Jump to content

Moto Zajednica

Samo za zaljubljenike u Honda klasike

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ima tu mnogo nijansi.. posto postoji CB750KZ, CB750KA, CB750F1, F2, FZ, FA, FB, F2C... Ja navedoh neke osnovne razlike, da ne zalazimo u 'problematiku' :D

 

Ukratko..F model su vozile i dan danas ga voze prave baje a K model mu dođe onako....više za devojčice :nanana: :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ima tu mnogo nijansi.. posto postoji CB750KZ, CB750KA, CB750F1, F2, FZ, FA, FB, F2C... Ja navedoh neke osnovne razlike, da ne zalazimo u 'problematiku' :D

 

Ukratko..F model su vozile i dan danas ga voze prave baje a K model mu dođe onako....više za devojčice :nanana: :nanana:

 

mdr-mort-de-rire-284923.gifmdr-mort-de-rire-284923.gif Па ову увреду може само гајба пива да спере... mdr-mort-de-rire-284923.gifmdr-mort-de-rire-284923.gifmdr-mort-de-rire-284923.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ima tu mnogo nijansi.. posto postoji CB750KZ, CB750KA, CB750F1, F2, FZ, FA, FB, F2C... Ja navedoh neke osnovne razlike, da ne zalazimo u 'problematiku' :D

 

Ukratko..F model su vozile i dan danas ga voze prave baje a K model mu dođe onako....više za devojčice :nanana: :nanana:

Па ову увреду може само гајба пива да спере...

 

Sva sreca na tom njegovom F motoru za baje ima nosaca sa sve koferom, taman da smesni jednu gajbu piva, a i neko meze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ima tu mnogo nijansi.. posto postoji CB750KZ, CB750KA, CB750F1, F2, FZ, FA, FB, F2C... Ja navedoh neke osnovne razlike, da ne zalazimo u 'problematiku' :D

 

Ukratko..F model su vozile i dan danas ga voze prave baje a K model mu dođe onako....više za devojčice :nanana: :nanana:

Па ову увреду може само гајба пива да спере...

 

Sva sreca na tom njegovom F motoru za baje ima nosaca sa sve koferom, taman da smesni jednu gajbu piva, a i neko meze :D

 

Ma častiću ja za Serđov novi motor kad već neće on. Kad je beg bio cicija :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Sva sreca na tom njegovom F motoru za baje ima nosaca sa sve koferom, taman da smesni jednu gajbu piva, a i neko meze :D

 

Доћи ће до обрачуна, видим ја... :cirka1:као и barbecue-saucisses-29432.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Lako se mi dogovorimo... Peki donese software, ja donesem hardware i za cas napravimo vasar :D Uostalom, mi koji vozimo K mozemo da budemo samo hardware,a ovi F su uvek soft... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Sudeći po ovim slikama,felne sa 750K pašu na CB400N ?

 

 

 

 

Šire su na 750 K...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Sudeći po ovim slikama,felne sa 750K pašu na CB400N ?

 

 

 

 

Šire su na 750 K...

 

100/90/19 napred i 120/90/18 pozadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

AKO NEKOM TREBA ZADNJI TOČAK KOMPLET ZA 5000 DIN - JOŠ 15 MINUTA.

 

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Motocikli/Preko-50-ccm/zadnji-tocak-honde-boldor/12135657

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Danas sam kupio Nippon Denso X24ESR-U, direktni ekvivalent NGK DR8ES-L pa će za vikend nadam se, da vidimo kako rade :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Danas sam kupio Nippon Denso X24ESR-U, direktni ekvivalent NGK DR8ES-L pa će za vikend nadam se, da vidimo kako rade :zvizduk:

 

Ne znam zašto si zapeo za NGK DR8ES-L kad po Luisu ne paše za tvoj motor :stabre:

 

SnapShot-15_zps4f9ab043.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... Која разлика између Hondе CB 750 F и Hondе CB 750 К?

 

 

Drugaciji ram, karburatori, tockovi (felne), plastike, rezervoar, F ima pozadi disk i malo drugaciju viljusku, F ima izduve iz 4 u 2, a K iz 4 u 4, malko drugaciji cajgeri, na F su kucista zmigavca crna, na K su kao hromirana itd. itd... Agregat je isti :)

 

Ovo je F (proizvodio se u mali milion kolor sema, u zavisnosti od godista, trzista itd..)

 

 

 

Ovo je K (ima svega 3 kolor seme koliko znam) :)

 

 

 

Ima tu mnogo nijansi.. posto postoji CB750KZ, CB750KA, CB750F1, F2, FZ, FA, FB, F2C... Ja navedoh neke osnovne razlike, da ne zalazimo u 'problematiku' :D

Ovo sto je Sergio nabrojao stoji ali za DOHC ili II generaciju cb Honde... :takoje:

Ne zaboravimo rodocelnika cb klase SOHC Hondu... :zvizduk:

K modeli SOHC-a su prvi modeli i pravili su se od '69-te dok je F model krenuo sa proizvodnjom '75-te kao SOHC paritet Kawi z klase koja je vec '72-ge imala DOHC agregat.

Da uzmemo primer prvog F modela (koji ja imam) tzv. Honda cb 750 super sport F0 model i tadasnjeg K5 modela... Sto se rama tice sve je isto a razlike su od resenja "vezivanja" karburatora sa rucicom gasa, drugacijim karikama(karike za K i F model iste godine ne odgovaraju!!-mislim moze ali kao sto je bivsi vlasnik mog motora radio pa je napravio picvajz!). F super sport je prvi poneo zadnji disk, dodat je plastican "rep" na kraju, kao i drugaciji rezervoar a ostavljeni su prostori na prednjoj viljusci da moze da se ubaci jos jedan disk (jer su SOHC Hondi prednje kocnice bile slaba tacka)restilizovana je (nazovi) komandna tabla i kontakt brava je prebacena sa rama izmedju satova. Izduvi kod svih SOHC F modela su 4 u 1 dok je kod SOHC K modela iskljucivo 4 u 4... i sve tako do 1978 godine kada prestaju da se proizvode! :'(

post-2269-0-83047200-1368081743_thumb.jpg

post-2269-0-48699300-1368081745_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Danas sam kupio Nippon Denso X24ESR-U, direktni ekvivalent NGK DR8ES-L pa će za vikend nadam se, da vidimo kako rade :zvizduk:

 

Ne znam zašto si zapeo za NGK DR8ES-L kad po Luisu ne paše za tvoj motor :stabre:

 

SnapShot-15_zps4f9ab043.jpg

Napisao sam negde gore, motor je kupljen sa -L svećicama. Kad stavim po katalogu, ne radi, kad vratim -L radi. A stare su i hoću da ih zadržim samo kao rezervne.

 

Samo nisam dobio odgovor - zašto motor neće da radi dobro sa kataloškim svećicama a radi dobro sa sledećom toplotnom (pod)vrednošću (sa kojom je i kupljen iz Nemačke) ? Vozim većim delom godine, od +2 do +50 C i nikakvih problema nema u tom temperaturnom opsegu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Imam ja 2 komata. Malo su čukani i lepljeni ali ako misliš da mogu da ti posluže, dođi i nosi :zdravo:

 

IMG_0017_zpsec7e02ef.jpg

 

IMG_0016_zps839bfdec.jpg

 

IMG_0015_zps9511a89a.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Danas sam kupio Nippon Denso X24ESR-U, direktni ekvivalent NGK DR8ES-L pa će za vikend nadam se, da vidimo kako rade :zvizduk:

 

Radi najnormalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Kao taze vlasnik Honde CB750F, imam jedno pitanje za poznavaoce. Naime, kada sam kupovao motor u Nišu, vlasnik mi ga je doterao na probu sa jedno 100 gr benzina u njemu. Upalio sam motor najnormalnije i otišao niz ulicu da ga probam. Na kraju ulice je već počeo da štuca i radi na 3 klipa. Kad sam se vratio kaže čovek nestalo goriva, nasuo flašu od 1,5l benzina i poče da duva u rezervoar. Kaže, da je to njima boljka da kad nestane benzina teško povlače benzin. Istu priču mi je ispričao i jedan dobar drugar koji je Hondu CB750F vozio godinu i po dana....? Da li je to tačno ili i moj drugar i ja imamo isti problem sa tim? Ja sam već neko vreme se bacio na sredjivanje motora, očistio sam rezervoar, karburatore i kupio nov FRADov filter goriva pa da vidim šta se dešava. Pade mi na pamet da možda i taj filter pravi problem (ali kako bez njega?).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ako si očistio rezervoar i karburatore ne vidim razlog zašto ne bi upalio.

 

Možda ti filter pravi problem i ne pušta gorivo (ako stoji uspravno) ili je slavina zapušena. Probaj direktno da vežeš crevo od slavine na karburatore

 

Rezerva je 5 Litara pa vidi u kom ti je položaju slavina. Skini i slavinu i pogledaj kakvo je sito na njoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja