Jump to content

Moto Zajednica

Grand Dink 50 POMOÆ!

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Ljudi, pomagajte. Kupio sam Grand Dink 50. Izuzetno sam zadovoljam skuterom, jer je stabilan, lak za upravljanje, barem iz mog iskustva.:-)

 

Buduæi da skuter ima 131 kg, a 50ccm, nije startan i ne prelazi 75km/h. Jel zna neko naèin da ga ubrzam? U KDM-u su mi rekli da postoji varijanta ugradnje nekog auspuha, koji æe ga ubrzati za 5-10km/h, i daæe mu startnost, ali æe se motor biti baš glasan. Jel neko od vas imao iskustva, buduæi da nisam baš siguran da je ugradnja auspuha jedino rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozes da mu stavis auspuh, ali nece se to bas toliko osetiti na brzinu (narocito ne na start). Zasto ne pitas ovde u zvanicnom Kymcovom servisu... mislim da oni za neke ne bas velike pare ugradjuju kitove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Definitivno treba da se prebacis u garazu za ovakva pitanja ali kad smo vec tu:

Ptomeni vatijator (uzmi lakse rolnice da bi imao bolji start ili teze da bi dobio na maksimalnoj brzini, zavisi sta hoces), zatim kais od kevlera, auspuh i osetices razliku!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Vidi Lave ovako

 

 

Ako na fabrikanera 50ccm stavi kelvarski kais imace jos gori start, i jos gori kraj, kelvarski kais jeste laksi, ali masina od 50ccm3 nema snagu da ga vuce, pogotovo ako je u pitanju tako tezak skuter (130 kg)! Ako hoces da dobijes na krajnjoj brzini stavis teske rolne. Na primer 2 grama teze od tih sto sad imas, ali onda imas jos gori start! Ako hoces bolji start onda stavis lake rolne ali gubis kraj! Ima varijanta da se izmesaju lake i teske rolne ali mene je to kostalo generalne !!! Pitanje je koliko si para spreman da odvojis za to!

 

Nov karburator, K&N filter, kit, klip, sportski auspuh, Kelvarski kais (samo ako uradis sve ovo prethodno)...

 

Ako uradis to sve ima da te kosta dosta !!!

 

Ja na primer to ne bi radio nikad (vise)! Jer kada stavis kit koliko si dobio na brzini toliko si izgubio na trajanju motora!

 

Ima varijanta da sve ostane fabricko na motoru, da se olaksa radilica i da ide u obrtaje kao blesav!!! Ali pitanje je u kakvom je stanju, radilica koliko moze da izdrzi....

 

 

A cuo sam da ce da uvedu zakon kojim motore 50ccm3 limitiraju na 50km/h i za sve preko toga uzimaju tablicu tako da se to ne isplati raditi!

Imace one uredjaje sto se kace na zadnji tocak i mere brzinu ako ustanove vise od 50km/h cao papiri tako da to uopste nije isplativo!!!

Ovo nije sigurno ali tako sam nesto cuo, ako neko ima pouzdaniju informaciju voleo bih da me ispravi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

prvo kevlarski kaish nishta ne dodaje... koristi se samo za trke... zato shto se ne rastezze... samim tim mu je i kracci rok trajanja...

 

uzmi neki spuh:

leovince zx

levoince rr(ako uzimash kit kasnie)

technigas r

 

uzmi neki base kit na 70 cc-a tipa:

 

stage 6

malossi

pollini

hebo

 

uglavnom su 70 cc base kitovi gusani

 

ako budesh uzimao kit onda uzmi i karb 17.5 ili 19 mm

 

a ako hoccesh da mu popunish rupe u ubrzanju onda uzmi malossi multivar 2000

 

evo ti dva linka koja cce ti pomocci u sa odabirom

 

www.scooterattack.com

www.skuteri.org/forum

 

good luck

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom
prvo kevlarski kaish nishta ne dodaje... koristi se samo za trke... zato shto se ne rastezze... samim tim mu je i kracci rok trajanja...

 

uzmi neki spuh:

leovince zx

levoince rr(ako uzimash kit kasnie)

technigas r

 

uzmi neki base kit na 70 cc-a tipa:

 

stage 6

malossi

pollini

hebo

 

uglavnom su 70 cc base kitovi gusani

 

ako budesh uzimao kit onda uzmi i karb 17.5 ili 19 mm

 

a ako hoccesh da mu popunish rupe u ubrzanju onda uzmi malossi multivar 2000

 

evo ti dva linka koja cce ti pomocci u sa odabirom

 

www.scooterattack.com

www.skuteri.org/forum

 

good luck

 

I pre ci ces 5000-7000 pa opet rasturaj celu masinu, ali tako je sa svim budzenim skuterima... Da ne racunamo karike koje menjas svake 2000km, ako stavljas 19 karburator ide i K&N jer obican filter sprecava karb da da svoj maksimum a K&N se na cvajama cisti svakih 2-3 dana jer pljuje ulje!!! Sta da ti kazem ako hoces da se vozis kao covek vozi fabrikanera, a ako imas zivaca za sve to samo napred i sa srecom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
131 Kg!!!!! To je pretesko za 50ccm. Pokusaj al obavezno smanjiti tezinu

 

Smrsaj malo debeli, ili ga daj Ivani da vozi a ti gladaj sa strane pa neka ti prenese utiske o maksimalnoj brzini i ubrzanju. Videces da je to najjeftini tuning :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskreno, ja bi radije gledao da ga prodam i da uzmem nesto jace... jer kad krenes da dajes pare na silne delove bice "dala baba dinar da udje u kolo, a dva da izadje" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd
I pre ci ces 5000-7000 pa opet rasturaj celu masinu' date=' ali tako je sa svim budzenim skuterima... Da ne racunamo karike koje menjas svake 2000km, ako stavljas 19 karburator ide i K&N jer obican filter sprecava karb da da svoj maksimum a K&N se na cvajama cisti svakih 2-3 dana jer pljuje ulje!!! Sta da ti kazem ako hoces da se vozis kao covek vozi fabrikanera, a ako imas zivaca za sve to samo napred i sa srecom!!![/quote']

 

pazi zavisi ima tu mnogo klasa...

imash

base kit

midrace

race

 

base kit ti je gusani dugotrajni... skoro kao serijski.... ne mora ni vecci karb samo malo vecca dizna... obichan airbox i samo rockay....

 

midrace zahteva vishe goriva i zato treba vecci karb ne mora pechurka nego samo da se preradi airbox.... ako se pravilno odrzzava tj ako se mazi i pazi ne ide uvek u crveno shto mu dodje 15k obrtaja mozze isto dugo da traje...

 

race se nikako ne stavlja za vozznju i svaki dan vecc samo za stazu i jako se brzo haba...

mada ako ti treba ubrzanje samo stavi neki karb vecci 17.5 stavi multivar i spuh i icciccesh jako dobro ne brzo ali ccesh biti jako zadovlojan snagom i ubrzanjem.... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom
I pre ci ces 5000-7000 pa opet rasturaj celu masinu' date=' ali tako je sa svim budzenim skuterima... Da ne racunamo karike koje menjas svake 2000km, ako stavljas 19 karburator ide i K&N jer obican filter sprecava karb da da svoj maksimum a K&N se na cvajama cisti svakih 2-3 dana jer pljuje ulje!!! Sta da ti kazem ako hoces da se vozis kao covek vozi fabrikanera, a ako imas zivaca za sve to samo napred i sa srecom!!![/quote']

 

pazi zavisi ima tu mnogo klasa...

imash

base kit

midrace

race

 

base kit ti je gusani dugotrajni... skoro kao serijski.... ne mora ni vecci karb samo malo vecca dizna... obichan airbox i samo rockay....

 

midrace zahteva vishe goriva i zato treba vecci karb ne mora pechurka nego samo da se preradi airbox.... ako se pravilno odrzzava tj ako se mazi i pazi ne ide uvek u crveno shto mu dodje 15k obrtaja mozze isto dugo da traje...

 

race se nikako ne stavlja za vozznju i svaki dan vecc samo za stazu i jako se brzo haba...

mada ako ti treba ubrzanje samo stavi neki karb vecci 17.5 stavi multivar i spuh i icciccesh jako dobro ne brzo ali ccesh biti jako zadovlojan snagom i ubrzanjem.... pozz

 

Jeste samo sto sa base kitom malo dobija o opet ce da razabi masinu!!! Ljudi skuter od 50ccm3 nije predvidjen da se aka, e sad sto mi volimo to je drugo !!! Ali kao sto je neko vec napisao lepo to prodas i kupis nesto jace !!! Jer je to veliko zezanje i ulaganje za malo rezultata!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

taj base kit je mnogo slab znachi dobicce neshto malo dobicce na snazi... ali neshto malo na brzini... inache je jako izdrzzljiv chak shto vishe nema potrebe za menjanje radilice....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ja uopste nemam kit,pa mi scoot opet ide extra.. Treba samo napraviti dobru konfiguraciju federa i rolnica,ne mora da se menja karb,dovoljne su samo dizne..Sad ne znam tacno koliko se visoko Dink vrti,ali ako ima dovoljno obrtaja za skroz otvoren auspuh,onda nista ne treba cackati oko masine.. ako nema,onda poliranje kanala,malo da se spusti glava(ili da se stavi od nekog drugog skutera),drugi klip i karike..

Eto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Koliko ti ide Kive? Meni je na Piaggio-u sve fabricko pa ide 80(koliko je graviran) i malo preko! A ima normalnu potrosnju i bas me briga i ovako cu njega najverovatnije da ostavim a da kupim neki jaci motor osim ako me ne zaje*u za uvoz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

ja imam Grand Dinka, vec spominjanog, ima 130kg, sa mojis 100kg, i ide bez apsolutno nikakvih problema 70...nisam ga terao vise a moze, oseti se kad se da gas da vuce...ne znam kako ga je tretirao onaj od koga si ga kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja