Jump to content

Moto Zajednica

Ulja za kineske motore - Vazno

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pre par dana sam postavio temu ulje za kinroada xt250-16 jer nisam video ovu ali mozda ovde i nadjem resenje, naime doslo je vreme da menjam ulje, predhodni vlasnik je koristio INA DELTA SILVER 5 AUTO GAS sae 20-50 od 2008 do kraja 2012 kad je motor dosao u moje vlasnistvo odlicno se pokazalo, mineralno ulje namenjeno za automobile koji imaju ugradjen plin, stvarno nisam znao zasto ali uz malo raspitivanja dosao sam do informacija da AUTOGAS ulje ima bolje podmazivanje od obicnog, jer sam auto gas iliti plin tako reci vise "isposti" motor pa mu je samim tim potrebno da se bolje podmazuje.

 

E sad jedino me kopka to sto to ulje nema nikakve aditive za menjac, ali i izgleda da je dobavljac tog ulja prekinuo uvoz istog barem su mi isto rekli u dosta prodavnica u kojima sam trazio, do zamene ulja imam jos 200 km ali stvarno ne zelim niti da stedim na tome niti da cekam dok se ne pretvori u vodu, tako da ako neko ima neku sugestiju ili preporuku bio bih mu zahvalan.

 

I da ne nabasah na ovo definitivno bi napravio zajeb jer sam sutra hteo da kupim 5100 motulovu polusintetiku, sad sam barem sveo izbor da treba da bude mineralno i vece gustine, jer kapiram da ce voznja letos po bgu biti katastrofalna :P

 

Hvala i ziveli!

2cirka1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можеш да пробаш и уља за каминске или тракторске дизел моторе, која немају те силне адитиве са редукцију трења, каква имају она за аутомобилске моторе. Само нађеш да је оригинал и да је потребног вискозитета и решио си проблем. Браћа Кинези пишу да многи од рекордера у километражи користе управо та дизелска уља.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako ga ne teras preko 7000 obrtaja moze, pisao je neko o tome da mineralna ulja preko 7000 obrtaja pene i gube svojstva. Po meni elf 20w50 4t je dobar izbor za to sto ti hoces proveri cenu na rsajtu Lav auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ljudi, može li mi iko pomoći oko ulja u Kinroad XT250. Treba da uzmem za koji dan taj motor i moram odmah da mu zamenim ulje, pa ne znam koje. Ovde sam čitao ima svakakvih predloga, ali želeo bih da mi neko konkretno kaže koje ulje i koliko ide, u upustvu piše 0,8L, ali to je nekako premalo ulja i menja se na svakih 1000km, i to mi je premalo.. Molim za malo pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Gradacija ti pise na cepu, mada bi ja sipao 15w50 recimo Ipon (ni najskuplje ni najjeftinije) a ide valjda 1,7l nisad siguran, ima merac na cepu i valjda meris sa odvrnutim cepom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Jinlun

Da osvezim temu "ubajatila se" :jee1:

Prosle godine menjao set lamela na sprint prince 125(jinlun) i iz izgorelog :jok: Massetronika (valjda mu to bese ime) za male pare i jos sam bio sam vazan, dobijen kutiju i na svakoj lamelici logo Honda :) pobeze od teme za ulja, svidela mi se slikica na Castrol Power1 4T 10W40, kuc kuc sve ide jos ko po loju (pogotovo nizbrdo) :) ma oce on i da razvuce sa tim novim lamelama i preko stotke (dobro ja nisam neka ljudina, msl. 78 kg+ bisage u kolima svasta, naucio od tate mehanicara, pa sve po 2 kljuca, selne, matice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250

u dokumentaciji koja je došla uz motor prilikom kupovine u novom sadu, u knjižici na engleskom piše 15W40, a u knjižici na srpskom 10w40. 

 

u međuvremenu sam sipao ovo ulje i utisci su sledeći: mašina se manje greje, nema ispadanja iz brzina (najviše ispadao iz 2.), lako i precizno upada u svaku brzinu. Za sada kako izgleda pun pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Koje ulje da sipam u Sprint Longjia Grido 49cc prešao 3000km, 9 godina star? Sintetika, polusintetika, nigde ne piše? U uputstvu kaže 2T ulje za vazdušno hlađene motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Najzad sam našao uputstvo, skoro je za moj skuter, moj je malo drugačiji, ali to je to, kaže sintetika "Use only Mobil1 Racing 2T same grade or higher". Uputstvo sam i ja okačio na Longjia_Grido_LJ50QT. Sad, sintetika ili jeftinija polusintetika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja