Ja sam sipao litar i sada je na jednoj trecini. Sutra moram da kupim jos litar. Neko rece da ide oko 1.4l, pa bio je u pravu >:(. Probao sam ga jedno 2-3 kilometra i mislim da se malo bolje salta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Danas sam promenio ulje. Sopao sam Motul 5100 15w-50. U uputstvu pise da ide 900ml ulja. Ja sam sipao litar i sada je na jednoj trecini. Sutra moram da kupim jos litar. Neko rece da ide oko 1.4l, pa bio je u pravu >:(. Probao sam ga jedno 2-3 kilometra i mislim da se malo bolje salta.

 

Taj sto je rekao da ide 1.4l je merio sa zavrnutim cepom, a meri se sa odvrnutim.

 

Treba sipati 1.8L ulja.

 

Ne znam da li se dobro salta, ali ja ne bih isprobavao dok ne sipam ulje onoliko koliko treba. Minimum mu je na 1.6 - 1.7l, ti si ga vozio daleko ispod minimuma, dobro je sto nisi vise, da ne zeznes nesto(ako vec nisi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam znao ni sto se meri sa otvorenim cepom. Mislim da sam isipao oko 1.3L starog ulja. Malo vise od pola flase od 2L ali mislim da nema dve trecine. Koliko ide ulja u 250-icu. U uputstvu pise da se ulje menja na 2000km. Ako nije tacna kolicina ne verujem ni da je tacan interval. Na koliko vi menjate? Nesto mi se cini da je malo 2000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ulja u 250-icu ide isto kao i u 125ccm.

U principu, mozes da menjas ulje i na 3-4000km, ako prelazis vece kilometraze, ali tek kada se motor razradi. Savetujem ti da nabavis sraf za ispustanje ulja sa magnetom, imaju ga 250-ice(ne znam za sprint), jer ne postoji filter.  Na pocetku sezone naravno sveze ulje, koliko god presao sa njim. Doduse, kako sam nesto skontao bolje je sipati jeftinije ulje i menjati cesce, nego skuplje ulje a menjati redje.

 

Pogledah u americkom honda manualu za 250-ku, za koju takodje domaci preporucuju zamenu svakih 2000km, pise 4000milja, odnosno 6400km.

 

U principu, ako prelazis manje od 4000km godisnje, menjaj na pocetku svake sezone, a ako guras preko 5-6000km, podeli na dva puta (na 3-4000km po jednom).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Cekaj bre sad, u mom manualu pise da ide 0.9l ulja, ja sam toliko i sipao, i relativno je blizu maximuma. Presao sam ne znam koliko km, i motor nema nikakvih problema, niti se greje niti bilo sta, a 150ccm. Kako sa u princa ide 1.4l, a on ima 125ccm?

 

Ispravka: U servisu su mi na samom pocetku, kad sam uzimao motor, rekli da ide 0.9l ulja, u manualu mislim da to pise ali nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Jel uopste moze da se sipa previse ulja (mislim ako nigde nista ne preliva), tj dal moze to da ima neke negativne posledice??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja