Jump to content

Moto Zajednica

Malo "tuning"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Mislio sam' date=' da dok cekam delovi za turbo, skidam malo tezinu :D

 

kZkGB_20070110107ev0.th.jpg

 

Zašto ne probaš da naðeš Marcesini zadnji toèak od magnezija ?

 

Ja sam ga imao na motoru i to u širini 6,25 cola,a lagan je da nisam mogao da vjerujem da stvarno držim toèak u ruci.

Polovan bi se našao za relativno normalnu lovu,a prièe o tome da nesmije biti stariji od 4 godine su malo preuvelièane.

Moj je bio star 15 godina i puno puta sam uletio u rupu,ali ništa se nije desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Mislio sam' date=' da dok cekam delovi za turbo, skidam malo tezinu :D

 

[/quote']

 

Zašto ne probaš da naðeš Marcesini zadnji toèak od magnezija ?

 

Ja sam ga imao na motoru i to u širini 6,25 cola,a lagan je da nisam mogao da vjerujem da stvarno držim toèak u ruci.

Polovan bi se našao za relativno normalnu lovu,a prièe o tome da nesmije biti stariji od 4 godine su malo preuvelièane.

Moj je bio star 15 godina i puno puta sam uletio u rupu,ali ništa se nije desilo.

Probao sam, da nadem i nasao sam. Prva je kostao 1200 euro bez disk. Toliko ne mogu, da platim. Drugo kostao 700 euro sa diskom i kocnicima sa gumom. Odmah otisao sam da pogledam. Mislili su da toliko ne znam. Bili su od aluminium. :evil: :cry:

Sad ispoliracu sve sto je od aluminijuma. Prednja i zadnja felne, i zadnja viljuska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Mislio sam' date=' da dok cekam delovi za turbo, skidam malo tezinu :D

 

[/quote']

 

Zašto ne probaš da naðeš Marcesini zadnji toèak od magnezija ?

 

Ja sam ga imao na motoru i to u širini 6,25 cola,a lagan je da nisam mogao da vjerujem da stvarno držim toèak u ruci.

Polovan bi se našao za relativno normalnu lovu,a prièe o tome da nesmije biti stariji od 4 godine su malo preuvelièane.

Moj je bio star 15 godina i puno puta sam uletio u rupu,ali ništa se nije desilo.

Probao sam, da nadem i nasao sam. Prva je kostao 1200 euro bez disk. Toliko ne mogu, da platim. Drugo kostao 700 euro sa diskom i kocnicima sa gumom. Odmah otisao sam da pogledam. Mislili su da toliko ne znam. Bili su od aluminium. :evil: :cry:

Sad ispoliracu sve sto je od aluminijuma. Prednja i zadnja felne, i zadnja viljuska.

Da, to je stvarno previše para jer sam sa svoju bio platio ako se ne varam, 500 maraka,ali još 1998.

Dis mi je išao orginal oz ZXR 750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Evo takko izgleda prednje felni, kad je skidano farba sa peskom.

9UwJl_20070113109bb0.th.jpg

 

I ovako kad je polirano. :D

404.jpg

 

Sad moram jos da poliram zadnja, jer prednja vise bolje. :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Pa priliku toliko treba za turbo-intercooler.

 

J0TAQ_20070118121ot2.th.jpg

 

Jos mi fali pumpa za benzin i regulator za pritisak benzina.

Ali vec mogu da pocinjem staviti turbo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Bravo majstore, dobro si ti to veæ prikupio.

Sada samo još da napraviš granu i air box .

 

Jel ja to vidim na slici "dual stage boost controler" ?

Za regulator probaj naruèit onaj što sam ti još prije poslao link jer mislim da to nebi smjelo biti strašno skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Instrument tabla vec gotovo.

E7UxX_muszerfalkicsinv8.th.jpg

 

Neki dan, rasturio sam masinu. Stojeci lezajevi bili su "ispolirani". :cry: Tako izgleda, da moram da menjam i radilicu i pumpa za ulje. Samo nije mi jasno zasto se desilo, kad sve delovi ocistim pre kad stavjam u bloku. Ceo garaza ocistim od prasina. Redovno ulje koristim (Motul 300v 10w-40). Pre sastavjanje svugde stavim ulje. Srafovi stavjam sa momentkljucom. :cry: :cry: :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ziroskop ti je instrumet u avionu koji pokazuje nagib letece masine (citaj aviona, helikoptera.... tuningovanog suzukija) u odnosu na tlo... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Instrument tabla vec gotovo.

MlEfx_muszerfalkicsinv8.th.jpg

 

Neki dan' date=' rasturio sam masinu. Stojeci lezajevi bili su "ispolirani". :cry: Tako izgleda, da moram da menjam i radilicu i pumpa za ulje. Samo nije mi jasno zasto se desilo, kad sve delovi ocistim pre kad stavjam u bloku. Ceo garaza ocistim od prasina. Redovno ulje koristim (Motul 300v 10w-40). Pre sastavjanje svugde stavim ulje. Srafovi stavjam sa momentkljucom. :cry: :cry: :cry:[/quote']

 

Tabla odlièno izgleda.

 

Jel su one led diode air/fuell istrument koji pokazuje jel smesa bogata ili siromašna ???

A što se tièe ležajeva,možda nisu dobre tolerancije ili si malo preforsirao mašinu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Instrument tabla vec gotovo.

 

Neki dan' date=' rasturio sam masinu. Stojeci lezajevi bili su "ispolirani". :cry: Tako izgleda, da moram da menjam i radilicu i pumpa za ulje. Samo nije mi jasno zasto se desilo, kad sve delovi ocistim pre kad stavjam u bloku. Ceo garaza ocistim od prasina. Redovno ulje koristim (Motul 300v 10w-40). Pre sastavjanje svugde stavim ulje. Srafovi stavjam sa momentkljucom. :cry: :cry: :cry:[/quote']

 

Tabla odlièno izgleda.

 

Jel su one led diode air/fuell istrument koji pokazuje jel smesa bogata ili siromašna ???

Ne, nije. Ledovi sluzi za nitro. Kad sija crvena, onda je aktiviran. Aktiviram sa crvenom dugmom. A zuto je kad ude u motor nitro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Obavezno nabavi air/fuel istrument jer kod turba je to najvažnije.

Ako ti smjesa ode preko 12:1, ode mašina, gore klipovi,ventili jer nema dobrog hlaðenja termièke grupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Obavezno nabavi air/fuel istrument jer kod turba je to najvažnije.

Ako ti smjesa ode preko 12:1' date=' ode mašina, gore klipovi,ventili jer nema dobrog hlaðenja termièke grupe.[/quote']

To znam, i bas zbog toga stavim lambda sondu. Pa tamo izmerim napon, i preko toga znam, kako stoji smjesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Tako je, mislim da taj istrument i uzima informaciju sa lamda sonde.

Ja sam poèeo da pravim taj istrument i to sa led diodama, ali to i nije baš nešto precizno.

Bilo bi najbolje uzet širokopojasnu lamda sondu, mislim da ima 5 žica,ona je puno preciznija i može se precizno naštelati smjesa.

Jedva èekam da ja opet nabavim nekog uljnog GSXR-a pa da na njega stavim turbo,a Hayabusu bi ostavio u orginalu jer je puno skuplje bilo šta napraviti na Hayabusi nego na starom GSXR-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Odneo sam motor kod drugara Pozgai, znate on pravi top (ovo je bio reklama :wink: ), i posle 4 dana, gajbu piva, doneo sam kuci.

 

SW1O5_20070215172ajg3.th.jpg

 

XSLdy_20070215173awz7.th.jpg

 

fZLD4_20070215174asj7.th.jpg

 

LwojP_20070215175ale8.th.jpg

 

Jos treba da stize novi lezajevi, pa mogu da igram malo sa stelovanjom. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Kako si riješio to što je turbina niža od nivoa ulja u karteru ?

Po slici mi se èini da nisi stavio 1340 ccm ???

Inaèe, svaka èast, odlièno izgleda !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

drag mašina izgleda super, svaka èast!

 

ako budeša radio airbrush molim te napiši cenu koliko te izašlo.

 

imam jedno pitanje. da li motor voziš iskljuèivo na trkama ili ti je registrovan i voziš ga u sabraæaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Kako si riješio to što je turbina niža od nivoa ulja u karteru ?

Po slici mi se èini da nisi stavio 1340 ccm ???

Inaèe' date=' svaka èast, odlièno izgleda ![/quote']

 

Ja bas hteo sam da bude nize, da kad upalim motor, da odmah ima ule kod turbo. Ili sta mislis ti, nece biti dobro tako?

Ni sam, jer "majstor" Cubi iz Novog Sada nije dobro napravio. Pa dok nije poravjeno, vozim sa 1216ccm.

 

 

drag mašina izgleda super' date=' svaka èast!

 

ako budeša radio airbrush molim te napiši cenu koliko te izašlo.

 

imam jedno pitanje. da li motor voziš iskljuèivo na trkama ili ti je registrovan i voziš ga u sabraæaju?[/quote']

Registrovan, i nekad (jako retko) vozim u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

mislio sam ako nije registrovan mogao si da skineš far i umesto njega staviš hladnjak, a turbinu da postaviš višlje.

 

brat mi je upravo objašnjavao da turbina ne bi trebalo da bude nisko, ispod nivoa ulja, nisam ga baš najbolje razumeo zašto.

 

videæu da mi objasni malo bolje pa æu napisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
mislio sam ako nije registrovan mogao si da skineš far i umesto njega staviš hladnjak' date=' a turbinu da postaviš višlje.

 

brat mi je upravo objašnjavao da turbina ne bi trebalo da bude nisko, ispod nivoa ulja, nisam ga baš najbolje razumeo zašto.

 

videæu da mi objasni malo bolje pa æu napisati.[/quote']

Nije los misjenje. Ako na trkama u Madarskoj ne mogu u prvo 3 mesto, napravicu tako, da umesto fara, stavicu intercooler.

Pitaj brat i jedva cekam odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja