Jump to content

Moto Zajednica

F800 GS

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

BMW f800 GS

 

BMW%20F800GS%2008%20%202.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2008

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

10000km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Sve !  ;D  Jako upravljiv motor, jezdi kroz krivine, prgav pipnesh gas i polecesh  ;D Meni lichno sjajan za putovanja, udoban, odlichna krajnja brzina, na auto putu moze da se drzi 160km/h a da te vetar ne ubija, preko te brzine vec bije vetar...

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Veci vizir , manja cena motora  ;D

 

 

5. Moj utisak:

 

Po meni idealan bajk, za putovanja, za brzu voznju kroz krivine, za off road... Da imam love kupila bih ga bez razmishljanja !!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

12.000 Km, jos uvek ga imam i mislim da cu ga imati u posedu jos par godina dok se ne sloze kockice, da se pazari sveta krava R1200GS

 

3. Sta mi se dopada:

 

Elastican agregat, odlicna ciklistika,

velika krajnja brzina (sa velikim wunderlich vizirom i top case po satu 210)

Brembo kocnice koje su na visini zadatka s obzirom na pozamasnu tezinu motora

Jako skromna potrosnja od 4 l po regionalnim putevima do 7,5-8 auto putem uz krstarecu brzinu od 160-170 km/h

Izuzetno pregledan bord kompjuter koji mi pruza sve moguce informacije

Veliki servisni intervali 10.000 km, nije kao kod japanaca na svakih par hiljada ;D

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Zvuk izduva ! Zvuci kao trudna krava pred porodjaj, cim prodje garancija stavljam mu otvoreni izduv.

(cuo sam da u Adi imaju "original" Akrapovice"  ;D :P)

 

5. Moj utisak:

 

Extra svestran motor, na kom je faktor zabave i uzitka na visokoj razini.

Moram da kazem da mi je mnogo lep, kad sednem na njega on izaziva smesak od zadovoljstva imati ga i voziti i voziti i voziti do besvesti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Kikinda

Red je da i ja neshto kazem za pomenuti bajk.

Imam ga dve godine.

Preshao ~ 24.000km

Prvo cu da kritikujem!!!

DAKLE: MOTOCIKLI MI SE UOPSHTE NE SVIDJA!!! DA LI SU KONSTRUKTORI UOPSHTE RAZMISHLJALI O MOJIH JEDVA 170CM VISINE I 75KG TEZINE?! KAKO MISLE DA DOHVATIM TLO?! JEDVA NEKAKO KADA JE RAVNA PODLOGA. AKO MI NEKO PODVALI DA MORAM STATI U RUPU, SLEDI OBARANJE MOTOCIKLA.

Shalu na stranu. Niko meni nije kriv za pomenutu visinu.

Motocikli je zaista upravljiv, vozljiv, za Off je meni malo pretezak, lakshe sam se nosio sa KTM-om LC4. Postavljene gume su po mom ukusu malo tvrde. Obara se do kraja, mada na previshe gletkom asfaltu treba biti obazriv. Na jadranskoj magistrali smo drugar Mikica sa Yamahom FJR1300 vozili do kraja. Tamoshnji asfalt je dozvoljavao.

Shta mi zaista smeta: Vec na samom pochetku mi se odvio zavrtanj fara, kazu da je to normalno! Meni nije. Ljubaznoshcu Radulovic servisa u Novom Sadu, stavljen je novi zavrtanj i od tana nemam problema. Sledece je crevo vodene pumpe od glave motora do hladnjaka. Fabrichki je zamenjeno. Nakon toga mi je vise se puta smaklo te mi je curila rashladna technost. Reshio sam problem stavljanjem stege na zavrtanj te vezivanjem jache zice za ram ne dozvoljavajuci tako da se smakne shelna i crevo sa lule. ko me je vidjao na Relliju, zna o chemu pricham. Lanac i lanchanici su skoro za zamenu, meni to neshto brzo?! Sijalica oborenog svetla mi je brzo crkla, nije neki troshak, samo je nezgodno kada se desi nocu pa vozish sa dugim svetlom. Bash tada sam krstario Grchkom i bash tada ni na jednoj pumpi nisam nashao neku kvalitetniju sijalicu, jedva nekako da iskopam neku prashnjavu Philips sijalicu! Neko ce reci, "Nosi rezervnu!" Pa nosim je sve vreme, samo ovaj put sam je ostavio u garazi! Hajmo dalje: nozica zadnje kochnice je premala, odnosno mesto gde nalezete prstima da kochite, je premala i vishe unutra, narochito kada ste u chizmama. Slazem se, Tura pravi produzetak, ali za toliko placeni motocikl su mogli napraviti malo shire. Sa menjachkom polugom nisam imao problema, dobro lezi pod nogu. Jedino chuveno "Klang" u prvoj brzini, za ostale stepene prenosa se mora malo uhodati, tada je menjanje stepena prenosa kao puter, dodushe malo je sporije ali je nechujno i meko. Ako se forsira sportska voznja, sa chestim promenama stepena prenosa, tada pored "Klang" se moze desiti da vam menjach ne "Udje" u brzinu. Moja varijanta je stigla bez centalnog nogara, shto smatram hendikepom. Kupovina nozice, shtitnika za ruke, ne daj boze vishljeg vizira, itd, oseticete kako vam promaja huji kroz novchanik!!!

Plastike su milimetarski ukrojene, samo mi nekako cvrche. Nekako mi deluju krhko. Ovo je subjektivno mishljenje i poredim ih sa predjashnjim KTM LC4 plastikama koje tada nisu bile bash milimetarski ukrojene ali su trpele svakakvu torturu. Volio bih da je rezervoar veci. Moj nachi voznje je sedi i zaustavi se na 700-1000km. Sada ce opet neko reci, "Tura Tech pravi dodatni rezervoar. Pa da i ode hiljedarka evrica (chitaj minimum!!!). E sada koja rech o prekidachima na upravljachu. Ko se nije navikao na BMW filozofiju zmigavaca ce u pochetku imati problema. E taman ste se navikli i sednete da provozate drugarov motocikli, onda se spetljate oko normalnog prekidacha za zmigavce. No poshto ja vozim samo moj motocikli to mi i nije neki problem. Za pohvalu je automatsko iskljuchenje zmigavaca ako ste kojim sluchajem zaboravili. Lepo funcionishe van grada. U gradu, gde su krace ulice, procicete nekoliko sa upaljenim zmigavcem, moleci Boga da neko od uchesnika vash zmigavac ne protumachi pogreshno. Moram reci neshto i za fabrichki TopCase. Interesantan mehanizam za smanjenje naletne povrshine, samim tim i smanjenje otpora vazduha. Lichno nikada nisam spushtao visinu! Medjutim, pomenuti mehanizam dosta prostora oduzima u i onako skuchenom prostoru chineci ga manjim no shto jeste. Inache trpi maximalne brzine i vece terete od fabrichki deklarisanih. Sedishte: za moj ukus tvrdo, usko, klizece prema napred a bogami na duzem putovanju utrne guza. Prva pomoc su dobre moto pantalone sa mekim uloshkom. Instrument tabla pregledna, sa automatskim paljenjem osvetljenja. Automatika radi savrsheno! Upali se bash kada treba. Brojevi bi za nas sa naocharima mozda trebali biti za nijansu veci. Prekidachi za trip 1 i 2 su na dobrim pozicijama, mada bih pozeleo da su na ruchici kao Info taster.

Izuzevshi navedene "Sitnice" zaista predivan motocikli. Chast mi je voziti ga. Da ne ponavljam prethodnike sa kojima se u potpunosti slazem.

Ako treba mogu ja josh da razvezem?!

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2012

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

6000km

 

3. Sta mi se dopada:

veoma zabavan i vozljiv motor, lak za upravljanje, mala potrosnja goriva, brz, startan, za sve puteve (posebno u srbiji)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

retrovizori i vizir ali to je sve promenljivo

5. Moj utisak:

po meni idealan spoj svih vrsta motora u jedan kompletan motor

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW F 650 GS Twin

Prihvata li se komentar o F650gs Twin? Iako imaju neke razlike (stapovi, 12konja jaci F800, prednje kocnice i felne) oba modela su konstrukcijski ista sa istom masinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

17500 на њему, и да ље одличан мотор, но апетити порасли па се преселих на већи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW 800GS Adventure

Ajde i ja da doprinesem malo temi. U pitanju je 800GS Adventure, pa cu malo uporedjivati sa "normalni" 800GS

 

1. Godiste

2015

 

2. Vreme na motociklu

15 minuta, test voznja (nakon koje sam kupio motor)

 

3. Sta mi se svidja

Lak za upravljanje, lepo opremljen, dosta elektronske pomoci u toku voznje, sve u svemu odlican motor. Interesantan displej, kao i celokupan dizajn motora.

 

Sto se tice opreme da budem malo precizniji, sa ovom verzijom serijski dolazi dosta "dodatne" opreme iz kataloga 800GS, kao na primer veci vizir, zastite motora, nosaci za koferi ili zastite za ruke.

Isto sto se tice same konstrukcije, motor je tezi za 15kg, verovatno zbog rezervoara od 24l (16l kod serijskog) i ostale dodatne opreme.

 

Svidja mi se isto uslovi garanciije, koja je normalno na 3 godine, jer nakon isteka garantnog roka, BMW se zalaze, u slucaju vecih kvarova u cetvrtoj i petoj godini, da ucestvuje delimicno u troskove popravke.

 

4. Sta mi se ne svidja

Sto se tice mehanike, ne mogu mnogo reci, mozda kada budem malo vise vozio.

 

Ono sto mogu reci je da BMW i ovde nastavlja tradiciju da "dere kozu" cenom dodatne opreme, naime cena dva bocna kofera i jednog top-case je kataloski 1200€, GPS je 970€, a spustanje sedla 320€ (sto bi dobro doslo na PeraM, posto su u pitanju 10cm razlike) ili centralni stender 150€.

 

5. Moje misljenje

 

Kao sto mnogi znaju, a mogu i ja potvrditi, BMW GS serija je sinonim za odlican motor, i tesko mu je naci zamerku osim cene.

 

Dopunicu malo ovu  temu kada budem zavrsio ovu sezonu i malo se vise upoznao sa ovim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Cestitke na izboru, kada si vec dao pare za dobar motor, nemoj da te zao za kofere. Na njemu jednostavno ne stoje drugi tipovi „jeftinijih" kofera. Naravno pod uslovom da si putnik i da ces ga voziti na duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW 800GS Adventure

Uzeo sam kofere,bas zbog toga sto mu daju unikatni izgled, mada me zao sto ne pasu na njega vario koferi, koji su i prakticniji a i jeftiniji, vec su dostupni samo za 1200GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Touratech има одличне а и лепе кофере, функционалнији од фабричких са доста додатне опреме (за паре наравно)и са њима сам презадовољан.

На F800GS имам хепо енд бекер који му супер стоје, паметна пластика, лагани и доста јефтинији. Ипак метални су имиџ :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 2014 model Adventure

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 14ti mesec

3. Sta mi se dopada: sve ono sto mi se nije dopalo "doradio" sam, naPr: izbacio unutrasnje gume, dodao "kres" barove nadgradio vizir, u fazi je meraci pritiska u gumama,..

4. Sta je moglo biti bolje: nemam primedbe ili sam otkolio!

5. Moj utisak: na zalost presao sam jako malo kilometara, (vrsta posla) ali za sad sam odusevljen kocenjem, stabiloscu, udobnoscu pa cak i izgledom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Evo stize kraj sezone, pa da podelim utiske kao sto sam to obecao ranije. :)

 

Da vas podsetim da se radi o modelu  F800Gs Adventure, 2015 god , a zamolicu urednika da me izvini sto necu koristiti sablon u daljem tekstu.

 

Dakle motor je izuzetan, veoma udoban i veoma upravljiv. Sve u svemu sam prezadovoljan. :jee1:

 

Pozitivne tacke:

- Sto se tice kocnica, veoma pouzdan dual sistem, potpisan od strane Brembo, lako se dozira, a ABS vam ne dopusta da pogresite ma koliko jako kocili

- Amortizeri udobni, cak mozda i previse u "comfort" podesavanju, koji uz dobar pneumatik pruzaju veoma dobru stabilnost bilo u krivini ili na pravcu pri vecoj brzini

- Motor je da kazemo dvolican... Elastican i ugodan za gradsku voznju ispod 5000 obr., dok postaje veoma agresivan kada se udje u veci obrtaji

- On board kompjuter daje dosta informacija, lepo uradjen i veoma prost za upotrebu

- Visok stepen zastite, visok vetrobran, noge zasticene, a vazduh koji prolazi kroz hladnjak je pametno iskoricen da moze grejati noge tokom hladnijih dana. Grejaci ruke su veoma efikasni, iako na drugom stepenu gore dlanovi cak i sa rukavicama.

- Autonomnost od oko 400km sa potrosnjom od oko 5.2l/100km

- Jako dobro zasticen u slucaju pada, veoma robustan motor naime jednom sam pao u toku enduro voznje sa preko 60km/h, troskovi opravke su bili 60€, koliko kosta drzac kofera (deformise se pri velikom naporu kako bi oslobodio kofer i zastitio ram od mogucih ostecenja uzrokovanim kidanjem kofera)

- Fantasticni dodatni farovi (360€), koji su pravo ulaganje i vredni svakog ulozenog dinara,

 

Negativne tacke:

- Razni cudni zvukovi, sto od samog motor, pa do kocnica i zadnjeg amortizer. Najveci problem je zadnja kocnica koja se veoma lose samo-cisti, sto prouzrokuje skripanje tokom kocenja.

- Dimenzije samog motora, u gradu predstavlja veliki problem prilikom parkiranja, dva puta nisam moga proci izmedju one sipke sto su postavljene ispred parkinga za motore jer sam bio presirok, a i preticanje u koloni je dosta otezano, sto zbog sireg guvernala, a i kofera koji su siri od njega.

- Tezina motora (260kg)

- Previse vibracija od strane motora preko 6000 obr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Evo i ja da doradim i dopunim, sta sam uocio u medjuvremenu:

 

sada 18.800 km

mana: preosetljiv ABS, "nervozan" na malim brzinama i kada se vozi po losaj podlozi, ume da nervira. preporuka, ako ocekujete takvu reakciju (mala brzina, losa podloga), koristite i zadlju kocnicu istovremeno.

mana: na velikim brzinama preko 160-170 km/h zadnji deo 'leluja", naglaseno ako se vozi sa koferima i putnikom. Preporuka fabrika da otkloni!

razlika u odnosu na standardnog: nema creva od usisnika na oplati ka filteru za vazduh,..? reakcija, nema povecanja nadPunjenja sa porastom brzine? Preporuka fabrika da otkloni! 

 

i dalje smatram da nisam napravio gresku pri izboru!

MOTOR JE IZVANREDAN!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Sto se tice kofera i nestabilnosti pri velikoj brzini, na mojim jasno stoji nalepnica da sa koferima se ne sme prelaziti preko 160km/h sa 800GS, odnosno 180km/h sa 1200GS. Mada mislim da to nije motor za neku brzu voznju preko nekih 140-150 km/h :neznam:

Sto se tice ABS, pri malim brzinama ne vidim zasto koristis prednju kocnicu, osim u slucaju bliske opasnosti. 90% kocenja u gradu obavljam iskljucivo zadnjom, i nisam imao nikakvih problem, ni u vezi ABS, ni sa kocionim tragom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Sto se tice kofera i nestabilnosti pri velikoj brzini, na mojim jasno stoji nalepnica da sa koferima se ne sme prelaziti preko 160km/h sa 800GS, odnosno 180km/h sa 1200GS. Mada mislim da to nije motor za neku brzu voznju preko nekih 140-150 km/h :neznam:

Sto se tice ABS, pri malim brzinama ne vidim zasto koristis prednju kocnicu, osim u slucaju bliske opasnosti. 90% kocenja u gradu obavljam iskljucivo zadnjom, i nisam imao nikakvih problem, ni u vezi ABS, ni sa kocionim tragom.

 

ne pise "nestabilan" nego "leluja"! i sa i bez kofera,.. saputnika,.. naglasenije sa,..

pitanje stila, isto se desava kada se koristi samo jedna (prednja ili zadnja)! jedno od resenja je ... (kao u textu).

 

hvala za savet!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Imam jos jednu dopunu UTISKA:

 

na oko 20k km pojavio mi se zuti trougao upozorenja! odma u servis, servis kaze "kvar na alarmnoj jedinici", o prirodi kvara ne znam nista sve je izgledalo da radi normalno? nakon sedam dana pozvan sam na zamenu. kod zamene saopstili su mi da mi je i prekidac "starter", zamenjen kao fabricki "opoziv".

 

to je dogadjaj a utisak: servis je uradio izmene u garantnom roku, ali tek kada sam ja otisao u servis da prijavim jedan kvar a oni otklonili jos jedan. istini za volju ja nisam imao problem ni se alarmom ni sa starterom, ali bi se vise radovao da su me oni pozvali za zamenu startera, a ne cekali da ja dodjem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ja sam sa svojim prešao 18000 km za 1.5 godinu. Stvarno je izvrstan motor, pouzdan i lako se vozi, udoban itd. Jedini problem koji se pojavio na 16000 km je da je pumpa za vodu počela curiti. Srećom pod garancijom je. Malo sam gledao na netu i izgleda da im je to jedna od mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Imam jos jednu dopunu UTISKA:

 

na oko 20k km pojavio mi se zuti trougao upozorenja! odma u servis, servis kaze "kvar na alarmnoj jedinici", o prirodi kvara ne znam nista sve je izgledalo da radi normalno? nakon sedam dana pozvan sam na zamenu. kod zamene saopstili su mi da mi je i prekidac "starter", zamenjen kao fabricki "opoziv".

 

to je dogadjaj a utisak: servis je uradio izmene u garantnom roku, ali tek kada sam ja otisao u servis da prijavim jedan kvar a oni otklonili jos jedan. istini za volju ja nisam imao problem ni se alarmom ni sa starterom, ali bi se vise radovao da su me oni pozvali za zamenu startera, a ne cekali da ja dodjem!

 

To je sasvim normalno za zvanicni servis. Radim za Mercedes filijalu i to je svakodnevnica. Opozivi su redovna stvar, jer najcesce kada odete da popravite nesto na svom vozilu, radionica je u kontaktu sa fabrikom (EVA procedura) i ako se primeti da se odredjen sklop ne ponasa kako je predvidjeno, onda se radi opoziv.

 

U tvom slucaju nije bilo neki veliki kvar, mozda je cak bilo prevenetivno, kao na primer da bi izbegli da ti starter ne strada nakon odredjen period. Nemacki proizvodjaci dosta vode racuna o izgledu koji daje njihov proizvod. Da je bilo nesto ozbiljnije, nesto sto bi ugrozilo tvoju bezbednost ili imalo veliki uticaj na rad motora, verovatno bih dobio obavestenje na kucnu adresu kako se mora javiti najblizem serviseru radi obavlajanja tog opoziva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800 GS

Meni se svidja jos se nismo toliko upoznali ali chesto se gasi u prvoj nisam jos provalio zašto

 

U svemu drugom superioran i fun

 

F800 GS 2014

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član alexanto
spojeni uzastopni postovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Moj je 2014. god. u kalamata boji. Presao sam oko 15000km

Odlicno "igra" na svim pozicijama, od golmana i beka do krila i centarfora. Pametan, prgav, potentan.

Ukratko, superioran. Nije za decake. Al ga nahvalih.. sta cu, moj je, iz miloste nazvan Dorat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja i dalje teram zadovoljan.

Nakon 9 godina ja sam i dalje jako zadovoljan motorom, osim sto imam skromnu kilometražu (obaveze) 70.000 km na satu, mada bih voleo da je bar 150.000.

 

 

 

 

 

 

Video sam na FB jednog ludaka iz Argentine koji je prešao 500.000 Km na F800GS. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

u medjuvremenu imao sam jedan "kvar", otpala mi tablica, od tri plasticna tipla ostao samo jedan. Dali je neko namerno skinuo ili je otpala sama to neznam tek da Vam skrenem paznju da prekontrolisete i predupredite trosak!

Resro radi SAVRSENO!

;o)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Čitam da je jedan od vlasnika u svom komentaru pisao : " isplativo 360 evra ulaganje u dodatna svetla " . 

Obzirom da sam i od jednog drugog vlasnika čuo o lošim svetlima , čak i kada je skinuo zaštitnu mrežicu ispred fara . 

 Šta kažu još i drugi o tome ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja