Jump to content

Moto Zajednica

Drugo okupljanje MZ Sveta,Ovcar banja 23 i 24 maj 09

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

 

riderlady80  Pozdrav i dobro dosla

 

Pogresnog clana komisije sam hteo da podmitim ;D ;D ;D

 

Hahahaha nema podmićivanja... kao što si rekao Mihu nisi uspeo da podmitiš, ja pivo tog dana nisam pila, a nisam ni neki ljubitelj pečenja, a znajući mog druga Vlada iz MC Mančule teško da bi njega podmitio ;) Šalim se naravno... sve je bilo regularno a najvažnije je dobro druženje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jeste, jeste, neki dali dušu a neki ujedaju za istu.  :D

 

A sam sam kriv, obrlatila je ostale članove komisije, vidim ja šta je... ;)

 

Prvo sam formirao komisiju od dva člana. MZ kao domaćin i poznavalac MZ motora i Vlada iz Mančule, farbar, farbao moju Hondu dok je bila kod Sašemajstora i ispala je odlično iako nije završena, nema zadnjeg sloja laka.

 

I tako ja razmišljam, dosta je jedan da poznaje MZ-a, nepristrasan je jer njegov motor nije u nominaciji pa nemože da glasa za sebe iako je i ta mašina farbana i jako lepa. Dugi član je majstor, farbar, izuzetan je, zna šta valja a šta ne pa ima sve potrebne kompetencije.

 

Međutim komisija se žali, kaže ''nema uslova za rad'', ne ide to tako sa dva člana jer nemogu da se dogovore.

 

I šta sad?

 

Prvo mi se smučilo što mi se cela Srbija smejala po svim putevima zbog prikolice. Onda su me svi na skupu zezali zbog količine od 20 kg kobasica i naslućivao sam da sam opet na tapetu samo neznam na koju foru ali čeka me nešto sigurno.  :P

 

Koga da odredim a da spasim obraz? Koga god da izaberem naći će mu manu: ili nije sa Foruma ili nije iz Čačka, možda je popio pa mu glas ne važi, možda nikada nije seo na MZ pa stvarno ne bi imalo smisla da bude član komisije...

 

I onda spazim Riderlady80, devojče manu nema. Sunce me ogrejalo, samo sam čekao da vidim šta muški članovi komisije reći, zašto sad ona nevalja.  ;D ;D ;D

 

Njena uloga je bila u ''ženskom oku'', ako dva člana poznaju vrstu motora i majstorije onda jedan član treba da da sud o izgledu, kako mašina deluje u nežnom ženskom okcetu dok sitno trepće. ::)

 

Međutim sa ženama nikad nisi načisto. >:(  Od momenta njenog izbora stvar se po mene još više pogoršava.  :o

 

Nemontirani video materijal jasno prikazuje MZ-a, prijatelja mog, čoveka sa MZ srcem kako surovo prolazi pored Crnca i odmahuje rukom: ''ih, ih, ne to, ne,. ne, ne...''.

 

Auuu, pa zar tako?  ??? Šta tek od ostalih da očekujem kada je ovaj moj ovoliko meni privržen.

 

Posle kraćeg vremena pojavljuje se komisija. Kažu dogovorili su se i to jednoglasno. ''Dobitnik je sa brojem registarskih tablica BG....''.

 

Vidim ja nije moj broj. Zaboravili ljudi da se cela hrana i piće vukla kombijem ali i Crncem. Eto vukao motor sve što se pojelo i popilo pa opet nevalja, nezahvalna komisija bre, gadnu narav imaju.  >:(

 

Kada su mi pokazali motor bilo mi je drago zbog Makice, baš se trudi oko njega. I voli ga, nema šta. :-*

 

A onda mi članovi komisije objasne proces donošenja odluke, koji je sve motor dobar. Jako dobro se kotirao prošlogodišnji dobitnik mada je i Zverinjakov lepotan bio blizu titule.

 

Ali, naravno, Crnac ni u širem izboru. >:(

 

Vidim ja da moj prijatelj nije mene lagao kada je onako ležerno odmahivao rukom dok je prolazio pored Crnca. :P :P :P

 

Ali šta sad da se radi. Ako samo jedan dobija to znači da ostali gube. Poraz treba podneti dostojanstveno, nema sad kukanja.

 

Moj zaključak je da žensku solidarnost ne treba potcenjivati. Podsećam da su neki od nas ::) do pre koji dan pred skup bili blizu ideje da farbaru tog motora prebroje rebra pa se od toga odustalo jer je ''tatin prijatelj''.

 

Eto, sad je naš farbar ''jednoglasno'' izglasao baš taj motor. Hm?

 

Sad je gotovo, imamo Plavca na prvom i sasvim sigurno Crnca na poslednjem mestu iako komisja nije donela sud po tom pitanju.

 

Ali bre ocrniše već crn motor, pa ima li smisla... :'(

 

A tebi Riderlady80, tebi koja nisi uticala na ''jednoglasnu'' odluku komisije,  od sveg srca hvala na podršci i razumevanju.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Cu dobro druzenje :P Odlicno je bilo ;) ;)

Doduse zafalilo kobasica ;D ;D ;D ;D ali sledeci put bice vise ;D

 

;D ;D ;D

 

Jbg, kad ne uzesmo bar dve kutije...

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Bravo, drugari! Puno mi je srce dok citam o vasim utiscima i zadovoljstvu sto se takvo jedno druzenje desilo! :)

 

Iako forum i sajt postoje vec vise od 4 godine, i dalje sam zapanjen uticajem sajta kojeg sam jednom davno iz entuzijazma pravio... Vi i ljudi kao vi ste ovom virtuelnom mestu dali dusu, hvala vam na tome!

 

 

Prija ovakva pohvala te se zahvaljujem u ime svih MZ clanova (i ostalih ucesnika) i cinimi se da je tajna u tome sto su nam motori spori te ostaje vise mesta za dusu. Dosta je opustenije bez prisustva adrenalina.A ko zna sta sve stavljaju u ova moderna sinteticka ulja za dvotaktne motore i jos kada taj dim  pomesamo sa dimom od termicke obrade prasica......mozda je to recept? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

 

A tebi Riderlady80, tebi koja nisi uticala na ''jednoglasnu'' odluku komisije,  od sveg srca hvala na podršci i razumevanju.  :D

 

E ovako...hvala tebi što si me odabrao da budem jedna od članova komisije, tome se zaista nisam nadala. Počastvovana sam ;)

A sada ću malo da te oraspoložim ;) kada sam stigla na skup dečko me je zvao da vidim jedan zanimljiv motor pošto i sam zna da volim sve što je neobično...šta misliš koji je to motor.... pa TVOJ.... ali... pošto si i sam rekao da nije završen što se da primetiti stvarno fale tu neki detalji da bi on pobedio na izboru za najlepši MZ. Ali kada bi se gledala originalnost ja bih prva glasala za njega. Što dalje inplicira  :D :D :D sledeće godine organizujte i takmičenje za najoriginalniji MZ i još mene pozovite da budem u komisiji i tvoj motor će pobediti, inače napomenula sam zbog čega je Makicin pobedio, majstori su odigrali ulogu što se kvaliteta tiče, a ja sam birala onaj koji je zaista "negovan", šta ću kada sam i sama takva prema svom ljubimcu volim da bude uglancan  ;D ;D ;D

Nego još nešto, kako ja da dodjem do tog snimka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

pošto si i sam rekao da nije završen što se da primetiti...

 

Eto, kažem ja...  :D

 

Malo su me sačekale obaveze ovde kada sam stigao ali će film biti gotov za par dana pa ću ga nekako dopremiti do Čačka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

pošto si i sam rekao da nije završen što se da primetiti...

 

Eto, kažem ja...   :D

 

Malo su me sačekale obaveze ovde kada sam stigao ali će film biti gotov za par dana pa ću ga nekako dopremiti do Čačka.

 

 

O.K. pošalji ga u Mančulu kod Željka-Koste ali naglasi da je za mene (Bojana) pa ću ja i njima da prerežem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

pošto si i sam rekao da nije završen što se da primetiti...

 

Eto, kažem ja...  :D

 

Malo su me sačekale obaveze ovde kada sam stigao ali će film biti gotov za par dana pa ću ga nekako dopremiti do Čačka.

 

 

O.K. pošalji ga u Mančulu kod Željka-Koste ali naglasi da je za mene (Bojana) pa ću ja i njima da preprežem.

 

Nista se nebrini bice video radimo na tome..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Nemontirani video materijal jasno prikazuje MZ-a, prijatelja mog, čoveka sa MZ srcem kako surovo prolazi pored Crnca i odmahuje rukom: ''ih, ih, ne to, ne,. ne, ne...''.

 

A sta ja treba da kazem, mog lepotana nema ni u pozadinama. smrc  :(

 

Pa ko mi je kriv kada ne umem da se parkiram gde treba! ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

Nemontirani video materijal jasno prikazuje MZ-a, prijatelja mog, čoveka sa MZ srcem kako surovo prolazi pored Crnca i odmahuje rukom: ''ih, ih, ne to, ne,. ne, ne...''.

 

A sta ja treba da kazem, mog lepotana nema ni u pozadinama. smrc  :(

 

Pa ko mi je kriv kada ne umem da se parkiram gde treba! ::)

 

Možda nije upao u kadar kamere ali naše oko je bilo oštro nama ni jedan nije promakao, svaki smo mi lepo zagledali ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ocekivao sam nagradu za najruzniji, najotrcaniji i najprljaviji motor na skupu.... ali nista  :-\  pa sam dosao kuci praznih ruku (ali punog stomaka  ;D ).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ma sve je bilo lepo,ne mogu da izdvojim nista ali sigurno znam da cu se uvek secati cikice na Soleksu i njegove "vratolomne"voznje po kampu.Sada bih dao 20 eura samo da vidim ono ponovo.

post-2200-12879034897504_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma lako je tebi, a mi za malo da ostanemo bez krova nad glavom (satora). Cikica poludeo umalo da nam srusi sator, poceo da pali gumu, ma bas je u fazonu "born to be wild"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Da da,krajnje nesigurna voznja pored satora,pa upadanje u kanal posto ne uspeva da ukoci nogama,guma pocinje da proklizava,vadi se iz kanala i nestaje iza coska a Soleks bez auspuha se i dalje neobuzdano dere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Nemontirani video materijal jasno prikazuje MZ-a, prijatelja mog, čoveka sa MZ srcem kako surovo prolazi pored Crnca i odmahuje rukom: ''ih, ih, ne to, ne,. ne, ne...''.

 

A sta ja treba da kazem, mog lepotana nema ni u pozadinama. smrc  :(

 

Pa ko mi je kriv kada ne umem da se parkiram gde treba! ::)

 

Možda nije upao u kadar kamere ali naše oko je bilo oštro nama ni jedan nije promakao, svaki smo mi lepo zagledali ;)

Ma salim se ja, bilo je jako lepih motora, a Makica je svoj sredila kao iz fabrike. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja se pridruzujem odluci zirija i dodeli nagrade Makici jer definitivno, urednijeg MZ-a mije bilo .Stvarno nije bilo  zamerki. Ziri je ispravno odradio posao i posteno doneo odluku. Licno mislim da joj je trebalo dodeliti neku trajnu nagradu . Jedan apel Makici, stakla prednjih mogavaca su namontirana naopako i to mi na onako urednom motoru bode oci!!!!I drug Stari je se slozio sa mojim misljenjem.

 

post-3670-1287903499643_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Evo i ja da kazem koju,:

Makica namerno okrenula stakla zmigavaca, da joj vetar  ne bije po kolenima, sama priznala.

A st se tice ocenjivanja trazilo se da makine budu sto vise sa originalnim delovima, pa tako imalo je extra makina ,ALI neki su imale promenjen auspuh, neki kociona posuda od Japanaca, i tome slicno. Kod Makice je bilosve Original, odnosno Fabricko!!

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Pa sad posto smo imali pokrice za dve prve nagrade ( i drugo prase bi dalo glavu ) moglo je da bude i u dve klase posto je bilo i etz-a i ts-ova posto su svi ts bar 10 god stariji tesko da izdrze konkurenciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa sad posto smo imali pokrice za dve prve nagrade ( i drugo prase bi dalo glavu ) moglo je da bude i u dve klase posto je bilo i etz-a i ts-ova posto su svi ts bar 10 god stariji tesko da izdrze konkurenciju

 

Ja mislim da TS nije inferioran bez obzira na godište samo to nema veze. Bilo je predloga i od strane ove komisije da se uvedu više nagrada za različite kategorije što sam odbio jer nemožemo menjati pravila tokom igre, nije fer.

 

Međutim tako je bilo do ove godine što ne znači da tako mora da ostane, sve je na nama.

 

Treba imati u vidu da nam sva iskustva sa ovim stvarima ne vrede mnogo, dogodine će doći stranci pa zezanja nema, nije više interna stvar.

 

Sem nagrada ima još ponekih pitanja koja su se sama otvorila ali je to već za drugo temu, da ne idem u OFF.

 

A sto se tice ocenjivanja trazilo se da makine budu sto vise sa originalnim delovima, pa tako imalo je extra makina ,ALI neki su imale promenjen auspuh, neki kociona posuda od Japanaca, i tome slicno...

 

Eto, tražio se model blizak originalu što znači da bi Picasoo loše prošao iako je njegov motor odličan.

Na bih ja išao mnogo u širinu i veliki broj nagrada ali za custom motor mora da postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo da se i ja prijavim, ja sam tek danas dosao kuci. Trebalo je da se vratim u petak, al me omela kisa i lose vreme pa sam produyio boravak u vikendici ( a i bilo je posla na imanju pa sam se i naradio ) !  Evo nekoliko slicica sa prozora moje kujne - za promenu malo ovaca i jagnjadi, a i slike noza koji je neko zaboravio u ovcar banji, pa nek se vlasnik javi !

post-3891-12879035515481_thumb.jpg

post-3891-12879035516219_thumb.jpg

post-3891-12879035517623_thumb.jpg

post-3891-12879035518706_thumb.jpg

post-3891-1287903551986_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma evo vlasnika, ustvari u pitanju je poklon inace se ne bih potresao oko kineskog noza  ;D ;D ;D Dobro je da je na sigurnom  :D Setio se ja nesto posle Kraljeva da sam ga zaboravio ali nisam bas bio u fazonau da se vracam.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Trebalo bi ga isprobati.Steta da ovcice propadaju.

 

Iz dobre filozofije uvek ispadne dobra akcija.

 

Prasiće je podneo ali šta je sa ovčicama? Da se šetaju tek tako okolo i da bleje?

 

Pa dobro bre gde je tu pravda, gde smo tu mi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja