Jump to content

Moto Zajednica

Samo za zaljubljenike u Honda klasike

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Takve zmigavce sam imao na CB 500 Four 78-me. :takoje:

 

Pa i ovi su sa moje CB 500 iz 76 - te, kupio motor sa ta dva žmigavca ( druga dva nije imao ), pa onda ove skinuo i stavio sva četri ista i ovi ostali !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa i ja ih čuvam već nekih b25 - 26 god - ako mi naleti neki klasik, pa nikako da naleti ! :(

 

Pa sta ce ti zmigavci na motoru :D ?

 

Pa da ih palim i gasim kad mni se prohte ! :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Takve zmigavce sam imao na CB 500 Four 78-me. :takoje:

 

Pa i ovi su sa moje CB 500 iz 76 - te, kupio motor sa ta dva žmigavca ( druga dva nije imao ), pa onda ove skinuo i stavio sva četri ista i ovi ostali !

 

Ok i moja je bila 75-to,ali sam je kupio 78-me. :moto3:

 

more-1980.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

@ - Branko - Ovaj prvi je za taj model :

 

motor-honda-cb125-k4-197.jpg

 

A ja imam ovaj drugi model ( a i to samo dva komada ) :

 

img1312-800x600.jpg

 

I prvi i drugi tip migavaca su ugrađivani na ovaj model (ima i treći) s tim što je prvi najčešći.

 

Prodaješ li ta dva?

 

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

I prvi i drugi tip migavaca su ugrađivani na ovaj model (ima i treći) s tim što je prvi najčešći.

 

Prodaješ li ta dva?

 

Pozz!

 

Da budem iskren, za sad ću ih zadržati - valjda ću ih jednog dana montirati na neku odgovarajuću mašinu ( kad ih već tolko dugo čuvam ).

Evo, nađoh ti na e-bay dva komada - jako jeftino : http://www.ebay.de/itm/Honda-CB-125-250-350-450-500-750-Four-2-Blinker-neu-/221529078865?pt=DE_Motorradteile&hash=item3394297c51

, a ima ih još, al po malo većim cenama ( u proseku traže oko 9,5 evra za komad .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

jel zna neko gde ima neka honda za prodaju za restauraciju

 

Ako nađeš CJ 250 kod mene možeš nabaviti delove za taj model. Imam jednu rasturenu u delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Поздрав заљубљеницима и љубитељима Хонде.

 

Пре 6 месеци, не знајући шта купујем и које ће ми уживање омогућити, постадох власник Хонде VT250F. По мом скромном мишљењу, испред свог времена. Са 248 ццм, V твин мотором са 8 вентила, 35 кс, 6 брзина, воденим хлађењем, хидрауличним квачилом, и другим техничким решењима, ја сам одушевљен!!!!!!!!! Разумите ме, јер сам пре овога возио xt125x код Јасминка у аутошколи. Моторцикл је увезао из Швице наш друг са форума malitomic, пре око 2 и по године, продао га официру који је продао мени. Не знам колико их има у Србији. Можда није једини, али је свакако редак модел. Због тога и године производње, 1986, слободан сам да се предложим као члан ове групе. :-)

Ево пар фотки за сада. Неке је правио први власник, а неке су моје.

 

post-18290-0-30660300-1425166020_thumb.jpgpost-18290-0-84443300-1425166040_thumb.jpgpost-18290-0-71924500-1425166061_thumb.jpgpost-18290-0-87403500-1425166083_thumb.jpgpost-18290-0-51582200-1425166297_thumb.jpgpost-18290-0-91645100-1425166316_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Хвала. Чекам да почне сезона, да се негде окупимо, да питам 100 питања. Не знам НИШТА, а све ме занима...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Ако не пре и другачије, надам се да се видимо код савезне на отварању сезоне. Крај марта. Ако буде организовано.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

I ja konjce za trku u ovoj temi imam. Neka pisanija "srbende" uticase da za sada odustanem od prodaje.

Ово се не продаје. Као што ја не намеравам да продајем свој. Нека се деца уче, нека возе... Ако буде пара за неки већи и јачи ( који више троши и у свему је скупљи ) добро је, ако не - има шта да се јаше. Ваља бити скроман.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Само да питам, ништа нећу сам да чачкам:

1. дешава се увек: повучем саух, упали нормално, оде у обртаје, 4 до 5 хиљада. Маааало вратим, да га смирим, као да сам вратио до краја. Оће да се гаси...

2. дешава се понекад: загрејан, спреман за вожњу, убацим у прву, угаси се. Тако и на семафору. А неће да вергла ако није на леру, и тако.

Лепо пали, лепо ради и вуче, троши око 5 литара. Каже Бокилић: Не дирај ништа!

Ако имате неку дијагнозу, радо бих прочитао. Ја немам појма.:-[ :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Moras da uhvatis ruku koliko da vratis, malo verovatno. To sto se ugasi kad ubacis moze da bude prekidac na copavoj ili ako kvacilo nije dobro odstelovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako je do kvačila, to se oseti jer ceo motor malo cimne ili krene unapred i obrtaji se promene, zvuk.

 

Što se tiče sauha i potrošnje, mislim da je 5L previše za 250 kubika, pa moja 400cc ne prelazi 5 litara. Stoga, možda su ti karburatori za pranje.

Koje boje su svećice? U kakvom stanju je filter za vazduh?

 

Neće da vergla ako nije na leru jer imaš prekidač na ručici kvačila, treba da stisneš kvačilo kad ti je motor u brzini i onda vergla.

Možda i taj prekidačić zeza, proveri i njega (otkači ga ali budi oprezan da ti se motor ne otme kad zaverglaš  :moto2:  ). Stisni kvačilo :aha:

 

Meni taj prekidačić radi ali je prekid negde po špagetima i nekoliko puta mi se otimala pri verglanju, dok nisam naučio da stisnem kvačilo čak i kad sija zelena lampica :haha2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Moras da uhvatis ruku koliko da vratis, malo verovatno. To sto se ugasi kad ubacis moze da bude prekidac na copavoj ili ako kvacilo nije dobro odstelovano.

Немам прекидач на ћопавој... Ни лампу на табли. И не волим да користим ћопаву. Није ми тешко да дигнем на централни. Хвала за савет.

Ako je do kvačila, to se oseti jer ceo motor malo cimne ili krene unapred i obrtaji se promene, zvuk.

 

Što se tiče sauha i potrošnje, mislim da je 5L previše za 250 kubika, pa moja 400cc ne prelazi 5 litara. Stoga, možda su ti karburatori za pranje.

Koje boje su svećice? U kakvom stanju je filter za vazduh.

 

Neće da vergla ako nije na leru jer imaš prekidač na ručici kvačila, treba da stisneš kvačilo kad ti je motor u brzini i onda vergla.

Možda i taj prekidačić zeza, proveri i njega (otkači ga ali budi oprezan da ti se motor ne otme kad zaverglaš  :moto2:  ).

Stisni kvačilo :aha:

 

Meni taj prekidačić radi ali je prekid negde po špagetima i nekoliko puta mi se otimala pri verglanju, dok nisam naučio da stisnem kvačilo čak i kad sija zelena lampica :haha2:

Хвала за фору са квачилом и верглањем. А све остало ће да каже Бокилић ако има времена, или мото лаборатрија, ту близу у комшилуку. Да прође и овај хладни талас, па да се возимо...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: bajina basta
  • Motocikl: honda cbx750 F2

pozdrav svima imam hondu cbx 750f2 85 god dali neko zna sa kog motocikla mi pasuje slavina goriva ili gde mogu naci set  za reparaciju fabricke slavinice,nemogu nigde da nadjem...hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

 

jel zna neko gde ima neka honda za prodaju za restauraciju

Ako nađeš CJ 250 kod mene možeš nabaviti delove za taj model. Imam jednu rasturenu u delove.

 

Stefane, imaš li na prodaju prednje mugavce za CJ250, izgleda su isti kao ovi koje tražim za moju CB125K3. Našao sam zadnje al' mi fale prednji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja