Jump to content

Moto Zajednica

Malo "tuning"

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

SVE KONTAM U OVOME SAMO NE KAPIRAM GDJE IDE OHLADJENI vazduh iz interkulera u sta on ulazi pod pritiskom i da li se turbo ugradjuje samo na ubrizgavanje ili moze i karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
SVE KONTAM U OVOME SAMO NE KAPIRAM GDJE IDE OHLADJENI vazduh iz interkulera u sta on ulazi pod pritiskom i da li se turbo ugradjuje samo na ubrizgavanje ili moze i karburator?

Toliko puno si pitao, da vidim uopste ne kapiras kako radi turbo. Sutra ako imacu vise vreme, sve cu napisati. :wink:

Inace svejedno, da li karburator ili injektor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Da vidimo kako radi taj "cudno" turbosistem, sa interkulerom.

Prvo i mozda najvaznije: od vazduha nikad nece biti jace motor, samo od vise mesavina vazduh-benzina.

 

3Xgpq_turbosemaet4.th.jpg

 

Idemo po redu:

iz motora izlazi auspuhni gasovi i ulazi u turbo. U turbo ima jedan "ventilador" i pocinje da okrece, i ovde vec i izlazi auspuhni gasovi.

Izmedu turbo i kompresora ima osovina koji isto krece kao turbo. Nakraju osovinu ima kompresor, i poceo da povuci svez vazduh. Posto turbo previse vruc, oko 500 celsius, i vazdu isto bice vruc. Sigurno svi znate, da vruc vazduh vise manje tezina ima nego hladno. Znaci moramo da ohladimo, zato guramo u interkuleru. Interkuler tako radi, kao kod auto hladnjak. Samo ne voda ohladimo, nego vazduh. Posle interkulera ude u karburator ili u ubrzgavanje.

 

Evo jos nesto interesantno podaci:

Ako u motor, na 1 bar pritiskamo vazdu, to je priliku isto, kao duplo kubikaza ima.

1216ccm + 1.2 bar turbo ~ 2918ccm

Ali po sto duplo obrtaja ima nego obicni auto:

2918*2=5836

Znaci ako stavim 1216 ccm cilindar, i radi na 12000 obrtaja to isto kao auto koji ima 5836 ccm i radi na 6000 obrtaja. :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
SVE SAM ovo kopcao ali gdje dolazi vazduh iz interkolera da li na filter ili direkt na karburator kako se to kopca to neznam

Filter se stavlja na ulaz turbine,a air box gdje je prije stajao filter,pravi se od aluminija,èeliènog lima ili nekog èvršæeg materijala jer mora da izdrži pritisak koji turbina "nagura",znaèi,od 1 bar pa na više !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750
SVE SAM ovo kopcao ali gdje dolazi vazduh iz interkolera da li na filter ili direkt na karburator kako se to kopca to neznam

Filter se stavlja na ulaz turbine' date='a air box gdje je prije stajao filter,pravi se od aluminija,èeliènog lima ili nekog èvršæeg materijala jer mora da izdrži pritisak koji turbina "nagura",znaèi,od 1 bar pa na više ![/quote'] HVALA NA SLIKOVITOM OBJASNJENJU SAD SVE ZNAM STO ME INTERESOVALO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Evo nasao sam intercooler. Ovo cu staviti izpred hladnjaka. Ali sad moram i haladnjak da trazim od 1200 Bandita.

 

Intercooler od VW Passat

nBjL0_intercoolertb0.th.jpg

 

Vec narucio sam westegate, i regulator za pritisak benzina. Jos nisam nasao pumpa za benzin. Kad ovi stizu, onda bice sve kompletan, i mogu da pocinjem da ugradim na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Napravili su "produzetka za zadnja viljuska". Kad imacu vreme, izvadim sadasnji, pa secem, pa odnesem za zavarivanje, vratim u motor, pa stavim novo lanac. I onda gotovo je zadnjak. Zato ima toliko rupa na produzetku, da mogu stelovati razmak tocaka. 1. rupa original, 4. rupa max dozvoljen razmak 1720mm. A to zavisi od trkacke staze. Ako kliza staza onda manje razmak, ako ne kliza onda veci. Produzetka je od specialno aluminijuma ( ALMGSI 1). Ako hoce jos neko da napravi, naka mi javi, i poslacu u emailu crta. Napravjen u corel draw-u.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Poceo sam da produzim zadnja viljuska.

Bice tako napravjen, da mogu da stelujem razmak izmedu tocak.

Od fabricko, gde je 1460mm, do 1725mm. Max dozvoljen u superstreet kategoriju 1730mm.

 

9F3S7_20070103102gc2.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Jedva cekam da ga vidim kad bude gotov licno cu doci da ga pogledam :lol::lol: Bice zver :twisted: od motora :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Malo ispolirao sam, svaki lezaj ocistio sam, namazao sam sa tavotom i stavio sam u ram. Tako izglada kad ja na maximum razmak (1725 mm).

 

Cv501_gsxrsuperstreetzd3.th.jpg

 

Juce stigao je iz Amerike "boost kontroler" i "waste-gate". Ovi delovi sluzi za turbo. Jos je u Madarsku, ali neki dan donesu, pa onda pocinjem, da stavim turbo na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
Da' date=' ali sad imam takav problema, da moram menjati oprugu, za jace, na amortizerom. :cry: Ili vozim bez amortizera :!:[/quote']

 

Bez amortizera? Na onom sundjedu debljine 1cm??? :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
Jedva cekam da ga vidim kad bude gotov licno cu doci da ga pogledam :lol::lol: Bice zver :twisted: od motora :twisted:

A shta je sad ako ce tek da bude zwer,malo mache? Prewario si se,sad je zwer,a shta ce da bude,u shta ce da ewoluira. . . Pitanje je sad :!: :?

 

P.S. Drag,neka ti je Bog u pomoci sa owim. . . sa owom samoubilachkom naprawom. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022
Jedva cekam da ga vidim kad bude gotov licno cu doci da ga pogledam :lol::lol: Bice zver :twisted: od motora :twisted:

A shta je sad ako ce tek da bude zwer' date='malo mache? Prewario si se,sad je zwer,a shta ce da bude,u shta ce da ewoluira. . . Pitanje je sad :!: :?

 

P.S. Drag,neka ti je Bog u pomoci sa owim. . . sa owom samoubilachkom naprawom. :lol:[/quote']

 

Ja verujem da ce biti zverèina :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

vidim da nista ne prepustas slucaju. samo, s obzirom na snagu koju ce monstrum imati, ovo ciguliganje mi se stvarno cini nepotrebnim. ja bih cak, naprotiv, dodao jos ojacanje tocku 8)

udri :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja bi tome dodado i dva propelera ;) hm zashto da ne s obzirom na stanje puteva i vozacke kulture bolje sa tim da letish iznad nego da si na zemlji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja