Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

@Богда

И ја сам чуо од неког продавца да се жали на малу продају и мотора и бицикала. Вероватно последица светске економске кризе. Ето стигла и код нас.

Него где си ти терао на сервис твој мотор? Код оних мајмуна у Нишауту? Ако јеси колико су ти наплатили? Једном другару су наплатили 600дин за уље (неко ГМ за кола, што литар кошта мање од 600дин) и један радни сат 800 дин. А мислим да сам негде овде у теми прочитао да се "руке" на тим сервисима не наплаћују. А купио човек у Метроу оне на акцији - платиш два добијеш три. Има муке незнају ни вентиле да му прештелују. Страшно!!

 

 

Ja moj motor sam servisiram, bar do sada. Isao je na prvi servis na 100 km(vozio ga je prvi gazda). Posto nije dugo vozen i nije puno ostala garancija nisam hteo da idem da me deru. Zamenio sam ulje, dotegao lanac, dotegao zadnji dobos, nastelovao ventile, oprao filter vazduha, ugradio filter goriva, proverio srafove. U servisu sve to rade a pitanje je i kako. Kad sam u servisu u Pirotu pitao koliko kosta stelovanje ventila dobio sam odgovor da oni nisu strucni za stelovanje ventila vec rade samo obavezne servise. Znaci ni obavezne servise ne rade kako treba jer se na drugom servisu steluju ventili  ::) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas Apollo napunio 4 meseca :) 6300 i kusur km.

 

Otkrio sam i da je rezervoar veci nego sto sam mislio, staje bar 7.1 l a ne 6.5 koliko sam do sada mislio sto je korisno okrice. Takodje sam uspeo da zabelezim i rekordnu potrosnju od 3.6l/100km. 20km poligona sa barem 100naglih kretanja, 100km grada i jedna intezivna voznja u dvoje po Fruskoj Gori. S'obzirom na stil voznje nije ni mnogo. Inace mi se potrosnja krece oko 3.2l kombinovane voznje a kada sam sam i na otvorenom bude i 2.6-2.7...

 

Juce sam konacno ofarbao i nosac kofera. Odustao od plastifikacije jer nisam nikog uspeo da nadjem da to radi... Na kraju se iznervirao i samo osmirglao i prefarbao u crno. Nije ni tako lose ispalo. Mrzelo me da 2 dana smirglam varove da se to bas lepo dotera a trebalo je i gitovati. Na kraju me farbanje nije kostalo nista jer sam materijal imao kuci. Ionako ce svi varovi biti pokriveni koferom pa u sustini nije ni bitno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Bogda

Извини друже, превидео сам да си други власник, а и то што си урадио је ОК, и ја бих да сам на Твом месту.

А што се тиче вентила, од почетка куцкају и то нема везе са редовним сервисом, вероватно сам се ја лоше одразио у наступу беса, али си сигурно у праву да немају појма шта се на ком сервису ради.

 

@Зорге

У праву си да постоји веллики избор ретровизора, али ја сам решио да га не мењам док не прође ко Глигин  ;D.

А онај систем вешања фара још нисам стигао да погледам како изгледа (као ни сијалицу), али ће ту морати нешто да се доради, ипак су га правили кинези. То стоји.

 

@Глига

Честитам на труду. Ја се каним ових дана да направим један гепек, али нити имам времена нити идеју у шупљој мојој глави како. Падају ми идеје на памет да га одмах правим са оним рамом за бисаге. А што се тиче боје, ако будеш решио да га пластифицираш, лако се скине. Само нађеш некога са машином за пескарење, у најгорем случају на мало старомодни начин - руком ишмирглом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Bogda

Извини друже, превидео сам да си други власник, а и то што си урадио је ОК, и ја бих да сам на Твом месту.

А што се тиче вентила, од почетка куцкају и то нема везе са редовним сервисом, вероватно сам се ја лоше одразио у наступу беса, али си сигурно у праву да немају појма шта се на ком сервису ради.

 

 

Ma nista. Ja sam mog Princa uzeo na 550 km tako da je skoro nov motor. Idi na obavezne servise zbog garancije, posle mozas sam, eventualno pozoves glavnog servisera ako nesto nije jasno. Na drugom servisu na 1000km neka ti obavezno provere ventile da ne izgore. Kod mene su tri bila ok, malo sam dotegao ali treci je bio pretegnut, mogao je da izgori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ма отераћу га у неки други сервис. "НИШАУТО" у Нишу је стварно гологузија. У задње време сви их пљују. И за кола и за моторе. Ово је мало Офф, али бар нека знају људи да ови само печат могу да ударе на гаранцију, све остало мораш сам.

Иначе немам намеру да ништа радим на њему сам (недај боже да мора) док је у гаранцији. После је лако. У гаражу, па дијагностика  уз обавезно прање ума пивом. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ајд да се похвалим - данас сам био мало вредан.

Пало ми је на памет како би било лепо да као Глига имам неки гепек на Аполу. Погледам на ћалетовом аутоматику - гепек и то за бисагице. Оквирно скоро као да може да се намести на Апола. Узмем метар, премеримгепек  и Апола и установим да би могао да се набуџи. Ал, жао ме гепека, као нов је. Онда ми паде на памет да имам рам од 14-ице који сам пре неког времена купио за 500 дин. Са гепеком. Поскидам то и бацим се на посао.

Ево слике вреде више од 1000 речи:

B7PHo_gepack0.th.jpg N13TU_gepack1.th.jpg kQjk4_gepack3.th.jpg

7YcFt_gepack4.th.jpg TFEth_gepack5.th.jpg c3fms_gepack7.th.jpg

Прва слика је када сам гепек само ставио на мотор. На следећој је комплет гепека са 14-ице. На трћој се види да сам одсекао све што виси према доле. Затим сам то што је остало поставио на мотор преко летвица које су одредиле удаљеност од пластика. Онда сам под потребним угловима заварио два дужа остатка и поново ставио на мотор да видим има ли наде да се настави посао.  Мислио сам да има и наставио. Одсекао сам два краја са црвених шипки и заварио на гепек. Поново поставио на мотор и установио да сам претерао за окко 1цм у висини, Сутра ћу да та скратим и заварим још два лима за ослонац. Све у свему око сат времена посла и ја мислим квалитетна рециклажа старог гепека. Остало кад завршим...

Подстник за оне млађе мајсторе који се одлуче да овако нешто праве: не варите делове директно изнад пластика мотора - пластика се топи на већим температурама и после тога није више лепа као некад.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Гре'ота ако оставиш да пак-трегер остане без конструкције за бисаге.

 

Иначе, мислим да ти пактрегери за Томос Аутоматика могу да се пазаре за око 1000 динара.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Brickmann

Znas li mozda gde moze oco da se uzme u Nishu. Ja sam cuo da ovo pasuje na princa skoro sraf na sraf ali ne znam gde mogu da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Bogda

"Znas li mozda gde moze oco da se uzme u Nishu." Схватио сам "oco" као typing error "ово". Ако је нека скраћеница , молим те појасни, а ако сам добро схватио, питаш за гепек 14-ице. Могу да погледам по бувљаку па ћу да ти јавнем, мада се не сећам да сам виђао друге до оне за аутоматика. На пример овакав:

3XL8B_1104091403.th.jpg

Нисам питао никада за цену, али мислим да је Зорге у праву. Питаћу сутра, па ако је то, јављам ти. Да сам знао да ти треба, поклонио би ти га, јер нисам знао шта да радим са њим. Зато је и исчен, више из досаде. Ал мислим да ћеш пре да га нађеш у неком селу, онако баченог на неки плот.

 

@ Zorge

Имам у плану да направим комплетан, са бисагама, ово је само прелазно решење док не направим или купим pipe bender. Колико тек да не горим торбе  ::)

 

@ Steva

Нисам имао данас времена да га завршим, па би видео колико је јак. Мора да се направи вешање на још једном месту изнад репне пластике. Онако, да не претерујем, али ако се лепо завари и савије може мислим једно 20кг. Али ако будеш правио нешто слично узми у прорачун задњицу сувозачице. Ја се зезнуо и ту променљиву нисам убацио у прорачунпа ћу морати да сечем и поново да варим  >:(. Биће слика, па ће све бити и јасније  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@Brickmann

 

Moram priznati da mi se tvoj nosac svidja vise nego ovaj sto imam,  moj je nekako nezgrapno veliki ispao. Vidi se na onoj poslednjoj slici sto si okacio da ce smetati suvozacici. Ako ces prepravljati to onda napravi tako da uopste ne ide iznad nivoa sedista u delu kod samog sedista. Tek sad kada sam ofarbao nosac postalo je jasno da ga svaki put kada silazim sa motora zakacim patikom/cizmom a to znaci da farba nece dugo. Nemam nikakvu sliku iz povoljnijeg ugla ali ovde se donekle vidi kako nosac ide samo malo iznad nivoa sedista. Suvozacici ne smeta sto je bitan faktor :)

 

GyIvv_20090728003f.jpg

 

Kod mene je ta zadnja plastika probusena na mestu gde su dva srafa na koja se kaci nosac tablice. Nosac je tako napravljen da je bas na tom mestu jedna od poprecnih cevki (ova jedina na slici), u tu cev su urezani navoji i uvrnuta (kasnije i zavarena) dva brezona. Ispod plastike su plasticni distanceri.

 

Sto se tice nosivosti tu nemaj briga. Ja motor okrecem tako sto ga uhvatim za nosac i vucem zadnji tocak po zemlji (nemam mesta u "parking prostoru" za neko normalno resenje), tu je u igri sigurno vise od 20kg vucne sile...

 

 

Nevezano za nosac, ajde molim te proveri koju brzinu pokazuje brzinomer npr u petoj brzini i 5000 obrtaja, ako je motor jos u razradi onda moze i 4000 :)  Cisto da znam jel ovaj moj izuzetak u laganju il' je to standardno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Gliga

Тебра, [glow=red,2,300]  R E S P E C T ! [/glow]  ;) за гепек. Требао си раније слику да избациш, ал и сада си ми много помогао. Да нас ћу и ја мој да преправим. Да га спустим под обавезно.

Што се тиче брзине мој је прешао само 35км, тј избегавам да га возим јер још није регистрован. Улице у крају су кратке и уске па ћу тешко да то премерим, али нека ми остане као домаћи задатак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Gliga

Тебра, [glow=red,2,300]  R E S P E C T ! [/glow]  ;) за гепек. Требао си раније слику да избациш, ал и сада си ми много помогао. Да нас ћу и ја мој да преправим. Да га спустим под обавезно.

Што се тиче брзине мој је прешао само 35км, тј избегавам да га возим јер још није регистрован. Улице у крају су кратке и уске па ћу тешко да то премерим, али нека ми остане као домаћи задатак.

 

Kacio sam ja ovu sliku ranije, jos kada je gepek pravljen (ima tome mozda i 2 meseca) e sad ne znam da li u ovoj temi ili nekoj drugoj :) 

EDIT (nasao sam temu sa slikama, ima par detalja koji bi ti mogli biti zanimljivi: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=38706.msg581198#msg581198

 

Pohvale ne mogu da prihvatim jer ga nisam ja pravio vec majstor. Meni za takve operacije fale samo znanje, alat i prostor za rad  ;D Ova moja budza je nesto veca nego sto bih zeleo al' nista strasno. Noseca ploca kofera je siroka taman koliko i nosac, samo pozadi malko viri gepek. Tako je ispalo jer sam nosac pravio pre nego sto sam imao kofer... Nemam dobre slike na kojima se vidi kako izgleda nosac sad kada je ofarban i sa koferom, bice valjda sutra ako budem isao na voznju a ponesem aparat za slikovanje.

 

Ako je tako malo presao i nije registrovan nemoj se ni cimati oko merenja. Javices valjda kada odradis servis na 1000km pa cu te onda pitati ponovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Juce sam bio u salonu Sprinta u Banjaluci, da vidim cenu motora i da sednem na apollo jer je vec receno da je motor dosta visok a ja sam dosta nizak - 175cm...

Cena je 3040km (oko 1550e). Motor mi je previsok, popnem se lepo, ali jedva diram prstima i tesko mi je bilo sici  >:(

Postoji li neki nacin da se spusti motor bez previse budzenja? 2cm bi bilo dovoljno!

I da, apollo koji su oni imali je stari uvoz, vidno izmucen (auspuh uhvatio rdju na varu, izgleda kao da je 5000km presao), one nalepnice se sve naborale od stajanja na suncu!

Bila je i daytona tamo i SPT, cena daytone je 6800km, s tim da mi je rekao da bi spustili na 6000 ako bih ga uzimao!!! Valjda kriza dosla! Motor uzivo izgleda jako robusno, ma ne bih smeo sesti na njega koliko mi divlji izgleda kao da bi me zbacio  ;D

SPT isto!

Challengera nazalost nije bilo, prodali su sto su imali  :(

I da prica prodavca za apolla, valjda me tako procenio: Taj motor je napravljen za brzinu, odlicno lezi u krivinama, a brzzzzz...Samo sam ga iskulirao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Motor mi je previsok, popnem se lepo, ali jedva diram prstima i tesko mi je bilo sici

Nisi ti previse nizak, nego je motor previse visok :D

 

Otprilike smo iste visine, i isti slucaj i samnom. Penjanje i nije bio problem, ali kad je trebalo sici morao sam da smisljam strategiju.

 

Valjda moze bar ta 2cm da se spusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Ali nemam ideju kako bi se to uradilo..Mozda da se skrati opruga amortizera?

Ево слика амортизера, ја мислим да може мало да се одврне па да буде мало мекши и нижи. Није баш најсјајније, ал мислим да се види тај део.

1tNM5_amorte.th.jpg

 

 

@ Gliga

Ниси слику дао у овој теми, дао си само ону задњу са монтираним кофером, ал нема везе, много си ми помогао јер нисам  могао да најбоље решим шрафљење за она два шрафа што држе седиште. Код тебе је то одлично урађено. Ево моје најновије варијанте (наравно још није завршена) :

uxeJY_gwpack8.th.jpg

Заменио сам оне "сјајне" шипке црвенима које су боље искривљене и на крајевима сам заварио по парче од око 3цм кроз које треба да прође шраф од седишта. Решио сам само да не бушим пластику па ћу да направим држач од "шпаринга" или "флака" (како се већ где зове). Сада много боље лежи на мотору.

Узгред буди речено, поправио сам и мерач горива, који када се растури изгледа овако:

doP6P_meracgoriva.th.jpg

Искривио сам му мало више бакарне контакте који клизе по реостату. Ал сам био вредан... ::)

 

@ Bogda

Био сам данас на бувљаку, али нисам видео овог типуса који продаје делове за томоса. У продавници Мотор у Душановој улици нови коштају 938 и 1340 динара (има их две врсте, гледано кроз излог). Ако хоћеш да их сликам сутра?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala Brickmann , nema potrebe da slikas. Krajem septembra dolazim U Nish pa cu da pogledam i vidim da li moze nekako da se zbudzi. Nije li to ona radnja , mislim da bese "velo motor" sa nekom bubamarom ili tako nesto  ;D a preko puta imaju jos jednu radnju i drze Sprinta i CF moto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Pregledacu creva pa ce da vidimo! Ali serviser mi je reko da apolo ima neke 3 blokade!

Заборавих данас да погледам код мене. Мени је неки показивао испод оног лима за заштиту возача од ауспуха. Као "е, брате скини му блокаду, ће иде боље". Ја мислим да има блокаду на ЦДИ-у и катализатор. За ову испод тог лима нисам сигуран. Вероватно неко боље зна па ће ти рећи. Ја сам само сигуран да код мене нећу ништа да склањам док не будем морао. А и чуо сам да ће од следеће године да мере и издувне гасове на техничком, што ће, ако буде, вероватно да утиче на цену регистрације.

Код неких скутера има и неки шраф на карбу, који не дозвољава да му дајеш гас до даске, ал то исто нисам гледао на Аполу. И ако га има , ја и  онако мој не могу да терам преко 4500 обртаја због разраде, па ми још не смета.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Bogda

Јесте да. То је та радња. и стоје на врх рафа у оној већој, тако да сам могао кроз излог да их видим. Незнам само како ће то код тебе на мотор. Дал то немаш оне пластичне бисаге са стране?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ali nemam ideju kako bi se to uradilo..Mozda da se skrati opruga amortizera?

Ne, nikako, ne radi se to tako, a moze i da bude opasno. Ako motor ima negde ispod donjeg dela ( a cini mi se da ima) tzv. koske, moguce je smanjivati i povecavati visinu stavljanjem duzih ili kracih. Posto je motor nenormalno tvrd, malo bi se dobilo i na otpustanju zadnjeg amortizera.

 

Ono sto mene vise brine je prednji kraj, jer je ipak najbolje kada su prednji i zadnji amortizeri uskladjeni, sto po visini, sto po tvrdoci.

 

Visina prednjeg dela se smanjuje tako sto se viljuske otpuste na drzacima i provuku na gore,onoliko koliko je potrebno, a zatim se stegnu, tako da malo strce kroz gornji drzac. Ovo na 99% motora moze da se odradi, jer su tipicne viljuske valjkastog oblika. Na Apollu nazalost to nije slucaj, neko se igrao na strugu (svaka im cast, stvarno mocno izgleda i precnik je ogroman, ali gde bas na ovom motoru), a vec su i malo izvucene na gore, a koliko vidim sa slika, pre useka koji onemogucava dalje podizanje amortizera u odnosu na motor ima svega oko 1cm, bar tako deluje sa slika, Gliga i Brickman mogu da potvrde.

 

Pod pretpostavkom da se ovo odradilo, a i cinjenicom, da je suspenzija tvrdja nego na takmicarskim Husquarnama i KTM-ova, mogli bi se i prednji omeksati, tako da motor vise legne kada se sedne na njega. Pod pretpostavkom da smo zadnji vec omeksali, ovim bi doveli motor u balans, a na zadnjem izvrsili fina podesavanja ukoliko su potrebna.

 

Velika je verovatnoca, da opruge u prednjim amortizerima ne idu njihovom citavom duzinom, vec da postoje cevi odredjene duzine izmedju cepa i opruge (ili ispod opruge, nebitno). Cevke bi mogli skratiti za cm-dva, sto bi znacilo da je opruga opustenija, a samim tim i nesto meksa i vise bi se sabijala kada se sedne. Ako kojim slucajem ove cevke ne postoje, verovatno ne bi puno skodilo kada bi se same opruge malo skratile, mada je to losije resenje, ali bezbednije nego skracivanje zadnjeg, jer je opruga u cilindru i nema gde da pobegne i velike je duzine, iako vrh ne bi bio idealno namotan zbog skracivanja. Po amortizere je ovo i jos bolje, jer bi se smanjio pritisak prilikom udara, pa bi i semerinzi duze trajali.

 

Sto se tice sedista, mozda i tu postoji neka mogucnost da se skine cm, mada ne znam koliko je postavljeno u odnosu na ram, i da li ono moze da se izmeni. Svakako bih gledao da ga rasturim i u unutrasnjost stavio neki sundjer, za razliku od fabrickog koje kao da je u kamenu klesano.

 

 

Sve u svemu, po ovome sto sam razmisljao (jbg, dopada mi se ovaj model, a jebe me nerast :D), deluje mi da bi mogao da se napravi i na 175cm visine. Ne deluje mozda kao puno, ali cm tamo, cm 'vamo uz ove korike dobila bi se 4-5cm manja visina sedista, a tih 4-5 cm je sasvim dovoljno da bi motor drzali umesto na prstima, polovinom stopala sto je relativno stabilno.

 

Jedino bi za kraj ostao poslic povecanja ugla copave, jer bi uz snizavanje motor na copavoj staja na priblizno 90 stpeni, ali to je i najmanji problem u celoj prici.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Moracu se konsultovati sa prodavcima, tj. njihovim servisom, jer bi mi na osnovu takvih zahvata lako mogli skinuti garanciju sa novog motora.

Ako ne bude moglo, uzecu pulsera, kazu da se raste do 21. pa mozda i porastem za apolla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Moracu se konsultovati sa prodavcima, tj. njihovim servisom, jer bi mi na osnovu takvih zahvata lako mogli skinuti garanciju sa novog motora.

Ako ne bude moglo, uzecu pulsera, kazu da se raste do 21. pa mozda i porastem za apolla :)

Ne da bi mogli, nego bi sigurno skinuli, ali posto ne diras nista vezano za agregat, ako su korektni trebalo bi da uvaze garanciju na komponente koje nisi dirao.

 

Ako ti procuri zadnji amortizer, sto se pokazalo da je boljka, sam ces morati da ga kupis. Mada bi bilo najbolje da pazaris model sa ljubicastim, jer su izgleda na njima sredili nedostatke, ali to cemo jos videti kako Brickmann bude pravio kilometrazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja