Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Citao sam ja sve ali ja bi mu cackao nesto oko motora jer je mnogo ugusen! Ja ga kidam sa mojom 125ticom! Koliko blokada ima i gde se nalaze

Kada bi napisao kako vozis i sta vozis, pa da vidimo. U kom smislu ga kidas? Ubrzanje, elasticnost, maksimalna? Da li je Apollo razradjen, uradjeni servisi i slicno?

Ne verujem da ima neku posebnu blokadu, osim mozda auspuha u kome ima sve i svasta i prodise kada se on otvori, o cemu se vec pisalo.

 

Ako vozis cvaju, onda je sasvim logicno da si brzi u gotovo svakom smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Зорге

Другари, ја сам један обичан кретен, ево зашто:

Мотор који сам купио био је растурен одмах по доласку у гаражу,

имајући у глави све недостатке које је Глига, отприлике, највише

открио. Превезао сам оним пластичним лисицама све каблове, тако да више

ни један не виси са рама уколико то није неопходно због рада виљушки,

променио сам место ЦДИ-у пошто је био испред усисника филтера за ваздух,

додатно сам учврстио лисицама релеј стартера или како се већ зове, подметнуо

сам неку врсту кајле испод батерије како би смањио угао под којим стоји и

додатно је учврстио како неби скакутала по оној кутији, стопице на бобини и

сирени сам притегао да дају бољи контакт и прегледао сва гумена црева

пошто су већ била на "изволте". Приликом прегледа црева констатовао сам

да кинези нису баш вољни да гурну све на своје место како би требало да буде.

Гумено црево пречника 4мм (унутрашњег) које спаја неки вакуумски вентил

(испод хладњака који има вентилатор) и карбуратор није било убачено у рам

где пролазе каблови и није било ухваћено оним лимовима који држе све те ствари

него је налегнуто резервоаром уштипано преко нечег( не сећам се чега, отприлике

у висини главе). Због меке гуме од које је израђено ноје хтело да се врати у

првобитно стање па је замењено Goodyear-овим од 3,6мм, које је мало боље ;D.

Приликом транпорта до дистрибутера кинези мотор упакују у неки рам тако што

поскидају предњи точак, гувернал и доњи шраф задњег амортизера, па то искористе

за везивање на тај рам. Поскидају наравно и седиште, пластике, и још гомилу којечега

и све то упакују у ону фолију што пуцка и набацају у кутију. Да се неби пролило уље из

картера они (исти жути) подвежу црево иберлауфа са лисицом (која ума наравно етикету

где на јенглеском пише да треба да се скине пре стартовања мотора) и посебно дају кантицу

са неким антифризом (нисам успео да прочитам који, јер је натпис на кинеском).

С обзиром да је исти квалитет гуме као и код горе поменутог црева, чим смо уклонили

лисицу оно је пукло због дугог стајања у пресавијеном стању. Проблем је решем тако што

је на део код картера навучено парче црева од 12,7мм (или ти пола цола-инча) дужине око 4цм,

а у њега је увучено црево од 9,6мм (нешто осмина цола ваљда 3 и све су унутрашње мере).

То је због тога што је црево на иберлауфу код машине око 12мм, а на airbox-у око 10мм.

Спој сам залепио за сваки случај, мада није потребно.

Имао сам и проблем око испумпавања ваздуха из задње чељусти, вероватно због тога што

од кочионог цилиндра црево иде мало "узбрдо" према машини, па онда завија према назад

и спушта се на доле, па та кривина коју прави може да буде потенцијални сифон који задржава

ваздух. Дошао сам до задовољавајућих резултата када сам подигао увис задњи точак да би

чељуст била виша од цилиндра. Ако неко зна бољи начин био бих захвалан за инфо.

Иначе Глига је био у праву за лоше кочнице. Мислим да је то због тога што у задњој чељусти

има само један клип. Мислим да је то мало за овај мотор. Ових дана ћу да прегледам то, да видим

може ли да се набуџи неки са два клипа од неког скутера. Ако нешто буде - јављам.

Предња кочница је боље решена (са два клипа и већим диском).

 

@Глига

Друже, када си правио онај рек на бајку, дали си стављао одстојнике између репне пластике

и рама, на она два шрафа који држе седиште?

 

Ах да, да се вратим на прву реченицу, кретен сам што ме је све време док сам радио мрзело да

одем по фотоапарат и сликам шта сам радио. Sorry.

Надам се да сам бар овако неком помогао. Обећавам слике, бар онога што се може видети без

скидања седишта и пластика.

Пошто немам дозволу, не радим нека већа путовања (бар док не положим), и заостајем бар 5000км

за осталима.

Извините за Тихи Дон, нећу више, мајке ми.                                              Позз ;) и хвала за честитке

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Brickmann

 

Bravo za tekst, steta sto ne bi slika (na ne upotrebljavam sad onu rec ;D), ovo sto si napisao ce sigurno biti od koristi, bilo trenutnim, ili buducim.

 

To sto si uradio, kostalo te je mozda jednog popodneva, ali ce sigurno znaciti u nekim kasnijim kilometrima.

 

Sad samo da napravis jos tih 5000km, pa da vidimo kako ce se ponasati, i da li ce tvoj zadnji amortizer mozda preziveti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Маторији сам мало, па ме је срамота више са мурканима да се вијам, ускоро треба да полажем, па биће и километара ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja vozim sachs x road supermoto! Cetvorotakna masina i ide kao i apolo i bolje! Ja mislim da apolo ima nekoliko blokada jer od pola gasa se davi i ne ide nista!

Sachs jeste jaci u odnosu na standarde 125-ice, ali je svakako slabiji od Apolla. Sa tim Apollom definitivno nesto nije u redu, treba ga ispregledati, prvo sto bih gledao je dotok goriva, a zatim karburator, moguce je da ne dobija dovoljno goriva pa ne moze da vuce na vecem gasu i vecim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

jedino da menjas lancanike pa da vidis koji ti najvise odgovara...

 

nego ima vlasnika apolla koji su izvadili katalizatore i ostala sranja iz auspuha a mi nikako da cujemo sve to... ccc  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

 

@Глига

Друже, када си правио онај рек на бајку, дали си стављао одстојнике између репне пластике

и рама, на она два шрафа који држе седиште?

 

                                         Позз[/b] ;) и хвала за честитке

 

Stavio sam odstojnike ispod plastike, znaci izmedju rama i nje, ali to nije tamo gde su stafovi za sediste vec oni sto drze nosac tablice. I dalje nisam uspeo nikog da nadjem da se bavi plastifikacijom tako da ni nosac nije zavrsen. U jednoj firmi u Temerinu nisu imali obicni crni prah, jedina firma u NS se selila bas onda kada sam ih konacno nasao...

 

Nego moram da se pohvalim:

 

2009-09-11001.jpg

 

 

Motor je imao susret sa komsinicom :( Ja ga lose postavio na nagib a zena ga zakacila kada je izvlacila bajs... To su delovi od zmigavca (istog onog zadnjeg desnog) i prekidac za paljenje naravno... U prvi mah kada sam pregledao motor nisam ni primetio da je nesto sjebano, nisam ni ocekivao da je ovo moglo stradati a da je retrovizor ostao citav... Inace motor je pao na bajs, bajsu nista :)  Sutra cu do servisa da vidim  imaju li uopste te prekidace na stanju i koliko to zadovoljstvo moze da kosta. Po prvi put mi je drago sto imam kurblu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Глига

Тако сам и мислио, пошто ми пластика на том месту делује мало шупље, хвала за инфо.

 

Што се тиче прекидача - греота, али од њих се и не може очекивати да издрже неки озбиљнији ударац. А кад би можда

нашао неке половне од неког брендиранијег мотора? Можда би могао и јефтиније да прођеш, а да добијеш нешто

квалитетније?

 

@Лоренцо

Што се тиче оног Апола - погледајте црево иза вентила за гориво, које иде до карбуратора, можда нема добре кривине

па се пресавија. Можда због тога не добија гориво у довољној количини. Тривијалан квар, али мени се догодило. Чак ми је мотор радио у леру, а чим убацим у прву брзину и додам гас да пођем - угаси се. Код Апола су сва црева превише мекана, па са њима човек мора мало више да пази. Бар док их не промени.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kupio sam novi prekidac i zmigavac. Ni sam ne mogu da verujem da su prekidac imali na stanju :) 1300 dinara prekidac, 950 zmigavac. Iimam modricu na nozi od kurblanja, ispastam jer nisam vezbao do sada :D

 

@Brickmann:

Gde se kupuju ta gumena creva (mislim u kom tipu prodavnice)? Meni su neka blago ispucala na spojevima, za sada ne prave probleme ali to bi moglo na zimu da se sredjuje, u danima dokonosti.

 

 

Edit:  Sad je vec i sve montirano, radi kako treba. Skinuo sam nosac kofera pa ga mozda sada i zavrsim malo brze jer sam se navikao na njega i treba mi :D  Mozda sam konacno uspeo i far da namestim da ne svetli u vis, bice provereno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

u bilo kojoj prodavnici autodelova imash creva za gorivo itd raznih prchnika , mislim da AP Sport dzi goodyear creva ... prodavnice auto delova ove svashtare su najbolje shto drze fiat zastava lada opel wagen i malo kozmetike , xixixi al stvarno tu cesh najpre naci dobra creva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

u bilo kojoj prodavnici autodelova imash creva za gorivo itd raznih prchnika , mislim da AP Sport dzi goodyear creva ... prodavnice auto delova ove svashtare su najbolje shto drze fiat zastava lada opel wagen i malo kozmetike , xixixi al stvarno tu cesh najpre naci dobra creva

 

Zahvaljivam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Глига

Не мора баш да буду goodyear, што рече Dutchman улетиш у било коју продавницу аутоделова и купиш шта ти треба. Само пазиш да су црева отпорна на бензин. Марка није битна. Ја сам налетео у некој продавници која се бави продајом семеринга и лежајева и узео сам црева која су намењена за хлађење.

Ајд сад кажи ми дали те мало нервирају ретровизори? Ја сам моје једва подесио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Retrovizori... Levi mi je ok a desni sam davno razbio. Nosio sam kod stakloresca pa su oni stavili neko ogledalo koje uvecava tako da je sada neupotrebljiv. Mada slepi ugao odmah pored i iza motora je prevelik, to nisam nikako uspeo da sredim cak ni kada su oba retrovizora bila u redu. Ali zato sam naucio da se okrecem pre svakog prestrojavanja i bilo kakvog skretanja :) Na kolima sam se recimo uvek mogao osloniti na retrovizore ali na motoru nema sanse (bar ne na ovom motoru). U sustini sada ih koristim samo da vidim da li imam nekog iza, u mojoj traci, tj da li me ko sustize.

 

Da skratim pricu: nisam zadovoljan, moglo je to i bolje :)

 

 

Odoh sad da isprobam far, da vidim da li sam uspeo da ga namestim. Posto mi je propao zadnji amortizer far je bacao previsoko a vec je bio podesen na najnizu mogucu poziciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Posto mi je propao zadnji amortizer far je bacao previsoko a vec je bio podesen na najnizu mogucu poziciju.

Cek, cek, nije valjda ovo onaj sa 5000km, ili jos nisi stavio taj sto su ti obecali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Obecanje ludom radovanje  :D  Srbija je ovo, ko se jos pridrzava dogovora. Amortizer nije jos zamenjen jer ga naprosto nemaju. Kada ce stici ne znaju. U sustini meni odgovara da stigne sto kasnije jer motor dogodine prodajem tako da je bolje da amortizer bude nov :)  Za razliku od prvog amortizera koji je potpuno procurio i izgubio funkciju ovaj samo malo vlazi a radi jako dobro. Cak mi je do pre neki dan bio premekan, to sam podesio.

 

Znaci uopste mi nije zurba da zameni, garancija ga pokriva a motor mogu da vozim. Prvo su mi rekli da ostavim motor kod njih "par dana" dok ne montiraju amortizer, kao javice mi kada bude gotovo. Druga opcija je bila da ugovorimo servis sto smo i uradili ali da ne vozim motor kako ne bih izasao iz garancije. Kada se ispostavilo da nemaju amortizer rekli su da mogu normalno voziti posto je kvar prijavljen za vreme garantnog roka. Nadam se da se nece napraviti mutavi kada konacno stigne deo :D

 

 

Inace na novoj seriji Apolla zadnji amortizer je drugaciji. Izgleda da je fabrika uocila defekt i poradila na resavanju. Valjda ce mene zakaciti neki iz te nove serije  :)  Jos par sitnica je promenjeno na novijim modelima. Npr akumulator moze da se izvadi mnogo lakse nego kod mene. Ja moram rasturiti kompletan filter vazduha jer drugacije nema prostora da se izvadi akumulator.

 

 

Far nisam uspeo da namestim, moje resenje je nedelotvorno. I dalje oboreno svetli kao dugacko a dugacko osvetljava oblake... Ima li neko ideju kako bi se to moglo regulisati? Da ne bude zabune postoji sraf za podesavanje koji je vec namesten na najoboreniju poziciju, dakle nije tako glup problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Gliga

Што се тиче ретровизора, мени то од одмах нешто није пријало, ал сам мислио да је то до мене. Није ми се свиђао мртви угао на десном ретровизору. Касније када сам се забављао штеловањем ручица куплунга и кочнице приметио сам да се углови ретровизора и ручица разликују. Мислим да ћу морати да скинем десни ретровизор па да му савијем полугу мало према напред - да изједначим углове. Мислим да ће после тога и мртви угао да буде мањи.

Што се тиче амортизера, са мојом километражом сам још зелен да дискутујем о томе, али, незнам какав је био код тебе у горњем делу (испод седишта) - код мене је неке љубичасте боје, чак има и неку сисицу (ваљда за допумпавање или тако нешто). Јели и твој тако изгледао пре него што је испустио своју душу племениту?

Ја не морам да вадим филтер да би извадио акумулатор, а и ауспух ми не топи жмигавац, бар за сада. Како се шта буде дешавало хвалићу се и ја >:(.

За фар незнам то још нисам растурио ;D.

Е, а чуо сам да је мастехник ове године много лоше прошао са продајом, незнам само колико је то истина и дали ће то да утиче на логистику за делове.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Bice da ti imas motor iz novije serije sto je dobro :) Taj ljubicasti amortizer je na novima. Dva amortizera koja su meni otisla su imali crne matice (to sto je tebi ljubicasto). Auspuh ti je spusteniji nego meni pa nece ni topiti zmigavac sto je opet dobro. I naravno dobro je sto je kutija za akumulator bolje postavljena. Drugim recima ti ne bi trebao imati probleme sa auspuhom i zmigavcem. Bilo bi odlicno i kada ne bi imao problem sa amortizerom jer bi to znacilo da je problem ispravljen, a i tebe bi postedelo cimanja i nerviranja :)

 

To su bile tri razlike na prvi pogled izmedju prve ture koja je stigla i nove. Verovatno ima jos sitnica ali nisam imao priliku da zagledam bas previse ove nove modele.

 

A ako je Massetechnic ove godine prosao lose ne smem ni da pomislim kako im je kada je dobra godina... Cesto idem u glavni servis u NS gde im ujedno stizu i svi delovi i novi motori. Svaki put kada dodjem bude,nova a velika, gomila jos uvek upakovanih motora. Cinjenica je da ti motori odu negde tj kupcima. E sad pitanje je kako im je ranijih godina isla prodaja, moguce da je bilo odlicno a sad je samo dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne znam kako ide ove godinene prodaja ali je definitivno slabija u odnosu na prosle godine iako je pala cena. Kolega patak se zalio na prodaju kada sam pocetkom juna kupio od njega motor. Kaze da je prosle godine do tada prodao 39 motora a ove samo 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Gliga

Жао ми је што и ти ниси добио овај модел, да кажемо мало побољшан, пошто си изгледа највећи ентузијаста од свих нас са Аполом. Ја заборавио да се похвалим да ми од почетка не ради мерач горива. Стално даје празно и блинка пумпица на дисплеју. На крају ћу да га краткоспојим да буде стално пун  ;D.

Данас сам се и ја мало играо са светлима и закључио да имам само два; позицију и дуго (халогено) - не знам како је код тебе? Да ми није изгорела сијалица? Или то тако треба?!?

Нашао сам неки шраф одмах изнад браника у доњем делу маске који је нешто мало успео да помери, ал сам имао госте па нисам стигао ни сијалицу да погледам, а камоли како се штелује. Ако нешто смислим одмах иде у нет.

@Богда

И ја сам чуо од неког продавца да се жали на малу продају и мотора и бицикала. Вероватно последица светске економске кризе. Ето стигла и код нас.

Него где си ти терао на сервис твој мотор? Код оних мајмуна у Нишауту? Ако јеси колико су ти наплатили? Једном другару су наплатили 600дин за уље (неко ГМ за кола, што литар кошта мање од 600дин) и један радни сат 800 дин. А мислим да сам негде овде у теми прочитао да се "руке" на тим сервисима не наплаћују. А купио човек у Метроу оне на акцији - платиш два добијеш три. Има муке незнају ни вентиле да му прештелују. Страшно!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако је фар фиксиран за маскицу и то подешавање "на шраф" је спустило колико може, чини ми се да вам обома не гине да на неки начин мењате нагиб читаве маске, а да притом остане добро фиксирана.

 

А тај проблем са ретровизорима чини ми се да се лепо решава заменом. Ето, у "Гевари" их има милион облика, па само да се потрефи "фи" навоја и да нађете у каталогу те који облик вам одговара, на колико дугој "петељки" и ствар је решена. Цене су ОК јер мислим да не уграђују равна огледала, већ сферична, због већег угла видљивости.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja