Jump to content

Moto Zajednica

BMW S 1000 RR 2010

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Motor je odlican ali na ustrb kvaliteta. Pre neki dan kad sam ga testirao pukla mi radilica... I rekao sam.. bez japanca nema udarca

 

Koga ti ovde zaludujes , nije mi jasno ? Idi u vrtic pa tamo onima pricaj takve price , mozda ti i poveruju ...

 

  Jel ti njega znaš pa tvrdiš da laže ili samo pretpostavljaš? I ja sam se iznenadio njegovim postom a pogotovu nedostatkom detalja,

ali nisam  pomisilio da je izmislio...

  Ajde FreeBird kaži nešto opširnije o toj radilici!

 

Ma čovek predpostavlja da se neko šali jer ovaj motor još ni Čak Noris nije vozio i testirao  a kamoli neko u Srbiji  ;D

 

Pa možda čovek ne živi u Srbiji. Ili često putuje ili šta znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Jes vala. Možda je test vozač za BMW. A možda je Troj Korser lično ali se predstavlja pseudonimom.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Pa nek napiše čovek nešto više, gde je probao, kakvi su utisci...Svi bismo voleli da čujemo od nekog iz prve ruke.

Bez dodatnog objašnjenja mu je izjava u rangu onog što je napisao da jednostavno zna da su japanci bolji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ma cima se čovek. 'De ste vi čuli da je puklo kolenasto vratilo kod BMW-a. Ma 'ajte ,molim vas.

Ako ovo čuje g-din Mišković ima da se odrekne zastupništva. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Dobio sam privatnu poruku od Freebirda , i posto se ja njemu nisam javio na privatnu poruku , zadrzavam pravo da istu podelim sa vama

---pocetak poruke---

Batice pa pre bi ja vama trebao da kazem da idete u vrtic... Na kakve gluposti i rasprave vi trosite energiju... A mogu da se kladim da pola vas vozi neke krseve i nema leba da jede (ili su tatini sinovi i vezare)... Ma sta da komentarisem.

Dobro jutro provalio si da je ono zajebancija, i izvini sto sam ti povredio osecanja.

 

PS: MOzda bi pametnije bilo da raspravljate o nekoj akciji za smanjivanje putarina, registracuje, akciza za gorivo....

---kraj poruke---

Svaki daljni komentar sa moje strane po ovom pitanju je suvisan . Nemam vremena za gluposti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Da analiziram

Batice - hvala na komplimentu , osecam se momentalno mladim , mada imam 46 godina

Na kakve gluposti ... - jeste ovaj sajt , absolutno cu se sloziti , pun je gluposti , mada neznam dali to daje za pravo da i ti pises gluposti

A mogu da se kladim ... - ne brini , ne vozim krs , nisam tatin sin ( mislim jesam , ponosan sam njime , ali je poginuo pre 28 godina .. )

Ma sta da komentarisem - Ono sto znas , prijatelju ! I nista vise

Nisi mi nikakva osecanja povredio , ne brini , navikao sam na ljude ko sto si ti

Ako mislis da bi bilo pametnije da razpravljamo o necemu drugom , izvoli , pocni , ali se ostavi glupih postiranja zato sto ti se nesto ne svida , ili koji vec kompleks dolazi do izrazaja kod tebe .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Dajte ljudi polako. Nema  mesta krljanju. Zezanje malo je O.K. ali nemojmo s' djonovi. Sve  bre lično svatamo i oma se ljutimo. A ako se zezamo dajte to na forumče a ne na PP. Aj zdravo.

P.S. A da nisam ja taj  tatin sin koji nema lebče da jade? :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Ovaj k`o da vozi BMX a ne litru!  ;D

:D

I drugi video na Portimou je odlican. Sama staza je vrh, a jos kada si na BMW-u...

 

U komentarima ( drugi klip je u pitanju) neko je napisao  Antiwheelie.

Sta bi to trebalo da predstavlja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ovaj k`o da vozi BMX a ne litru!  ;D

:D

I drugi video na Portimou je odlican. Sama staza je vrh, a jos kada si na BMW-u...

 

U komentarima ( drugi klip je u pitanju) neko je napisao  Antiwheelie.

Sta bi to trebalo da predstavlja?

Ne bih znao.

Naveo je Tractin Control ili  DTC u BMW-ovom slucaju (Dynamic Traction Control - sistem protiv proklizavanja pogonskog tocka koji ima cetiri moda) i ABS koji prati rad DTC-a odnosno mu se prilagodjava i koji bi trebalo da je trenutno najbolji napravljen (DTC), mozda je na to mislio???

Evo linka sa BMW Motorrad USA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: hornet

Antiwheelie bi trebalo da je sistem koji ne da motoru da si dize na zadnji tocak kada je ukljucen.Gledao sam neke klipove na youtube gde lik to pokazuje na K1200R, kada ga ukljuci motor samo "cimne" ali se ne dize na zadnji a kada ga iskljuci opusteno ide na zadnji...ako je to to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

DTC upravo to radi. Ako oseti da je na točku previše snage, on mu oduzme snagu kako ne bi proklizao. Kod dizanja na točak verujem da takođe dolazi do klizanja točka, pa će DTC i to sprečiti. ABS sprečava stoppie, tako da ništa ne preostaje od točkarenja dok se ovi sistemi ne isključe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Najnoviji broj magazina Bike ( Engleska ) objavio je uporedni test Honda CBR1000RR - Kawasaki ZX-10R - Aprilia RSV4 Factory - Yamaha YZF-R1 - Suzuki GSX-R1000 i BMW S1000RR

Ne mogu da prepisujem sve ima 7, 8 strana ali samo da napisem par izsecaka

Za BMW kazu da je ubedljivo bolji od svih pomenutih motora , i to ne za nijansu , vec potpuno u drugoj ligi ..

Kazu da su motoru kojeg su dobili od BMW-ja za testiranje pre nekoliko nedelja izmerili na zadnjem tocku 184 BHP , a sad , jer je masina ''legla'' a bilo je i hladnije vreme ovog puta , citavih 190 BHP na zadnjem tocku

Jedan od njihovih testera pao je sa Hondom , hladan asfalt i izgubio je kontakt na zadnjem tocku , i svi se slazu da je bio u istom momentu na BMW-u , nebi pao ( traction control ... )

Zakljucak , direkni prevod

Izvinjavamo se , ali treba nedvosmisleno reci , tu uopste nema uporedivanja . Ako kupujete novi sportski motor od jedne litre ove godine , tu je samo jedan izbor - BMW !!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Pa neznam dali je bas daleko vise , cene testiranih modela ovde u Engleskoj

BMW sa maksimalnom opremom 12.900

Kawasaki 10.320

Yamaha 12.620

Aprilia 15.120

Honda 10.971

Suzuki 10.320

 

S tim da se prica da ce Honda , Suzuki a mozda i Kawasaki jos da izprave cene , mada verovatno ne toliko koliko je to pre mesec dana uradila Yamaha ( koja je ovde u Engleskoj skuplja od manje opremljenog BMW-ja !!! , a nema ni ABS ?? ) jer se naveliko bune motoristi kako su ( Yamaha ) preterali sa cenama

Neznam kakve su cene u Nemackoj , ali bilo kako bilo , ovi na tim testovima UVEK uzimaju u obzir i cenu . A pored te MALE razlike su rekli da nema uporedivanja !!!

Da cena nije pitanje , ima boljih motora ... i onda je razlika DALEKO VISA ( citaj npr Ducati Desmosedici , i on je 1000 , zar ne ? )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

S 1000 će pre svega da pomeri granice kvaliteta u klasi. Mislim na sport/redni motor/1000ccm klasu. Japanci su se opustili bez

konkurencije. Ovo će da dovede do takmičenja u ponudi i cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

S 1000 će pre svega da pomeri granice kvaliteta u klasi. Mislim na sport/redni motor/1000ccm klasu. Japanci su se opustili bez

konkurencije. Ovo će da dovede do takmičenja u ponudi i cenama.

Slazem se, a i u performansama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sve je to lepo,ali narocito nove tehnologije,niko nece da pokloni.Zato i jes' kriza u sektoru 1000 ccm.Ko 'oce da vozi iljadarku,da spremi pun budjelar.Uvek bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Nijedna cena nije visoka. ;D

"Dobro je da imam čime da je (ga) kupim... ((Aco Lukas)). To  je onaj  što pravi Lukas pločice za kočenje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 807 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Jedno laicko pitanje, malo offtopic

 

Zasto skoro nikada u tim testovima nema Ducatija ili Aguste ?

 

Glupo pitanje verovatno, ali svuda su testovi, kawasaki, yamaha, honda, suzuki... i evo sada aprilia i bmw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pisao sam ja i tome,tj.nasao pa prevodio

Bio je prosle godine uporedni test svih vaznijih proizvodjaca,izmedju ostalog Ducati,Bimota,Agusta.Pobednik je bio neces verovati Kawa ZX10.Ima to negde i na You tube.Saraj malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja