Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva T4 350 E

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Znači, praava egzot'ka  :)

 

Nisam baš očekivao da je tolika  ::) Reko' proobo je neko ...

 

Verovatno je puno popularnija u Italiji  ;D

 

A taman sam se obradovao da sam konačno našao nešto normalno, za normalne pare  :-[

 

700€ traži čovek ... stranac ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

bjez dalje od toga. motor za koji niko nije cuo, i trazi neke smesne pare .. bolje gledaj nesto drugo, uvek izleti nesto  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa ne bih rekao smešne, pre će biti realne ... Ipak je stranac,pa još i Talijan... i to iz Italije  ;D  Dodje tu još i carinica i pdv , pa servis ... Sumnjam da bi neko dao za te pare i stranca ako je u tiptop stanju ?

 

A sad da baš niko nije čuo ... ni to neće biti... Da je tolka divča ne bi imao 74 ocenu na bikez.

 

Samo nisam siguran do kad su se pravili, piše 96to ... A i kad sam pitao za papire reko čovek ima papir da je kupljena u Italiji, šta god to značilo ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Tesko ces to registrovati ( skupo) ako nije legalno usao u srbiju ( znaci prijavljen uvoz na grani, zatim propratnica,... pa i ako sve resis kod reg. mogu da traze original saobracajnu iz it. sa prevodom kod ovlascenog prevodioca, pa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

 

Neznam još sve detalje oko ovog motora konkretno, nisam se baš detaljno raspitao, jer danas čekam neke nove informacije o jednoj xr 250 ...

 

Videćemo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Cagiva T4 350 se uvozila i u Jugoslaviju negde '89. - '90. ako ne i koju godinu ranije. Bivsa JNA je narucila jedan kontigent u military varijanti - siromasnija oprema, svi delovi koji bljeste osim diska su bili matirani, modifikovan (tisi) izduv, itd. Negde sam video i amfibijsku varijantu, gde su koferi sluzili kao plovci za savladavanje vodenih prepreka. Koliko je od toga, ako je uopste stiglo,  stiglo pre uvodjenja sankcija ne znam. Civilna varijanta bila je bogatije opremljena, a oznaka E oznacavala je elektrostarter. U ponudi je tih godina bila i varijanta T4 500 E od 500 ccm. Tada je u najavi bila saradnja Tomosa i Cagive pa su se pojavile informacije  da ce se sklapati u Kopru pod nazivom Tomos-Cagiva, sto je tada znacilo da bi se ti motocikli tretirali kao domci. Dakle, taj model nije tako los i nepoznat kao sto to na prvi pogled izgleda, ako su ga neke evropske armije usvojile kao vojni motor!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ili nesto ovako jel te zanima  yamaha tt600 hard enduro extra  stanje za 2400eura ili kao supermoto za 2700 ali vidim da ti trazis enduro

post-954-12879034453794_thumb.jpg

post-954-12879034454911_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

 

Djorđe, hvala za informacije ...

 

Aco ,brate, znam ja šta je dobro ... ali nema teorije da dam mnogo više od 1K€ za motor ... Prvo iz zdravstvenih razloga (žena bi me utepala), a drugo jer mi treba samo prevozno sredstvo, nisam ti ja baš neki zaluđenik za motore ... Što ne znači da neću postati , već sam zaražen ...

 

Laki, motor ti izgleda fenomenalno , ali je van mog dometa ... da ne kenjam mnogo ...

 

 

Pozdrav drugari ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Cagiva T4 350E

Imam ja T4 350 E kupljena od francuske vojske... Moja ima samo 7500 pa ne znam bas koliko su izdrzljive ali znam da je motor odlican ... Probleme koje mozes da imas pogotovo kod Vojnih jeste da motor uopste nije prefinjen tako da ne ocekuj putni enduro... Dosta je bucna masina (Rotax imala je i Aprilia Tuareg Wind) Ali je jednostavna zahvalna i trazi apsolutni minimum odrzavanja ponekad ni toliko... Moja ide od 3.5 do 5-6 litara zavisi kako vozis... Voli da ide i na mali gas oko 3 000 nije nesto jaka na punom gasu najlepse je od 4-6000 ... Udobnost ,pa ko hard enduro :) Za delove ces malo da se snadjes ali svaki iole dobar nabavljac ce naci iako je serija mala ima dosta delova i opreme samo ne kod nas,ali kazem za koji dinar vise sve se nadje... Cene su takve kakve jesu jer je motor dosta redak i nepoznat pa kao sto se vi plasite da kupite tako se i prodavac plasi da nece da proda... Ta od 700 evra ce te izaci oko 1200-1300 sa nasim tablicama sto i nije uopste mnogo ako je dobro stanje... Ne plasi se nikakvog puta... Ja sam moj vozio 150 po sljaci (toliko i ide 162Km/h)... Motor kad stavite pored Japanca vidi se da je napravljen robusnije tako da je zapravo i vidljiva namena da ide na Dakar i kasnije sluzi vojsci kao tovarno magare... Civilne verzije su pravljene do 89' vojne do 93' ...Toliko od mene motor je dobar veoma zahvalan ne bezite od njega samo se raspitajte da li je iko voljan da vam nadje delove ako vam zatrebaju od servisera ce vam najvise zavisiti da li ce vam posedovanje jednog biti prijatno ili ne... I NAPOMENA: Ne sipajte nista osim MINERALNOG ULJA....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Декс Мастере, дај неки детљнији вокараунд око твој Кађиве - нема баш пуно фотки тих Милитари верзија.

 

Ово испод је чланак из словеначког "Авто магазина" са краја '80-их са приказом Милитари модела..

 

79824_tmb_421137776_Sivomaslinasto-1.jpg79824_tmb_421137776_Sivomaslinasto-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

posedovao,vozio, obozavao. traktorce moje. ja sam imao t4 350 r na kurblu, a burazer 350 e na el paljenje.

post-18846-0-90200000-1349867782_thumb.jpg post-18846-0-85085700-1349867631_thumb.jpg

crno bela slika je E verzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Могуће је да их још увек има у касарни у Краљеву.

 

Za citav zivot video sam ih mozda par puta, a ziveo sam blizu kasarne, pored puta kojim su isli iz kasarne, tako da je to bas pitanje.

 

Inace, bila je jedna u Kraljevu na prodaju prosle godine, sa motorom od 500ccm. Ovo je slika kad smo isli na Stolove, "narcisu u pohode".

post-1793-0-64948600-1349894462_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Dobar dan gospodo! Molim Vas prosvetlite savetom pocetnika (takoreci). Nadjoh u oglasim jedan primerak ove Kadjive za koju vlasnik kaze da je otisao anlaser i ''namotaji u motoru''. E sad, kakvi su to, pobogu, namotaji u motoru?!? Da ne misli na alternator ili sta vec (u struju se bas nista ne razumem)? Koliko bi mogao da kosta anlaser? Verujem da moze da se vozi i bez njega jer motor ima kik starter. (Ili je to kako mali Perica zamislja?)

 

Inace, jurim enduro sto jeftinije moguce (plafon 800e), koji kako-tako moze da ide po asfaltu sa mojih 90ak kila i koji moze da me odveze na MIdzor, recimo :))

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

razmisli dobro sta ces u vezi te cagive. ja nisam moju nesto mnogo popravljao,ali sam cuo da su za delove gadne. anlaser ne verujem da je tesko popraviti ali ako ima jos nesto proveri prvo koliko kosta taj deo i gde ima. vidjao sam na motoberzi jedno decka da prodaje delove pogledaj ima li jos oglasa tog pa vidi sa njim. inace motor je pravo magare mene je odusevljavao sa svojih 350ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

E, hvala na odgovoru! Znam da tako stoje stvari, jos nisam zvao prodavca ali zvacu, pitacu, otici da pogledam sa iskusnijim drugarom pa cemo videti. Znam da pokusavam da kockicu proteram kroz okruglu rupu (da bude jeftino i IOLE dobro.). Naravno, svestan sam da za te pare kupujem manje-vise krs, ali izbor je: ili nesto takvo ili Nike Air Force 1 :) Godinama odlazem kupovinu motora, u fazonu: cek, bice bolje, nije sad vreme, necu krs...Jok, sada kupujem motor pa makar morao nogama da se odgurujem i vicem: brm, brm... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

pazi motor uopste za te pare ne mora da je krs mozda su to neke sitnice oko kojih se treba pozabaviti a mozda je i nesto krupno sto neces znati dok ne pogleda neko ko se razume. Meni je inace ostao kao motor u lepom secanju jer me nije maltretirao oko popravki skoro nista za dve sezone. Ajde bas javi sta je u pitanju ako budes isao da gledas ali sigurno je lepse jahati nego peglati nikom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Javljam sigurno.... Koliko sam shvatio iz teme, ova Kadjiva je upravo ono sto meni treba. Relativno nepoznat motor za kojim nije pomama, pa je cena pristojna, a pravo je traktorce (ili magare) u smislu odradjivanja posla i pouzdanosti. Naravno, sve zavisi od primerka... :zdravo: MOj prijatelj je iskusniji od mene (baltrekk sa foruma), ali na sta bi trebalo da obratimo paznju? Pretpostavljam da se pogleda da nije iskrivljen ram, da su amortizeri kako valja, kako radi menjac i tako to? Nikada nisam kupovao motor, a bogami slabo sam i vozio. Nekada (u proslom veku) automatik intenzivno, ATX povremeno, a posle toga poneki krug CTX, Kawa neki enduro 125 (davno bilo), poneki krug XT 600...Nijedan nije bio moj, naravno. U principu, sam zesci pocetnik (sa ozbiljnm motorima, ne znam da li imam 100km predjenih) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

pa pazi ovako od mene ne mozes da ocekujes da ti kazem gledaj ovo gledaj ono nisam mehanicar ja motor kupujem srcem sa onoliko para koliko imam. kad vidim masinu i ovo :ooo::ooo: mi bude reakcija ja to teram kuci sto i nije najpametnije ali do sada nisam pogresio msm da je cista sreca :D . eto ja kada sam kupovao cagivu gledao sam u kakvom su staanju gumice na cilindru to ti je pokazatelj da li je grejana preterano ako su istopljene ali i to se menja pa ti to ne treba bidi presudno. moja je imala lufta na onim caurama na disku pa sam to morao da sredim jer kad stisnem kocnicu disk kao da krene napred. msm da sam pisao u temi da je burazer imao istu cagivu kao i ja on sem servisa anlasera nije ni jedan problem imao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja