Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Meni se desilo pre 7-8 meseci nikako nece da upali i kad upali dam mu gas on se ugasi. Onda sam mu odvrnuo sraf za smesu 1 krug koji se nalazi prema grlu koje ide u motor. Radio je 1mesec normalno i posle toga opet nece ja vratim sraf nazad 1 krug (kao fabricki sto je bio) i sve normalno radi. Jedino normalno objasnjenje bi bilo da se zapusila neka dizna pa je imao manji protok benzina a posle se otpusila pa je sve doslo na svoje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pronašao sam najoptimalnije upustvo, barem se meni tako čini.

Probaću tako, pa ako uspe, to je to. :sampion:

Dakle, kaže ovako:

 

  1. Motor dobro zagrejem i to u vožnji. Par krugova da dostigne punu radnu temperaturu.
  2. Šraf za smesu ne diram i ostavim ga tako za početak.
  3. Šraf za ler gas odvrćem i na taj način smanjujem ler gas, smanjujem ga maksimalno, dakle maltene do trenutka gašenja. To će prouzrokovati jako nestabilan rad motora.
  4. Onda odvrćem-zavrćem šraf za smesu dok ne pronađem najmirniji rad motora. Obično to bude na oko 2 kruga od potpunog zavrtanja. Nađem najmirniji rad motora.
  5. Zavrćem šraf za ler, dakle, povećavam mu ler gas na željeni nivo. Ja to volim na nekih 1.8k-1.9k rpm.
  6. Trebalo bi da sve bude OK.

Ako uspe na ovaj način, boldiraću ovo upustvo da nam bude za vjek i vjekova. :lol::sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pre 4 sati, Meteorolog je napisao:

Zorge ti si ovde najviše potkovan teorijom pa možda možeš i da me uputiš???

Да, да... Ево летим...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

On 6/15/2017 at 13:49, Meteorolog je napisao:

       Štelovanje ler gasa i smese:

  1. Motor dobro zagrejem i to u vožnji. Par krugova da dostigne punu radnu temperaturu.
  2. Šraf za smesu ne diram i ostavim ga tako za početak.
  3. Šraf za ler gas odvrćem i na taj način smanjujem ler gas, smanjujem ga maksimalno, dakle maltene do trenutka gašenja. To će prouzrokovati jako nestabilan rad motora.
  4. Onda odvrćem-zavrćem šraf za smesu dok ne pronađem najmirniji rad motora. Obično to bude na oko 2 kruga od potpunog zavrtanja. Nađem najmirniji rad motora.
  5. Zavrćem šraf za ler, dakle, povećavam mu ler gas na željeni nivo. Ja to volim na nekih 1.8k-1.9k rpm.
  6. Trebalo bi da sve bude OK.

Ako uspe na ovaj način, boldiraću ovo upustvo da nam bude za vjek i vjekova. :lol::sampion:

Najmirniji rad motora,kod mene, je bio na negde 1.7 krugova od potpunog zavrtanja šrafa za smesu.

Sad, ne mogu da se setim, na koji nivo sam ostavio onu šiber iglu, kada sam čistio karburator prošle godine.

Elem, nemam više gore navedenih problema. Ja zadovoljan. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
pre 59 minuta, sale970 je napisao:

Naiđoh na oglasima, možda nekom nešto zatreba ;)

delovi 

aham, videsmo...

stavili smo ga u ''bookmarks'' :lol::lol::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Da pitam iskusnu ekipu, idem danas da pogledam ovaj primjerak jel ga vidjao neko, zna nesto o njemu? Cudna mi kilometraza od 3000km 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
pre 6 minuta, Malonj je napisao:

Da pitam iskusnu ekipu, idem danas da pogledam ovaj primjerak jel ga vidjao neko, zna nesto o njemu? Cudna mi kilometraza od 3000km 

Interesantna kolorna šema :)

Na slikama deluje sasvim zadovoljavajuće. Jedino vidim da je lanac došao do kraja sa zatezanjem.

Pogledaj ga uživo, pa ćeš najbolje znati. :takoje:

Inače za kilometražu, možda ga je stvarno malo vozio, a možda mu se i restartovao kilometar sat. Znam da se to dešavalo pojedincima odavde. No to je nebitna stavka. Potrošnja ne može da bude 2-2.5 litra, osim ako ga nije uštinuo dodatno na karbu.

Potrošnja je 3-3.5 kako god ga vozio. Svakako je niska potrošnja :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

bio, pogledao, u solidnom je stanj, pazarim ga za zenu pa je kolor sema potaman. Lanac nisam pipkao pa ne skontah je li labav ili pretegnut, cinio mi se bas cist kao sa obzirom kakve sam do sad vidjao i kakav je moj na drz-u :D. Zadnji amort sam malo detaljnije zagledao ne vidjeh ulja nigdje, kaze da su mu prednji skoro curili pa je mjenjao semeringe. Ima mi nesto cudno prilikom voznje ne mogu da bas da uperim prstom sta,  ali mozda mi je jednostavno bio period navikavanja jer sam direkt sa svog motora sjeo da probam njegov.  Sve u svemu znao bi biti kupljen uskoro, jel ima neko u NS ili okolini da bi bio voljan da mi pokaze svog da malo uporedim utiske?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja sa slike vidim da je starija verzija to je prvi uvoz u Srbiji koji je bio, ima sive felne i SAI ventil ima cevku pa ide ispod karba. U sustini nista nije lose od toga jedino mozemo da zakljucimo da je kupljen u prvoj turi.

 

Najbitnije je da proveris rad motora daj mu polako gas i prati rad motora ovo ostalo ako nesto nije kako treba do je jeftino i lako da se zameni nekim kvalitetnijim delom...

 

 

Evo klipce danas aploudovo na YT :D

 

 

Pozdrav!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Ja na mom Apolu zamenio karburator ,zbog kog mi umalo nije razbio frajlauf . Stavio od nekog kavasakija membranski karburator , sad motor radi ko singerica - malte ne prede , lakše i lepše pali - bez gasa  , mnogo je mirniji na niskim obrtajima   , i mnogo bolje vuče od nule , a čini mi se da i manje troši . Sad mi se motor više dopada nego ranije .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Slankamen
  • Motocikl: Kawasaki 636, Honda NX 650 i CTX tomos

Zdravo forumasi.

 

Da li nekome treba jedan apollo uradjen kao kros, za delove ili bi da s bakce sa njim da ga popravi?

Ja nemam ni vremena ni zivaca.

Isao bi za 350 eura, samo kompletan, necu da ga rasturam ili bi ga menjao za neki CTX.

Motor je kompletan ali nece da upali, nesto je do struje, ne baca varnicu.

DSC_0481.JPG

DSC_0482.JPG

DSC_0591.JPG

DSC_0944.JPG

DSC_0945.JPG

DSC_0948.JPG

DSC_0949.JPG

DSC_0950.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
2 hours ago, Danilo s said:

Ja na mom Apolu zamenio karburator ,zbog kog mi umalo nije razbio frajlauf . Stavio od nekog kavasakija membranski karburator , sad motor radi ko singerica - malte ne prede , lakše i lepše pali - bez gasa  , mnogo je mirniji na niskim obrtajima   , i mnogo bolje vuče od nule , a čini mi se da i manje troši . Sad mi se motor više dopada nego ranije .

Jel imas oznaku kawinog karba...i mozda se secas koliko parica te je izasao, imam slican problem kod sinka na Apolu...zeza karb za sve pare....i da zamenjen je frajlauf...tamo negde pisah o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Nisam baš 100 posto siguran da je kavasaki , našao sam na otpadu komplet od 4 karburatora , prilično stari , dao 500 dinara   .  Od toga sam sastavijo jedan ispravan  . prepakovao , izmenjao gumice , pravio novu prirubnicu i debeeelo se igrao dok ga nisam   uglavio , jer je malo mesta . ,  Mogu da pogledam oznaku sutra , mada nije mnogo bitno . Sa bilo kog japanca koji ima približan prečnik karburatora će da odgovara. ,, važno je samo da je karburator ispravan ,  da je membranski i da ne preliva .Pošto je moj malo veći ,  morao sam ispred karburatora da stavim usko grlo i onda je   sasvim lepo  počeo da radi . Problem je u tome što je fabrički   karburator  zapravo  od dvotaktnog motora , i to pravi mnogo problema pri niskim obrtajima i prilikom paljenja .Jer sauk kod četvorotaktnog drugačije radi , čim daš gas on gubi funkciju  (pošto  ima leptir a ne šiber)  , a kod fabričkog   ne     . Ja sam muku mučio dok nisam stavio ovaj  od četvorotaktnog motora .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Imas na polovni automobili oglas prodaje lik u delove motor pogledaj mozda ima, i mislim da ima jedan na KupujemProdajem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Danilo s, hvala puno na objasnjenju, imamo zezanciju sa ovim njegovim karbom, sad cu se dati u potragu za nekim polovnim malim japancem. Cak sam razmisljala novi da narucim sa aliexpressa...celih 30eur...

A da...onaj sa oglasa je prodao sat, i ja ga pitala,na aliju sat nov je oko 30-45eur sve zavisi sta ti se svidja, mozda dobro resenje jer uglavnom se ovde njima polovnim krece cena od 25-50e...(kako ko zacepi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Ima debeeelo da se naigraš ako kreneš da menjas taj karb .  Problem je prirubnica , a i posle kutija filtera , probaću da uslikam kako to kod mene izgleda  ,, uf !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo
On 7/4/2017 at 9:52 AM, Kalesin said:

Danilo s, hvala puno na objasnjenju, imamo zezanciju sa ovim njegovim karbom, sad cu se dati u potragu za nekim polovnim malim japancem. Cak sam razmisljala novi da narucim sa aliexpressa...celih 30eur...

A da...onaj sa oglasa je prodao sat, i ja ga pitala,na aliju sat nov je oko 30-45eur sve zavisi sta ti se svidja, mozda dobro resenje jer uglavnom se ovde njima polovnim krece cena od 25-50e...(kako ko zacepi)

Evo nekoliko slika , malo su mutne , nezgodno za slikanje , nisam hteo da skidam i rezervar za gorivo , odande bi se bolje videlo ..

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

07.JPG

08.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Hvala ti puno, jasno mi je i iz slika, ovaj moj nema kutiju filtera neko je to izvadio pre nego je dosao u moj posed, bili su stavili ono rebrasto crevo za odvod iz cesme pa na njega neki nazovi filter...

Jel ti ono menjac od MTB kao saug?...skroz kul resenje :)

Smislicu vec nesto, ideja ne nedostaje...samo da osposobim ovaj ili nadjem drugi karb...

Naravno bice slika :)

Inace lepo si ga sredio,nas je narandzast klinac hoce da lici na KTMa... :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Poluga za sauk  je od menjača za  brzine na    biciklu , to je bio naj jednostavniji problem za rešavanje . Mnogo  komplikovanije je bilo napraviti  kačenje sajli od gasa i sauka na sam karburatior , jer je imao sasvim drugačiji sistem povezivanja .   Kupio sam ga zelenog ,  pravio sam paktreger , pravio nalepnice , menjao ležajeve  u zadnjoj viljušci i polugama zadnjeg amortizera , menjao semeringe prednje viljuške , lista radova je povelika , mtor se održava i vozi svaki dan . Sa obzirom na potrošnju -  isplati se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Данило, радо општег развоја, обзиром да си написао да си купио читаву батерију од четири карба, дај неке фотке једног од тих карбова са неким димензијама које измериш (типа пречник дифузора), препиши ако видиш неке натписе по карбу и на крају, шта си ти радио са карбом да га натераш да ради како треба на твом мотору.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo
33 minutes ago, Зорге said:

Данило, радо општег развоја, обзиром да си написао да си купио читаву батерију од четири карба, дај неке фотке једног од тих карбова са неким димензијама које измериш (типа пречник дифузора), препиши ако видиш неке натписе по карбу и на крају, шта си ти радио са карбом да га натераш да ради како треба на твом мотору.

Ok narode , čim stignem  slikam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja