Jump to content

Moto Zajednica

Samo za zaljubljenike u Honda klasike

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jbt. pa zar ti je toliko teško bilo da me pozovaš da se i ja over(honda) doziram :neznam:

 

 

Ajde Peki kucni neku? :jee:

 

Uglavnom.. sada i moja Onda boravi tamo..okruzena ekipom iz snova :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Super tema! :) Posto se ozbiljno pripremam za restauraciju svoje honde cb 750 four k7 i potrebni su mi saveti i neki delovi, da li moze neko da mi napise kontakt od tog coveka sto restaurira klasicne honde? Imao bih par pitanja za njega. Hvala i pozdrav. Pera SM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Covek to radi za sebe..nesto kao hobi..

 

znaci ne vraca bas matore krsine u zivot..nego trazi i kupuje perfektne (a jeftine) primerke..

 

pitaj sta te muci..ima dosta ovde poznavaoca..

ako bas nemamo resenje..zvacemo ga..

 

p.s. kolega Sergio ima temu zanimljivu

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/29039-umrela-mi-honda-operacija-uspela/page__p__515927__fromsearch__1#entry515927

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Moja honda je u jako dobrom originalnom stanju ali ja imam zelju da je restauriram u potpunosti da izgleda kao da je sad izasla iz fabrike. Posto se dugo godina bavim motociklima profesionalno, restauraciju cu raditi sam, moja pitanja bi bila usko strucna, vezana za pojedine delove, boju i sl, pa bih voleo da dobijem odgovore neposredno. Zbog toga bi mi jedino koristio kontakt coveka koji se bavi restauracijom klasicnih hondi. Ako mozete to da mi obezbedite, bio bih vam iskreno zahvalan. Pozdrav i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Zvao da pitam..

mozes ga nazvati.. :moto3:

 

p.s. bas sam zeznuo sto sam stavio ovoliku rezoluciju..izvinjavam se na dugom ucitavanju i losim fotkama..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Puno hvala Vlajko. Ako vas ikada put nanese u Sremsku Mitrovicu ili vam bude bilo sta trebalo, moja skromna radionica vam je na raspolaganju. Uskoro cu zakaciti slike mog SOHC ljubimca a naravno da cete imati uvida i u restauraciju kad je pocnem. U medjuvremenu ako budete imali viska vremena, pogledajte cime se ja bavim na www.moto-line.co.rs :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pazi, drugi put kad sam bio sa Pekijem.. dogovaramo se koji cemo aparat da ponesemo..

ovo ono..i

ni jednu fotku nismo okinuli..kolko smo se zablejali i zapricali.. :neznam:

 

p.s. ovde na fotkama nema jednog novijeg motorina limited ed. bla bla koji model Peki bese?

Ducati? 5K na satu bruka

i jos neka testera bese u dvoristu XL ili slicno :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Sjajna tema  ;D Evo da se i ja pridružim kao još jedan ponosan vlasnik Hondinog klasika. Lično sam mišljenja da su to motocikli iz one priče: "što ih više gledaš i voziš sve se više zaljubljuješ u njih!"  Inače sam generalno ljubitelj modernih klasika a o Hondama je suvišno trošiti reči. Jednostavno je to bilo vreme kada se svaki motocikl (ili bar marka) mogao prepoznati već sa kilometra dok vam juriša u susret. Kao što je bio slučaj i u auto-industriji naravno. A ovi naši motocikli nose još kako duh tog vremena, ponosno dignute glave. Ko to može ostati ravnodušan prema njima?! Danas kad su performanse, tehnologija i massprodukcija otišle u nebesa, kao da su prosečni motocikli izgubili taj šmek. A? Svi proizvođači prate modu koja leluja levo desno iz godine u godinu. . .  Ili sam ja samo pristrasan?  :P Ali znam da ne postoji motocikl od 750 ccm danas u salonima za koji bi dao svoju Forku.  :D 

  P.S. Vlajko Svaka čast za mašinu. Predivno je videti tako nešto u takvom stanju.

 

 

Vlajko moam da pohvalim tekst koji si napisao,obzirom da sam vlasnik jednog Hondinog klasika.

U pitanju je CB 500 Four,evo i neka slika....post-6164-098632000 1292572221_thumb.jpgpost-6164-084940400 1292572246_thumb.jpgpost-6164-042630000 1292572279_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Mnogo se godina nakupilo pa pamćenje ne služi najbolje ali Hondu ne mogu da zaboravim-to je motocikl oko koga sam valjda najviše razmišljo u životu.Davne 1974 god. bio sam u Nemačkoj u bezimenom gradiću gde svaki dan gledam kako se vozaju ljudi na japanskim motorima.Ja sam tad imo 14 godina i ovde sam mogo da vidim Jawu,MZ televizor,T 12 ,Pony expres...a tamo sve čega duša ne može da se zasiti ni dan danas.Elem na kraju jedne šetnje naleteh na prodavnicu motocikla koja mi je u komšiluku,a u izlogu visi na dva jaka lanca okačena na nekim držačima HONDA CB 75O.....Ja se hipnotiso i zablesio u izlog-na rezervoar prikačen papir sa cenom 6.999- DM ,vidim i danas taj papirić kad zažmurim....To je bio model sa žičanim točkovima,jednim diskom napred i dobošem pozadi....i najlepši motor koji sam video.Blenuo i blenuo u taj motor danima pa se osmelio i ušao u dućan jednog dana.Trgovac me snimio već odavno da visim svakodnevno pred izlogom pa me upita šaljivim očinskim tonom jesam li konačno došao po svoju Hondu?Ah pa ja znate...slabo razumem nemački..ovaj ..oću da kažem...On mi se nasmeši i izvadi gomilu prospekata i kataloga te mi ih velikodušno ugura u ruke i još mi reče nešto kao...zasad si mlad ali sam siguran da ćeš ti voziti motor kroz koju godinu...ukleo me švaba evo me na motoru i dan danas(sve manje ali ipak).Prospekte sam listao danima i godinama a u tu prodavnicu išao celo vreme boravka tamo,sprijateljio se sa momcima koji su radili u servisu iza dućana-nosio im pivo a oni me puštali da gledam šta se radi po radionici...Hondu nisam nikad kupio,sad znam da i neću al kad vidim taj motor osetim trnce po stomaku ....

 

 

Nema odustajanja, jer muški klimakterijum je baš kupovina motora!! :popovanje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

E,tako je to kada se bezi sa nastave pa onda kada se sazna za Pitagoru, nastaje cudjenje.Prvo, nisi otkrio coveka,to je Dragan "Amerikanac", vozi motore od `70-tih godina(proslog veka), ima u dupetu toliko kilometara da bi solidan broj forumasa morao da sabere svoje predjene kilometre i da jedva dobace do njegove polovine.Nekada je se u ovome gradu znalo ko je motorciklista, ko folirant, a ko mehanicar. Sada je to malo sve to postalo "ruzicasto".

Danas je coveku 50-ti rodjendan pa bi mogli da mu cestitate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Hondica, moj buduci motoric ;)

Dve godine kasnije :moto3:

 

 

Bravo lord_e :takoje:

 

Oče uskoro koji putopis? :lud:

 

Pozdrav iz dežele... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima prica bas sa ove voznje sa slika al' nije bas za javnos' :zvizduk:

 

Bice bice, uskoro. Za sad se samo svikavamo i zagrevamo :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bijeljina
  • Motocikl: BMW R1100RT,HONDA CB650 SC

post-490-0-03592300-1334001315_thumb.jpg

HONDA CB 650 SC RC08

1982 GODISTE

Kod mene je vec 11 godina i ja sam sa njom presao oko 50.000 km.Jedini kvar-prazan rezervoar

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Aj' i ja da se upisem ovde :)

 

Honda CB750K 1981. sve na njoj je oridJidJi :)

Uradjena polu generalna pre skoro 2 godine i sad sam miran narednih 20-30 godina :P

 

Za ovu godinu planirano par estetskih zahvata. Uglavnom poliranje :)

 

85031702.jpg

 

167176_132071073526484_100001707754611_201450_3654905_n.jpg

 

180213_132069650193293_100001707754611_201439_4480097_n.jpg

 

180503_132073026859622_100001707754611_201468_2713994_n.jpg

 

gallery_1232_579_45616.jpg

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sjajna tema  ;D Evo da se i ja pridružim kao još jedan ponosan vlasnik Hondinog klasika. Lično sam mišljenja da su to motocikli iz one priče: "što ih više gledaš i voziš sve se više zaljubljuješ u njih!"  Inače sam generalno ljubitelj modernih klasika a o Hondama je suvišno trošiti reči. Jednostavno je to bilo vreme kada se svaki motocikl (ili bar marka) mogao prepoznati već sa kilometra dok vam juriša u susret. Kao što je bio slučaj i u auto-industriji naravno. A ovi naši motocikli nose još kako duh tog vremena, ponosno dignute glave. Ko to može ostati ravnodušan prema njima?! Danas kad su performanse, tehnologija i massprodukcija otišle u nebesa, kao da su prosečni motocikli izgubili taj šmek. A? Svi proizvođači prate modu koja leluja levo desno iz godine u godinu. . .  Ili sam ja samo pristrasan?  :P Ali znam da ne postoji motocikl od 750 ccm danas u salonima za koji bi dao svoju Forku.  :D 

  P.S. Vlajko Svaka čast za mašinu. Predivno je videti tako nešto u takvom stanju.

 

 

Predivna...

Moja lepotica...

42702131128405746351073.jpg

42299331128365345341073.jpg

 

1975 Honda cb 750 F0 super sport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 1250

p1000753x.jpgEvo i mene 1zdravo.gif gde ce kolo bez Kokana 1hej.gif mada ja nisam Kokan al imam ovu lepoticu pa bih snjom mogao zaigrati svama 1moto3.gif

HONDA CB 450 Nighthawk iz 1985.

Model za americko trziste inace ne znam dal je ima jos neko u Srbiji ili bar u ovakvom stanju

doduse fali koja sitnica...sediste, migavac. Masina kao sat, sa dobrim akumulatorom pali bolje od 20 god mladjih 1care.gifp1000751v.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja