Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

za malo ako treba da se spusti , moze napred da se popuste shtapovi u trouglovima i da potone prednji deo , rade ljudi to uglavnom na R-ovima , da se shto manje propinje , al moze da posluzi i za ovaj rad , a zadnji amortizer skinesh i odnesesh oprugu da ti sabiju , sabijanjem se ne menja tvrdoca samo hod , a skracivanjem na brusilicu se menja tvrdoca a to ne preporuchujem ... i eto nizeg motora za kolko tolko da moze lepo da se oslonish ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

za malo ako treba da se spusti , moze napred da se popuste shtapovi u trouglovima i da potone prednji deo , rade ljudi to uglavnom na R-ovima , da se shto manje propinje , al moze da posluzi i za ovaj rad , a zadnji amortizer skinesh i odnesesh oprugu da ti sabiju , sabijanjem se ne menja tvrdoca samo hod , a skracivanjem na brusilicu se menja tvrdoca a to ne preporuchujem ... i eto nizeg motora za kolko tolko da moze lepo da se oslonish ;)

Ne citas sta pisem Dutchman-e ;)

 

Obrati paznju na slike, odnosno prednje amortizere, ne bih predlagao akrobacije bezveze. :)

 

Ovu foru za sabijanje opruge, nisam znao, mada sam ipak za menjanje "koski" i zadrzavanje hoda, osim ako to utice na ponasanje amortizera, mada vidim da ljudi uglavnom tako rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Blackbite

У приручнику који сам добио за предњу виљушку пише:

Attention for how put front shocks

The clap were put the fourth line of its which about 15mm from top, as the following picture. The front fork was locked on the forth line by triple clamp, as the distance in pictures is 15mm.

LX5yS_fork.th.jpg

Ја то хтео да подигнем па сам одустао јер нисам био сигуран да то сме да се дира. Фабрички је намештено баш као на слици.

Ako ti procuri zadnji amortizer, sto se pokazalo da je boljka, sam ces morati da ga kupis. Mada bi bilo najbolje da pazaris model sa ljubicastim, jer su izgleda na njima sredili nedostatke, ali to cemo jos videti kako Brickmann bude pravio kilometrazu.

Матори јарац, има 41 годину а тек тестове положио. Мало мора да причекате на мене. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Brickmann

Potreban mi je nosac od automatika kao na slikama u ovom linku. Kolega Zo_Lee kaze da pasuje nosac sraf na sraf, samo malo da se rukom rasiri.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15771.60 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Аполо" очас посла може да се спусти који сантиметар - издувају се гуме. Е сад, онда није за вожњу, али Боже мој... ;)

 

Позади није проблем израдити и монтирати пар "dog bone"-oва, али напред ми се чини да треба доста посла. Колика је то разлика између пречника по већем делу његове дужине и тог краја који улази и горњи троугао? Има ли троугао "меса", да може да се оглода и провуку штапови?

 

P.S. А постоје и они 14" котачи на оним мини-кросерима, па када би се поставили...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kako stvari stoje, nista od apolla :( Ima klauzula u garanciji koja kaze da gubis garanciju nebitno sta diras, znaci ti promenis felne fabricke oni ti skinu garanciju za agregat  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kako stvari stoje, nista od apolla :( Ima klauzula u garanciji koja kaze da gubis garanciju nebitno sta diras, znaci ti promenis felne fabricke oni ti skinu garanciju za agregat  8)

Onda nemoj da kupis nov, nego skoro nov, i nema brige oko garancije, a sve i da nesto crkne, za ustedu u ceni, lako ce se popraviti, a i ostati za neku jaknu, kacigu ili sta vec. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1788 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne znam da li je neko od vas nizih sedeo na upaljenom ili samo ugasenom motoru? Recimo na onom primerku koji je bio na sajmovima ja sam jedva prstima obe noge dohvatao zemlju. Kada sam kupio motor i kod mene je bilo tako ali samo dok se masina ne upali. Zbog vibracija prednji amortizer se sabije bar 2-3cm i takav ostane. Znaci i to mozete uzeti u obzir. Za zadnji kraj nisam siguran da li se to desavalo, verovatno jeste u manjoj meri. E sad, meni je zadnij amortizer propao pa je i zadnji kraj nizi nego u startu ali siguran sam da to nije pravi nacin za spustanje motora :D Takodje zadnjem amortizeru moze da se podesava tvrdoca tako da je sada (tj pre nego sto je procureo a sad pogotovo) sasvim dovoljno mekan i lepo upija neravnine.

 

 

 

Заборавих данас да погледам код мене. Мени је неки показивао испод оног лима за заштиту возача од ауспуха. Као "е, брате скини му блокаду, ће иде боље". Ја мислим да има блокаду на ЦДИ-у и катализатор. За ову испод тог лима нисам сигуран. Вероватно неко боље зна па ће ти рећи. Ја сам само сигуран да код мене нећу ништа да склањам док не будем морао.

 

Ispod tog lima se nalaze katalizatori. Kolega DELIJA je to povadio ali se nije previse hvalio rezultatima. Ja se vec dugo dvoumim da li da radim bilo sta po tom pitanju... Moj Apollo verovatno odlazi u penziju pocetkom sledece sezone pa mi zao da bilo sta ulazem u njega. Da nije tako vec bih odavno stavio stitnike za ruke kao i nove rucke, originalne su katastrofa...

 

Reci mi gde se nalazi merac nivoa goriva? Meni je u pocetku pokazivao kao da je stalno pun, samo bi se u zadnjih 30-40km skala naglo premestila ka praznom. Odmah po prestanku garancije (bukvalno isti dan kada sam probio 5000km) merac je poceo da me zeza i sada pokazuje stalno rezervu. U sustini nije mi to toliko bitno jer se ne oslanjam na njega za punjenje ali me opet nervira kada ne radi, pogotovo sto stalno treperi. Sta bih ja trebao da odradim da makar stalno prikazuje da je pun a jos bolje da pocne raditi kako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

....Zbog vibracija prednji amortizer se sabije bar 2-3cm i takav ostane. Znaci i to mozete uzeti u obzir...

E ovo su vec ocajnicke metode i krajnje zanimljivo ponasanje.

 

E sad, meni je zadnij amortizer propao pa je i zadnji kraj nizi nego u startu ali siguran sam da to nije pravi nacin za spustanje motora :D

A tek ovo sto su ocajnicke ;D

 

Na sajmu sam pokusao da stisnem prednju kocnicu kako bih malo da sabio prednje amortizere, ali nisu sipali kocionu tecnost, tako da nisam uspeo.

 

@ Brickmann

Ovo je koliko sam ukapirao sistem kako se pravilno postavljaju tako da oba amortizera budu jednaki i najbolje je namestiti po oznaci, ali je verovatno moguce podici ih, jedino sto ne bi bili po oznaci, nego bi se moralo izmeriti na drugi nacin.(drugi nacin = do "linije" suzavanja amortizera) Jedino ako bi donji trougao pravio problem, ali mi ne izgleda tako.

 

Nego Brickmann-e, ako nadjes volje i vremena, mogao bi da skeniras i ostatak uputstva pa zakacis u temu o njima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Blackbite

Сутра - прекосутра ће бити скенирано и окачено упутство за Апола, није ми пало на памет, извињавам се свима.

Уколико је то за амортизере као што си рекао, онда има места да се спусти још једно 10мм испод фабричког подешавања. После тога не може јер се мења пречник виљушке.

Што рече Глига, и мени се мотор мало спусти на предњим виљушкама па морам мало да га повучем на горе после остављања на ножицу да би био стабилнији.

 

@ Gliga

Када скинеш оне пластике са резервоара имаш према виљушци један шраф М8 који скида кључ 10, са друге стране резервоара (према ЦДИ-у) имаш шраф М6 који скида имбус кључ од 5мм који држе резервоар. Поскидаш њих и са доње стране оно црево за гориво, па ти остаје само једна жица да виси на резервоару. То је жица од мерача. На месту где она излази из резервоара (страна према ЦДИ-у) налази се метална плочица са 4 комада шрафова М6 које скида имбус кључ од 5мм, колико се сећам, и када њих поскидаш полако извлачиш мерач да неби искривио пловак, видећеш већ. Клештима (шпиц цанглама најбоље) полако вртиш лево-десно онај мали округли осигурач и скидаш га са осовине пловка. После тога бациш пловак у смеће и купиш нови  ;D шалим се  ;D полако извучеш осовину из лежишта и видећеш све оно као са слике.

Бакарне лимиће контакта (који остају на делу са пловком) одаљиш од основе још рецимо за око 1мм више од онога што је фабрички  и све склапаш обрнутим редоследом. Када дођеш до постављања осигурача прво га мало исправи клештима тако да буде што мање купаст и како би му смањио пречник рупе, а затим га што дубље навуци на осовину пловка како би било што мање луфта. Пловак има конектор на другом крају жице, тако да може скроз да се скине са мотора и лепо одради на неком столу. Када будеш намонтирао осигурач постави га на назад на конектор и дај контакт како би проверио како ради. Мерач не показује тренутне промене јер би ти скала много играла док возиш. Зато ставиш пловак у један крајњи положај па даш контакт и видиш како се понаша, а затим скинеш контакт и ставиш пловак у супротни положај па опет провериш, како неби трошио време чекајући да сат забележи промену. Ако ради коректно врати полако у резервоар, па све назад на мотор. И то је то. УФ!

Надам се да сам ти бар мало помогао.

 

@ Bogda

Ови што сам видео у продавници су црне боје, нису никловани. На бувљаку сам видео неке никловане, али мислим да тип излази само суботом. Отићи ћу у продавницу да их видим и да питам дали има никлованих па јављам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Brickmann

Verovatno necu da uzimam od njih. Samo cu da pogledam, eventualno da priturim na motor da vidim da li se hvata. Hteo sam od njih da porucim neke sitnice za skuter i nisam ni malo zadovoljan. Cena je bila dva do tri puta veca nego u glavnom servisu a i cekao sam mesec dana i na kraju sam porucio i stiglo mi je pouzecem. Imam jednog poznanika u Babusnici koji servisira tomose i te stare sklopocije pa cu da narucim od njega ako se hvata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo za tomosa, imaju sve i salju na teritoriji Srbije, vecina Tomosarai iz NS-a kupuje kod njih delove,

 

http://www.motobike.rs/

 

Moto Magic

 

063 77 90 273, salju isto

 

Tomos Tehnomotor - oni prodaju i  proizvode neke delove za Tomosa, pa bi ti mozda mogli napraviti malo siri nosac

Tel: 021/6315-252, 063/526-231, 063/526-241

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Bogda

Погледај ту шему у Бабушници, можда ти најјефтиније прође. Ако не имаш у Нишу на Цветној пијаци (између велике и тврђаве) код "Пере Лагера" овакве за по 500 динара:

Lz1aW_automatic1.th.jpg UwQ4l_automatic2.th.jpg

На једном сам нашао Томосов сертификат.

 

Оне што сам видео у продавници "Мотор" овај продаје као делове за АПН-4, и отприлике су исте цене.

 

@ Blackbite

Био сам вредан  ;D

http://rapidshare.com/files/283454636/Apollo_RX250.pdf.html

Корисничко упутство за Апола. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1788 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Brickmann: Hvala na "tutorial-u" za merac, cekam ruznije vreme pa da se time pozabavim :)

 

Jesi li zavrsio gepek? Imam par saveta ako je jos u procesu izrade: Ako planiras kaciti kofer trebace ti vece odstojanje izmedju nosaca i te zadnje plastike. Ja na to nisam racunao pa mi se drzaci nosece ploce kofera utiskuju u plastiku (vidi se donekle na slici ispod). To je moglo i da se resi drugacijim pozicioniranjem poprecnih sipki na samom nosacu ali je problem kasno uocen... Druga stvar, obavezno navari nesto sa donje strane za sta ce se kaciti gume za vezivanje stvari (situacija sa druge slike). I toga sam se kasno setio a ne mogu vise da cimam majstora koji mi je sve pravio... Meni padaju na pamet ekseri duzine 1-2cm cija bi glava taman sprecavala da kuka gurtne spadne. Ovako se patim da kacim kuke ispod kofera a usput grebem farbu...

 

post-5612-12879051432555_thumb.jpg

post-5612-12879051433159_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Gliga

 

Касно Глига на Косово стиже  :-[ .....Већ сам направио и други део (последњи) гепека, са малим растојањем него ти. Е па то му је сада. За кукице сам се и ја сетио и пале су ми на памет матице, али мислим да би било первише грубо. Одлучио сам се да намотам жицу од 4мм на неки фи као опругу  па да га после уздужно пресечем како бих добио алкице или да сечем карике са ланца ( било за мотор, било за краве ). Него имао сам неке госте па ми клинац запленио уређај за овековечавање лепих тренутака па не могу сада слике да окачим. Остало ми је само то качење, шмирглање и фарбање. Изгубио сам једно два сата на савијање шпаринга да небих бушио пластику.

Сада ми паде нешто на памет - можда рупице са доње стране шипки на гепеку (да се избуше рецимо фи 3мм, нису много велике да ослабе гепек, а могу да се завлаче кукице)  ???

 

@ svi ostali

 

Ако будете имали проблем са скидањем упутства (пошто ми је рапид нешто претио са десет скидања или нешто са 90 дана)

Јавите па ћу поново да га поставим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ево последњег стадијума гепека:

FQNc1_sdc10423t.th.jpg bOtQp_sdc10422s.th.jpg

 

На сликама се види онај доњи део који је савијен тако да пролази испод репне пластике и заварен је шраф који мења онај фабрички (пошто када се све постави на мотор фабричком не може да се држи контра док се затеже). Кроз ширу рупу са десне стране пролази део каблова који се не конектују "боја на боју". Као што синоћ написах, остало ми је само да наварим неке алкице, ошмирглам и офарбам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Tota

 

Тото, земљаче, у Нишауту у Нишу цена по комаду је 139 000,оо динара. Има два комада, један има оштећену боју на задњој виљушци (ваљда се спрала од УК-уља) и мајстори су мало дивљали са њим (прешао је 5км када сам га задњи пут гледао) а други има грешку на месту за леви ретровизор нема нарезан навој. Овај други су покушавали да упале за мене око месец дана и нису успели (нисам сигуран али мислим да незнају за kill switch на полицајки, а ја нисам хтео да се мешам па сам их мало пустио да се играју). Иначе дају их на 5 рата преко административне забране чак и војним лицима. Само да знаш за сада их у магацину масстехника нема, само у продавницама. Замало да заборавим у Алексинцу има у једној продавници још један, ако није у међувремену и он продат, са исто оштећеном бојом.

 

По мени овај мотор је " best bay" по питању односа квалитет - цена. Ја се нисам зезнуо са њим, а Глига је пробао да му душу узме, али није успео - стећом по мотор  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Брикмен, Глиго, Делијо и сви који поседујете овај "Аполо": како стоје ствари са вибрацијама саме машине? Има ли неки решим рада у коима је мирна и неки у којима побенави?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

@Brickmann

Potreban mi je nosac od automatika kao na slikama u ovom linku. Kolega Zo_Lee kaze da pasuje nosac sraf na sraf, samo malo da se rukom rasiri.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15771.60 

 

Bogdo zemljace, da te resim svih muka, dodjes lepo u Nis, obavezno u subotu podranis i do 10h izadjes na tvrdjavski buvljak, udjes na kapiju od Nišave i uhvatiš desnu traku i ceeeepaj do pred kraj, sa leve strane ti je tezga na kojoj lik drzi samo delke za tomose i tu ima svega pa cak i hromiranih i crnih nosaca za automatike,  a preko puta njega koji metar nize tezga sa elektrikom i sminkom za kola- e na njoj imas one trube sirene za 500 dindzi, a onda to pogledas i vidis pa skrenes levo u srednji red imas lika koji drzi delke za Jawu jos jednog sa delkama za Tomosa i jos jednog sa kojecime za motore i pazaris sta ti je potrebno :-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1788 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Брикмен, Глиго, Делијо и сви који поседујете овај "Аполо": како стоје ствари са вибрацијама саме машине? Има ли неки решим рада у коима је мирна и неки у којима побенави?

 

Meni vibracije u nekoj normalnoj voznji ne smetaju. Tek preko 6000 obrtaja (90-95 km/h) postaju nesto izrazenije. Suvozacica se pocne zaliti na nekih 6500-7000 kako se sve zivo trese ali retko se vozimo tim brzinama. Moguce da bi tegovi na kraju volana pomogli ali kao sto rekoh vibracije nisu strasne sto se mene tice tako da ni ne vidim neku posebnu potrebu da radim na njihovom smanjivanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Zorge

Мој се мало гуши на ниском гасу - између рецимо 1800 и 2000 о/мин када сам у другој, а за неке веће обртаје од 4500 незнам. Ово у средини не смета ни мало. Чувам се док не положим па да "нагарим".

 

@Brickmann

Potreban mi je nosac od automatika kao na slikama u ovom linku. Kolega Zo_Lee kaze da pasuje nosac sraf na sraf, samo malo da se rukom rasiri.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15771.60 

 

Bogdo zemljace, da te resim svih muka, dodjes lepo u Nis, obavezno u subotu podranis i do 10h izadjes na tvrdjavski buvljak, udjes na kapiju od Nišave i uhvatiš desnu traku i ceeeepaj do pred kraj, sa leve strane ti je tezga na kojoj lik drzi samo delke za tomose i tu ima svega pa cak i hromiranih i crnih nosaca za automatike, 

Знам ја тог лика где живи, тако да субота и није много битна...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1788 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Te vibracije ispod 2000 obrtaja ni ne racunam jer motor nije ni predvidjen da se vozi u tom rezimu :)

 

 

Procurio mi je hladnjak iz cista mira. Majstor trazio oko 1500 za popravak a u Sprintu igrom slucaja imali nov na stanju za 1400 tako da sad imam opet novi desni hladnjak :) 6800km izdrzao, blago meni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja