Jump to content

Moto Zajednica

Malo "tuning"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Vec svasta sam radio na mom masinu, da sto brze stizem preko 402m. Ali na zalost tako izgleda, da nije dovojno. Vec preko 2 godine razmisljam, da stavim turbo. Koje turbo, da li sa injektorom ili sa karburatorom, malo ili veliko turbo, itd...

Posle puno razmisljenje nasao sam turbo, koje zna, da nosi 11-12 kubik vazduh na 1 minut. Danas stigao je. Potpuno novo. Posto ovaj trkacki turbo, nema ugraden "westgate". To jos moram da nabavim.

Ovaj turbo, dosta veliko. Ali ako hocu puno snagu, mora da bude veliko. :D

 

AneDm_garettto4df1.th.jpg

Garet TO4-E 60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Pa sto to je prosjek.

 

A taj turbo sam ja ganjao za Coupea medjutim kad sam vidio koliko bi me prerada izasla samo sam rekao vazi dovidjenja :D

Sam si hteo, da preradis ili sa majstorom :?:

Jer tu najvise kosta turbo, a posle samo rad-rad-rad....... :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

pa ako imash sve ovo na motoru shto ti je u potpisu, i opet osjetish da ti manjka motoru snage, power commander i smrshaj 15 kila i eto ti preko 3 glave idesh kao lud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Pa sto to je prosjek.

 

A taj turbo sam ja ganjao za Coupea medjutim kad sam vidio koliko bi me prerada izasla samo sam rekao vazi dovidjenja :D

Sam si hteo' date=' da preradis ili sa majstorom :?:

Jer tu najvise kosta turbo, a posle samo rad-rad-rad....... :cry:[/quote']

 

Sam jedino ulje i svjecice mijenjam :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
pa ako imash sve ovo na motoru shto ti je u potpisu' date=' i opet osjetish da ti manjka motoru snage, power commander i smrshaj 15 kila i eto ti preko 3 glave idesh kao lud[/quote']

Powercommander ne mogu, jer mi je motor sa karburatorom, po sto ja ne mogu da skidam kg (max 4 kg kad pocinje trk), skidao sam iz motora. I to bas 15 kg. Motor sad ima 197 kg sa 2L benzinom i 0.6kg nitrom. :wink:

 

Pa sto to je prosjek.

 

A taj turbo sam ja ganjao za Coupea medjutim kad sam vidio koliko bi me prerada izasla samo sam rekao vazi dovidjenja :D

Sam si hteo' date=' da preradis ili sa majstorom :?:

Jer tu najvise kosta turbo, a posle samo rad-rad-rad....... :cry:[/quote']

 

Sam jedino ulje i svjecice mijenjam :lol:

Onda stvarno puno kosta :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

da nije tebi nedje u lcinoj srednje ime ghostrider heheheh nisi normalan, ne bi ja sjeo ne znam za koje pare na toju busu, a kad stavish turbo ocesh moc i to na dva voziti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom
Vec svasta sam radio na mom masinu' date=' da sto brze stizem preko 402m. Ali na zalost tako izgleda, da nije dovojno. Vec preko 2 godine razmisljam, da stavim turbo. Koje turbo, da li sa injektorom ili sa karburatorom, malo ili veliko turbo, itd...

Posle puno razmisljenje nasao sam turbo, koje zna, da nosi 11-12 kubik vazduh na 1 minut. Danas stigao je. Potpuno novo. Posto ovaj trkacki turbo, nema ugraden "westgate". To jos moram da nabavim.

Ovaj turbo, dosta veliko. Ali ako hocu puno snagu, mora da bude veliko. :D

 

VYCd6_garettto4df1.th.jpg

Garet TO4-E 60

 

Prijatelju ako je to MALO "tuning" kako izgleda MNOGO "tuning"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F
Vec svasta sam radio na mom masinu' date=' da sto brze stizem preko 402m. Ali na zalost tako izgleda, da nije dovojno. Vec preko 2 godine razmisljam, da stavim turbo. Koje turbo, da li sa injektorom ili sa karburatorom, malo ili veliko turbo, itd...

Posle puno razmisljenje nasao sam turbo, koje zna, da nosi 11-12 kubik vazduh na 1 minut. Danas stigao je. Potpuno novo. Posto ovaj trkacki turbo, nema ugraden "westgate". To jos moram da nabavim.

Ovaj turbo, dosta veliko. Ali ako hocu puno snagu, mora da bude veliko. :D

 

GqZa2_garettto4df1.th.jpg

Garet TO4-E 60

 

Prijatelju ako je to MALO "tuning" kako izgleda MNOGO "tuning"?

 

ne zelis da znas :roll: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Ovo je T4 ???

Garrett To4E/60 :D

t4e60ht1.th.gif

Odlièno, 450 konja u podruèju iznad 70 % efikasnosti i to na nekih 1,2 bara odnosno 2,2 bara apsolute pressure !

Jedino me zanoma kako æe velièina kompresorskog dijela utjecat na turbo rupu jer ipak je to T4,ali tebi to nije toliko bitno pošto motor prvenstveno koristiš za trke ubrzanja pa ga odpoèetka malo više naviješ po gasu i sve ok. :lol: .

Koliko sam èitao za GSXR je najbolja ona kombinacija koju si ti htio,a to je hibrid T3/T4 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Gixxer :!:

I ja tako znam' date=' da turbo rupa bice veliko. Ali kad nisam mogao, da nabavim hibrid. :cry: Odakle si uzeo intercooler i pumpa za benzin :?:[/quote']

Intercooler je sa Lancie Delte 1.9. TD,a krajeve sam napravio sam od lima i dao èovjeku da ih zavari umjesto onih plastiènih krajeva.Ako ga hoæeš stavit onda moraš nabaviti uljni hladnjak koji je ravan pa ispred njega stavit intercooler.

Postoji i druga kombinacija,ali ta nije za civilnu upotrebu,odnosno da intercooler staviš u masku umjesto prenjeg fara.

Pumpu za benzin sam koristio od nekog BMW-a ( mislim da je bio 316i ),ali bi ti preporuèio pumpu od nekog auta sa turbinom i karburatorom jer ova pumpa daje puno veæi pritisak nego što tebi treba.

Regulator probaj nabaviti od starog Maseratija ili Rnaulta 5 GT turbo,ali taj se nemože podešavat.

Jedino da ga sam prepraviš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
pa vi vozite orknjena auta a ne motore !!!! :shock:

Ne, samo ovako vise jeftinije, nego da uzimas direkt napravjen za motor. Koji kosta preko 4000 evra. :wink:

U madarsku ima jedan dragsteras, zove se Belme Jozef i ima Volvo prodavnica i servis. Vec uopste nisam znao koji turbo stavim. Nazvao sam njega i pitao sam, da koji turbo ima na njegov dragster? Rekao je, da kupio je set za 5000 euro. Kad je stigao paket i otvorio, onda je video, da takav turbo ima i on u servisu, samo taj vise jeftinija. Ovo sto je kupio, bio je oslajfan, da ne vidise koji tip :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

uglavnom je na svemu takvo , ako covjek ima volje sve moze da sklopi , ja sam radio dragove s kolima i recimo karbe od bmwkockice idu na juga i sl , milion prerada, nabavi saabove turbine i nikad smrti a sa njima kakvo ocesh sredjivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja