Jump to content

Moto Zajednica

NGK Svecice DR 9 EA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Kupio sam svecice u cetvrtak da uradim redovan servis, ispostavilo se da su obe neispravne :( pa krenuo opet da kupim, al sam ovaj put prvo proverio cene.

 

Cenovnik NGK DR9 EA u Novom Sadu je sledeci

 

CULE AUTO - 380 dinara

CUBI (Temerinska) - 280 dinara

MASS COMPANY (Novosadski sajam) - 262 dinara

 

 

U pitanju je ista svecica, pa ako nekome treba, sad imate cene , ne morate da se cimate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

vish i u kle-a kao i kod mene...

ako nekom znaci info u guevari su oko 320 dinarsona.

poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2296 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Proverite samo zemlju porekla. Posto se sada rade i u Nemackoj i u Turskoj i u Japanu. Naravno zna se da treba da trazite Japance. Razlicite zemlje porekla sam vidjao i kod zvanicnih uvoznika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A da li znate gde ih ima u BGDu ali sigurica, jer danas sam preorao Zemun i NBGD i mane štoni...sutra nekim poslom idem do Hrama Svetog Save pa alo tamo negde ima bilo bi dobro a razlika u ceni je nebitna ako su iz Đapona!!

Ime radnje, adresa, br. fona...bilo šta!!

Spasiba!

 

NGK DR9EA 0.7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

Ali razlika izmedju stvarno ,,Made in Japan " i ostalih je drasticna u zivotnom veku svecice.

 

Slucajno sam morao da menjam na novom RS125 svecicu jer je zamastila i kupio sam kod jednog od uvoznika 3kom i 2 su crkle u vremenskom inetervalu od 15km,trecu srecom nisam morao da probam posto mi je u medjuvremenu  stigla Japanska i  resen problem.

 

Tako da ko moze da bira izmedju japanskih neka nema dileme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Izgleda da se ne razumemo baš najbolje...treba biti obazriv jer lako možeš nekoga dovesti u zabludu, recimo..neka mi neko objasni a šta sam ja sada kupio jer na kutiji je nalepnica na kojoj piše da je zemlja porekla Japan a uvoznik MASS COMPANY DOO BEOGRAD...na drugoj nalepnici a istoj kutiji stoji...proizvođač NGK SPARK PLUG GmbH Nemačka...uvoznik MASS COMPANI ...zemlja porekla (na pakovanju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

E, aj da ne otvaram novu temu da pitam ovde: u cemu je razlika izmedju DR8 EA i DR8 ES-L. U uputstvu za motor mi pise da treba da se koristi ova ES, ali mi je majstor stavio vec 2. put EA. Zanima me u cemu je razlika izmedju te dve....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Izgleda da se ne razumemo baš najbolje...treba biti obazriv jer lako možeš nekoga dovesti u zabludu, recimo..neka mi neko objasni a šta sam ja sada kupio jer na kutiji je nalepnica na kojoj piše da je zemlja porekla Japan a uvoznik MASS COMPANY DOO BEOGRAD...na drugoj nalepnici a istoj kutiji stoji...proizvođač NGK SPARK PLUG GmbH Nemačka...uvoznik MASS COMPANI ...zemlja porekla (na pakovanju)

 

Tek sad sam video tvoj post pa ako te i dalje zanima da ti pojasnim.

NGK svecice se proizvode na dva mesta u svetu tj. u Japanu i u Brazilu a u nemackoj je distributivni centar za evropu pa na deklaraciji stoji tako jer je uvezena odatle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

E, aj da ne otvaram novu temu da pitam ovde: u cemu je razlika izmedju DR8 EA i DR8 ES-L. U uputstvu za motor mi pise da treba da se koristi ova ES, ali mi je majstor stavio vec 2. put EA. Zanima me u cemu je razlika izmedju te dve....

 

Za Speeda ide kineska Torch D8RTC svecica, pa uzmes njen pandan.

 

Torch      NGK      Denso

D8RTC  DR8EA  X24ESR-U

 

Inace Denso preporucuje X22ES-U, ciji NGK pandan je D7EA

 

 

ES-L valjda znaci pola toplotne vrednosti, sto znaci da je izmedju 7 i 8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

DR8EA i DR8ESL su slicne fizicki, razlika ti je u tome sto ono "A" znaci da je specijalni dizajn centralne elektrode znaci da je ili zadebljana ili od drugog materijala. DR8ESL je svecica sa standardnom elektrodom od bakra i ono "L" ti je kao sto ti je Boqy rekao za pola toplotne vrednosti vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja